Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Marushin 999rs kullanıcı yorumu (Yağmurlu havalar)

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son 9 yılım Maruşinle geçti...neredeyse her gün kafamda...
    Ne güzel pozitif deneyimimizi paylaşmışsınız, teşekkürler.

Deneyimi olan herkes görüşünü paylaşır, ortaya bir resim çıkar.

Ama başkasının deneyimine laf uzatanları hiç anlamıyorum doğrusu.
    Morphin ve Jemand bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne güzel pozitif deneyimimizi paylaşmışsınız, teşekkürler.

Deneyimi olan herkes görüşünü paylaşır, ortaya bir resim çıkar.

Ama başkasının deneyimine laf uzatanları hiç anlamıyorum doğrusu.

beni köyün delisi olarak düşün...ya da mahallenin çomarı gibi...ellenmez karışılmaz dokunulmaz gibi...hataları hoşgörülür eyvallah edilir o misal bende MT de ne yapsam bana pek kitlemiyolar döşemiyolar...

ama senin negatif hayran kitlen biraz geniş gördüğüm kadarıyla..ne yazsan göze batıyor millet bir kulp takıyor...

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Hafiflikle ne alakası var ses almanın? Tamamen aerodinamik bir mesele. Zaten arkadaş süratle gidiyorken kafamı çevirince itiyor demiş, demek ki aerodinamisi düzgün çalışılmamış kaskın.

Israrla başkalarını rencide etme pahasına bir ürünü savunmanıza anlam veremiyorum doğrusu. Aynısı diğer açtığınız başlıkta da oldu.
    Ben urunu kullaniyorum, kullanmayan kafasina 1 kere 1100 gr lik bir kask takmamis kisilerin elestirilerine kiziyorum. Adamlar 900 TL ye uzerinden kamyon gecse kafani koruyacak bir kask yapip veriyor (bilmeyenler icin mecazi degil gercek bal kabakli kamyon testidir)...ben yuksek hizlarda gurultusunu hafif ve ince ama profiline bagliyorum.. ayni anda hem cok guclu hem cok hafif hem cok ucuz ornekleriniz varsa bizde bilelim. Nasil sitemizde japon fanatikleri YBR ciler vardir bende bu safkan Japonun fanatigiyim vesselam..
    Morphin bunu beğendi.
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

Motosikleti
    Hornet 650
    Hafiflikle ne alakası var ses almanın? Tamamen aerodinamik bir mesele. Zaten arkadaş süratle gidiyorken kafamı çevirince itiyor demiş, demek ki aerodinamisi düzgün çalışılmamış kaskın.

Israrla başkalarını rencide etme pahasına bir ürünü savunmanıza anlam veremiyorum doğrusu. Aynısı diğer açtığınız başlıkta da oldu.
    Kaskların aerodinamik yapısı yandan gelen rüzgarlar içinmi tasarlanıyor?

Kafayı yana çevirince Ls2 ff 396'dada rüzgar kafayı geri itiyor. Tabi bu hızlı giderken ve siperliğe yatmadan geçerli.

Sanırım 999rs dede bu şekilde?
    ryangt bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    @jemand

Al kardeş sen yeter ki al ben sanmayi bırakırım. Bu arada konu sahibi arkadaşın Rossiligine değinmemişsin. Şaşırdım.
    Morphin ve Green Arrow bunu beğendiler.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskların aerodinamik yapısı yandan gelen rüzgarlar içinmi tasarlanıyor?

Kafayı yana çevirince Ls2 ff 396'dada rüzgar kafayı geri itiyor. Tabi bu hızlı giderken ve siperliğe yatmadan geçerli.

Sanırım 999rs dede bu şekilde?
    Kalburustu urunler icin, tabii ki Evet:

"Small, more aerodynamic, hand-formed natural shell shape and size aids stability and stillness - not only in straight-line wind-tunnel stability, but it also minimizes the negative aerodynamic effect when turning your head to check traffic or in a cross wind."

Yapan yapiyor... Simdi kullandigim kask. Kafayi cevirince geri itme cok az. Eski HJC kaskim duz bakarken bile bazen titrerdi.

Kaynak: http://www.motorcyclegear.com/info_p...iant_info.html
    Morphin ve mhmtesk bunu beğendiler.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben urunu kullaniyorum, kullanmayan kafasina 1 kere 1100 gr lik bir kask takmamis kisilerin elestirilerine kiziyorum. Adamlar 900 TL ye uzerinden kamyon gecse kafani koruyacak bir kask yapip veriyor (bilmeyenler icin mecazi degil gercek bal kabakli kamyon testidir)...ben yuksek hizlarda gurultusunu hafif ve ince ama profiline bagliyorum.. ayni anda hem cok guclu hem cok hafif hem cok ucuz ornekleriniz varsa bizde bilelim. Nasil sitemizde japon fanatikleri YBR ciler vardir bende bu safkan Japonun fanatigiyim vesselam..
    Hocam bende 5-6 aydır kullanıyorum. Severek aldım..
    Bu kask tartışmasız kendi fiyat segmentinde rakipsiz! Ama bu onun sıkıntılarınıda gidermiyor...
    Sağlam kask olmalı evet! Ama konforluda olmalı!! Vizörü içeriden su yüzünden kirlenen bir kask için nasıl konforlu diyebilirim dostum?
    Ne çektiğimi ben biliyorum! Koskoca vizörde tek gözle, ufak bi aralıktan yolu görücem diye kafamı kaldırıp kullandım bi süre...
    Sonra benzinciye çekip, vizörü yerinden çıkarıp iç kısmını temizledim... Bence bu olmaması gereken bir şey?
    Bu söylediğim vizörün üstünde yer alan 2mm'lik açıklık vidaları sıksamda önde kaybolurken yan taraflarda kaybolmuyor.

