Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

150 km ile giden moped, mobilet vb.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pejo mobilet
    merhaba arkadaslar bende su mobiletlere merak sardım aldım bitane görünüşünü fln güzel yaptım ama çekisinde sorun var karbürötörde pislik oldugu için yapabilirmi tek kişi 50 fln yapıo bide gazı bırakınca istop edio motordanda fazla anlamıom yardım plss

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha RX135
    kaclık motor bılgılerını verırmısın bıraz bıonık mı?
    [B][I][U]Dünyada bir çok insan var.
    Kimi mutlu kimi mutsuz, Kimi ağlayıp kimi gülüyor ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var o da su an mesajımı okuyor...[/U][/I][/B]

Motosikleti
    pejo mobilet

pejo

yok bionik deil pejo panter

selcuk543 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA KS150-23 GREEN DRAGON
    rolanti ayarından gazı bırakında stop eder yada karbürötörde pislik vardır dediğin gibi diğer bir ihtimal ise karbürotor arızalı olabilir mopedlerde sık arıza yapar karbürötör çekişinin kötü olması muhtemelen motor aksamıyla alakalı geel ayarlarına baktır avans platin ayarına falan onlar tamamsa piston ve sekmanı yenile
    No Manita No DIRDIR ONLY MAKARA ONLY GIRGIR

250lık motorla 140ı goremıosan sorun sende demektır yukardakı yorumu yazan arkadasım 250cc motor en az 160 yapar hıç kasmadan
    :cat:

gureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maksimumhiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar genelde bu aletleri küçümser bir bakış açısı içindesiniz, aslında o motorları sürmek gerçekten teknik bilgi gerektirir ve bir çoğunuzun motorlarını sürmekten daha zordur, bir çoğunuz benzine % kaç yağ karıştırılacağını bile bilmessiniz, bu motorlara modifiye yapanlardan biri de benim bu motora adanadan 100 cc lik motor getirterek hızlı gidiyorum, şimdi bu siteden bir arkadaştan öğrendiğim modifiyeyi de yapmayı planlıyorum, onu da yaparsam mopedle 200 görebileceğimi tahmin ediyorum
    Genelde biz bu aletleri küçümsemiyoruz . Ancak senin dediğin şu teknik bilgiyi hangi okuldan alacağımızı , ve bu gibi motorlar durması gerektiğinde , işi zamana ve Allaha bırakmadan nasıl durdurulur onu merak ediyorum . bu gibi teknik bilgiden yoksun olduğumu da kabul etmek, ne derece doğrudur onuda diğer yorumculara bırakıyorum. Benim motorum boş ağırlığı 247 kilo + aksesurlar + ben şahsen 80 kiloyum , hafif rüzgarlı bir havada 120 klm.h geçtiğim zaman ara ara türbülansa giriyorum. mopet ağırlığında bir vasıtanın 200 klm.h yaptığını düşünürsek ölüm makinasından başka bişey akla gelmez. neden öldüğüne değilde , nasıl ölmeden evine dönebildiğine dua etmen lazım .

arkadaşlar mopedlerle 140-150 üzerine çıkmak kesinlikle imkansızdır istediğiniz kadar deneyin gelin cevabını yazın bana .

Erfer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    yapmaya yapıyodurda..nbasıl durcak o sorun......:D
    MT ANTALYA

akadaşlar

arkadaşlar o motora benzer bizim burdada var şirin diye bi ark yapmış 150 net yapıyor isterseniz youtubeye burdur motor yazıp izleyebilirsiniz

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    kontrolsüs hız hız değildir...
    reklam gibi oldu galiba :D:D
    sakat abi... okadar hızlı gidiyorsun rüzgarı var, sarhoşu var, sadist i var var oğlu var.. peki böyle durumlarda o motoru kontrol etmek nasıl oluyor.. nekadar sürede 150 den 0 a düşüyor.. bunlar daha önemli bence.. motorda ilk önce güvenliğe bakmak gerekli bence..
    teşkkürler
    Allah Hepinizi, Kazadan, Beladan Korusun!:salut: Çok hız yapmayın arkdaşlar, hareket felan hiç yapmayın.. dikkat edin... Ayhan Sözen: Motosiklet Hayranlarından birisiyim işte...:queen:
    İlgi alanım sportif motorlar üzerine

Motosikleti
    Yamaha RX135
    150 km'den 0'ra 4 dakıkada durur tahmınımce
    [B][I][U]Dünyada bir çok insan var.
    Kimi mutlu kimi mutsuz, Kimi ağlayıp kimi gülüyor ama güzelliklere ve mutluluğa layık bir insan var o da su an mesajımı okuyor...[/U][/I][/B]

