Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Taksici Tarafından Bıçaklanan Motokurye

Motovento
    REKLAM ALANI
    Owl King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanında silah taşıyan adam ne kadar düzgün olabilir.Bu sefer bilenir plaka falan bulup vurur.
    Dogrudur hocam orasi da her yolu boklu degnek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biride sormamış ki sebep diye...

Başka bir konudada yazdım burası Türkiye adamın yanında silah mı bıçak mı ne olacağı belli olmaz bok yoluna gidersin niyazi diye.

Bu arkadaşa öncelikle geçmiş olsun diyorum ama sonrada merak ediyorum bu olay neden oldu acaba gerçekten arkadaşın dediği gibi mi yoksa taksiciyide dinlemek gerekmez mi ? Bizler nedense her zaman motorcu haklı gözüyle bakıyoruz. Bence değiller hatta çoğu zaman biz hatalıyızdır. Olay bıçaklama noktasına geldiğine göre emin olun kırmızıda geçti , üstüme kırdıdan sonra taksicide aaa dur lan ben şunu bi bıçaklıyım diyipte bıçaklamamıştır... Bu olayların bi alt yapısı vardır ki iş bu noktaya gelmiştir. İşte biriside sormuyor " sebep " diye

Bıçaklanma doğru iyi falanda demiyorum yanlış anlamayın.
    Hocam bombalarin patladigi olayda taksicilerin turistleri goturmek icin bilmem kac yuz dolar istemesi bu taksicilerin vicdanini ve ahlakini zaten gosteriyor. Daha dun dolmuscu nerdeyse bir arabali arkadasimizi dovecekti. Evet arkadasimiz ana yola biraz fazla hizla cikmisti ve nerdeyse carpiyordu bize. Ama arkadsimiz arabasindan inip abi kb daha acemiyim bilerek olmadi dedi. Dolmuscu ise direk sopasini alip indi nerdeyse dovecekti adami. Demem o ki bize mi denk geliyor bilmiyorum ama bu dolmuscu ve taksicilerin buyuk cogunlugu piskopat manyak ruh hastasi mi yoksa? Eger her hatada birileri bicaklanacaksa, dovulecekse ulkede kan govdeyi goturur. Diyelim ki saldiriya ugrayan arkadasimiz hataliydi? Tartistiniz o sinirle. Bicaklamak nedir yav? Bakin bu forumda dunku motorxu kardesimizi doven 3 hur cocugunu savunanlar vardi bu forumda dahi. Gerisini siz dusunun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Owl King adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dogrudur hocam orasi da her yolu boklu degnek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:42 ----------

Hocam bombalarin patladigi olayda taksicilerin turistleri goturmek icin bilmem kac yuz dolar istemesi bu taksicilerin vicdanini ve ahlakini zaten gosteriyor. Daha dun dolmuscu nerdeyse bir arabali arkadasimizi dovecekti. Evet arkadasimiz ana yola biraz fazla hizla cikmisti ve nerdeyse carpiyordu bize. Ama arkadsimiz arabasindan inip abi kb daha acemiyim bilerek olmadi dedi. Dolmuscu ise direk sopasini alip indi nerdeyse dovecekti adami. Demem o ki bize mi denk geliyor bilmiyorum ama bu dolmuscu ve taksicilerin buyuk cogunlugu piskopat manyak ruh hastasi mi yoksa? Eger her hatada birileri bicaklanacaksa, dovulecekse ulkede kan govdeyi goturur. Diyelim ki saldiriya ugrayan arkadasimiz hataliydi? Tartistiniz o sinirle. Bicaklamak nedir yav? Bakin bu forumda dunku motorxu kardesimizi doven 3 hur cocugunu savunanlar vardi bu forumda dahi. Gerisini siz dusunun...
    Ben bıçaklamayı yada dayak olayını savunmuyorum bu yanlış zaten. çocuğu dövenleri savunanlardan biride benim bu arada. yalnız dövme olayını savunmuyorum burayı karıştırmayalım lütfen. Ben çocuğun haksız olduğunu söyledim. o magandaların dayak olayı ise tamamen hayvanlık zaten. magandalar haklıyken dayak yüzünden haksız duruma düşmüşler. Siz arkanızdaki araç size 50 kere sellektör yada kornaya bastığında sağ şeridiniz müsaid olmasına rağmen inatla yol vermezseniz ve böyle bir magandaya denk gelirseniz dayak atarlar yada bıçaklarlar. Böyle bir maganda değilse arkanızdaki bizim çok bilmiş muhterem kafasında kamera olan motorcular gibi vır vır kavga edersiniz sonrada youtube vs gibi sitelere koyup işte trafikte sıkıştırdılar vs gibi abuk subuk başlıklar açıp bunları yayınlarsınız. Dayak yersenizde vurma abi vurma abi dersiniz. Önce bi düşün iş niye o noktaya geldi ? sen niye adamı tahrik ettin ?... o çocuk dua etsin sadece dayak yedi. ya bu konudaki arkadaş gibi bıçaklansaydı ALLAH korumuş...

