Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

400 tlye yağmurluk setine ihtiyacım var.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba 400tl bütcem var.

Her gün motosikletim ile işe git gel yapıyorum gaziosmanpaşadan ayazağa maslağa.

Çift yön 40 50 km yol yapıyorum ve bu süre zarfında işe ulaştığımda ıslanmış olmak istemiyorm.

Tulum olabilir parça parça olabilir fark etmez.

Ayakkabının ıslanmaması için: http://www.motoliz.com/PROSEV-7001-BOT-KILIFI,PR-12870.html

bu ürünü düşünüyorum. Bunun haricinde üst alt yada tulum olabilir yağmurluğa ihtiyacım var ve eldivenlerimde yazlık.

Bu kadar bütçe ile ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz lütfen teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    durt un ürünlerine bakmanı öneririm. fiyatları uygun. ama yağmur için tek çare yağmurluk takım giymek.

karaköy perşembe pazarında iş güvenliği malzemeleri satan yerler var. orada çok alternatif var yağmurluk anlamında. yada işmont tan yağmurluk alabilirsin takım.

ayakkabı olarak ta gezer in plastik çizmesi var içi kürklü. su geçirmez tüm ayakkabılar motor sürerken özellikle yağmurda su geçirirler. çizmeyi giyersin üstüne de yağmurluğu çekersin su geçmez. işe gidince değiştirmen gerekebilir.

bu bütçeyle sanırım bunlar olur.

Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durt un ürünlerine bakmanı öneririm. fiyatları uygun. ama yağmur için tek çare yağmurluk takım giymek.

karaköy perşembe pazarında iş güvenliği malzemeleri satan yerler var. orada çok alternatif var yağmurluk anlamında. yada işmont tan yağmurluk alabilirsin takım.

ayakkabı olarak ta gezer in plastik çizmesi var içi kürklü. su geçirmez tüm ayakkabılar motor sürerken özellikle yağmurda su geçirirler. çizmeyi giyersin üstüne de yağmurluğu çekersin su geçmez. işe gidince değiştirmen gerekebilir.

bu bütçeyle sanırım bunlar olur.
    Ayakkabı için o zımbırtıyı alıcam ayağa geçiriyon sorun olmuyor çizmeye gerek yok. Bana üst alt ve eldiven yada eldivenler su geçirmemesi için ne yapmam lazım?

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 NS
    Decathlonda kayak pantolonu var. Fiyatı 100 tl. Su geçirmezlik ve soğuk geçirmezlik testi yaptım gayet başarılı. Ankara ayazında üşütmüyor. https://www.decathlon.com.tr/arpenaz...d_8367614.html Bu ürünüde numarasını bulabilirsem deneyeceğim. Kayak pantolonu ile aynı marka. Bot için bişey diyemem ama pantolonu kesin öneririm. Hem yağmurluk hem kışlık pantolon.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Prohel Vista yağmurluk almıştım 1 yıl önce
    Bir kaç kez yağmurda kullandım gayet memnun kaldım.
    Yağmur da rüzgar da geçirmiyor.

Kışlık eldivenler bile ellerinin donmasına mani olmuyor.
    Zaten son zamanda bolca tartışıldı. Bu konudaki en etkili çözüm kuryelerin kullandığı kılıflar.

Bot olarak da 1 yıldır YDS diablo 7.2 kullanıyorum. Gayet memnunum.

Bu arada normal pantolon üzerine LBC yandan fermuarlı pantolon kullanıyorum. Sıcak tutma konusunda çok başarılı.
    Yağmuru engellemek konusunda iddialı değil ama ufak tefek yağmurlarda denediğimde sorun olmadı.
    Yağmur çok olduğu zaman üzerine yağmurluk altını giyiyorum.

