Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Marushin 999rs kullanıcı yorumu (Yağmurlu havalar)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Merhaba arkadaşlar... Zamanında diğer kullanıcıların yetersiz yorumlaması ve "süpeer eyii, bah hele balyozla vuruyolar bişey olmuyo yaw" isimli video'yu izlediğim için gaza gelip aldım. İlk kask deneyimim olmasından ötürü karşılaştırma yapma lüksüne sahip değilim ama 5-6 aydır kullanıyorum eksilerini söyleyebilirim.

-Yağmur yağdığında vizörün üst tarafında kalan 2mm civarındaki boşluktan içeriye su alıyor!!!
    İçeriye aldığı su suratımı yıkayacak düzeyde değil fakat vizörü içeriden kirlettiği için görüşünüz kayboluyor!
    Vizörü çıkarmadan temizlemek mümkün değil, haliyle dur bi camı silim diyemiyorsunuz!!! Böyle bir hatayı LS2 yapmaz sanırım!
    -Vizör üzerindeki boşluktan içeriye hava alıyor! ve Haliyle 100km+ hızlarda ses yapıyor.
    -Yuvarlak bir yapısı var ve buna bağlı olarak hızlı giderken kafanızı çevirdiğinizde direk tokat yiyebiliyorsunuz.
    -Vizörü çabuk çizildi.

Artıları:
    -Çok hafif! 1100 gr!
    -İçi rahat, malzemesini beğeniyorum yalan yok.
    -Kabuğu kaliteli ve güven verici.
    -Ses konusunda 100km+ lara çıktığınızda biraz ses oluyor, başka kask kullanmadığım için bir şey diyemem. Ama yanımda biri bir şey söylediği zaman duymakta zorluk çekiyorum. Bunun en büyük nedeni kulak padlerinin direk kulağı tıkaması. Avuç içinizle kulağınızı kapatmanıza benziyor. Fakat bu kulaklık taktığınızda rahatsız edici oluyor.

Yağmurlu havalardan dertliyim arkadaşlar. Yağmur damlaları sanki cama yapışıyor! Elimle silersem durum daha kötü oluyor!
    Siz bu sorunu nasıl çözüyorsunuz acaba?

Not: Herkes kendi kullandığı kaskı tanıtsa, eksilerini ve artılarını yazsa güzel olur aslında.
    ...garip... bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    sana rossi 46 kasklardan alıcam kanka
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR650F
    Vizörde alıcan mı?

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Hocam kac liraya aldiniz piyasada defolu cok ucuza satilan 999 lar var...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Yağmur yağdığında vizörün üst tarafında kalan 2mm civarındaki boşluktan içeriye su alıyor!!!
    İçeriye aldığı su suratımı yıkayacak düzeyde değil fakat vizörü içeriden kirlettiği için görüşünüz kayboluyor!
    Deneyiminizi durustce paylastiginiz icin cok tesekkurler.

Hep olur. Bazi acilardan ozellikli olmasina ragmen cazip fiyatli urunler fanboy'lar tarafindan abartilir... Onlarin gazina gelip, bele$'e hic bir sey olmadigini bilmemize ragmen de fiyatin cekiciligine kapilip bilmedigimiz eksikleri olan urunler alabiliyoruz bazen. En azindan bu eksikleri paylasmaniz guzel olmus.

Tabi illa ki ayni grup insan buraya gelip mutlaka sizin kaskta bir sorun oldugunu, diz boyu yagmurda firtinalar kopuyorken bile kaskin icinde degil bir damla su, nem bile olmadigini iddia ederler israrla vs.

Simdiki kullandigim 5. kaskim. Ilk zamanlar kullandigim ucuz polikarbonat HJC ile bile su alma sorun yasamadim acikcasi. En son aldigim Arai ise bariz ustun bu konuda. Kaskin yuzeyi ve vizor birebir ortusuyor.

Kasin hafif olmasi guzel bir luks, ama icinin yagmurda su almamasi ihtiyac bence.