hiç birimiz kendimizi taksici veya dolmuşçu veya pizzacı arkadaşların yerine koymuyoruz. Şimdi düşünün siz gün içinde evinizden işe gidiyorsunuz motorla en uzak mesafe olsa 1 saat sürer gitmeniz. Bu 1 saat içinde bile çok sinirlenebiliyorsunuz. Taksici , dolmuşçu vs ise bütün gün o araba içindeler ve psikolojilerini siz tahmin edin ne hale geliyorlar.

Her zaman şunu söylerim bu araçlardan uzak durun. yol mu istedi verin yada gazı açıp uzaklaşın o tehlikeden. Yaşadığım küçük bir örneği veriyim ; bir gün taksideyim ve bir motor (su taşıyan motor ) abuk subuk bişi yaptı taksici bastı küfürü, ağzımı açmadım adam haklıydı çünkü. Sonra başladı bu motorcular şöyle böyle diye , hiç cevap vermedim hatta adama destek vermeye başladım evet abi ya falan diye. Sonra yanımızdan büyük bir motor geçti adam direk şunu söyledi keşke hepsi şu motor gibi binse , korunsa , trafik kurallarına uysa dedi. Demekki asıl suç bizde. Biz motor sürdüğümüz için direk olarak motorcuyu savunan insanlarız ki bu yanlış.

Tekrar ediyim bıçaklanma , dayak vs vs olaylarını asla ve asla savunmuyorum bunlar tamamen yanlıştır. Ama bu tehlikelerden uzak durmak yada kaçmakta bizlerin elindedir.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Bıçak taşımakta tehlikeli ,
    Adamı bıçaklarsın,ambulans iki saatte gelir,akan kanıda durduramazsın,adam kan kaybından ölür ,
    Hem motorcu hem katil derler,çarşaf çarşaf ikici sayfalara basarlar..
    Yatarsın içerde yıllarca,çıkamazsın.
    Önemli olan kavga edeceğiniz duruma kendinizi sokmayacak kadar akıllı olmak.
    Karşıdaki aptal ise ben ne yapayım demeyin siz biraz daha akıllı olun, aradaki farkı kapayın.
    berkcigdem, espresso ve chetaq bunu beğendiler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Erkekseniz teker teker gelin diye bir laf başka hangi kültürde var acaba?
    Ağzımızı açtıkmı delikanlılıktan dem vurmaya bayılırız ama o delikanlılık kelimesinden kastedilenin onda biri yok bizde.
    Silah taşırız,bıçak taşırız, bi adama 3-5 kişi dalarız.

Elin oğlu birbiriyle olan anlaşmazlık çok uçuk bişeyse duello kültürü geliştirmiş.
    Bizde pusu kültürü var.

Röportaj konusunu okuyorum.
    Herkes bir kişiye 3 kişi saldıran adamlara lanet okuyup hesap sorulmalı diyor.
    Bulunan yöntem yine onların yaptığı ile aynı.
    "Toplanıp dövelim!"

