Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kask tavsiyesi isteyenlerin bakması için birkaç ibretlik resim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Direk çarpmalı kazalar da, ben herhangi bir kaskın şu darbeyi emebileceğini düşünmüyorum.Arai de taksa, Schuberth de yüksek hızda Direk kafadan alınan darbede kurtulan olmuyor.

Kask ancak ilk darbenin Çok şiddetli olmadığı kazalarda görev yapabilir, diğer ekipmanlar da olduğu gibi.

Bir araştırma vardı, ölümlü kazaların %90'ı ilk çarpışma anında oluyor.

Şunu anlatmak istiyorum, ekipmanımız tabi ki tam ve mevzuata uygun koruma sağlamalı.Ancak, verdiginiz paraya göre ölümsüzlük zırhı giymiyorsunuz.

Ekipmandan önce 50 ile giderken bile kafadan aldığınız direk darbede sonuç acı olabilir.

Bunun için ilk önce hız limitlerine uymali, riskten kaçınmalısınız.Alacağımız bu tedbir diğer bütün tedbirlerden daha önemlidir.

Ölenin yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trattataa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar şunuda unutmayın.

En kaliteli kaskın raf ömrü 5 yıl,
    Normal kullanım ömrü 4 yıldır.

Hiç çiziği yok.çöpe mi atalım ??
    demeyin
    Yeni kask alın

Motosikleti
    Forza 250
    Ölen arkadaşa rahmet diliyorum. Bizim trafik kanununa göre kafanıza inşaatlarda kullanılan ucuz işçi baretlerinden(5-6TL) bile taksanız yeterli. Tabi trafik polisi de ne yapsın yasa böyleyse, hoş ben daha kafasında kask olmayan adamı çeviren trafik polisi görmedim :D Onlar daha ziyade egzoza, app plakaya yani şekilsel şeylere takıklar. İnsan hayatını sallayan kimse yok. Bence bırakın kaskı, mont-eldiven ve bot bile zorunlu olmalı. Neyse yine çok saçmaladım. Hadi eyv.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Alıntı Erdost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direk çarpmalı kazalar da, ben herhangi bir kaskın şu darbeyi emebileceğini düşünmüyorum.Arai de taksa, Schuberth de yüksek hızda Direk kafadan alınan darbede kurtulan olmuyor.

Kask ancak ilk darbenin Çok şiddetli olmadığı kazalarda görev yapabilir, diğer ekipmanlar da olduğu gibi.

Bir araştırma vardı, ölümlü kazaların %90'ı ilk çarpışma anında oluyor.

Şunu anlatmak istiyorum, ekipmanımız tabi ki tam ve mevzuata uygun koruma sağlamalı.Ancak, verdiginiz paraya göre ölümsüzlük zırhı giymiyorsunuz.

Ekipmandan önce 50 ile giderken bile kafadan aldığınız direk darbede sonuç acı olabilir.

Bunun için ilk önce hız limitlerine uymali, riskten kaçınmalısınız.Alacağımız bu tedbir diğer bütün tedbirlerden daha önemlidir.

Ölenin yakınlarına baş sağlığı diliyorum.
    Üstadım kafasına 2000 TL lik kaskı takan adam belirli bir bilinç seviyesinin üzerindedir ve zaten usturuplu kullanır. Asıl tehlike bana bişey olmazcılar...

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölen arkadaşa rahmet diliyorum. Bizim trafik kanununa göre kafanıza inşaatlarda kullanılan ucuz işçi baretlerinden(5-6TL) bile taksanız yeterli. Tabi trafik polisi de ne yapsın yasa böyleyse, hoş ben daha kafasında kask olmayan adamı çeviren trafik polisi görmedim :D Onlar daha ziyade egzoza, app plakaya yani şekilsel şeylere takıklar. İnsan hayatını sallayan kimse yok. Bence bırakın kaskı, mont-eldiven ve bot bile zorunlu olmalı. Neyse yine çok saçmaladım. Hadi eyv.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Üstadım kafasına 2000 TL lik kaskı takan adam belirli bir bilinç seviyesinin üzerindedir ve zaten usturuplu kullanır. Asıl tehlike bana bişey olmazcılar...
    Hocam sadece bizde böyle değil bu yanlış anlaşılmasın.Amerikada bazı eyaletlerde kask zorunluluğu yok ama gözlük takmak mecburi yani yasalarla olacak iş değil bu hoş öyle bile olsa pek sallamazlar.Motor kullanan herkes motoru alırken kendisi mantıken birşeylere uyanması gerekiyor.Milyonlarca kişi kask kullanıyorsa hepsi şekilci olamaz değil mi yada hepsi garip birşey yapıyor olamaz değil mi