Velhasil bele$'e ekmek olmadiginin bir ornegini daha gormus olduk...
    Morphin bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Bell m1 anlatıyorsun sandim.
    Ali sana kask alacak
    Bu ara kaçırma derim eli bol.
    Morphin ve Green Arrow bunu beğendiler.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bell m1 anlatıyorsun sandim.
    Ali sana kask alacak
    Bu ara kaçırma derim eli bol.
    sanada bi zx6 alacaz güçlerimizi birleştirip. 300cc yi supersport sanıyon.
    Morphin ve Green Arrow bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hep olur. Bazi acilardan ozellikli olmasina ragmen cazip fiyatli urunler fanboy'lar tarafindan abartilir... Onlarin gazina gelip, bele$'e hic bir sey olmadigini bilmemize ragmen de fiyatin cekiciligine kapilip bilmedigimiz eksikleri olan urunler alabiliyoruz bazen. En azindan bu eksikleri paylasmaniz guzel olmus.

Tabi illa ki ayni grup insan buraya gelip mutlaka sizin kaskta bir sorun oldugunu, diz boyu yagmurda firtinalar kopuyorken bile kaskin icinde degil bir damla su, nem bile olmadigini iddia ederler israrla vs.

Simdiki kullandigim 5. kaskim. Ilk zamanlar kullandigim ucuz polikarbonat HJC ile bile su alma sorun yasamadim acikcasi. En son aldigim Arai ise bariz ustun bu konuda. Kaskin yuzeyi ve vizor birebir ortusuyor.

Kasin hafif olmasi guzel bir luks, ama icinin yagmurda su almamasi ihtiyac bence.

Elin yuz yillik japon firmasi su alan kask uretmis ha vah vah...ls2 bile almoyo
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bir itiraftada ben bulunayım.

Ls2 ff396 almayın arkadaşlar.

En kısa sürede hava pompası ve güneş vizörü bozuluyor. 1 yıl sürmüyor bozulması.
    Morphin bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anladığım kadar devam eden bir garanti de söz konusu.
    Üretim hatası var ise aldığınız yer ile iletişime geçip sonucu bizlerle paylaşır mısınız ?
    Ben de Marushin kask kullanıyorum ,Yüksek hızlarda (140 km den sonra) ses ve rüzgar alıyor.

Alıntı Morphin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar... Zamanında diğer kullanıcıların yetersiz yorumlaması ve "süpeer eyii, bah hele balyozla vuruyolar bişey olmuyo yaw" isimli video'yu izlediğim için gaza gelip aldım. İlk kask deneyimim olmasından ötürü karşılaştırma yapma lüksüne sahip değilim ama 5-6 aydır kullanıyorum eksilerini söyleyebilirim.

Vizörü çıkarmadan temizlemek mümkün değil, haliyle dur bi camı silim diyemiyorsunuz!!! Böyle bir hatayı LS2 yapmaz sanırım!
    -Vizör üzerindeki boşluktan içeriye hava alıyor! ve Haliyle 100km+ hızlarda ses yapıyor.
    -Yuvarlak bir yapısı var ve buna bağlı olarak hızlı giderken kafanızı çevirdiğinizde direk tokat yiyebiliyorsunuz.
    -Vizörü çabuk çizildi.

Artıları:
    -Çok hafif! 1100 gr!
    -İçi rahat, malzemesini beğeniyorum yalan yok.
    -Kabuğu kaliteli ve güven verici.
    -Ses konusunda 100km+ lara çıktığınızda biraz ses oluyor, başka kask kullanmadığım için bir şey diyemem. Ama yanımda biri bir şey söylediği zaman duymakta zorluk çekiyorum. Bunun en büyük nedeni kulak padlerinin direk kulağı tıkaması. Avuç içinizle kulağınızı kapatmanıza benziyor. Fakat bu kulaklık taktığınızda rahatsız edici oluyor.

Yağmurlu havalardan dertliyim arkadaşlar. Yağmur damlaları sanki cama yapışıyor! Elimle silersem durum daha kötü oluyor!
    Siz bu sorunu nasıl çözüyorsunuz acaba?