Nasıl bişey oldu bu toplum böyle.
    Niçin silah taşıyacak kadar korkuyoruz?
    Kim bizi bu hale getirdi.
    Niçin tek başımıza hesaplaşamıyoruz.
    Yani illa gerekliyse hesaplaşmak.

Lafa geldi mi, kahpe yunan,kalleş ermeni,cani israil ama icraata geldi mi bizim yaptığımızı elin gevur dediğiniz adamları yapmıyor.

Bir de "delikanlı değilsin git etek giy" diye bi laf var ki bayılıyorum.
    Aklı sıra kadını aşağılayacak.
    Ulem bizim kadınımız erkeğinden daha delikanlı.
    Kızdı mı öleceğini bilse tek başına dikilir karşısına düşmanının.
    Hiç altın gününden kadın toplayıp kavgaya giden hatun gördünüz mü?
    Bakın kadın kavgalarına nerde olduğuna kim olduğuna bakmaz direkt saldırır.
    Sonunu düşünmez bile.
    Bizim delikanlı! erkeklerimizse ya önce kahveden adam toplamaya gider, ya da eline sopa bıçak allah ne verdiyse geçirip öyle kavgaya girer.

Velhasıl toplumun çivisi çıkmakla kalmadı delik deşik olduğundan çivi de tutmaz oldu.
    Bizim kendi kendimize yaptığımız kötülüğün yedi düvel bir araya gelse planını bile yapamaz.
    berkcigdem, Lucas ve espresso bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Söyleyince muhalif terörist oluyorsun ama, memleket harbiden zıvanadan çıktı.
    Eğitim durumu yüksek kişiler ticari suçlardan (karşılıksız çek, iflas vb.) içeri girerken, eğitim düzeyi düşük insanlar genelde tecavüz, cinsel istismar suçlarından hüküm giyiyormuş.
    Eğitim düzeyinin artmasının sakıncalı olduğunu düşünen profesör YÖK bilmem ne kurulu üyeliğine getirilmiş.

Güvenilecek tek bir kurum kalmadı memlekette. Polise gidiyorsun boşuna uğraşma bundan bişey çıkmaz diyor.
    Adalete güvenelim diyorsun, hakim hükmü 5 yıl erteleyerek salıveriyor.
    Hırsızı kendin yakalıyorsun, sen daha ifaden bitmeden adamı senden önce bırakıyorlar.

Gidilecek ülke arayacağımız günler çok uzak değil. Ve işin kötü yanı, kupon arsa, adrese teslim ihale alanlar, ve uğruna adam öldürecek kıvama geldiğiniz siyasiler sizden bizden önce terk edecek bu memleketi. Biz burada birbirimizi boğazlarken, onlar bizlerden çaldıklarıyla rahat hayatlarına devam edecekler.
    Konu neydi ?
    Metehan07-70, espresso ve acemi60 bunu beğendiler.

konuyla alakası yoktur ama geçenlerde yeni bir bisiklet aldım. Küçümsemek için demiyorum ama kenar mahallelerden birinin önünden geçiyordum. Tabi ben yusuf yusuf. Beklediğim oldu 4 şeritli yolun sağında giderken kaldırımda yürürüyen 6 kekodan 2si yola atladı. Tabi haliyle soldan 3.cü şeride geçtim. yaklaştıkça bunlarda ölümden korkmaz oldular 3.cü şerite atladırlar. en son yanlarından geçerken 2. şeride geçiyordum arabanın arkamdan fren yapma sesini duydum ama ne çare kekonun teki tam aptal çıktı 2. şerite atladı enseme bitane vurdu gönderdi beni. Şimdilerde o yüzden bisiklete de binemiyorum. ve bu olay bisikleti aldığım ilk gün oldu acenteden çıkar çıkmaz eve giderken. Sanırım bu olayında etkisidir sattığım motosikletin yerine tekrar bir motosiklet alıcam. bilmiyorum motosiklette böyle şeylerden korunmak içinde şöyle bir alet alabilirim; http://urun.gittigidiyor.com/spor-ou...mesi-248903768 artık geçerken yüzlerinde joker gibi bir gülümseme mi bırakır yada korkutup kaçırır mı bilmem. bisikletde de yöntemi buldum. Fenerli elektro şok (ama takımı galatasaray)

