Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tünelde plakayı istemek için gelen ibb çalışanları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    İyi geceler,
    Bu akşam yakın bir motorcu arkadaşımız askere gitmeden önce eğlence düzenledi.Bizde katılıp konvoy yaptık.Tünelde bir ara durakladığımızda bir motorlu arkadaşımızın motosikleti bozuldu.Mecburen emniyet şeridine çektik.Motosikletle ilgilenirken konvoyuda kaçırdık.10 dk sonra ibb çalışanları geldi ve plakamızı sordular.Plakalarımız takılı değildi fakat koltuğun altındaydı.Bizde kendilerine zorluk çıkarmadık ve plakaları gösterdik.Plakaları aldıktan sonra telefonla ilettiler.Biz nedenini sorduğumuzda güvenlik amaçlı olduğunu söyleyip ceza amaçlı olmadığını söylediler.Bizimde aklımıza takıldı.Bu adamların bizle ne işleri vardı acaba diye.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bişey olmaz

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sızı o sekılde gorunce suphelı sanmıs olabılırler . bırde motosıkletle ugrasmıssınız anladıgım kadarıyla , artık polısı mı aradılar ne yaptılarsa plakayı verıp motosıkletle ugrasıyorlardı suphelendık falan demıslerdır herhalde . rahat uyu bısey cıkmaz ondan

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    güvenlik amacı ile almişlardir.ceza için olacagını sanmıyorum.
    büyük ihtimalle sizi kameradan görüp gelmişlerdir.

fkambay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e-mt 03 -cbr 250-ybr125-pcx125
    zaten ortalık karışık adamlar motosikletle bile bomba patlatabiliyorlar kaşınmayın takın plakanızı öyle gezin arkadasım sonra bize terörist muamelesi yapıyorlar deyip sızlanmayın daha yeni 2. El motosiklet aldım benden önceki sahibi app plaka taktırmıs polis keseyim mi 412 TL yoksa en kısa suerede taktırır mısın dedi mecbur normal boyuttaki plakayı taktırcam bende aadam surekli bizim dükkanın onunde dolanıyor cunku.. kurallara uyarsanız hiç bir sıkıntı olmaz emin olun
    GezeGeze bunu beğendi.

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Belediyenin böyle bir yetkisi var mı? Yani güvenlik soruşturması yapması . Polis gelir ne yaparsa yapar.
    Bombalı araç olsa ne yapacak belediye çalışanları, almışlar mi eğitimini. Terörist olsa, çekip vursa.
    computeus bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    bende plakanız neden takılı değil koltuğun altında onu merak ettim acaba biz takarak hatamı yapıyoruz?

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende plakanız neden takılı değil koltuğun altında onu merak ettim acaba biz takarak hatamı yapıyoruz?
    Hocam onlar zeki biz değiliz, ama biz doğru yoldan ayrılmamaya ve salak olmaya devam edelim. İnsanlar çizgiden böyle çıkıyor hiçbirşey tek bir adımda olmaz. Önce plaka takmaz, sonra vergi ödemez, sonra borç ödemez vs vs. yürür gider bu hayatta. Ülkenin içerisinde bulunduğu halin ve insanların bence genel özeti bu. Ama yapılması gerekeni yapmadıktan sonra da başına gelenleri sorgular kendine bakmadan.

*Kimse üstüne alınmasın lafım ortayadır, alınmak isteyen memnuniyetle alınabilir.
    *Tehlike oluşturabilecek yapıların güvenliğinden sorumlu kişiler vardır, yetki olayı olmaksızın onlara durumu kontrol edin ve bilgi verin denir. Bence çalışanlar polisi katmadan bilgilerinizi almış ve bildirmiştir onlara. Çağırsalar sonunuz daha kötü olurdu kanımca.
    HamzaBey95 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Değerli arkadaşlar; İsviçre alplerinde değiliz. OHAL'deyiz. Kendinize çeki düzen veriniz.

Yutuptan da bi ara dinlemenizi tavsiye ederim; Derin Uyku - Grup Yol Arkadaşları.

Ozan Hamdi Gardaş'tan .

Bağırıp durma boşuna
    Hı diyecek zaman değil ...

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Değerli arkadaşlar; İsviçre alplerinde değiliz. OHAL'deyiz. Kendinize çeki düzen veriniz.
    Tamamen katılıyorum.

Ayrıca yanılmıyorsam tünellerde arıza durumu haricinde durmak yasaktır,
    tüneli gözetleyen personel vardır ve durduğunuzda nedenini sormaya gelirler.
    Yani gelmeleri normal bir durum, sizin plakanızın takılı olmaması ise maalesef anormal bir durum.
    Direk 155'i de arayabilirlerdi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Plakan neden takılı deyil zeki arkadaşım önce açıklamasını yap yapamıcaksan buraları kirletme iyi birşey gibi çekinmeden bide gelip anlatıp soruyorsun
    Madalyamı taksınlar sizin gibilere hırsızmısın neyü belirsiz dolaşıyorsunuz az bile yapmışlar plakasız gezenleri polis olsa tekmeyi kor yoluma bakasım geliyor

Hgs para vermek istemesin palakayı kapar geçersin gene açarsın onun dışında uyun tirfik kuralarına helvanızı yemiyelim

Hgs neden deyindiysem bu aralar istanbulda her yol paralı oldu nefes alırken kota koyarlarmı diye düşünmeye başladım
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    yok :D
    adamlar işçidir yana çekçektir

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.Aslında plakayı pek takmıyorum.Açıklama isteyen arkadaşlar için dürüstçe söylüyorum.Ben plakamı genellikle takmıyorum.Kesinlikle kanunlara ve kurallara karşı olduğumdan dolayı değil.Son zamanlarda radar konusu ile ilgili haberler yayınlandı.Bu radar konusu ve trafik ile ilgili yapılan yanlış uygulamalara tepki olarak takmıyorum.Bu yapılan yanlış uygulamalar yıllardan beri var.Hatırlarsınız geçelerde 5 dk'da fazlaca radar cezası yiyen bir arkadaşımız vardı.Plaka takmak bende isterim ama eğerki plaka takarsam muhtemelen haksız uygulamalara maruz kalıcam.Bu arada belirtiyim.A2 ve B ehliyetim vardır.Motosikletimin sigortası ve muayenesi vardır.Plakamıda bagajımın altında taşırım.Motosiklet montu ve kaskımıda her zaman giyerim.Biz plaka takıyoruzda sen neden takmıyorsun diyen arkadaşlar umarım beni anlamışlardır.