Not: Herkes kendi kullandığı kaskı tanıtsa, eksilerini ve artılarını yazsa güzel olur aslında.
    Morphin bunu beğendi.
    güzel bakan , güzel görür.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Beyler,bende shoei nxr var. 4 ayda 12.500 km yo yaptım, kaskın surat kısmının üstündeki plastik parcanin uç tarafı yırtıldı. Ufak bir yırtık bende cift taraflı bant ile yapıştırdım,yırtık büyüyebilir. Bu tarz bir sorun yaşayan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanada bi zx6 alacaz güçlerimizi birleştirip. 300cc yi supersport sanıyon.
    Ahahahahahha.

Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kac liraya aldiniz piyasada defolu cok ucuza satilan 999 lar var...
    Hocam direk Motosiklet Aksesuarları bayisinden 2016 model sıfır tertemiz olarak 800TL'ye nakit indirimi aldım.
    Tasarım olarak vizörün üst bölgesinde açık hepsinde var.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim hocam.
    Su alma miktarını yanlış anlamamanız için tekrar açıkliyim. İçeriye şapır şapır su almıyor.
    Kaskın üzerinde biriken ve vizöre doğru kayan sular bu 2mm'lik aralıktan geçip vizörün iç yüzeyini kirletiyor.

Elin yuz yillik japon firmasi su alan kask uretmis ha vah vah...ls2 bile almoyo
    Kendi kullandığım ürün için yalan mı söylüyorum yani hocam?

orhanay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer çalındı - hedef WR250
    selamlar...

ben de kullandım 999nx. böyle bir sıkıntım olmadı. 5 yıl kullandıktan sonra motorla birlikte çalındı...

Önerim: yeni aldığım shoei gt air ın kullanma klavuzunda vizörün kapanmasıması halinde kenarlarda ki civatlar ile bir şekilde oynayarak ince ayar yapılabileceğinden bahsediyor... bi bilen daha da fazla yardımcı olacaktır ama böyle bişey varmış. bilginize.
    Salurbey ve Morphin bunu beğendiler.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alttaki resimdeki parça vizör mekanizması, üzerindeki vidalarda kaskın cam contası ezildiğinde gevşeterek sıkılaştırmanızı sağlar. hemen hemen tüm kasklarda mevcuttur, civataların yanındaki boşluk mekanizmayı kaydırmanıza fayda eder, dolayısıyla ön cam ile conta arasındaki hava ve su geçiren boşluğu kapatmış olursunuz.

bunun otomatik versiyonunu yaptılar ilk olarak shoei xr1100'de yaylar gerektiği kadar vizörü iter yada çekerdi ancak çok başarılı olmayınca nxr'da tekrar değiştirdiler, şimdiki sistem daha başarılı.

bunun dışında aldığınız yere bu konuyla ilgili durumu bildirirseniz kendileri size yardımcı olurlar.
    fedos, Morphin, Bune ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Teşekkürler, şimdi dediğiniz yerden en gevşek ayara getirdim,contaya surtmuyor. Aldığım yerede bir goturucem.

Motosikleti
    CBR650F
    Alıntı ryangt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alttaki resimdeki parça vizör mekanizması, üzerindeki vidalarda kaskın cam contası ezildiğinde gevşeterek sıkılaştırmanızı sağlar. hemen hemen tüm kasklarda mevcuttur, civataların yanındaki boşluk mekanizmayı kaydırmanıza fayda eder, dolayısıyla ön cam ile conta arasındaki hava ve su geçiren boşluğu kapatmış olursunuz.

