Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Bir ay içersinde 4 defa motoru devirdim

Motovento
    REKLAM ALANI

Devirmek diyince aklima ayakligi acmayi unutup devirmek gibi geliyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SONSiyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :(
    Ben sana kalkıp akıl veremem ne haddime ama bir Arkadaş, Kardeş olarak şöyle bir bilgi vereyim mesela bende ehliyette düşmüştüm ve yanmıştı daha sonra o platform diye adlandırılan SIRAT KÖPRÜSÜ üzerine çıkamamıştım. (Düşen cehenneme gidiyordu dimi ben 1 defa düştüm :/ ) Korkuyorsan eğer kaçma, üstüne git! şimdi diyeceksin ki canımı mı vereyim o anlam da değil sadece bu 4 düşüşünü bir kafadan geçir hatta en iyisi aç bilgisayarı bir yere yaz Not defteri olur bilgisayar ile uğraşmak istemiyorsan bir elin sıkıntılı diye al kağıt kaleme yaz. Sonra bunların ortak noktası ne diye bak hata sende mi yoksa karşı tarafta mı şimdi ilk bunu özetle daha sonra neden bu hatalara düştüğün sorusunu sor ve bu hatalardan ders çıkar ama sana ders çıkar hayatınla oyna demiyorum zaten. Ders çıkart ki aynısını yapma ya da bir daha ki sefere bilek ile kurtulamazsın...

İyi günler dilerim
    montrello bunu beğendi.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Yapamıyorsan binme herkes motor sürecek diye bir kural yok.
    Sürmek istiyorsan ise problemleri çöz motor ile ilgili.
    Motorda değilde sende ise problem yapacak çokta bir şey yok.

Motosikleti
    Alıntı serhat207 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapamıyorsan binme herkes motor sürecek diye bir kural yok.
    Sürmek istiyorsan ise problemleri çöz motor ile ilgili.
    Motorda değilde sende ise problem yapacak çokta bir şey yok.
    Bu kadar sert ve kırıcı yazmanıza da gerek yok. Kişilere karşı biraz kibar olabilirsiniz.
    montrello bunu beğendi.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Alıntı SONSiyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar sert ve kırıcı yazmanıza da gerek yok. Kişilere karşı biraz kibar olabilirsiniz.

Motosikletin şakası olmaz bu kadar sık kaza yapan birinin yarın bir gün Allah korusun ciddi bir kazaya karışır ise burada tekrar motora binmesine teşvik veren kişiler ne diyecek acaba? Onu merak ediyorum da neyse kimsenin yaralanmasını ve ya ölmesini istemiyorum motor sevdası yüzünden, düşüncem bu yönde. Kırıcı olmak değil amacım yanlış anlaşılmasın.

İyi forumlar.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Öncelikle geçmiş olsun. Son bir ay dışında 15 ay boyunca doğru düzgün kaza yapmamışsın sanırım ama son bir ayda da 4 defa yapmışsın. Detaylı yazmamışsın ama illa ki bir şeyler değişmiştir sende ya da motosiklette diye düşünüyorum. O yüzden kaza yapıyorsundur, yoksa bu oran bu kadar artmaz bence. Kendine güvenin mi arttı, bu işi çözdüm deyip mi önemsemiyorsun, dikkatsiz misin, motorunun lastikleri mi kötü, ne fark var sen bul, düşün derim.
    montrello bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı serhat207 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin şakası olmaz bu kadar sık kaza yapan birinin yarın bir gün Allah korusun ciddi bir kazaya karışır ise burada tekrar motora binmesine teşvik veren kişiler ne diyecek acaba? Onu merak ediyorum da neyse kimsenin yaralanmasını ve ya ölmesini istemiyorum motor sevdası yüzünden, düşüncem bu yönde. Kırıcı olmak değil amacım yanlış anlaşılmasın.