R3d - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kenway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.Aslında plakayı pek takmıyorum.Açıklama isteyen arkadaşlar için dürüstçe söylüyorum.Ben plakamı genellikle takmıyorum.Kesinlikle kanunlara ve kurallara karşı olduğumdan dolayı değil.Son zamanlarda radar konusu ile ilgili haberler yayınlandı.Bu radar konusu ve trafik ile ilgili yapılan yanlış uygulamalara tepki olarak takmıyorum.Bu yapılan yanlış uygulamalar yıllardan beri var.Hatırlarsınız geçelerde 5 dk'da fazlaca radar cezası yiyen bir arkadaşımız vardı.Plaka takmak bende isterim ama eğerki plaka takarsam muhtemelen haksız uygulamalara maruz kalıcam.Bu arada belirtiyim.A2 ve B ehliyetim vardır.Motosikletimin sigortası ve muayenesi vardır.Plakamıda bagajımın altında taşırım.Motosiklet montu ve kaskımıda her zaman giyerim.Biz plaka takıyoruzda sen neden takmıyorsun diyen arkadaşlar umarım beni anlamışlardır.
    Durumunun anlasılacak bır yanı yok, plaka takmadıgına gore cevırmedende kacıyorsun, hız sınırlarını da ıhlal edıyorsun. Kendıne kendı kafandakı gıbı ozgur bır dunya kurmus orda yasıyorsun amaaa, begenmedıgın yanlıs uygulamalara, kanunlara uymadıgın halde kaza yapar gelır baslık acarsan, olur da bır cevırmeden kacamaz ya da bırılerını yaralarsan gorursun. Hadı o zaman, herkes soksun plakaları, degıstırsın egzosları cıksın susturucular, cıkalım sokaklara caddelere allah ne verdıyse kendı kafamızdakı gıbı ozgurce yasayalım. Sonra egzos yuzunden anamıza sovsunler, polıs kovalasın sovsun, bırıne carparız sovsun, sonra genıslıkte bır dunya markası.. Yapılan uygulama yanlıs veya dogru, o uygulamaya herkes uyuyorsa sende uyacaksın. Ha uymuyor musun, tez zamanda kıl tuy bır herıfın cevırmesıne bı denk gelde, ohal zamanı bırden fazla suctan cezayı kıtlesınler bı )
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    hadi inandık şimdi ikinci soru asker uğurlaması sebebiyle neden yolu kesiyorsunuz. hemde tüneli bak binlerce kişiyi mağdur ediyorsunuz kendin yazıyorsun tünelde durakladığımızda motor arıza yaptı kenara emniyet şeridine çektik diye keşke baştan çekseydinizde binlerce kişi mağdur edip egonuzu tatmin etmeseydiniz. zaten büyük şehir her şeyi dert birde sizin gibiler dümenden yolları keserek insanların dertlerine dert ekliyor. hastası olan var acele bir yere yetişmesi gereken var çişi gelen var çocuğu arabada durmayıp bir an önce gitmesi gereken yere ulaşması gereken var niye binlerce kişi sizi çeksin şimdi belki idrak edemiyorsun ama binlerce kişinin zamanını sırf kendini tatmin etmek için çalarak kul hakkına giriyorsun belki devlet sormadı ama inanırsan bir gün bir yerde sorulacak bir daha yapmayın. hele asker uğurlaması dümeniyle birde kutsal görevi amacınıza alet etmeyin.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Yıllardır araç kullanırım hiç saçma bir duruma yada cezaya maruz kalmadım ki hatrı sayılır km yapmış ve Türkiye'nin de bir çok yerine gitmiş biriyim. Yani bence gerekçen saçma.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 ns 2017
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi inandık şimdi ikinci soru asker uğurlaması sebebiyle neden yolu kesiyorsunuz. hemde tüneli bak binlerce kişiyi mağdur ediyorsunuz kendin yazıyorsun tünelde durakladığımızda motor arıza yaptı kenara emniyet şeridine çektik diye keşke baştan çekseydinizde binlerce kişi mağdur edip egonuzu tatmin etmeseydiniz. zaten büyük şehir her şeyi dert birde sizin gibiler dümenden yolları keserek insanların dertlerine dert ekliyor. hastası olan var acele bir yere yetişmesi gereken var çişi gelen var çocuğu arabada durmayıp bir an önce gitmesi gereken yere ulaşması gereken var niye binlerce kişi sizi çeksin şimdi belki idrak edemiyorsun ama binlerce kişinin zamanını sırf kendini tatmin etmek için çalarak kul hakkına giriyorsun belki devlet sormadı ama inanırsan bir gün bir yerde sorulacak bir daha yapmayın. hele asker uğurlaması dümeniyle birde kutsal görevi amacınıza alet etmeyin.
    Asker uğurlama bir gelenektir.Bizde buna uyduk.Dediklerinde haklısın ama konvoy işini ben organize etmedim.Sadece arkaşımla beraber katıldım.Ben askere gittiğimde mesela hiç bir kutlama veya konvoy yapmadım.Normal sessiz sakin gittim hizmetimi tamamlayıp geldim.Askere gidicek arkadaşımızda motorcu bir arkadaşımızdı.Zaten cocuğuda otagardan yolcu edemedik.Nedenide arkadaşımın motorunun bozulmasıydı.Sen kavram karmaşası yaşıyor olabilirmisin ? Hiç bir şeyi amacımıza alet etmedik.Zaten amacımız cocuğu moralli bir şekilde yolcu etmekti.Bizim gibiler derken ne anlamda ötekileştiriyorsun.Bu dediğin cümle ile ilgili hiçde olumlu düşünceler geçmiyor aklımdam.Ama diğer konuda dediklerine katılıyorum.İnsanların trafikte azda olsa zamanlarını almayı yanlış buluyorum.Bu arada aslında plaka takmamanın bir hata olduğunu kabul ediyorum.Zaten ben kurallara uyan bir sürücüyüm.Plaka istisna idi ama bundan sonra artık olmayacak gibi.