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sadece bizde böyle değil bu yanlış anlaşılmasın.Amerikada bazı eyaletlerde kask zorunluluğu yok ama gözlük takmak mecburi yani yasalarla olacak iş değil bu hoş öyle bile olsa pek sallamazlar.Motor kullanan herkes motoru alırken kendisi mantıken birşeylere uyanması gerekiyor.Milyonlarca kişi kask kullanıyorsa hepsi şekilci olamaz değil mi yada hepsi garip birşey yapıyor olamaz değil mi
    Amerika benim kıstasım değil neden mi çünkü eyaletten eyalete herşey değişiyor. Peki Avrupa'da durum nasıl ? Ya sonuçta canının kıymetini bilen adam ekipmanına da önem verir, eğitimine de.
    Benzer sıkıntıları kendi sektörüm olan inşaat sektöründe de yaşıyoruz. İş Güvenlik şantiyelerde son yıllarda gerçekten çok önemli hale geldi ve iş güvenlik sahada herkesin sorumluluğundadır sadece İSG uzmanlarının değil. Bir gün gezerken sahada bir usta gördüm, spiral kesici ile kutu profil kesiyor. Boynunda da koruyucu gözlük var ama kafasında baret var. Açık alanda çalışıyor aslında bareti takmasa da olur.
    -Sordum ustam gözlüğünü neden takmıyorsun ?
    -Şefim işim bitti zaten.
    -Ya gözüne çapak gelse, gözüne bir şey olsa ?
    -Sırıtarak : Şefim bir şey olmaz daha önce de kaçtı çıkarttılar.
    -Peki kafanda niye baret var ? Açık alanda çalışıyorsun.
    -Şefim onu takmazsan İSG 500 TL ceza kesiyor.
    - Ustam gözüne bir şey girse ve gözünü kaybetsen. Sence bir göz kaç para eder ?
    Sonra ses yok ve ben yoluma devam ederim, ustada gözlüksüz profili kesmeye devam eder. Yani özet olarak kendi canına kıymet göstermeyen adama ben mi kıymet vereceğim ? İnsaniyet namına uyarırım, paşa gönlü bilir.
    Heeee ama iş hukukuna geldimi 2 kez uyarı yazarım 3. de koyarım kapının önüne.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika benim kıstasım değil neden mi çünkü eyaletten eyalete herşey değişiyor. Peki Avrupa'da durum nasıl ? Ya sonuçta canının kıymetini bilen adam ekipmanına da önem verir, eğitimine de.
    Benzer sıkıntıları kendi sektörüm olan inşaat sektöründe de yaşıyoruz. İş Güvenlik şantiyelerde son yıllarda gerçekten çok önemli hale geldi ve iş güvenlik sahada herkesin sorumluluğundadır sadece İSG uzmanlarının değil. Bir gün gezerken sahada bir usta gördüm, spiral kesici ile kutu profil kesiyor. Boynunda da koruyucu gözlük var ama kafasında baret var. Açık alanda çalışıyor aslında bareti takmasa da olur.
    -Sordum ustam gözlüğünü neden takmıyorsun ?
    -Şefim işim bitti zaten.
    -Ya gözüne çapak gelse, gözüne bir şey olsa ?
    -Sırıtarak : Şefim bir şey olmaz daha önce de kaçtı çıkarttılar.
    -Peki kafanda niye baret var ? Açık alanda çalışıyorsun.
    -Şefim onu takmazsan İSG 500 TL ceza kesiyor.
    - Ustam gözüne bir şey girse ve gözünü kaybetsen. Sence bir göz kaç para eder ?
    Sonra ses yok ve ben yoluma devam ederim, ustada gözlüksüz profili kesmeye devam eder. Yani özet olarak kendi canına kıymet göstermeyen adama ben mi kıymet vereceğim ? İnsaniyet namına uyarırım, paşa gönlü bilir.
    Heeee ama iş hukukuna geldimi 2 kez uyarı yazarım 3. de koyarım kapının önüne.
    Aynı şeyi farklı şekilde ifade ettiniz gibi geldi
    MimTolga bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    100 tl lik kaskın doğurduğu sonuçlar genelde böyle olyuor :( Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun...

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    aynı kaskın siyahı bende var ve kısa süre kullandım. dış koruyucu yüzeyin dandikliğini kaskı elinize aldığınızda dahi anlayabiliyorsunuz. çok sert ve esnek olmayan bir madde kullanılmış.

arkadaşlar bu derece kalitesiz kasklardan uzak durun, 100 liranıza yazık. aslında kask alırken sağlamlığı anlamak için elinizle vurup anlayabilirsiniz.

kaska orta parmağınızın kemiğiyle tıklattığınızda kaskta ses oluyorsa o kask çok kolay kırılıp dağılır. eğer vurduğunuzda ses yapmıyorsa esnek madde kullanılmış ve çarpma anında darbeyi yayacak özelliğe sahip bir kask anlamına gelir. ucuz olsa bile en azından bir nevi güven verir.

ben şu anda kullandığım gdr kaskımı öyle seçmiştim. ve yolda 90 km hızda düşüp sürüklenen bir kişi benim kaskın aynısından takıyormuş ve kaza sonrası kaskın resmini paylaşmış ve kaskı sağlamlığını görünce endişem gitti. kask adamın kafasını korumuş ama kullanılmaz duruma gelmiş tabi.