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı gureli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genelde biz bu aletleri küçümsemiyoruz . Ancak senin dediğin şu teknik bilgiyi hangi okuldan alacağımızı , ve bu gibi motorlar durması gerektiğinde , işi zamana ve Allaha bırakmadan nasıl durdurulur onu merak ediyorum . bu gibi teknik bilgiden yoksun olduğumu da kabul etmek, ne derece doğrudur onuda diğer yorumculara bırakıyorum. Benim motorum boş ağırlığı 247 kilo + aksesurlar + ben şahsen 80 kiloyum , hafif rüzgarlı bir havada 120 klm.h geçtiğim zaman ara ara türbülansa giriyorum. mopet ağırlığında bir vasıtanın 200 klm.h yaptığını düşünürsek ölüm makinasından başka bişey akla gelmez. neden öldüğüne değilde , nasıl ölmeden evine dönebildiğine dua etmen lazım .
    Rahmi abi yine en güzel yorumu yapmışsın parmaklarına sağlık...
    Sağ salim evine ulaşmanın yollarını aramalıyız arkadaşlar..... macera aramak ve pisi pisine ölmek hatta ömür boyu sakat kalmak kimseye kar getiröediği gibi, ailelerimizin hayatını karatmaya da hakkımız yok sanırım
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

b+rk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    Alıntı Topuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler arkadaşlar,
    başka bir topikte de bu soruyu sormuştum.. orda da bir arkadaş, iki adet mopet motorunu yan yana getirip ona uygun bir mekanizma ile birleştirildiğinden bahsederek, bu şekilde o hızlara ulaşılabildiğini yazmıştı. bu arkadaş gaziantepli ve gaziantepte mopedler ile ilgili bu tür modifiyelerin çok başarılı bir şekilde yapıldığını yazdı.

demek ki 150 yapılıyormuş.. hala inanması çok güç geliyor bana. bizde 250 cc motosiklet var. bu bile 140 bazen görüyor.
    bende tam onu diyecektim 2 motoru birleştiriyorlar-170 km ye kadar çıkanları var ve işin en komik tarafı ben bunu izmir-çeşme de birinden öğrenmiştim 2.el 150ytl ye satıyordu

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar GAZİANTEP'te bu motorlar çok meşurdur her hafta otobanda ruhsatına ve parasına yarışlar düzenlenir ve inanmazsınız bu aletlerin çift silindir olanları 180 km'sürate çıkıyorlar hatta bu motorlar yüzünden çok ölümler olduğu için belediye başkanı bu arkadaşlar için yarış pisti yapacaktı.

bu arkadaşlara allah akıl fikir versin
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

Arkadaşlar bu mopetle 150 yaphmak son derece tehlikeli bu motorlar hız için yapılmamış dişli ve zincirleri, hıza uygun değil bu hızla giderken zincir atıp tekere dolayabilir bu da feci bir düşüş ölüm ve sakatlanmayı beraberinde getirir akıllı olun gençler bu motorlarla bu hızı yapmayın ve yapanları da uyarın

Alıntı ThugLord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesım kesınlıkle yapıyo hatta egzosa basıp motoru bıraz bogarsan turbo gorevı yapıp senı 20-30km daha hızlandırıyoo... bu motorlara 47lik cift sekman motor takılıyo ve tabı buna uygun kasnak(yarıs kasnagı) ve uzerındekı hersey cıkarılıyo fren,jıkle...vs en hafıf duruma getırıldıkten sonra araclar yarısa hazır oluryoo bızım burda hergun yarısıyolar ondan bılıyorum.
    sallama be kardeşim sallama ! bu motorlarda merkezkaç kuvvetin den yararlanılarak otomatik vites yapılmıştır hızlanırsan motorda kağışın takıldığı bölüm açılır motorun vitesi otomatik olarak yükselir eksoza basarsan bu bölüm biraz kapanır vites düşer vites düştüğü için motor bağırır hızı düşer motorun çekişi artar ne turbosu

arkadaşlar

arkadaşlar siz hakket bişi bilmiyorsunuz normal bir bionik e yağ katacaksanız 15-40 ı iki kapak katmalısınız 150 km yapan motora gelince evet yapar tek motor da yapar çift motor da yapar yeterki yapmasını bilin o yeter örnek benim motor şu anki hızı 155 net görüyor özeliği ise
    silindir:tek segman çift kanal polini
    diyafram:dilli diyfram
    karbüratör 21+21 set polini
    kasnak: oynamalı hafif aliminyum kaynak
    debriyaj: 70 cc oynanmış
    gırang : 52 ağırlıklı
    kayış: 8.5x800
    ön teker: 2-25-17
    arka teker:2-24-00-19
    arka dişli 28 lik filo dişli
    ateşleme ojinal çift atejleme
    agsoz: açma kapamalı geniş delik cır cır

gardaş adam set atar glordin klepe moped cırcır egzoz puf dişi her türlü set atılsa 70 cc motor kapalı yağ en fazla göreceği 135 denedim ben uzun yolda oda üstünde durulmuyor motorun.benim motorum vardı plaka ehliyet yok jandarma trafik ceviriyodu attım kaçtım moturu hiç bir eşy olmadan 1200 ytl ceza motor alacaksaz her eşyli alın sonra modifiye derken dizerseniz sonrada motor hakkında hersey her türlü 103 105 konusu hakkında bilgim var

Video

arkadaşlar videoları nasıl izlicem acıba ? yeni üye oldum da

Motosikleti
    lifan 100 a(satılık)
    Alıntı kuşçu berk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar videoları nasıl izlicem acıba ? yeni üye oldum da
    öncelikle aramıza hoşgeldin
    lifan 100

hoş bulduk ben videoyu nerden izlicemi bulamadım bi bilginiz var mı?

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler