Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Pulsar 200 ns aldım sonunda . Neden aldım ? (resimli :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Arkadaşlarım abilerim merhabalar , geçen gün konu açmıştım salı günü pulsar 200ns alıyorum diye . Bugün kısmet oldu aldık şükür
    Gel gelelim bu işe nasıl atıldım , nerden buralara geldim hiç anlamadım . Normalde arabalarla bol vakit geçiren kendimi bildim bileli ayaklarımın üstünde duran aklı selim , işinde gücünde yaptığım hiç bir işte aileden destek almayan 24 yaşında bir gencim . Bu motorculuk yoluna nasıl başladım kısaca anlatayım , arabalarla uğraşmayı küçüklüğünden beri seven bir otomobil sever gençtim . Fakat hız delisi , yanlama vs o tarz değil söküp takayım yenileyim modunda Peugeot aracım vardı , satıp getz aldım . Elimde birikmişim vardı onuda çar çur etmiyim diye gidip mondial marka scooter alıp motoru öğrenmeye başladım . 2016 mart ayında aldım , site içerisinde kapalı parkda hergün sürüp alıştıktan sonra araba yerine işe motorla gidip gelmeye başladım derken e5 , otoban vs alıştım aynı sırada ehliyet işlemlerinide yürüttüm beraberinde B sınıfına a2 ekledim . şuana kadar 7 bin küsür km yol yaptım mart ayından beri , sabahlara kadar videolar izleyip doğru motosiklet kullanabilme taktiklerini izleyip kendimi geliştirmeye , yanlışlarımı düzeltmeye başladım derken aradan 8 ay geçti scooter'im ile , bu süre içerisinde devamlı bir vitesli motor arayıp durdum . Cbr 250 baktım , sıfır cbf baktım felan fıstık derken en son pulsar 200ns karar verdim .
    Neden pulsar 200ns . Kimisi çok övdü kimisi dedi ybr , cbf felan fıstık . Kimisi aldı yerden yere vurdu , japonların yağ yakması bilmem nesi kazada kırılan jantları görmezden gelinirken pulsar'da ne olsa dalga geçer olmuşlar , üstüne oturmamış adamlar motorun karşıtı olmuş bir dünya ıvır zıvır şey . Tercihlerim neydi , güzel havalarda yağmur yağmadıkça işe gidip gelmek günde 5 km , şehir içi trafikten kurtulmak ve kısa mesafelerde kız arkadaşımla gezmeye gitmek kamptı vs Çok uzun yola zaten araç olduğundan çok dert etmedim son hızı , benim için 90 100 km güvenli seyredeyim yeterli gerisi sorun değil . Tipi hoşuma gitti , parasına göre teknolojisi fazlaydı o yüzden aldım BU arada diğer scooter'im satılık haberiniz olsun , aracımdaki yeni aldığım basslarıda satıyorum

Bugun sabah aldığımda eve gelirken , aracı benzinliğe bırakmıştık babamı indirdim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Hayırlı olsun.
    Ama motorculugu çılgınlık aklı olmayan bir şeymiş gibi anlatmaniz garip. Asıl saçma olan aslında tek kişi iken koca yolları 4-5 kişilik araçlarla doldurmak değil midir?
    Kafescilere şaşırıyorum
    benhasan bunu beğendi.

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Efendi birine benziyorsun. Aklıselim kullanırsan çok keyifli iştir motosiklet. İzlediklerinden çok daha fazlası günlük hayatta başına gelecek. Ve öngörülerin zamanla gelişecek. Birinci önceliğin hayatta kalmak olsun. Tadını çıkart. Hayırlı olsun.

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    Hayırlı olsun.Allah kazasız, belasız kullanmak nasip etsin...

Motosikleti
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Ama motorculugu çılgınlık aklı olmayan bir şeymiş gibi anlatmaniz garip. Asıl saçma olan aslında tek kişi iken koca yolları 4-5 kişilik araçlarla doldurmak değil midir?
    Kafescilere şaşırıyorum
    Teşekkür ederim çok sağolun , sanırım bir yerde anlatım bozukluğu yapmışım yanlış anlaşılmışım . Aksine demek istediğim bunca zaman arabada trafikte ne diye vakit kaybetmişim onu anlamadım Hani hiç aklımda yokken bir scooter ile başladım fakat bu iş oldukça keyifli ardı arkası gelecek gibi değil

