Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Başlangıç ve Ölüm korkusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bu dünya Sultan Süleyman'a kalmamış, sana mı kalacak.. Ölüm hak, miras helal derler, ha bir de " Her canlı ölümü tadacaktır " bunların hiç birisi benim sözüm değil ;)

Kaderde varsa, neye yarar üzülmek.. Sen tedbirini al, gerisi Allah'tan.
    Kızıl pars bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motorun üzerindeyken bir başkası beni öldürürmü diye korkman yersiz.
    Bu küçük bir olasılık.
    Çünkü ölümlü kazaların %70'e yakın bir kısmını motosiklet sürücüsü kendi kendine beceriyor.
    Yani korkacak bişey arıyorsan o sensin.
    Kızıl pars ve turkish39 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ölüm korkusu var ise niye başlıyorsun onu anlamadım, mecburiyetinmi var?
    Hadi elzem birşey olsa, iş güç falan yap dicemde, elzem olmayan şey için korku biraz iyidir, daha uzun süre yaşatır seni.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. Eksiksiz ekipmanla sürmek (motosiklet çizmesi, motosiklet pantolonu, motosiklet montu, kulak tıkacı, balaklava ve kask)
    Zafer'im, eldiven ?
    (Hiçbir ekipman bir diğerinden daha az önemli değildir aslında. Eldiven ise kask kadar önemli bence)
    zaferce bunu beğendi.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bende 23 yaşındayım benimde aynı korkularım vardı.canım kıymetlidir. cbf 150 motor aldım nerdeyse kilitle beraber 3,5 bin tl de ekipmana verdim. Bende ankarada sürüyorum. Mayısta başladım bu sene sürmeye. 2 hafta önce 55-60 la giderken kavşakta sağına bakmadan cıkan bir araç sürücüsü bana tam ortadan dik açıyla çarptı. Allahtan hemen motorun üstünden uçmuşumda arada bacagım sıkışmadı. Ekipmanlarım sayesinde iyiyim. Hatta bana çarpan arabada (civic) 17 milyar hasar oluşmuş. Motorum pert ve ailem bidaha motora bindirmeyiz diyor seni ama ben şuan yeni motor almak için ikna etmeye çalışıyorum. Ölümcül bir kaza atlatmama ragmen şuan motorum olsa hemen binerdim. Maalesef ben kendi paramı kazanana kadar binemiycem belkide. Sana birşey olmaz demiyorum etraf bilinçsiz sürücü dolu ama buda böyle bi aşk işte
    İşte bu tarz kazalardan korkuyorum bende. Bir de 55-60 ile mi kavşaktan geçiyordunuz?

Alıntı guven61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zafer'im, eldiven ?
    (Hiçbir ekipman bir diğerinden daha az önemli değildir aslında. Eldiven ise kask kadar önemli bence)
    Balaklavayi yazip eldiveni unutmak da iyiymis. Keske bi moderator edit yapip eklese...
    Guven bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Balaklavayi yazip eldiveni unutmak da iyiymis. Keske bi moderator edit yapip eklese...

Olur bazan.
    EN YAKIN YOL,BİLDİĞİN YOLDUR.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ölüm korkun var ise hiç başlama. hiç bir ekipman seni bu korkudan korumaya yetmeyecektir.
    hayatın anlamı ölümle kendisini bulur.
    ölüm toplumsal olarak geride kalanların problemidir. dünya ile olan bağın kuvvetli ise ölüm kaygısı şiddetini artırır.
    geleneksel inanç kurumlarının telkini ile yola çıkarsan korkacak bir şey yok, vaden gelmişse kaçamazsın derler.
    ağaç çürür, insan ölür.
    hareket beraberinde getirir değişimi, harekete mani olamazsın.
    ölüm fikrinden sıyrılmaya çalış, faninin kaldıramayacağı bir yüktür.
    ya görmezden geleceksin ki cehalet en güzelidir ya da iradeni ölümü yenecek kadar güçlendireceksin, bu kısmı zordur.

Alıntı SolidSnake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu tarz kazalardan korkuyorum bende. Bir de 55-60 ile mi kavşaktan geçiyordunuz?
    Kavşak dedigime bakma , yeni gelişen bir yerde oturuyorum koca ana yolun yanına mahalle içindeki siteler ana yola ulaşabilsin diye 200 metrede bir asfalt attılar ve bagladılar yolları. Sözde oralar kavşak olmuş. Ne bir işaret ne bir çizgi var. Sağı solu açık ne kaldırım var ne de bişey. Görüş nep net. Yani ana yolda kendi halimde ilerlerken tali yoldan atladı aslında üstüme. Vede kazayı en güvendiginiz yollarda yaparsanız diye bir yazı okumuştum. Kesinlikle doğru. Cünkü yolu bildiginiz için daha az dikkatli oluyorsun. Ben o kadar görüşün açık bir yolda vede güvendigim bir yolda öyle birşey olacagnı hiç tahmin etmezdim

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Ölmek iyidir, herkes ölucek, asil sikinti sakat kalmakta, Allah korusun.
    Youtube kanalim: https://m.youtube.com/channel/UCunH1ErmfU-G4UtZc3s624A

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Ölüm korkusu iyidir.

