Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eldiven dokunmatik hale nasıl getirilir ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Merhabalar kışlık ve yazlık eldivenimde dokunmatik özellik yok . Telefon tutucu aparatım var telefonu falan koyuyorum da power tuşu tutucuda kalıyor telefonu açamıyorum saate falan bakmam gerkeiyor yolda yapamıyorum. Normalde ekrana çift dokununca açılıyor fakat eldiven moduna almama rağmen çift dokununca açılmıyor. Eldivenin ucuna ne sıkarak dökerek dikerek evdeki malzemelerle normal çıplak elle dokunuyormuşcasına telefonun ekranını açabilirim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    süper amoledlerde alüminyum folyo dokunmatiği çalıştırıyor en azından note 3 neo da öyle

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Kalem kullan. Gidona bir iple sabitle ;)

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalem kullan. Gidona bir iple sabitle ;)
    Çok mantıklıymış ama kalem rüzgarda oraya buraya uçar :D Ama daha iyi bi fikir geldi bu yorumdan sonra aklıma dokunmatik kalemin o dokunmatiği çalıştıran kısmını kullanabiliriz sanırım

Motosikleti
    Mondial KT150, Suzuki Inazuma Gw250 F
    benim de fikir hoşuma gitti. evde eşantiyon ipad kalemleri var bir sürü. dibinden kesip eldivene dikmeyi deneyeceğim.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim dokunmatik özellikte salak bir eldivenim var. Parmak ucunda dokunmatik yerinden bir soğuk alıyor anlatamam

Zaten bu havalarda tamamı tırt kesinlikle kullanılmaz ama 10 dereceye kadar havada sadece işaret parmağım donuyor

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Isaret parmağının ucunu kessene diyecek olan arkadaş geldiğinde bi haber versin.
    ramcixx ve drtayfun bunu beğendiler.

normal dokunmatik eldivenin dokunmatik parmak yerini kesip motosiklet eldiveninin parmağına yapıştırabilirsin bence
    Zaten sadece ucu dokunmatik oluyo ucunu yapıştırsan yeterli

Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mınık bır sılıkon ıse yarar mı kı? Sıcak sılıkonu bır yere sıkıp deneyın once, calısırsa eldıvenın ucuna kucuk bır parca sıkarak gıderebılırsınız sanırım.

aodabasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    aynı durum bende de oldu burnumu kullandım

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    conductive thread iplikler var bunun la ilgilide internette çokça video var eğer bulabilirsen glove ucuna dik

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Göstergede saat var çok işe yarıyo ) belki gidona felan saat uydurabilirsin

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isaret parmağının ucunu kessene diyecek olan arkadaş geldiğinde bi haber versin.
    Isaret parmağının ucunu kessene
    MrMud bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    eğer telefonunuz iphone ise istediğin kalemi kullan işe yaramaz iphone abi elin sıcaklığı ile çalışan bir telefon. örneğin çok soğuk bir havada elleriniz donuyor olsun telefonu kullanamazsınız resmen... Sebebi elinizi algılayamamasıdır. başka telefonları bilmem.

Tek derdin saat ise ki öyle anladım asker saati dediğimiz casio nun 10 tl ye alabilceğiniz eski saati mevcuttur onu çok güzel bir şekilde kayışlarından keserek motorunuzda görebileceğiniz bir yere sabitleyebilirsiniz , hatta ev hanımlarının kullandığı streç film vardır şeffaf üzerinide onunla bir güzel kaplar iseniz yağmur falanda etkilemez...

Yok benim derdim telefonla konuşmak , müzik dinlemek diyorsanız muhtemelen intercom cihazı kullanıyorsunuz demektir ki bunlarda bu cihazlar üzerinden telefonu kontrol edebiliyorsunuz. Yok cihaz değilde kulaklık kullanıyorum diyorsanız iphone yine kulaklık üzerinden size yetecek kadar kontrol edilebiliyor. Örneğin ben elimi telefona götürmeden istediğim kişiyi arayabiliyor , müzik açabiliyor , istersem mesaj atabiliyorum ses kontrolü ile... ( uygulama vs açamazsınız yada whatsapp kullanamazsınız eee zaten bi zahmet motoru sürelim dimi )

Şunuda unutmayın telefon ile uğraşmak her zaman dikkat kayıbı yaşatır. Bunlar iphone içindi başka marka telefon kullanmadığım için bilmiyorum. Yani kullandımda M.Ö. olduğu için onlarda böyle müzikti , bluetoothtu , kulaklıktı vs vs pek yoktu

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Böyle bişey satılıyor 50 tl motomax ta değer mi bilemem kullanmak isteyen karar verir...

ramcixx bunu beğendi.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    "Dokunmatik" cihazlar ya ısıya ya da basınca duyarlı oluyor. Telefonlarda arkadaşın dediği gibi ısıya duyarlı genelde. Telefonu eldivenle kullanmak istiyorsan ısının parmak ucundan telefona iletilebilmesi gerek. Parmak ucuna bu yapıda bir kes- dik operasyonu ile iliştireceğin ısıyı dışarıya ileten bir dokumayla sorunun çözülür ama bu soğukta da parmağın donar.

The North bilmemne marka eldiven aldım sırf bu özelliği yüzünden ve şu anda eldiven elimi ısıtma özelliğinden bi haber :S işi gücü abi gel telefon kullanalım mesaj atalım . Sen bilirsin ama üşümeyi göze alman lazım sanrım

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bişey satılıyor 50 tl motomax ta değer mi bilemem kullanmak isteyen karar verir...

http://www.motomaxonlineshop.com/dos...thumbdogs2.jpg
    Hıh bende bunu diyecektim tam! Eldiven ucu kesmek bir önce ki version :D
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Ya nedar büyük ve önemli sorunlar yaşıyornuşsunuz üzüldüm vallahi motor kullanırken telefonla ilgilenememek, müzik dinleyememek, saatin kaç olduğunu öğrenememek kadar eksiklik olması nekadar kötü birşey, tez günde bunlara çare buluna .

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Alıntı navarin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya nedar büyük ve önemli sorunlar yaşıyornuşsunuz üzüldüm vallahi motor kullanırken telefonla ilgilenememek, müzik dinleyememek, saatin kaç olduğunu öğrenememek kadar eksiklik olması nekadar kötü birşey, tez günde bunlara çare buluna .
    Ellerim de üşüyor ama...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)