Yukarıdaki ürünlerin hepsi fiyat/Performans yönünden değerlendirdiğinde başarılı ürünler.
    Fiyatları diğer alternatiflere göre makul ve oldukça fonksiyoneller.
    ...garip... bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Git gel 40 km yağmurlu havada,weedor motor yağmurluğu aldım,hiç bir fayadasını görmedim
    Weedor içi fileli ile Revit Moonson yağmurluk aldım,Karadeniz gezisinde iki yağmurluğuda üstüme giyip, yağmurlu havada yolu devam ettim, ıslanmadım..
    Ayakkabının ıslanmaması için,bot kılıfım vardı,Yds bot alıp,üstüne,bot kılını giydim,sonuç hüsran oldu,düşünürken aklıma,botun üstüne beyaz silikon çekmek oldu,silikon çektim,yağmur almadı,fazla uzun ömürlü olmadı
    Yağmurlu havada en baba eldiven dahi su alır,çözümü kuryelerin kullandığı elcikler
    Kuryelerin kullandığı elcikler,Bayburt Soğanlı Geçidi

Arkadaşlar yorumlarınız yardımcı olma niteliğinde değil pek. Benim aradığım yorum bana link atıcak bak şunu al yada şu paraya git bunu yaparsın şunu alırsın demenzi bekliyorum açıkçası. Benim 1000tl üzeri bütçem olsa zaten buraya yazmazdım gidip 500 e bir tulum, 300 400e eldiven 300 400'e ayakkabı alır olayı kapatırdım.
    yinede bazı yorumlarda yardımcı olucak parçalar var çok teşekkür ediyorum ilgilenen herkerse ama hala kafamda ki soruları ve sorunları gideremedim.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    4 yıldır kullanıyorum. İstediği kadar yağsın banamısın demiyor.
    http://www.feyizoglu.com/Curve-Alt-Y...el-_48942.html

Motosikleti
    gt250r
    35tl ye alt üst 2parça yağmurluk aldım yapı malzemeleri satan yerden. Sağanak yağmurda ümraniye-halıcıoğlu arası git gel 1gram ıslatmadı fakat 1buçuk ay sonra pantolon kıç tarafından aşındığı için oradan su almaya başladı,üst taraf sapa sağlam. Bana kalırsa uygun bütçe ile balık malzemesi satan yerlerden orta yollu 2parça olacak şekilde bi yağmurluk al 100tl ye rahat bulursun.Ayrıca rüzgarı bile hissettirmiyor..

Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    35tl ye alt üst 2parça yağmurluk aldım yapı malzemeleri satan yerden. Sağanak yağmurda ümraniye-halıcıoğlu arası git gel 1gram ıslatmadı fakat 1buçuk ay sonra pantolon kıç tarafından aşındığı için oradan su almaya başladı,üst taraf sapa sağlam. Bana kalırsa uygun bütçe ile balık malzemesi satan yerlerden orta yollu 2parça olacak şekilde bi yağmurluk al 100tl ye rahat bulursun.Ayrıca rüzgarı bile hissettirmiyor..
    Avrupa yakasında nerden bulabilirim? kumaş alıp diktirecekmiyim yoksa hazırlı alıcam alıcaksam ne diye geçiyr o yamurluklar anlayamadım?

Bering Eco tulum yağmurluk , 3 sene kullandim sadece kendi vucud nemini hiss edersiniz , bir beden buyugunu alip mont pantolon bot komple icine giyip kullandim , benden 10 puan , herkese tavsiye ediyorum.

( konfor 2. sirada olup , giyip cikamasi illettir , ancak su korumasina laf yok. )

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı ssCi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa yakasında nerden bulabilirim? kumaş alıp diktirecekmiyim yoksa hazırlı alıcam alıcaksam ne diye geçiyr o yamurluklar anlayamadım?
    Karaköy de bulursun hem yapı malzemeleri satan yerlerde hemde balıkçılık malzemeleri satan yerlerde
    ssCi bunu beğendi.

peruwasa12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deacthlondan alt ust yagmurluk aldim totalde 96 liraya geldi gram su gecirmiyo ve ruzgarida gecirmiyor

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bering Eco tulum yağmurluk , 3 sene kullandim sadece kendi vucud nemini hiss edersiniz , bir beden buyugunu alip mont pantolon bot komple icine giyip kullandim , benden 10 puan , herkese tavsiye ediyorum.