Ölüm korkusu olmasa sürekli tehlikeli işlere giriyor insan. Tecrübeyle sabit.
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Bir Aceminin Günlüğü başlığında yeni başlayan birisi olarak hislerimi anlatmaya çalıştım. Okuyabilirsen biraz fikir verir diye düşünüyorum.
    Genel olarak motorda kaza yapmaktan korkmak aşırıya kaçıp güvensiz sürüş yapmanızı sağlamayacak kadarsa iyidir.
    Motor sürerken alıcılar hep açık olmalı. Korku da alıcıların yüksek düzeyde olmasını sağlar.

ölmemek için motosiklete binmeyen hasan bey b*k çukuruna düşerek can verdi
    ahahaa benim sözümdür bu
    ölmemek için motora binmeyip ölmek daha kötü

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Bir gün herkes ölecek, çokta şeyapma bence.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Racing ya da racing görünümlü motosiklet ile her an hava atma içgüdüsü oluşacağından ilk tehlike olarak değerlendirebiliriz.Kim ne derse desin görünüş açısından zaten gözler üzerinizde,hele bir de manitanın biri baktımı o kıvılcım ateşlenir.Dünyanın en sakin adamı birden değişiverir.İlk yapılan hareket,aragazı ve kesiciye sokmaktır,sonrasında son devire kadar böğürterek oradan uzaklaşmaktır.Biraz kabiliyet varsa tekere de kalkılabilir.Bunlar asla şaşmaz.Bu tarz hareketlerin yeri ve zamanı yoktur,herşeyi göze alarak yapılabilinir.Sonrasında gelen ufak tefek ya da büyük kazalar,o ana kadar umrunda bile olmaz,hatta aklına gelmez.Keşkelere bağlarsın...
    Genç arkadaşların bu tarz motorlarla başlamasına hiç bir zaman taraftar değilim.Uyardığım çok olmuştur ve hiç biri de dinlememiştir.İlk bir ayı yukarıda saydığım gereksiz hareketlerde bulunarak geçirdiklerinden,benim çevremde kazasız geçiren daha olmadı.Skutere dönüş yapan bir sürü atarlı ergen kardeşim vardır.Hatta anlata anlata bitiremezler skuterin güzelliğini.Aslında ikisi de aynı CC ama racing malesef bi havalara soktuğundan olmuyor abi.Motosiklet tecrübe istiyorsa racing 4 kere istiyor.Hafife almayacaksın.Abi benim işim olmaz hava atmakla ya da hızla diyosan racingle de işinin olmaması lâzım.Tecrübe ile sabittir.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Bende ölüm korkusu değil de şu vardı; Ben bu trafikte olmayı haketmiyorum (sanki herkes müthiş şöför
    Hala aşamadığım da şöyler bir korkum var, saçma bir hata yapmayayım. Çok basit yani park ettiğim yerden yola çıkarken devrilmeyeyim vs. Sorun olmuyor ama içimde bunun endişesi oluyor eheh

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    İlk olarak ;
    yeni başlıyorsan mutlaka düşeceksin ve ekipmanına göre hasar alacaksın
    korkuyla bu meretin üzerine binersen mutlaka o korkunla bir gün yüzleşirsin hemde en kötüsüyle,
    ölümden korkmanı eleştirmeyeceğim ama ölüme en yakın olacağın zaman dilimi 2 teker üzerindeyken olacak,
    bu kadar vesvese ile bence hiç başlama çünkü bilinç altındaki bu ters çaba kuralı bütün korktuklarını üzerine çekecek sonrada oturup
    "biliyordum böyle olacağını keşke........." diyerek hayıflanma.

Bide ilerde keşke yapsaydım dedigin şeyler oluyor . Onlar koyuyor adama. Keşke o kızla konuşsaydım keşke motora binseydim. Keşke daha fazla gayret etseydim vs vs

Motosikleti
    Dominar 400
    Nereye bakarsan oraya gidersin. Korkuya bakmamalısın. Korku hayatta tutar ama fazlası zarar. Hep pozitif bak ki mutluluğa sür.
    Birazda ben felsefe yapayım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)