Alıntı Bilalancer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Efendi birine benziyorsun. Aklıselim kullanırsan çok keyifli iştir motosiklet. İzlediklerinden çok daha fazlası günlük hayatta başına gelecek. Ve öngörülerin zamanla gelişecek. Birinci önceliğin hayatta kalmak olsun. Tadını çıkart. Hayırlı olsun.
    Teşekkür ederim çok sağolun , bu zamana kadar aktif olarak araçla trafikte bulunduğum için aslında avantaj oldu benim için. Araba sürerken motorcu nereden geçebilir sağıma soluma daha dikkat ediyorum , motoru sürerkende sürücü nerden gidersem farkedemez hangi konumda olmalıyım onu daha iyi biliyorum , mümkün oldukça duran araçların kapılarına yakın gitmiyorum , aralara çok girmiyorum trafiği okumaya çalışıyorum iyice
    Alıntı kareem1987 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.Allah kazasız, belasız kullanmak nasip etsin...
    Teşekkür ederim çok sağolun amin

Buda ufaklık

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anladığım kadarıyla bir müddet ehliyetsiz motosiklet kullanmışsın. İyi ki yakalanmamişsin yoksa 1700 tl cezayi yerdin.

Bu arada yeni motorun hayırlı olsun.

Motosikleti
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladığım kadarıyla bir müddet ehliyetsiz motosiklet kullanmışsın. İyi ki yakalanmamişsin yoksa 1700 tl cezayi yerdin.

Bu arada yeni motorun hayırlı olsun.
    Yani ehliyetsiz kullandım mecbur çünki motor hiç aklımda yoktu benim böyle seveceğimi sanmıyordum . Ehliyet için bursaya gittim istanbuldan amcamın kursu vardı sağolsun o ücretsiz halletti tüm işlemlerimi sadece ehliyet kart ve harç parası var o kadar , çok teşekkür ederim çok sağolun bu arada

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim
    Teşekkür ederim çok sağolun amin hepimize kazasız belasız sürüşler inşallah

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

Güncel tekrardan

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Merhabalar motorunuz hayırlı olsun güle güle kullanın.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Hayırlı olsun, güzel motor.

Motosikleti
    Yamaha Tenere
    Hayılı olsun! Allah kaza bela vermesin.
    Youtube: https://www.youtube.com/motolojivlog
    Instagram: @motolojivlog

Motosikleti
    Pulsar 150NS>CBR125R>PULSAR RS200>CBF150>CB125F
    Forever Pulsarr :D Hayırlı olsun karşim çok memnun kalacaksın Allah'ın izniyle. Allah kaza bela vermesin.

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Hayırlı olsun kardeşim. Aman dikkatli kullan...

Motosikleti
    Alıntı Adventure58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar motorunuz hayırlı olsun güle güle kullanın.
    Merhabalar , çok teşekkür ederim sağolun
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, güzel motor.
    Çok teşekkürler beğenmenize sevindim
    Alıntı motolojivlog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayılı olsun! Allah kaza bela vermesin.
    Amin çok sağolun
    Alıntı Süleymantnz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forever Pulsarr :D Hayırlı olsun karşim çok memnun kalacaksın Allah'ın izniyle. Allah kaza bela vermesin.
    Teşekkür ederim çok sağolun allah razı olsun Şimdilik duracak gibi viteslide ilk motorum alışmaya çalışıyorum site içerisinde kapalı park var akşamları işten gelince pratik yapıyorum Debriyajı 4 parmakla tutamıyorum baştan iki parmakla tutunca daha rahat durup kaldırıyorum Bugunde yokuşta kalkma çalışmaları yaptım biraz iyice alışayım öyle çıkayım trafiğe , ilk aldığımda çağlayandan geldim gerçi o trafikte artçı ile ama yinede tam alışmalıyım
    Alıntı nazar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşim. Aman dikkatli kullan...
    Teşekkür ederim çok sağolun

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Hüseyin melay topaldan birde alt sakal alın ,motosikletin havası değişiyor .Hayırlı olsun bu arada.
    Emre Fırat bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hüseyin melay topaldan birde alt sakal alın ,motosikletin havası değişiyor .Hayırlı olsun bu arada.
    Geçende internette görmüştüm facebookta sanırım öyle birşeyler fakat dedim bajaj almam heralde cbr 250r bakıyodum pek önemsememiştim nasıl iletişim kurabilirim yardımcı olurmusunuz ?

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Hayırlı uğurlu olsun Emre.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)