( konfor 2. sirada olup , giyip cikamasi illettir , ancak su korumasina laf yok. )
    Çok teşekkür ederim incelyeceğim bu ürünü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:56 ----------

Alıntı peruwasa12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deacthlondan alt ust yagmurluk aldim totalde 96 liraya geldi gram su gecirmiyo ve ruzgarida gecirmiyor
    Bizim işte abi var oda aynısını dedi deacthlondan gir kayak pantolonu falan ıvır zıvır eldiven binbir çeşit şey var dedi ful takım 100 150tlye çıkarsın demişti.

http://www.motomaxonlineshop.com/dif...gmurluk-pmu686

http://www.motomaxonlineshop.com/dif...gmurluk-pmu687

Nefes alabilir malzeme önemli. Yağmur başladı. Giydik yağmurluğu. Sonra dindi, çıkarıp yola edeceğiz ya? Edemiyoruz. Zira nefes alabilir yapmurluğumuz yoksa içeride güzelce terledik, ıslandık. Şimdi yağmur olmamasına rağmen içeriden ıslandığımız için yağmurluksuz devam edemiyoruz çünkü içeriden ıslak vaziyette rüzgarı yedikçe üşüyoruz. O yüzden nefes alabilir malzeme olanlarına bakın mutlaka. Breathable yazar ayrı bir etikette. Nefes alabilir malzemeden yapılmış daha ucuz versiyonlar, başka markalar var mıdır bilmiyorum. Ama ben yukarıda linkini verdiğim ürünleri kullanıyorum acayip memnunum.

Nefes alabilen yağmurluk olmaz diyen mağaza satıcıları da olacaktır. Siz onlara bakmayın ürünü inceleyip üzerinde breathable etiketi yoksa almayın.
    ssCi bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Arkadaslat 500 tl vermeye gerek yok
    İsmont tan alin al lt üst 60 tl canavar gibi kullanacaktim ama ilk giydiğim gün yan yattim pantolon yirtildi
    Fakat tekrar alacagim
    Tavsiye ederim
    ssCi ve BESTAPO bunu beğendiler.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Bende iş yerine git gel için decathlon dan aldım, ikisi yoğun 4 kez yağmur da giydim, damla ıslanmadım en güzel yanı çantaya sığıyor ve yağmur anında çıkarıp giye biliyorum,özellikle ucuz seçtim yırtılma, sökülme anında içim yanmaz :D altı üstü 4 ay giyilecek.

https://www.decathlon.com.tr/raincut-erkek-doa-yuruyu-yamurluu-siyah-id_8300326.html
    https://www.decathlon.com.tr/raincut-erkek-doa-yuruyu-yamurluk-pantolonu-siyah-id_8073384.html
    ssCi bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    dostum ben 1 ay önce prosev marka yağmurluk altlı üstlü 130 tl ye kağıthane gülbaharda bir motosiklet mağazasından aldım 4-5 defa kilyosa iş için motorla bu havalarda gittim yağmuru ve soğuğu içimde hisstemedim ve son 2 haftadır kilyosda sabah 9 akşam 5 iş icabı dışarıda motorsuz bir şekilde çalışmakta ikende bu yağmurluk üzerimdeydi kar, dolu, yağmur hepsini yedi arazide yerlerde süründüm yırtılma yapmadı rüzgar desen kilyosu bilen bilir sarsıcı rüzgar hiç geçirmedi kesinikli öneririm umarım yeterli olmuştur açıklamam http://urun.n11.com/yagmurluk/prosev...g&gclsrc=aw.ds
    ssCi bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)