Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorcuların başından geçen ilginç olaylar

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birgün yolda giderken, o sıcağın altında arızalı cup motorunu sanayiye götürmeye çalışan, kan-ter içinde kalmış bir adama rastladım. Çektim motoru kenara dedim: "dayı hayırdır bir sorun mu var?" "Çalışmıyor yigenim" dedi, soluk soluğa kalmış ve beti benzi atmış haliyle.

İndim, bir bakayım dedim, benzine baktım var. Starta bastım, tık yok.

- bunun aküsü bitmiş galiba abi
    + Valla hiç anlamam ki yigenim
    - dayı ayakla çalıştırmayı denedin mi?
    + O ne ki?
    - bak şurada bir pedal var basıyorsun, çalışıyor
    + Allah allah ( kafasını kaşıyor)
    - çekil bakayım sen bi
    (Kontağı açıp pedala basmamla cup motor gürül gürül çalışmaya başlar)
    + Hay allah razı olsun be yiğenim, bu sıcakta kurtardın beni ha

Adam ayak pedalını bilmiyordu ya. bir sürü dua etti ve gitti.
    Emreerol bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Bi diyalogta benden olsun madem.

Sabah (daha doğrusu gece 05:40 felan)
    Normal bildiğiniz tek yön cadde üzerinden ters yönden sedan araç geliyor, farlarından plaka bile göremedim, heralde surdan şimdi döner gider dedim ama dönmedi, tam kafa kafaya geliyoruz baktım ezecek beni kenara geçtim elimle dur dedim korna çaldım, ve su muhabbet oldu;

+ Dayı Alkollümüsün sabah sabah, doldurdunmu kafayı ?
    -(Böyle he buyur anlamına gelen acayip bi ses) Heeeaağğhh ? ?
    +Ters yöndesin dayı napıyon sen ?
    -Ne biliyon belki ben düz yoldayım sen terssin?

Bu cümleden sonra hiç bişey diyemedim...
    Şuan bile ne diyeceğimi bilmiyorum.
    Olayda dudullu organize sanayi tarafında olmuştu, şile otoyolunu çıkan sapakta.

Motor sınavı günüm başıma gelenleri unutmam mümkün değil, kiminize ilginç gelmeyecek ama bunlar olurken ben motorun üzerine 3. kez biniyordum hayatımda.

Sınav alanına arabamla girdiğimde adaylar, hem arabalı hem motorlu olarak, trafikte olduğu için hız kestim. Hatta bir kavşakta acele etmedim bir adaya yol vereyim derken arkamdan gelen bir hafif ticari kızaklayarak tamponuma vurdu. Sağolsun arkadaşın hızı sınav alanında kızaklayacak kadar fazlaydı.

Sınava gitmeden önce bir sürü video izledim, sınav motorum cbf150 idi, far, sinyal, akü nerede vb. sorulara hazırlanmak için. Sınav anı geldiğinde hoca bin dedi gözetmenler soru soracak diye düşünürken, bindim ve başladı sınav.

Sınavda sekiz çizmeye girdim, hoca 2. kez gir dedi. Tekrar yaparken tam bitti diyordum yandan hoca çıkma sekizden dön diye seslendi ben efendim, anlamadım, bitmedi mi? diye seslenmeye çalışırken kafayı çevirince düştüm, sol bacak kaldı motorun altında. Ayna kırıldı, ben içimden küfür etmeye başlamışken, gözetmenler senin bir hatan yok dediler.

Sonrasında trafiği de halledip motoru park ettim. Gözetmenler beklememi söylediler. Ben motorun üzerindeyken bir tanesi kaç basıyor bu? Aman fazla hız yapmayın. Ben 4 kere motora çarptım arabamla, bana motoru anlatsana... Aa bu vitesli mi? gibi sorular sordu. Sanırım(umarım) kafa buldular benimle. Gözetmen olarak gelen kişi motor hakkında bu kadar bilgisiz olamazdı. Neyse ki ehliyeti aldım ama o gün başıma gelenler ve karşılaştıklarım hala çok ilginç geliyor.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Dün bir motorun ilanına girdim açıklama kısmında pazarlık yok adam seçerim falan filan yazmış altada motora eklediklerini yazmış lastikler yeni demiş ama ne lastik taktığını yazmamış.Merak ettim dur bir sorayım dedim.
    -Hocam üzerinde ne lastik var acaba
    -Sana satılık değil kardeşim
    İlk defa böyle bir tepkiyle karşılaşınca bende bir afalladım.
    Acaba milletle şey geçmek için mi ilan açıyor falan diye geldi aklıma.

