Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İki Dakikanızı Ayırıp Bakarsanız Sevinirim

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle herkese merhaba bende bayadır bi motorsiklet hastalığı var küçüklüğümden beri almak istiyorum fakat ehliyetime daha var ama motor alsam ehliyet alana kadar trafiğe falan çıkmasam sokak aralarında falan kullansam sizce gören polis laf eder mi ya da ceza yazar mı (bütün ekipmanları almış olucam önce güvenlik) bilerek yaşımı söylemeyeceğim çünkü yaşı büyük olanlar veya çok bilmiş birileri gelip yok senin neyine yok git başka bişey yap tarzından birşey dedikleri için eklemiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim
    ALLAH hiçbirinize Kaza Bela Göstermesin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertgckn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Belki son 1 ay kala alabilirsin. 1 yıl uzun süre zamanla e5e çıkmak isteyeceksin. Tecrübeyle sabittir.
    4till4 bunu beğendi.

Ben izmirde oturuyorum 1 yıl gibi veya uzun süre var :S

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    kardeş o nasıl yazıtipi kör oldum
    YERUÇAĞI ve alpbdr bunu beğendiler.

Alıntı ayetlervaray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş o nasıl yazıtipi kör oldum
    Farketmemişim düzelttim kusura bakma

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Bak kardeşim bu forumda bazı insanlar var gerçekten yaşı küçük olanlarla uğraşıyor ama bazıları var gerçekten abilik yapıyor. Bende senin düşündüğün gibi düşündüm ve 16 yaşındayım motor almaya karar vermiştim ehliyetten önce aldım da. Şuana kadar bir ceza yemedim Allah'a şükür. Ama benim motorum Scooter olduğu için fazla göze batmıyor. Yaşadığım şehirde de motor kullanan çok insan var. Ben kaskımı markete gidecek olsam bile takıyorum çünkü kask olduğunda polisler çoğu zaman durdurmaz. Çevre yoluna da çıkıyorum yeri geldiğinde şuana kadar orada polis vardır gitmeyeyim dediğim bir yer olmadı. Polis görürsen de duracaksın. Kaçıp başına başka belalar alma. Kurallara uyarak sür, yavaş git. Ben öyle yaptım, yapıyorum. Ehliyete yaşım yetiyor ancak bazı ailevi nedenlerden dolayı fırsatım olmadı yazılamadım bu hafta içi yazılmayı düşünüyorum. Yani diyeceğim o ki, eğer alacaksan motorunu kurallara uy, hız yapma kaskını kesinlikle tak... Daha 1 saat önce motorun üstündeyim yol bomboştu gece olduğu için yine de kırmızıda geçmedim. Motoru ehliyet kullanmaz sen düzgün sürüp kendine hakim olabiliyorsan al sür. Ama beklemen en doğru karar olur yine de.

gözlerim bozuldu...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:19 ----------

Alıntı newhidalgo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak kardeşim bu forumda bazı insanlar var gerçekten yaşı küçük olanlarla uğraşıyor ama bazıları var gerçekten abilik yapıyor. Bende senin düşündüğün gibi düşündüm ve 16 yaşındayım motor almaya karar vermiştim ehliyetten önce aldım da. Şuana kadar bir ceza yemedim Allah'a şükür. Ama benim motorum Scooter olduğu için fazla göze batmıyor. Yaşadığım şehirde de motor kullanan çok insan var. Ben kaskımı markete gidecek olsam bile takıyorum çünkü kask olduğunda polisler çoğu zaman durdurmaz. Çevre yoluna da çıkıyorum yeri geldiğinde şuana kadar orada polis vardır gitmeyeyim dediğim bir yer olmadı. Polis görürsen de duracaksın. Kaçıp başına başka belalar alma. Kurallara uyarak sür, yavaş git. Ben öyle yaptım, yapıyorum. Ehliyete yaşım yetiyor ancak bazı ailevi nedenlerden dolayı fırsatım olmadı yazılamadım bu hafta içi yazılmayı düşünüyorum. Yani diyeceğim o ki, eğer alacaksan motorunu kurallara uy, hız yapma kaskını kesinlikle tak... Daha 1 saat önce motorun üstündeyim yol bomboştu gece olduğu için yine de kırmızıda geçmedim. Motoru ehliyet kullanmaz sen düzgün sürüp kendine hakim olabiliyorsan al sür. Ama beklemen en doğru karar olur yine de.
    o nasıl tavsiye la.
    ehliyet kullanmasa da sana yasal hak tanır. sen çok dikkatli sürsen de ben sana arkadan bodoslama çarpsam kim suçlu sence yasalara göre. yanlışlıkla hiç bir suçun yokken önüne çocuk atlasa da ölümlü kazaya bulaşsan kaza mı oldu katil mi oldun mu yasalara göre???

