Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Yeni 600RR Ne Kadar yakiyor herkes bisey diyo

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yakmaz ama içer ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt ekonomisi düşünüyorsan binliklere bak.
    600cc bir depo 150 km ancak yapıyor.
    Sağdan efendi efendi gidenler bir depoyla 180 km yol yaptıklarını söylüyorlar.
    Ama ben hiç görmedim o kilometreleri.
    140-150. Kmlerde ışık yanıyor.
    35 TL ile 150 km yaptim çok sakin de degil çok agresif de degil 8-12 bin devir arasi 600rr ile.Şimdi 70 tl yani full depo ile kac km gidicek onu hesapliyorum

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada sasirdim yahu. Superduke ta 1300cc motor ile 600cc SS kadar yakiyor demek ki... Gerci superduke'ta 9000 devre cikma ihtiyaci cok olmuyor ama, yine de sakin kullanmadigim zamanlarda dahi yaktigi 10 litre anca... Dusuk devirde torku yuksek motor ve hafif kasa olunca demek ki...
    Hasmet Bey' den Superdüküm var demenin en kibar yolu )
    Kızıl pars bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Kardeşim,

SYM 250 Wolf bir öğrenci için harika seçim olacaktır. Peformansına göre bu kadar yakıt cimrisi bir motor daha görmedim. Birçok 125 lik ile boy ölçüşecek yakıt değerlerine ,onlardan çok daha yüksek hız ortalamaları ile ulaşabiliyor. Sağlam ve güvenilir bir motor ama bakımı ve orijinal parçaları biraz sınıfındakilere göre pahalı kalabiliyor.

600RR a göre yavaş da sayılmaz. Senin tam "spor ??? " anlayışına göre düzlüğün sonundaki ilk virajı aynı hızlarla döneceğinden eminim.

Bir eğitmen olarak söyleyebileceğim şeyler bunlar.

Motorcu bir abin olarak konuşmam gerekirse ;

Evladım "Aslan besleyen yediğine bakmaz" derler bu camiada. SS ne yakıtına bakılarak alınır ne de uzun yol yapmak için. Bu amaçlar için 600RR almak istiyorum dersen yukarıdaki gibi 3 sayfa dalga geçerler üzülürsün.

Sevgilerimle
    Stunt, Mertcan39, DoLPHiN2306 ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı oialdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasmet Bey' den Superdüküm var demenin en kibar yolu )
    Yazdıktan sonra farkettim görmemişliğimi malesef. Ama harbiden de bu kadar çok yaktıklarına şaşırdım. Sonradan farkettim ki hiç 4 silindir 600cc motosikletim olmamış... Hornet 600 denemiştim bir kez. Devir güzeldi de tork hiç yoktu yahu...
    Mertcan39 ve oialdemir bunu beğendiler.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıktan sonra farkettim görmemişliğimi malesef. Ama harbiden de bu kadar çok yaktıklarına şaşırdım. Sonradan farkettim ki hiç 4 silindir 600cc motosikletim olmamış... Hornet 600 denemiştim bir kez. Devir güzeldi de tork hiç yoktu yahu...
    çift silindir torku yok malesef bu yüzden şehirde binmekte mantıksız ve zevksiz, ss ler sadece pistte kullanılsa en güzeli olacak,ülkemizde her gün birisi patlıyor
    Feel the way

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Çoluk çoçuk dolu diye yazan konu sahibinin, türkçeyi düzgün kullanamaması ve tavırlarının ne kadar ergence olduğu ortaya çıkmış zaten.Ya trollemiş milleti, yada hakikaten çok cahilce bir konu olmuş.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt ekonomisi düşünüyorsan binliklere bak.
    600cc bir depo 150 km ancak yapıyor.
    Sağdan efendi efendi gidenler bir depoyla 180 km yol yaptıklarını söylüyorlar.
    Ama ben hiç görmedim o kilometreleri.
    140-150. Kmlerde ışık yanıyor.

Sağdan efendi efendi gitmeyi denemiş bir adam olarak 240 km 'de lamba yakmışlığım vardır, 5.5- 6.0 litre ortalama ile. (140-150 sabit)
    R6 da 17 litre depoya sahip, 600RR 'da 17 litre alıyor diye anımsıyorum.
    Nitekim 3 aşağı beş yukarı aynı sarfiyata da sahipler.

Emmeli,gömmeli gazlamalı modda dediğin gibi 9-10 litrelerde geziyor.

DoLPHiN2306 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r-R6-ktmrc200-ktmduke390
    Başka arkadaşlara da fikir verecek olursak. R6 da ışık yandığı kilometrelerde depoyu doldurursanız normal kullanımla 180 km görüyor. 180 Km civarında ışık tekrar yanıyor. Hafif zorlarsanız 170 lere rahat giderseniz 190 ları görme ihtimali var. Ama benim genelde 175-185 arası her zmn ışık yanıyor. Yakıt yine işin keyfi kısmı. Paran olduğu kadar gezersin. Ben her pazar çıkıyorum ve her pazar depoyu dolduruyorum aylık 250 TL civarı yakıta gidiyor.
    Fakat unutulmaması gereken nokta amortismanı
    Bana göre ort
    2 yılda 1 lastik alsanız yıllık 600 TL (Toplam 1200)
    Yılda 1 bakıma soksanız zinciri balatası spreyleri vs eklerseniz yılda ort 1000 TL
    Sigortaya ben 600-700 Civarı ödüyorum (27 yaş Ankara)
    Vergisi yıllık 180 TL

O yüzden motor alırken bütçenizi iyi ayarlamanız lazım

darkness3335 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb 900 f hornet
    Bu yazılanları gördükten sonra aşırı yakıt tüketimi olduğunu düşündüğüm 900 hornetime haksızlık yaptığımı anladım Şu gerçek ki maalesef bu benzin fiyatları ile yapılacak tek şey "aslan besleyen yemini düşünmez" felsefesi ile ilerlemek.