Çünkü günümüzün şartlarına baktığımızda plaka takmanın bir zorunluluk olduğunu anlıyorum.Yeni gelen cezalarda zaten bu durumu destekliyor.Plakamı takıcam.Ama hiç değilse kurallara uygun kunlanıyorum.Bilinçli bir motosiklet sürücüsüyüm.Trafikte her zaman yol veriyorum.(Geçiş üstünlüğü bende olsa bile)Bana aralardan yer açan herkeze teşekkür ediyorum.Motosiklet kunlanıcılarının asi,saldırgan,kural tanımaz olduğu gibi önermelerin yanlış olduğunu kanıtlıyorum.Yani herkez benim gibi olumlu ve saygılı olsa motosikletlilere karşı olan olumsuz algı kırılacak.Şimdi ben bu kadar bilinçli bir kunlanıcı olmama rağmen sadece plaka takmadığım için kötü bir insanmı oluyorum.A2 B ehliyetim var.Sigortam var.Kask ve mont kevlar pantolon kunlanıyorum.Her zaman bagajımda gerekli durumlar için alet bulunduruyorum.Motosikletimin bakımlarını kendim yapıyorum.Motosiklet üzerine teknik olarakda bilgiliyim.Ben bu Motosiklet sürmeyi hem hobi hem spor olsun diye yapıyorum.Ciddiye alıyorum.Bu kadar biliçli bir kunlanıcı şimdi plaka takmadığı için çok mu kötü veya bilinçsiz zararlı bir insan mı oluyor? Plaka takmamak hata ve bu zamanda bunun devam ettirilmesini doğru bulmuyorum.Bundan sonra plaka kunlanıcam zaten.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Kenway adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asker uğurlama bir gelenektir.Bizde buna uyduk.Dediklerinde haklısın ama konvoy işini ben organize etmedim.Sadece arkaşımla beraber katıldım.Ben askere gittiğimde mesela hiç bir kutlama veya konvoy yapmadım.Normal sessiz sakin gittim hizmetimi tamamlayıp geldim.Askere gidicek arkadaşımızda motorcu bir arkadaşımızdı.Zaten cocuğuda otagardan yolcu edemedik.Nedenide arkadaşımın motorunun bozulmasıydı.Sen kavram karmaşası yaşıyor olabilirmisin ? Hiç bir şeyi amacımıza alet etmedik.Zaten amacımız cocuğu moralli bir şekilde yolcu etmekti.Bizim gibiler derken ne anlamda ötekileştiriyorsun.Bu dediğin cümle ile ilgili hiçde olumlu düşünceler geçmiyor aklımdam.Ama diğer konuda dediklerine katılıyorum.İnsanların trafikte azda olsa zamanlarını almayı yanlış buluyorum.Bu arada aslında plaka takmamanın bir hata olduğunu kabul ediyorum.Zaten ben kurallara uyan bir sürücüyüm.Plaka istisna idi ama bundan sonra artık olmayacak gibi.Çünkü günümüzün şartlarına baktığımızda plaka takmanın bir zorunluluk olduğunu anlıyorum.Yeni gelen cezalarda zaten bu durumu destekliyor.Plakamı takıcam.Ama hiç değilse kurallara uygun kunlanıyorum.Bilinçli bir motosiklet sürücüsüyüm.Trafikte her zaman yol veriyorum.(Geçiş üstünlüğü bende olsa bile)Bana aralardan yer açan herkeze teşekkür ediyorum.Motosiklet kunlanıcılarının asi,saldırgan,kural tanımaz olduğu gibi önermelerin yanlış olduğunu kanıtlıyorum.Yani herkez benim gibi olumlu ve saygılı olsa motosikletlilere karşı olan olumsuz algı kırılacak.Şimdi ben bu kadar bilinçli bir kunlanıcı olmama rağmen sadece plaka takmadığım için kötü bir insanmı oluyorum.A2 B ehliyetim var.Sigortam var.Kask ve mont kevlar pantolon kunlanıyorum.Her zaman bagajımda gerekli durumlar için alet bulunduruyorum.Motosikletimin bakımlarını kendim yapıyorum.Motosiklet üzerine teknik olarakda bilgiliyim.Ben bu Motosiklet sürmeyi hem hobi hem spor olsun diye yapıyorum.Ciddiye alıyorum.Bu kadar biliçli bir kunlanıcı şimdi plaka takmadığı için çok mu kötü veya bilinçsiz zararlı bir insan mı oluyor? Plaka takmamak hata ve bu zamanda bunun devam ettirilmesini doğru bulmuyorum.Bundan sonra plaka kunlanıcam zaten.
    sayın kenvay amacım demogoji yapmak veya birini kırmak üzmek aşağılamak ötekileştirmek hiç değil. herkese acık bir platformda başınızdan gecen bir olayı paylaşmışsınız bende buna istinaden iki kere görüşümü yazmışım olayın temeli bu. sizde iki kere sorumlu yazar olarak cevap vermişsiniz sağolun. buradan hareketle bir insanın sevdiği bir arkadaşını uğurlaması onunla eğlenmesinden daha doğal ve güzel ne olabilir ki. ama bizim eğlenmemiz arkadaşımızı uğurlamamız başkalarını hiç gerek yok iken boşu boşuna mağdur ediyor ise insanlarında tepki göstermesi o kadar doğal kanatimce. ben sizin gibiler derken tekrar izah ediyorum her ne nedenle olursa olsun hiç gereği yokken yolları kasten kesenlerden bahsediyorum. ben yolu kesmedim emniyet şeridinde durdum mazeretim de şuydu dersiniz (geçerli bir mazeret ise çünkü nedensiz yere emniyet şeridinde durmak yasaktır) bende buradan özür dilerim yanlış anlamışım derim hiç bir yerimde eksilmez. plaka olayını daha önceki yazınızda cevaplamışsınız burada konusu olmadığı halde tekrar yazmanızı anlayamadım. A2 ehliyetim sigortam var kask takıyorum demişsiniz bunlar meziyet lütuf değil ki normal olması gereken (herkeste olan) şeyler onları da niye belirtiniz ki. teknik bilgim var motosikletimin bakımlarını kendim yaparım demişsiniz bununda yol kesip eğlence asker uğurlaması adı altında ne alakası var oda ayrı konu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)