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Bu konu biraz hassas.Şöyleki bence burada ceza yemek yada laf edilmekten önce düşünmen gereken şey daha vahim durumlar.Sokak arasında sürsen dahi kaza yaptığında ciddi bela alırsın başına yada söylendiği gibi birine çarpsan çok kötü şeyler gelebilir başına.Onu geçtim motordan soğursun cidden binmeye korkar hatta gördükçe iğrenir hale gelebilirsin.Bunun psikolojik ağırlığıda var.İzmir zaten öyle trafiği sakin denecek biryer değil.Örneğin konakta kaza gördüm motorcuya araba hafifçe çarptı ama düşte sürücü.Hemen bindi motoruna devam etti.Nedeni trafik sıkışmasın.O sürücünün bacağımı gitti,iç kanaması mı var ne oldu belli değil gittiler yollarına.Kaza anında bunların farkına varamazsın sonradan çıkar acısı ama.
    Yani eğer gerçekten çok sakin bir semtte yaşıyorsan full ekipmanla yavaş yavaş öğren.AMA ben kendimi deneyeyim falan diyip trafiğe çıkmaya başlarsan iş çok farklı yerlere gider.Tercihen ben ehliyet almadan kullanmanı tavsiye etmiyorum.Bir seçenekte eğer çok meraklıysan yani motorculuğu gerçekten öğrenmek istiyorsan eğitimlere gidebilirsin.Hem motor hevesini almış olursun hemde bunu bilinçli gözetmenlerin eşliğinde yapmış olursun işi öğrenirsin senin için çok büyük bir artı olur.

Motosikleti
    Lifan Tay 100 / Pulsar 200 NS
    Motoru ehliyet kullanmaz ama ehliyet sana motoru kullanabilme yetkisi verir. İlk çevirmede durdurulursan yiyeceğin ceza 3 binin üzerinde sence değer mi bunun hesabını yap ona göre de alacaksan al çünkü insanın kendisinde biter iş tavsiye vermek hikaye

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    o0) Yakın gözlüğüm evde kalmış Fontu hala okuyamıyorum
    alpbdr bunu beğendi.

tescili üzerine olmayan araçla ehliyetsiz. Allah korusun

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Yavaş git yok kask tak diyenler olmuş yanlış kardeşim tmm çok güzel kullanırsın ama bir yerde kayar gider arabaya çarpar sen haklsındır belki ama

sırf ehliyet yok diye s.çt.n, ben sana söyliyim sabret koy cebine ehliyeti ne yaparsan yap olmaz olmaz bir kere oluverir 2 ehliyet parasını kitlerler
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Arkadaşlar haklı bak, ben ehliyetsiz sürüyorum ama benim yaşadığım yerde çoğu kişi ehliyetsiz. Ehliyetsiz sürmeme rağmen ehliyet almaya çalışıyorum bende sana da tavsiyem ehliyetini alman olacak. Çok doğru şeyler söylemiş millet. Bir çocuğa çarpsan vs vs. Bunun için ben daha şehir içinde 40ı geçmedim hiç. Her an her şey olabilir o yüzden yavaş kullanıyorum ama az önce eve gelirken de çevre yolunda motor rodajdan çıktığı için açmaya çalışıyorum 80le falan gidiyorum.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Kardeşim mesele sürmek değil adam gelir arkandan çarpar olan sana olur ehliyet yok diye ben bir ay motoru yatırdım ehliyeti beklerken. Son 2 gün kala dosyam vardı yani dayanamadım bindim. Büyük sıkıntı ehliyetsizlik.

Motosikleti
    falcon flash 100
    benim tavsiyem sadece motosiklet sürmek ile ilgili değil hayattaki her kurala uyman kanunlara ve diğer kişilere saygılı olman çünkü hayattaki bir yanlış bütün doğruları götürür.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Düşmeyen motorcu yoktur, henüz düşmemiş motorcu vardır, bu söz binlerce kişinin tecrubesi ile sabit olduğuna göre, sende ehliyetsiz düşüp başka birinin malına canına zarar verdiğinde, ehliyetsiz evraksiz, hayal bile edemeyeceğin belalar alırsın başına.

Ehliyetten önce motor almak, insanı ehliyet almaktan uzaklaştırır, sürekli ertelersin.
    Alma kardeşim sabret.
    Zafere giden yolda , çekilen çile kutsaldır hesabı sık dişini

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Ve bir haklı yorum daha benimde belki ehliyet almamı biraz geciktirmiş olabilir motoru almam. ama yapacak bir şey yok aldık artık ve sürüyoruz Allah'a şükür şuana kadar kaza bela olmadı İnşAllah olmazda. Bende en kısa sürede ehliyete müraacat edeceğim zaten ehliyet gerçekten rahatlık oluyor arkadışımda ehliyet var çocuk çok rahat.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    aga kör ettin kör, göz ucuyla bakmam yetti fonta

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Hayatını eğer beklemek için karartmayı göze alıyorsan sana denebilecek birşey kalmamış kardeşim.

Herkese teşekkürler cevaplarınızı değerlendiricem.Alıcak olursam da yazın bakacağım sizi de bilgilendiririm sorarım eğer alıcak olursam ama şuan ortada kaldım ya alırım ya almam hadi hayırlısı.
    Allah Hiçbirinize Kaza Bela Göstermesin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)