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bir motorun ilanına girdim açıklama kısmında pazarlık yok adam seçerim falan filan yazmış altada motora eklediklerini yazmış lastikler yeni demiş ama ne lastik taktığını yazmamış.Merak ettim dur bir sorayım dedim.
    Hocam özelden link atsan bakalım bize verecek mi motoru

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Gerçek satıcıysa 2 3 ay satamasın hizaya gelir
    https://www.youtube.com/channel/UCG8V2OFsRDyxuCrAklq8aBg

İlk motosikletim olan apache rtr i aldığımda, Zincirin yağlanması gerektiği hakkında en ufak bir fikrim yoktu. Gece 2 de çat diye zincirim kopunca yolda kalmıştım. Şarj bitince hiç kimseyi de arayamadım. yaklaşık 1 km yokuş yukarı yürümek zorunda kalmıştım motoru bırakıp. Şansıma tam dominosun önünde olmuştu bu olay. Sabah zincir alıp dominos'un motosikletlerini tamir eden vatandaşa taktırmıştım hemen yeni zinciri.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Motoru yeni almışım bilmiyordum ayaklık inikken viteste motor çalışmıyor ya, bu motorun nesi var yenide aldık bi canım sıkkın sorma gitsin

70 yaşlarında bir amca yeğen ayaklık inik ondandır dedi gerçekten ondanmış nasıl bir sevinç anlatamam bendeki
    sdirer bunu beğendi.
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

Motosikleti
    .
    Resmen trip atmış size
    Yerinizde olsam bende makara geçerdim.Yüksek bir fiyatla alıcam diye söylediklerine pişman olurdu yada numaranızı umumi bir tuvalete yazmışlar uyarmak için aradım filan derdim.O şüphe ile yaşasın.
    Müstehaktır.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Hakikaten ben böyle birşey görmedim.Etrafımdakiler böyle yaparsa hemen satar motoru falan diye dalga geçti.Alacağımdan değil ama merak edince yazmak istedim şansa bakın ki değişiğe denk geldim.Demekki hayatta böyle insanlarda varmış

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    1.si

Motoru aldım ilk gün işe motorla gittim geldim. 2. sabah çalışmadı. Gösterge çalışıyor enjeksiyonun zzz sesi geliyor marş basmıyor.
    Neyse haliyle işe geç kaldım. Motor binicisi olan bir arkadaşa benim motor bozuldu galiba dedim olayı anlattım. Freni sıktınmı dedi.

2. si

Motoru aldıktan 10-15 gün sonraydı sanırım. Sabah motoru çalıştırdım. Elbiseleri kaskı eldiveni giyindim motor ısındı bindim üzerine bastım gaza alet 10cm gidip kaldı.
    Yahu bu niye gitmiyor deyip 2-3 kere daha denedim yok gitmiyor. Bişi takıldı kasıldı herhalde deyip kapdım kontağı eve döndüm soyundum, işe gene geç kaldım. İşte yukarıdaki ile aynı arkadaşa durumu anlattım zinciri çözdün mü dedi.

3. sü

Salaklığıma doymayayım çamurun göbeğinde burada bunu yaparsam düşer miyim diye deneyip düştüm.

Vallahi, billahi ben de böyle..
    Akhunturk, KumanBayram, GezeGeze ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.si

Motoru aldım ilk gün işe motorla gittim geldim. 2. sabah çalışmadı. Gösterge çalışıyor enjeksiyonun zzz sesi geliyor marş basmıyor.
    Neyse haliyle işe geç kaldım. Motor binicisi olan bir arkadaşa benim motor bozuldu galiba dedim olayı anlattım. Freni sıktınmı dedi.

2. si

Motoru aldıktan 10-15 gün sonraydı sanırım. Sabah motoru çalıştırdım. Elbiseleri kaskı eldiveni giyindim motor ısındı bindim üzerine bastım gaza alet 10cm gidip kaldı.
    Yahu bu niye gitmiyor deyip 2-3 kere daha denedim yok gitmiyor. Bişi takıldı kasıldı herhalde deyip kapdım kontağı eve döndüm soyundum, işe gene geç kaldım. İşte yukarıdaki ile aynı arkadaşa durumu anlattım zinciri çözdün mü dedi.

3. sü

Salaklığıma doymayayım çamurun göbeğinde burada bunu yaparsam düşer miyim diye deneyip düştüm.

Acemiliğin dibine vurmuşsunuz ama hatırladıkça gülüyorsunuzdur tatlı anılar bunlar

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hakikaten ben böyle birşey görmedim.Etrafımdakiler böyle yaparsa hemen satar motoru falan diye dalga geçti.Alacağımdan değil ama merak edince yazmak istedim şansa bakın ki değişiğe denk geldim.Demekki hayatta böyle insanlarda varmış
    Eveeeeett , durum belli aslında arkadaşım. Motor kesinlikle ayıplı bir motor. Şöyle düşün . Bir derste soru soran öğrenci konuyu anlamış bilmiş öğrencidir. Seninki de o hesap. Kusurlu mal belki de çalıntı bilinmez. Adam övmüş övmüş bilmeyen biri alıp gidecek işte. İnşallah kimsenin canını yakamaz.
    Lojistisyen.net/forum ¯\_(ツ)_/¯