Motosikleti
    honda pcx
    Eskiden kanunsuz yada cezasiz kalacak bir is gordugumuz zaman 'burasi muz cumhuriyet'i degil' olmaz öyle iş diyorduk. Artik şimdi gönül rahatliği ile MUZ CUMHURIYETI'nde yasiyoruz diyebiliriz.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Sözün bittiği yerdeyiz diye yazacaktım. Vazgeçtim. Çünkü, yarın, sonraki gün ve daha sonraki gün aynı deyimi kullanmak zorunda kalacağım. Yani işin b..ku çıkacak. Şöyle desek nasıl olur?
    - "Nerelisin?"
    - "Sözün bittiği yerliyim"

Owl King - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erkekseniz teker teker gelin diye bir laf başka hangi kültürde var acaba?
    Ağzımızı açtıkmı delikanlılıktan dem vurmaya bayılırız ama o delikanlılık kelimesinden kastedilenin onda biri yok bizde.
    Silah taşırız,bıçak taşırız, bi adama 3-5 kişi dalarız.

Elin oğlu birbiriyle olan anlaşmazlık çok uçuk bişeyse duello kültürü geliştirmiş.
    Bizde pusu kültürü var.

Röportaj konusunu okuyorum.
    Herkes bir kişiye 3 kişi saldıran adamlara lanet okuyup hesap sorulmalı diyor.
    Bulunan yöntem yine onların yaptığı ile aynı.
    "Toplanıp dövelim!"

Nasıl bişey oldu bu toplum böyle.
    Niçin silah taşıyacak kadar korkuyoruz?
    Kim bizi bu hale getirdi.
    Niçin tek başımıza hesaplaşamıyoruz.
    Yani illa gerekliyse hesaplaşmak.

Lafa geldi mi, kahpe yunan,kalleş ermeni,cani israil ama icraata geldi mi bizim yaptığımızı elin gevur dediğiniz adamları yapmıyor.

Bir de "delikanlı değilsin git etek giy" diye bi laf var ki bayılıyorum.
    Aklı sıra kadını aşağılayacak.
    Ulem bizim kadınımız erkeğinden daha delikanlı.
    Kızdı mı öleceğini bilse tek başına dikilir karşısına düşmanının.
    Hiç altın gününden kadın toplayıp kavgaya giden hatun gördünüz mü?
    Bakın kadın kavgalarına nerde olduğuna kim olduğuna bakmaz direkt saldırır.
    Sonunu düşünmez bile.
    Bizim delikanlı! erkeklerimizse ya önce kahveden adam toplamaya gider, ya da eline sopa bıçak allah ne verdiyse geçirip öyle kavgaya girer.

Velhasıl toplumun çivisi çıkmakla kalmadı delik deşik olduğundan çivi de tutmaz oldu.
    Bizim kendi kendimize yaptığımız kötülüğün yedi düvel bir araya gelse planını bile yapamaz.
    Şahsen ben bıçak, biber gazını vs çok gerekli olduğunda bunun gibi hur çocuklarından kendimi korumak için alırım yanıma. Napalım gel kardeşim öldür mü diyelim? Savunmayalım mı kendimizi? Benim gibi birçok kişi de vardır forumda. Ama bunun gibi şerefsizlerin durumu ise farklı tamamen milletin canına kast etmek için taşıyorlar bu kesim. Profilinizde Fransa da yaşadığınız yazıyor eğer gerçekse şunu söyleyeyim burası Fransa değil. Yasalar mağduru değil bu hur çocuklarını koruyor. Vatandaş da kendi kendini korumak zorunda kalıyor. Adamı şikayet ediyorsun elin hırsızı senden önce salınıyor.
    En başta yazdığınız delikanlılık olayı ise kıssasa kıssas meselesi. Birdaha kimsenin buna yeltenmemesi için...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)