Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Sürücü Kursu Maceram..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Haraç almayan bir sürücü kursu olduğunu görmek cidden umut verici..

Yeni tip A2 ehliyetim var. A ehliyet için seneye buraya başvurabilirim.

Merakımdan soruyorum A2 den A ehliyete geçmek için ne kadar meblağ ödememiz gerek?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok be büyük cc lerle daha kolay aslında mesela mt07 hiç gaz yok debriyajı sal bırak rolantisiyle hatta rolantide bile hafif fren yaparak gidiyorlar düzde rolantide 25 30 u görüyo sınavdada o hızda sürdürüyorlar düşük cc den kolay geçiyo sınavı
    Hocam bu konuda benim bir sorum olacak. Ben geçen baharda gis akademide temel sürüş eğitimi aldım. A2 ehliyete uygun olduğum için inazumayı iyice test etme şansım oldu. Motor gayet hoşuma gitmişti. Oturduğum yerde debriyaj maneti ile ileri geri oynatıyordum aleti, hem böylelikle kavrama noktasını öğreniyordum. Zaten ilk öğrenirken de bu şekilde kavrama noktasına alışın demişlerdi ve cb125 lerde de kavramada motor ileri hareketleniyordu. Yazın can sıkıntısından (motorum da yok tabii gideyim bir havamı alsın dedim) Bajaj bayinda 200ns'i denedim. Daha dükkanın önünde 7-8 kere denedim yok kavramaya geldiği anda stop ediyor motor. Çok çok hafif eğim vardı bir de. Bu neden böyle oldu? Bir de inazumanın ağır başlı ve homojen hızlanması pulsarda yoktu gaz manetini azcık çevirdiğimde kafam sırtıma yapışıyordu bırakınca önüme düşüyordu. Bunlar pulsara özel mi? Çift silindir motor mu bakmak lazım acaba?

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haraç almayan bir sürücü kursu olduğunu görmek cidden umut verici..

Yeni tip A2 ehliyetim var. A ehliyet için seneye buraya başvurabilirim.

Merakımdan soruyorum A2 den A ehliyete geçmek için ne kadar meblağ ödememiz gerek?
    Teşekkürler... A2 den A sınıfı ehliyete geçişte şu anki maliyet;
    800 tl kurs
    80 tl sınav
    280 tl Trafik Masrafı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Alıntı cemtover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu konuda benim bir sorum olacak. Ben geçen baharda gis akademide temel sürüş eğitimi aldım. A2 ehliyete uygun olduğum için inazumayı iyice test etme şansım oldu. Motor gayet hoşuma gitmişti. Oturduğum yerde debriyaj maneti ile ileri geri oynatıyordum aleti, hem böylelikle kavrama noktasını öğreniyordum. Zaten ilk öğrenirken de bu şekilde kavrama noktasına alışın demişlerdi ve cb125 lerde de kavramada motor ileri hareketleniyordu. Yazın can sıkıntısından (motorum da yok tabii gideyim bir havamı alsın dedim) Bajaj bayinda 200ns'i denedim. Daha dükkanın önünde 7-8 kere denedim yok kavramaya geldiği anda stop ediyor motor. Çok çok hafif eğim vardı bir de. Bu neden böyle oldu? Bir de inazumanın ağır başlı ve homojen hızlanması pulsarda yoktu gaz manetini azcık çevirdiğimde kafam sırtıma yapışıyordu bırakınca önüme düşüyordu. Bunlar pulsara özel mi? Çift silindir motor mu bakmak lazım acaba?
    Merhaba;
    Aslında kullanılan motosikletlerde markaya hatta aynı markada başka motosiklete göre de değişen kavramı anı Pulsarlarda biraz daha tutturulması zor bir hal alıyor.Alışma süresi çok uzun sürmese de ilk etapta biraz zor oluyor. İnazuma ile kıyasa gelince aradaki tork farkı bu yaşadığınız olayda ana etken gibi duruyor.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Gelişim Sürücü Kursu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler... A2 den A sınıfı ehliyete geçişte şu anki maliyet;
    800 tl kurs
    80 tl sınav
    280 tl Trafik Masrafı