bunun otomatik versiyonunu yaptılar ilk olarak shoei xr1100'de yaylar gerektiği kadar vizörü iter yada çekerdi ancak çok başarılı olmayınca nxr'da tekrar değiştirdiler, şimdiki sistem daha başarılı.
    bunun dışında aldığınız yere bu konuyla ilgili durumu bildirirseniz kendileri size yardımcı olurlar.
    Hocam hiç fark etmemiştim böyle bir şey olduğunu. Şimdi baktım gerçekten vidalar var.
    Deneyip tekrar yorumlarımı yazıcam çok teşekkür ederim.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu arada bu bahsettiğim mekanizmayi sıkılaştırma durumu sadece Marushin için değil, belli bir sureden sonra kaski rüzgar su alan aşağı yukarı tüm markalar için geçerlidir. Yani "kaskim eskidi,yenisini alayim" derseniz bu ufak revizyon işlemi ile yeni kaski erteleyebilirsiniz. Zinciri yağlamak ve germek gibi düşünün, zaten silikon yağı ile kaskin contasina bakım yapmanız yine o bölgenin boşluk yapmasını engeller.

Tabi söz konusu yeni kaskta gerçekleşen bu durum cıvata gevsemesi yada uretim esnasidna dikkatsiz yerleştirilme sonucu da ortaya çıkabilir.
    Morphin bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC 750X
    1100 gr lik kaskta sessizlik zor is evet 999 gurultulu bir kask ancak kullaklik kullandigimdan cok farkedemiyorum sesi.. tikacsiz her tur sesi duyabilirsiniz zaten kask o kadar tuy gibi hafif geliyorki seslerle birlikte kask takmamis gibi tuhaf bir his oluyor...
    Morphin bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    1100 gr lik kaskta sessizlik zor is evet 999 gurultulu bir kask ancak kullaklik kullandigimdan cok farkedemiyorum sesi.. tikacsiz her tur sesi duyabilirsiniz zaten kask o kadar tuy gibi hafif geliyorki seslerle birlikte kask takmamis gibi tuhaf bir his oluyor...
    Hafiflikle ne alakası var ses almanın? Tamamen aerodinamik bir mesele. Zaten arkadaş süratle gidiyorken kafamı çevirince itiyor demiş, demek ki aerodinamisi düzgün çalışılmamış kaskın.

Israrla başkalarını rencide etme pahasına bir ürünü savunmanıza anlam veremiyorum doğrusu. Aynısı diğer açtığınız başlıkta da oldu.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bu kask hakkında fazla bişey bilmiyorum...ama 2007 den beri Marushın Kask kullanıyorum...2007 2015 arası bir flip up kullandım halen sağlamdır ben parçaladım en sonunda...2012 yarım kaskını aldım...geçen sene de yine parçaladığımın son versiyonunu aldım..RYANGT nikli argadaşımız Eray bu kasklaırn Türkiye Distribütörüdür..Moto Tekay..kendisiyle 2005 den beri tanışığız ahbabız..kral motorcudur..piyasanın içinde bir argadaş..Maruşin alıp kazık yemeyin isterim..Morphin argadaşımada hayırlı olsun kaskı kazsız belasız...

ve argadaşlar Maruşin kaskları Hindistanda Çinde Somalide üretilmemektedir..orjinal Japon malıdır...ve en dandik kaskları bendeki en alt en düşük seviyes kaskıdır ve FİBER dir..bakınız en düşük versiyon alt model kask FİBER diyorum beyler..kask diye aldığınız çoğu markalar bidon bakalitini size dayar ...bu kask benim gözümde bir nevi MAZDA arbası gibidir..kıymeti bilinmeyen tanınmayan ama sağlamlığıyla nam salmış bir marka yani..siz almasanızda beğenmesenizde ben bu kaskı 8 yıl kullandım beyler ister inanın ister inanmayın...

http://www.marushinturkiye.com/marushin-m400-nx.html

sıfırını yine aldım kışın kullanıyorum yani şu an..yazın yarım kaska devam...

http://www.motosiklet.net/forum/moto...hin-aldim.html

son 9 yılım Maruşinle geçti...neredeyse her gün kafamda..ötesi yok...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:50 ----------

ve Maruşin bu 5 yıldız testine sadece tek kaskını Samurayı gönderiyor o da 5 yıldız alıyor..diğer kaskları bu teste göndermiyor...yutuba bakın Araı kask çene kısmından parçalanırken Maruşine yine bişey olmuyor...
    ryangt, ...garip..., fedos ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)