Motosikleti
    WR125R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı kaskın siyahı bende var ve kısa süre kullandım. dış koruyucu yüzeyin dandikliğini kaskı elinize aldığınızda dahi anlayabiliyorsunuz. çok sert ve esnek olmayan bir madde kullanılmış.

arkadaşlar bu derece kalitesiz kasklardan uzak durun, 100 liranıza yazık. aslında kask alırken sağlamlığı anlamak için elinizle vurup anlayabilirsiniz.

kaska orta parmağınızın kemiğiyle tıklattığınızda kaskta ses oluyorsa o kask çok kolay kırılıp dağılır. eğer vurduğunuzda ses yapmıyorsa esnek madde kullanılmış ve çarpma anında darbeyi yayacak özelliğe sahip bir kask anlamına gelir. ucuz olsa bile en azından bir nevi güven verir.

ben şu anda kullandığım gdr kaskımı öyle seçmiştim. ve yolda 90 km hızda düşüp sürüklenen bir kişi benim kaskın aynısından takıyormuş ve kaza sonrası kaskın resmini paylaşmış ve kaskı sağlamlığını görünce endişem gitti. kask adamın kafasını korumuş ama kullanılmaz duruma gelmiş tabi.
    Hocam benim Gt Air kasktan kapı tıklatır gibi ses çıkıyor onu ne yapacağız ya İçime kurt düşünürdünüz şimdi..
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Graywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benim Gt Air kasktan kapı tıklatır gibi ses çıkıyor onu ne yapacağız ya İçime kurt düşünürdünüz şimdi..
    Hahahaha bizimki de öyle agv gp pista alayım bakalım oda aynıysa yoğurt kovası takalım :D
    Graywolf ve fatih.met bunu beğendiler.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Kask ama hangi kask mevzusuna gelmeden önce kask takmayanlar ne olacak? Dışarıda motosiklet kullananların yarısından fazlası kask takmıyor. Elektrikli bisiklet/motosiklet kısmı dahil oldu mu takan neredeyse yok. Takılan markanın da zaten en iyisi LS2. O bile iyi ya!
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask ama hangi kask mevzusuna gelmeden önce kask takmayanlar ne olacak? Dışarıda motosiklet kullananların yarısından fazlası kask takmıyor. Elektrikli bisiklet/motosiklet kısmı dahil oldu mu takan neredeyse yok. Takılan markanın da zaten en iyisi LS2. O bile iyi ya!
    Ls2 ile piste girebilirsin neden kucumsedinizki ucuz diyemi
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ls2 ile piste girebilirsin neden kucumsedinizki ucuz diyemi
    O konuda yanlış anladınız. LS2'yi küçümsemedim. LS2'nin üst segment bir kaskı Schubert'in alt segment bir kaskından daha iyi olabilir. Markalar kadar modellerde rol oynuyor. Demek istediğim insanlar diğer kasklara belkide güvenmeyip LS2 alıyor ama onlarda FF351. Yani en ucuzu. Bunu kastetmek istemiştim.

Tahminimce şöyle ürün aranıyor (tahminden ziyade gördüğüm);

- İyi markaların en uygun fiyatlısı hangisi?
    - LS2
    - Bütçeye uygun bir modeli var mı?
    - FF351. Herkeste var, herkes çok memnun.

Ek bilgi: İlk kaskım LS2 FF351. Sonrasında kardeşime hediye ettim ilk kaskı olarak. İkimizde Nolan N44 kullanıyoruz. Artçı kaskı/ yedek kask olarak yine LS2 FF351 aldım. Kaska kullandıktan sonra güveniyorum ama kullanım açısından kötü bir kask. Havalandırma, buğu yapma, rüzgar, ses.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Alıntı umutss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://techcrunch.com/2016/07/26/on...ed-and-burned/

Zaten kask firması da sizlere ömür !

Böyle konular görünce motosikletle dışarı çıkmaktan çekiniyorum :( Nur içinde yatsın,
    Skully baska bir firma. AR model ismi isim benzerligi. Skully'deki AR "augmented reality" anlamina geliyor. Yani vizore hiz, harita gibi bilgiler yansitiliyor. Yani adamlar start up, piyasaya tam manasiyla cikmadan basarisiz oldular.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)