İyi forumlar.
    Ölmek iyi bir ihtimal, Sakat kalması asıl kötü olan. O yüzden bunu da kendisi akıl edecektir hatalarından ders çıkartabilir unutmayın hiç kaza yapmayan birisi de ölebilir yani aracı bırakalım yolda yürürken bile birisi size çarpabilir. Evde otururken birden ölebilirsiniz işte Kalp vs. o yüzden ölmek olan bir şey bundan korkmayalım. Düşüncenizi anlıyorum ama kişinin kararı bu binmekten vazgeçemez ama onu da bilin
    montrello bunu beğendi.

07dennis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok geçmiş olsun.
    montrello bunu beğendi.
    4 TEKER VÜCUDU, 2 TEKER RUHU TAŞIR

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    Benimde rüyamda motorumu kırıyorlardı. Çok fena ağladım. Gidonunu bile kırdılar. Çok kötü bişey ya.

Motosikleti
    Alıntı zangiff adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde rüyamda motorumu kırıyorlardı. Çok fena ağladım. Gidonunu bile kırdılar. Çok kötü bişey ya.
    Gidonu bile kırdılar

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Valla motora çok alışınca öyle oluyor artık eskisi gibi dikkat etmiyorsun heyecan hissetmiyorsun motosikletini değiştir büyüt bişey yap

herşey normale nasıl dönecek görürsün bende ybr de ilk başlarda hiç bişey olmadı 11000 km sonunda başladı saçma sapan dikkatsizlik

sonucu düşmeler ya motorun üstünde uyudum hala böyle birşeyi nasıl yaptım diye kızarım kendime..
    montrello bunu beğendi.
    Alan O Veren O, Nedir Senden Gidecek, Görende Can Senin Zannedecek...

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olumlu mesaj yazan arkadaşlara tek tek teşekkür ederim gerçekten incesiniz ve iyi ki varsınız dediğiniz gibi kendimi baya gözden gecirmem gerekiyor. Bu aralar derin sıkıntılar içerisindeyim muhtemelen bu durum motor üzerinde bana negatif olarak yansıyor.. tekrar tekrar teşekkürler..

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Fuat Domaniç geldi aklıma.. Geçmiş olsun, kısa bir ara verip kendini dinleme - ölçme -tartma vakti gelmiş gibi..

Ayrıca adam 4 kere motoru devirdim demiş, kamyonu devirdim dememiş gülmeyin.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Sevgili arkadaşım sen buradaki MotoGp pilotlarının laf sokmalarına aldanma. Onlar profesyonel, usta.. Malum hayatları pistlerde geçiyor.

- Motosikletimle ilk kazadaki kusurum dalgınlığım oldu. Geceden kalma alkolle, 3-4 saat uykuyla yola çıktım. Bir ara eskilerden bir şey düşünürken motoru mıcıra kaptırdım 30-40 km ile sürüklendim. 2 bin liraya yakın masrafım oldu. Önce kendime bir şey olmamasına sevindim ancak maddi hasar canımı çok çok sıktı.

- 3 hafta önce kazamda 60-70 yaşlarında bir amca öldürürcesine sola üstüme kırdı 1 metreden geçip hayatta kaldık. Ben de bu soruları kendime sordum. Ulan dedim gerçekten milletin dediği gibi tehlikeli mi ya da tamam hevesini aldın üstüne 5-6 koyup araba mı alsam dedim. İnsan gerçekten sorguluyor, bazılarımızın da şansı asla yaver gitmiyor. Düşün geçen pazartesi gecesi saat 4'te Denizli'de şehir içinde önüme iki inek çıktı. Teraspark diye bilinen alışveriş merkezinin yolunda 2 inek. Allah'tan beyaz olan ışıklardan parladı da öyle fark ettim. Düşün Fatih gene kaza yapmış diyeceklerdi sebep ineğe çarpmış

Herkesten daha dikkatli, herkesten daha temkinli sürmeye devam arkadaşım
    montrello bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)