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:04 ----------

Merhaba;
    Aslında kullanılan motosikletlerde markaya hatta aynı markada başka motosiklete göre de değişen kavramı anı Pulsarlarda biraz daha tutturulması zor bir hal alıyor.Alışma süresi çok uzun sürmese de ilk etapta biraz zor oluyor. İnazuma ile kıyasa gelince aradaki tork farkı bu yaşadığınız olayda ana etken gibi duruyor.
    fiyatlar uygunmuş hocam.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı cemtover adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aradaki fark cift silindirin vermiş olduğu tork ile alakalı olabilir ama benim pulsarda debriyajla yürüyor o kısmı iyi yakalayamamış olabilirsin ama sadece debriyaj ile kalkmak tek silindir motorlarda bence sakıncalı gaz ile destek vererek bütün yükü debriyaja bindirmemek lazım yoksa debriyaj ömrü kısalır
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı pinkcrow7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar art niyetli insanlar var forumda.
    zamanla alışırsınız onlara soyu tükenmez onların. kalbi pis olduğu zaman bitiyor olay zaten.
    pinkcrow7 bunu beğendi.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zamanla alışırsınız onlara soyu tükenmez onların. kalbi pis olduğu zaman bitiyor olay zaten.
    sen uslanmazsın, tanımadığın insanlar hakkında nasıl böyle cesur konuşabiliyorsun ?
    Feel the way

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 yılının ağustos ayı 20inci gününde 42 yıllık hayatımda ilk kez bir motosiklete oturdum, gazına bastım.
    2016 yılının ekim ayının 16ncı gününde mt07 ile hem pistte hem de pek çok aracın olduğu trafikte sınavı geçtim. hatta müfettiş biraz yavaş gidin dedi.
    2016 yılının kasım ayının 14ünde a sınıfı ehliyetimi çıkarttım.

bu süreçte; kuba 125, falcon 250, cbf 150, inazuma 250, scrambler 800, mt07 kullandım.

başka bir kurstan.. ve profesyonel bir bir eğitim yerinden.
    ortada, reklam kokan bir hareket yok yani.
    toplamda sanırım 20-25 saat kadar kurs, 20 saat kadar da eğitim yeri, pratik.
    işi ciddiye alırsan, eğitimin ciddi kuruluşlarca ve bol pratikli verilirse.
    benim gibi hayatında motosiklete oturmamış adamları bile eğitiyorlar.
    yok yaa yanlışınız vardır, siz kim başlangıçta öyle büyük motor kullanmak kim?

(yanlış anlamayın birilerine laf işittiriyorum)

Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen uslanmazsın, tanımadığın insanlar hakkında nasıl böyle cesur konuşabiliyorsun ?
    çünkü onlarda beni tanımıyor ama bana yorum yapıyorlar.
    pinkcrow7 bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Alıntı Gelişim Sürücü Kursu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resmi olarak 10 Şubat ancak kontenjan sorunu yaşamamanız adına 30 ocak olabilir.
    Merhaba, ben Bursa'da şubat döneminde kursa başlamayı düşünüyorum. Şubatta başlarsam ehliyeti ne zaman alabilirim sınavları geçtiğim takdirde?

saltuque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650gs
    2008 yılında ehliyet aldım. Bana sadece 100 soruluk bi fotokopi verdiler ve bunlardan 20 si çıkacak dediler (B sınıfı ehliyetim zaten vardı). Yazılı sınavdan sonra direksiyona çağırdılar. Kurs motor bile getirmemişti. Sınava motorla gelen bir adayın döküntü motoruyla 30 m git, dön geri gel şeklinde sınav olduk. Kursa Nisanda yazıldık, haziranda yazılı sınav, ağustosta direksiyon sınavı oldu.

Kursların evrimi güzel ve faydalı olmuş...

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Alıntı Facoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben Bursa'da şubat döneminde kursa başlamayı düşünüyorum. Şubatta başlarsam ehliyeti ne zaman alabilirim sınavları geçtiğim takdirde?
    Merhaba Facoo;İllere göre farklılık gösterebilir İStanbul için 10 şubata kadar kayıt olmanız halinde sınava 25 şubatta girebilirsiniz.

Alıntı saltuque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2008 yılında ehliyet aldım. Bana sadece 100 soruluk bi fotokopi verdiler ve bunlardan 20 si çıkacak dediler (B sınıfı ehliyetim zaten vardı). Yazılı sınavdan sonra direksiyona çağırdılar. Kurs motor bile getirmemişti. Sınava motorla gelen bir adayın döküntü motoruyla 30 m git, dön geri gel şeklinde sınav olduk. Kursa Nisanda yazıldık, haziranda yazılı sınav, ağustosta direksiyon sınavı oldu.

Kursların evrimi güzel ve faydalı olmuş...
    Merhaba saltuque;Sizinde dediğiniz gibi tüm bu saçmalıkların kaldırılması çok çok faydalı oldu...Şimdi insanlar ortalama 1 ay içerisinde alabiliyorlar.
    pinkcrow7 bunu beğendi.
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)