Motosikleti
    MTT Y2K
    Dediğiniz gibi olabilir

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Acemiliğin dibine vurmuşsunuz ama hatırladıkça gülüyorsunuzdur tatlı anılar bunlar
    Aynen öyle.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.si

2. si

3. sü

Bunlar çok iyiymiş, ama ben o sorduğun arkadaşa daha fazla güldüm, sanki seni gizli gizli izlermiş gibi "Zoncoro cozdonmo ?" Hahha
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    1- Sıfır motoru aldık. Arkadaşım getirecek ben araba ile onu takip edeceğim. Trafik nedeni ile edemedim. Motoru alırken rodaja dikkat et 100 km/h i geçme diyecektim, unutmuşum. Arkadaşla benim sitenin önunde buluştuk. Arkadaşın ilk lafı : Oğlum motor çok iyi lan, 138 km/h i gördüm.
    2- Arkadaş sitede kapalı yere park etti. Sabah ben ayni yerden motoru bisikletmiş gibi 50 cmlik bir platformdan indirirken elimden kaydırdım ve düşürdüm.
    3-Oldukça rampa bir yerden çıkarken ben burdan dönebilir miyim derken dönemedim ve yolun ortasında motor epey eğik ben zar zor tek bacağımla motoru tutmaya çalışırken karşıdan araba geldi. Tam önümde durdu. Siyah vizörlü kasktan sürücüye bakıyorum. Gel lan yardım et diye. Son bir hamle vizörü açıp motoru tut diye bağırdım. Adam tam kapıyı acti ki motoru yatırdım. Adam geldi yardima. Neden yardim etmedin diye adama kızıyorum. Abi ben anlamadım ki diyo.
    4-Motora vida girmiş şans eseri güzel bir tamirci buldum yama yaptırdım. Oh be ucuz atlattik derken muhtemelen girdigim cukur nedeni ile yama sonradan acildi, yolda kaldım. Motoru yükleyecek kamyonet tamamen şans eseri iki dakikada geldi ama motoru kamyonete yükleyecek kişi bulmamız 20 dakikayı buldu.
    5-Sonuncusu daha yeni oldu. Bomba ama bu. Mahalle arasi motorcuda cizik yerler icin sticker bakarken bi dayı geldi. Nereye gidiyon sen, diye sordu. Ben de söyledim. Benim bi paket var, geçerken onu da biraksana, dedi. Ben once anlamadım. Motor tamircisi, dayı bu kurye degil dedi. Adam, ya motoru var işte, bıraksa ne olur iki dakika dedi.
    Yer de gercekten yolumun uzerinde. Evrak gibi bisey gonderecek. Motor tamircisi, dayı olur mu öyle şey filan dedi. Ben dedim tamam ya götüreyim.
    Motor tamircisi dalga geçiyorum sandı. Adam dur bekle dedi. Getiriyorum ben evden paketi. O arada motorcu bakti ciddiyim. Abi bulaşma filan diyo. Dedim bi bakayım pakete de. Adam getirdi paketi. Buyuk sari zarflardan. Dedim açmam lazım bunu. Açtım hakkatten evraklar var. Tamam dedim attım sele altina. Borcumuz ne kadar dedi adam. Dedim yok hayrina goturuyorum. Olmaz dedi adam. Para almazsan senin goturecegini nereden bileyim dedi. Saka gibi. Para alsam da goturmeyebilirim ki diyecektim ki "ben senin plakani yazdım kafama" dedi. Buyur burdan yak. Adami saf belledik ama bizi belleyecek. Dedim motorcuya ne kadar sticker, şu kadar. Aha dedim borcun bu. Tamam dedi verdi.
    Yolda diyorum kendime manyak mısin neden girdin boyle biseye.
    Neyse uzatmayayım. Evrakları sag salim ulastirdim. Yalniz parayi hak etmedim bence cunku ilk yikamada stickerin biri yirtildi.
    badircik bunu beğendi.

Kahveye ugrayayim da bir cay sigara yapayim dedim. Kahvenin onunde tam ayaga alıyorum motoru, adamin biri "şş alo gel lan buraya" diye anırıyor. Gittim. "Benim erzurumdan bir paket gelecekti, ne oldu o" diyor. Ne diyon kardeşim sen demeye kalmadan kahveci meseleyi bitirdi: "abi o kurye değil"

Adam beni kurye sanmış. Özür falan diledi sonra.

geçen hafta tekne ile denizin ortasında kaldık. motor çalışmıyor. marş el ipini asıl allah asıl, güneşin altında imanımız gevredi. yandık, kavrulduk. 3 saat uğraştık, çalışmadı meret.

baktık olmayacak, 3 kişi atladik buz gibi denizin soğuk sularına, önden ve arkadan çeke çeke kıyıya getirdik tekneyi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)