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    helva diyorum neyli olsun

Motosikleti
    Alıntı darkness3335 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazılanları gördükten sonra aşırı yakıt tüketimi olduğunu düşündüğüm 900 hornetime haksızlık yaptığımı anladım Şu gerçek ki maalesef bu benzin fiyatları ile yapılacak tek şey "aslan besleyen yemini düşünmez" felsefesi ile ilerlemek.
    hornet kaç yakıyor, 1000 rr bloğunun piston çapı küçültülmüş hali var motorunda
    Feel the way

Motosikleti
    honda pcx
    Galiba ilk motosikletini alacak ondan yakıt soruyor arkadaş. 1000'lik al birader nede olsa aynı yakarlar.

Motosikleti
    cb 900 f hornet
    [/COLOR]
    Alıntı Stunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam 1000 rr değil 900 rr ın biraz evcilleştirilmiş motoru var bu sebeple oldukça tatmin edici bir tork eğrisine sahip 19 litre yakıt deposu var full benzinle kullanıma göre 200-250 km civarında gidebiliyorum .

Motosikleti
    [/COLOR]

Selam 1000 rr değil 900 rr ın biraz evcilleştirilmiş motoru var bu sebeple oldukça tatmin edici bir tork eğrisine sahip 19 litre yakıt deposu var full benzinle kullanıma göre 200-250 km civarında gidebiliyorum .
    yine yakıyormuş sizin motor, arkadaşım son kasa s1000rr aldı sakin kullanım 7 litre diyor 200bg e göre güzel gerçekten

Motosikleti
    cb 900 f hornet
    yine yakıyormuş sizin motor, arkadaşım son kasa s1000rr aldı sakin kullanım 7 litre diyor 200bg e göre güzel gerçekten
    aynen teknoloji farkı elbette ama benimde pek sakin kullandığım söylenemez. Yurt dışı formlarda 300 km yapanlarda var muhtemel stabil 100-120 km süratlerde kullanıyorlardır.Tork yüksek olduğundan yüksek vites düşük devir kullanmak rahat ancak ben pek tercih etmiyorum.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Birde km'de 23 kuruş lastik yakıyor. 1400tl/6000km Hava filtresi 180tl Balata tanesi 180tl 3 tane balata var sen hesap et. Motul yağı 170tl. Zincir dişli 15 bin gidiyor. Kaskı montu vs. ayrı.

Motosikleti
    cb 900 f hornet
    Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde km'de 23 kuruş lastik yakıyor. 1400tl/6000km Hava filtresi 180tl Balata tanesi 180tl 3 tane balata var sen hesap et. Motul yağı 170tl. Kaskı montu vs. ayrı.
    aynen doğru 3 tane fren balatası var yağ olarak biraz daha hesaplı ve kanımca daha iyi olan castrol 4t 10w50 kullanıyorum 120 tl civarı hiç aksatmam en geç 2500-3000 değişir.Lastik sezon başında düşünüyorum hemen hemen dediğiniz fiyatlarda.pahalı iş vesselam

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    [/COLOR]

Şehir içi 6.5-7 litre civarı yakıyordu benimki. Toyota prius %50 daha az yakıyor Eski fireblade motoru. Kaymak gibi. Yenisinden (CB1000R) de titreşimsiz. Gücü azaltıp torku arttırdıklarından da tadından yenmiyor.

Superduke, uzun yolda 5 litreye yaklaşıyor sarfiyatı. 330 km yaptım tek depoyla. 350km de giderdi muhtemelen ama dağın başında olduğum için doldurdum ilk gördüğüm yerde... 18 litre depo. 180 beygir için bayağı iyi. Şehir içi abartınca 10 litreye yaklaşıyor yalnız sarfiyat... Bu arada compression ratio acaip yüksek: 13.2:1. O da verim demek...

Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde km'de 23 kuruş lastik yakıyor. 1400tl/6000km Hava filtresi 180tl Balata tanesi 180tl 3 tane balata var sen hesap et. Motul yağı 170tl. Zincir dişli 15 bin gidiyor. Kaskı montu vs. ayrı.
    Turkiye'de benzin muhtemelen önde gelen sarfiyat, doğal olarak. Amerika'da ise lastik öne çıkıyor. Arabada da öyle. Motosiklet gibi yumuşak hamur kullanan spor arabalar 15 bin km zor gidiyor 4 lastikle. Ön arka boyutlar farklı olduğu için rotasyon da yapılmıyor. Doğru düzgün 4 lastik $650-$800. Motosiklette de $350-$450...

Hava filtresi ve zincir 25 bin km'den daha uzun dayanıyor. Balata da hemen bitmiyor. Yağ ve filtre de çok pahalı değil. Asıl valf ayarı işçiliği koyuyor. Modeline göre $400-$800 burda.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    65 TL gırtlak doldurduğum zamanlarda şehiriçi kullanımda 170km menzil, şehir dışında 120-200km hızlarda 220km menzile ulaştığım oldu. Ancak bunu sadece merak ettiğim için hesapladım, almadan önce yada aldıktan sonra ne yaktığı pek de umurumda olmadı. 4 silindir motora binmeye yeterli Güven Özveri Tecrüben varsa alırsın!
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)