Bazı arkadaşlar kaskı yerin dibine sokmaya çalıştığımı falan sanmış, öyle bir şey yok.. Bu kaskın tek sıkıntısı budur!

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:09 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beni köyün delisi olarak düşün...ya da mahallenin çomarı gibi...ellenmez karışılmaz dokunulmaz gibi...hataları hoşgörülür eyvallah edilir o misal bende MT de ne yapsam bana pek kitlemiyolar döşemiyolar...

ama senin negatif hayran kitlen biraz geniş gördüğüm kadarıyla..ne yazsan göze batıyor millet bir kulp takıyor...
    Ben kask için çoook kötü! kesinlikle Alınmaz falan dedimde benim mi haberim yok hocam?
    Kask güzel, sadece vizörü ile alakalı problemler var.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @jemand

Al kardeş sen yeter ki al ben sanmayi bırakırım. Bu arada konu sahibi arkadaşın Rossiligine değinmemişsin. Şaşırdım.
    olum 46 rossi kaskı alacam sana dedim ya, ironi orda

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fanatik oldugunuz icin herhalde israrla "kamyon testi" gibi sacmaliklari dillendiriyorsunuz. Belki de kiskaniyorumdur, daha "kamyon testi"nden gecen bir kaskim olmadi hic cunku. Ama SNELL diye bir test var. Hemen hemen tum bilinen kask markalarinin onem verip SNELL sertifikali modeller urettigi bu testte Marushin'in neden bir tane bile kaski yok acaba? Nedendir ki?

Daha once tartisilmisti bu konu:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...nceleme-2.html

Oradaki tartismanin uzerine ekleyebilecegim bir sey yok. Orada yazdigim gibi de fikrim bu:

"Karbon fiber güvenlik değil, rahatlık için olan bir özellik. Henüz dünyaya açılamamış bir markanın üst düzey ürününü alacağıma, kendini ispatlamış bilinen bir markanın orta halli ürününü tercih ederim şahsen. İlle Arai Shoei olmak zorunda değil, HJC, Nolan mesela..."

En azindan yagmurda rahat ederim mesela Kafamin uzerinden kamyon gecerse de n'apalim artik

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    1.5 ay önce bölünmüş yolda şeridime girip bana kafadan çarpan araç yüzünden ölümden döndüm, döndüm çünkü kafamda marushin' in fiberglass samura modeli kaskım olmasaydı yüz üştü düşüşümün ardından büyük ihtimalle orada 9 canın hepsini verecektim, o kadar şiddetli bi çarpışma yaşadım ki yüz üstü düştükten sonra uzun süre nefes alamadım olay yerine gelen bi sağlık teknisyeni nefes almama yardım etti ve kaskımın çene kısmı kazanın şiddetiyle çatladı, YZF R25 motorum da 17 bin tl masraf çıktı ve pert oldu, ben aradan 20 gün sonra işe devam ettim çok şükür. Tekay motora olayı anlattığım bi videoda teşekkür etmiştim ama bi de buradan teşekkür edeyim bu fiyata insanı hayatta tutan bu tip kaliteli kaskları getirdikleri için.

...garip..., mete_han, ryangt ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alttaki resimdeki parça vizör mekanizması, üzerindeki vidalarda kaskın cam contası ezildiğinde gevşeterek sıkılaştırmanızı sağlar. hemen hemen tüm kasklarda mevcuttur, civataların yanındaki boşluk mekanizmayı kaydırmanıza fayda eder, dolayısıyla ön cam ile conta arasındaki hava ve su geçiren boşluğu kapatmış olursunuz.

