Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor'a başlıycam ama sorular sorular :D

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba ben 17 yaşında lise son öğrencisiyim ortalama 1.5 2 sene sonra motor almak istiyorum fakat almak istediğim motor r6 bu yaz ve kış çalışıp motor eğitimi almayı ara sıra 125cc'lik bir cbr veya r25 gibi düşük cc motor kiralayıp öğrenmek istiyorum ama benim boyum şuan 1.67 inşallah 1.5 2 sene sonra 1.70 olurum bu boy motor için yeterlimidir almak istediğim motorun yani r6'nın kilosu 162KG benim bu motoru fazla zorlanmamam için benim kaç kilo olmam lazım.Çoğu kişiye arkadaşlarıma abilerime anlattığımda ölüceksin gibi şeyler söylüyorlar içimizi karartıyorlar tek hayalim var oda motorum ile gezmek akrabalarımın yanına gitmek gibi vs şeyler yapmak istiyorum üniversiteye'de motorum ile gitmek istiyorum sizce bu abilerimizin dedikleri doğrumudur.Şimdiden teşekkürler sizde bilgilerinizi anlatırsanız beni aydınlatırsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    R25 düşük cc miymiş zorlarsan 180 görüyor bi yere patlarsan ölmen kaçınılmaz bir iki kullanmaylada tecrübe edinemezsin altımdaki drift 62 bin km dir bende ve hala cc yükseltmiyorum benim görüşüm kademe kademe yükseltmen R 6 gibi makina nın panik halinde ne yapacağını kestiremezsin trafik tecrüben olmalı

Motosikleti
    pulsar ns150
    1000lik olmaz ama 600luk olur diyenlerden 😂😂😂 kardeşim benim sana tavsiyem r6 4-5 yıl unut küçük cc motorlarla başla örneğin cb125 ace iyice öğren sonra r 125 alırsın daha şekil sonra R25 geçersin ustalastigini anladigin zaman direk r6 al diyemem önce bi mt 07 felan takıl sonra süpersport eğitimi al sonra bak dalgana Hee yok ben öğrenip direk r6 alicam diyosan alınca burdan haber et en iyi bi geçmiş olsun deriz en kötüyü söylemiyim şimdi için kararmasin

Alırsın tabii. Hatta al, sonra beyaz bi ışık göreceksin, ona doğru R6 ile tam gaz devam et.
    Trolllükten nasıl sıkılmıyorsunuz?
    gençmotorcuu bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial r3xi evo
    R6 123 beygirmiş sen tek beygiri sürmeden 123 taneyi nasıl idare edecen.

R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R25le kaza yapmıs 17 yasında bır kardesımız, 6 bın lıra masrafı varmıs. Sende r6 al. Yasarsan parca fıyatlarını masrafları yazarsın, alın. Seklınız olur, ortamlarda saygı gorursunuz 16 17 yasınızdayken. Aferın der elınızı opmeye egılırler.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25 düşük cc miymiş zorlarsan 180 görüyor bi yere patlarsan ölmen kaçınılmaz bir iki kullanmaylada tecrübe edinemezsin altımdaki drift 62 bin km dir bende ve hala cc yükseltmiyorum benim görüşüm kademe kademe yükseltmen R 6 gibi makina nın panik halinde ne yapacağını kestiremezsin trafik tecrüben olmalı
    12500 km dir r25 kullanan biri olarak ,188 km ben bizzat yaptım 170 e kdr rahat rahat gelir r25 ve cok seri motordur , 14 bin devirde kesiciye girer.190 üstünü görenler var. r25 i düşük cc gibi dusunmemenizi öneririm.

Motosikleti
    WR125R
    Ben daha direksiyon dersimdeki 150 lik mondialdan korkuyorum sen r6 diyorsun. Büyük ihtimal trollsun ama yine de cevap vericem. 150 lik motorun ustune oturduğum zaman bile gazi ufacik acmamla motorun altımdan ucacakmis gibi olması bir oluyor. Ben sanıyorum 60-70 le gidiyorum , ibreye bakıyorum 20. Bak bu gaz tepkimesi , bu kadar dusuk surat bile motora hiç oturmamış birisine fazla geliyor. Kapının önünde bir polis abinin 98 model r6 si var. Motorun yakınına gidip inceleyince ben korkuyorum o motordan , buna nasıl oturucaz , bu pozisyonda nasıl surucez , 150lik motorda bile gazi ufacik acinca motordan korkuyorsam bunda gaz açtığımda neler olacak diye bir sürü düşünce geliyor aklıma. Sen al bir 125 lik. Bende 17 ye bu şubatta gireceğim direksiyon sınavına hazırlaniyorum. Sen ehliyete yazık , teorik sınavı geç ve direksiyon dersine git. O derste 150 lik motorun ustune bir otur o zaman anlayacaksın bu motor işlerinin bu kadar kolay ve basit olmadığını.

Troll diye düşünmüştüm ama değil galiba.

2 sene sonra 19 yaşında olacaksın. R6'yı kullanmak için gerekli ehliyeti henüz alamayacaksın. Dolayısıyla R6 sorularının bir anlamı yok.

Paran varsa hemen ehliyet, ekipman, 125 cc ABS'li bir KTM 125 Duke al. Yaşın gereği A1 alabilirsin. Yani 125 cc mecbur. ART MotoAkademi gibi bir yerden kendi motorunla temel eğitimi al ve hemen sürmeye başla. (ADARAT, Sedat Karayılanoğlu, vb alternatifler de önerilebilir.) Eğitimi alınca hemen ertesi gün aktif olarak sürmeye başlamak lazım. Şimdi eğitim alayım 2 ay sonra motoru alayım olmaz. Eğitimi alır almaz hemen sürmeye başlamazsan eğitime vereceğin para boşa gider.

Ekipmanların ne olacağını da anlatan başlamaya dair kapsamlı bir yazı: http://www.motosiklet.net/forum/moto...usunceler.html

Öyle motor kiralayıp deneyerek öğrenilmez. Zaten o kiralama yapanlar mafya tipler, başına iş olurlar. Zaten o adamlar da daha önce motor sürmemiş birine kiralama yapmazlar muhtemelen. Yapsalar da bozuk motoru verip bunu sen bozdun diye suçlayıp dolandırmak için verirler.
    oguz9 bunu beğendi.

Hayır anlamadığım birşey var troll ne alaka troll olsam neden bu kadar uzun yazı yazayım milleti meşgul edeyim anlamadığım şey bu ayrıca ben diyorum ki 1.5 2 sene sonra yani 19 20 yaşında anca alacağım adam gelmiş diyor ki "ortamlarda sekliniz olur saygı görürsünüz 16 17 yaşında" lütfen bir yazıyı okurken anlamaya calısın.Ben burda fikir almaya calısıyorum bende biliyorum direk 600cc ile başlanmayacağını elbet eğitimlerimi alıcam,ehliyeti alıcam.Ayrıca gördüyseniz 125cc veya r25 kiralayıp öğrenmeye çalışıcam diyorum.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    12500 km dir r25 kullanan biri olarak ,188 km ben bizzat yaptım 170 e kdr rahat rahat gelir r25 ve cok seri motordur , 14 bin devirde kesiciye girer.190 üstünü görenler var. r25 i düşük cc gibi dusunmemenizi öneririm.
    şuan aynı fikirdeyiz yanlış anladın beni
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)