bunun otomatik versiyonunu yaptılar ilk olarak shoei xr1100'de yaylar gerektiği kadar vizörü iter yada çekerdi ancak çok başarılı olmayınca nxr'da tekrar değiştirdiler, şimdiki sistem daha başarılı.
    bunun dışında aldığınız yere bu konuyla ilgili durumu bildirirseniz kendileri size yardımcı olurlar.
    Hocam söylediğiniz gibi vidalarla ayar yaptım şuan ön tarafta boşluk kalmadı. Fakat yan taraflarda hala boşluk bulunuyor.
    Buradaki boşluğun kapanması imkansız çünkü mekanizma nedeniyle dışarıda duruyor.
    Yinede ön taraftaki boşluğun yok olması problemlerimin %70'ini çözer diye düşünüyorum. Tekrar yardımınız için teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.5 ay önce bölünmüş yolda şeridime girip bana kafadan çarpan araç yüzünden ölümden döndüm, döndüm çünkü kafamda marushin' in fiberglass samura modeli kaskım olmasaydı yüz üştü düşüşümün ardından büyük ihtimalle orada 9 canın hepsini verecektim, o kadar şiddetli bi çarpışma yaşadım ki yüz üstü düştükten sonra uzun süre nefes alamadım olay yerine gelen bi sağlık teknisyeni nefes almama yardım etti ve kaskımın çene kısmı kazanın şiddetiyle çatladı, YZF R25 motorum da 17 bin tl masraf çıktı ve pert oldu, ben aradan 20 gün sonra işe devam ettim çok şükür. Tekay motora olayı anlattığım bi videoda teşekkür etmiştim ama bi de buradan teşekkür edeyim bu fiyata insanı hayatta tutan bu tip kaliteli kaskları getirdikleri için.
    Öncelikle geçmiş olsun hocam. Kaskın sağlamlığına hiç bir şey söylemiyorum. Zaten bende bu nedenle aldım!
    Ama konfor farklı bir şey! Ve buradaki konu konfor.
    mete_han bunu beğendi.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    1500 gram altı kaska güvenemiyorum sebepsiz

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ben kask için çoook kötü! kesinlikle Alınmaz falan dedimde benim mi haberim yok hocam?
    Kask güzel, sadece vizörü ile alakalı problemler var.
    yok Hasmetin diğer siyasi ve güncel konularda peşinde olan bir kitle var..beyaz yazsa siyah..siyah yazsa beyaz diyolar.. bu konuyla alakasız..
    Jemand bunu beğendi.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Metehan abi "karbonfiber güvenlik değil rahatlık amaçlayan bir özellik", "hafif olması güvenlik değil konfor sağlar"diyen birisi ile teknik olarak ne tartişabilirsiniz ki?
    forumda hangi birine kim ne cevabıni nicin nasil versin ((:

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i.hizliresim.com/vZ0Wn4.jpg
    Geçmiş olsun,videonu izledim,büyük kaza geçirmişsin. Ayrıca tecrübeleri paylaştığin için tskrler,faydalı oldu. Tekrar geçmiş olsun. Fazer6 nin resmide gördüm güzel motor kazasız belasız kullanmak nasip olsun.
    Bune bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Hocam anahtari o sekilde soksan her kaskta girer, anladigim kadari ile kaskin aktindaki contada problem var senin, benim kaskin fotosunu koyuyorum conta orayi kapatiyor.

Birde hatirlatmak istemem aslinda cok feci bir goruntuydu ama gecen sene bu vakitler cop kamyonunun yanindan gecen motorlu bir an dengesini kaybedip yana dusuyor ve sadece kafasi kamyonun altina denk geliyo ve kamyon uzerinden geciyor.. acaba boyle bir kask olsaydi kurtulabilirmiydi diye dusunmuyor degilim...

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan abi "karbonfiber güvenlik değil rahatlık amaçlayan bir özellik", "hafif olması güvenlik değil konfor sağlar"diyen birisi ile teknik olarak ne tartişabilirsiniz ki?
    forumda hangi birine kim ne cevabıni nicin nasil versin ((:
    Yanlış deyin, düzelteyim, veya açıklayayım.

Karbon fiber hafiflik sağlar, güvenlik değil. Yani aynı güvenliği, daha hafif malzemeyle elde etmenizi sağlar. Dezavantajı fiyat, avantajı konfordur.
    Snell, DOT, 5 yıldızlı Sharp sertifikalı kask karbon fiber kullanılmadan da yapılır, yapılıyor. Ama daha ağır oluyor.

Mesela, Arai'nin $2000 altı karbon fiber kaskı yok. Peki sorunlu mu ürettiği diğer kasklar güvenlik açısından? Arai'nin tüm full face kaskları Snell testi sertifikalı. Peki Marushin? "kamyon sertifikalı"

Motosikleti
    Yamaha R25
    Arkadaşlar benim bir sorum olacak, shoei gt air kullanıyorum yanında verilen slikon yağı ne işe yarıyor tam olarak?

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı orhanyıldızz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim bir sorum olacak, shoei gt air kullanıyorum yanında verilen slikon yağı ne işe yarıyor tam olarak?
    Shoei kaskım olmadı hiç. Ama genelde yumuşak lastik kısımlara, contalara sürülür silikon yağı.

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    999 rs kullanıcısıyım. Benim en büyük problemim kafayı tam çevirememekti. Bu kaskın hafifliği sayesinde kafamı çok rahat çevirmeye başladım. Görüş açısı da çok iyi. Benim sıkıntım ise buğu yapması. Yağmurda su alma sorunu yaşamadım ama soguk havalarda buğu yapıyor. Tabi düşük süratlarda bu böyle. Yüksek süratlarda buğu olmuyor. Kesinlikle sessiz bir kask değil ama işte hafifliği ve görüş açısı çok iyi olduğu için benim gözümde harika bir kask.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)