Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

R25 başıma gelenler napayım? satayımmı yakayımmı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    @sahil

Servis bakımlı, motor rolantide ısıtılmadan kesinlikle binilmeyen , düzenli zincir yağlaması ve bakımı yapılan, kesinlikle yüksek devirlerde kullanmadığım motosiklete BEBEK GİBİ dediğim için mi bunu yazdınız R25 için bir dünya makine elinde patlamış örneği var, adamlar alette sorun var diye geri çağarıyor zaten. Gelmişsiniz hala kullanıcıya sorun buluyorsunuz.

Herşeyi geçtim yüksek devir kullanılsa bile bu olmamalı yani bu aleti alırken yüksek devirli kullandığınız taktirde patlar mı deniyor ? Bir sürü adam var motorun canını alan ama 3.000-5000 km de elinde patlamayanlar (cbr250 ler, kawasaki250 ler, 300 ler ) . Niye bir dünya R25 patlıyor da bunlardan 1.000 de 1 patlıyor ? Yoksa şans eseri bütün agresif kullananlar bu modeli mi seçmiş acaba ? Haha İçi boş konuşmayla olmuyor.
    İnşallah BEBEK GİBİ baktığız motorunuzla böyle birşeyle karşılaşmazsınız da bazıları gibi üzülmezsiniz bu durumu anlama imkanınız olmaz umarım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Ya o kadar zorlarsan güç artırayım diye bide ülkemizde gelirse bunlar normal şeyler :D Burda 100 yapan motosikleti 150 nasıl yaptırtabilirim diye dünüşüyor millet. Eee sen 190 yapan motosikleti düşün artık :D

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @sahil

Servis bakımlı, motor rolantide ısıtılmadan kesinlikle binilmeyen , düzenli zincir yağlaması ve bakımı yapılan, kesinlikle yüksek devirlerde kullanmadığım motosiklete BEBEK GİBİ dediğim için mi bunu yazdınız R25 için bir dünya makine elinde patlamış örneği var, adamlar alette sorun var diye geri çağarıyor zaten. Gelmişsiniz hala kullanıcıya sorun buluyorsunuz.

Herşeyi geçtim yüksek devir kullanılsa bile bu olmamalı yani bu aleti alırken yüksek devirli kullandığınız taktirde patlar mı deniyor ? Bir sürü adam var motorun canını alan ama 3.000-5000 km de elinde patlamayanlar (cbr250 ler, kawasaki250 ler, 300 ler ) . Niye bir dünya R25 patlıyor da bunlardan 1.000 de 1 patlıyor ? Yoksa şans eseri bütün agresif kullananlar bu modeli mi seçmiş acaba ? Haha İçi boş konuşmayla olmuyor.
    İnşallah BEBEK GİBİ baktığız motorunuzla böyle birşeyle karşılaşmazsınız da bazıları gibi üzülmezsiniz bu durumu anlama imkanınız olmaz umarım.
    Cbr 250 ve r25 aynı kalibrede motorlar değil. Ninjayi bilmiyorum. R25 i anca honda markasi altında 250rr çıkınca kıyaslamaniz doğru olur. cbr250 kullandım ,r25 in yaninda ybr gibi geldi açık soyliyim.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    2. el çok sıkıntı başına gelmeyen kalmıyor. şanzıman değiştiğine göre motor gerçekten problemliymiş benim tavsiyem tüketici hakem heyetine şikayet et sonuçta ayıplı bir mal satmışlar durumlar senin lehine

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    henüz en fazla 2-3 yaşındaki bir motosiklet için r25'in problemlerle biraz fazlaca anıldığı kesin. Nitekim o kadar çok var ki illa birilerinin sorunlarını görüyor da olabiliriz.

İnsan gibi de kullanmıyor çoğu. Her an tiger egzostu ile redline giden bir r25'e rastlamak mümkün. Buna motor mu dayanır?

Bağırıyor bağırıyor bir yere gittiği de yok.

Daha gecen gun gordum. Carsi da bombos yol, rolantide gidiyor 5sn de bir gaz verip redline a cikip egzozu baartior. Sanki 4 silindir edasi

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Anlaşılan MT nin ortak fikri kullanıcı hatası. Yahu diyorum ki benim çevremde R25 i olan çok insan var. Motorun canını alıyorlar ama motor patlamıyor, ben canını almadım motosiklete BEBEK GİBİ baktım ama elimde patladı. Nolcak şimdi buna ne diyeceksiniz ? Adamlar hala kullanıcı hatası demeye getiriyor kullanmaya bağlıyor. Bu durum KUMARDIR, 15.000 lira 16.000 lira veripte şansa motor almaktır. Yani sadece zorlayanların patlasa ona da Eyvallah diyeceğim.

Cbr250 veya ninja 250-300 veya başka makinelerden örnek vereyim rs200, crf 250 bağarta bağarta kullanan arkadaşlarım var neden bunca motosiklet çevremdeki insanlarda r25 hariç patlayan yok ?

Adamlar hala kullanıcıya bağlıyor. Kullanıcı önemli ama normal kullananlar da patlıyor sorun burda kardeşim anlayabiliyor musunuz? Neyse siz devam edin, nasılsa patlayan R25 lerin kullanıcılarının hepsi hatalı. Fabrika bile hatayı kanul etmişken hala kullanıcılara laf ediyorsunuz ne diyim.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anlatamazsın, kendi imkanlarıyla durumun farkına varan varıyor,varamayanı salmak lazım
    Adam atıyorum 9 bin km r25 almıs kullanmış, satmış. Başına bi şey gelmemişse eğer r25 sorunsuzdur, biz insan gibi kullanmamışızdır 😂
    Almıştır,arıza vermiştir, satacaktır yine iyidir o motor.
    Alıp, arızalarla ugrasıp sattıktan sonra ancak eleştirebiliriz. Zarar etmemek lazım 😁

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Çok net; sat
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Yanlış konuya yazdım pardon

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Sonuç ne oldu acaba??

Ohohohhoooo :D Walking Dead :D
    Konu sahibi, hortlağa hayat ver, noldu son durum? (Salurbey sağolsun)

Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Ben yamaha'nın son fiyat listesine yazıyordum cep telefonun azizliğine uğradım.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Durum ne oldu bu konuda?
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı dovahhkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durum ne oldu bu konuda?
    Yamaha 3'tür R25'leri geri çağırmaya hazırlanıyor, diyen adam CBR ile aynı kalibrede bile değil demiş geçen sene,evet aynı kalibrede bence de değil,cbr250 hiç çağırılmadı y.servise,kronik sorunu yok R25/mt-25 gibin...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    cbf150 (şimdilik)
    bence git motoru bayinin önünde yak arkadaşlarında videoya çeksin yamaha işte o an biter yahu bu motorlar iyi güzel hoşta çirkeflik yapıp müşteriyi düşünmüyolarsa bunları hakader kimse kusura bakmasın bu arada çok yakıyomuş zorladınmı mt 07 den bile çok uğraşılcak dert değil.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 - 30th Anniversary Special Edit
    Motoru aldığın adamı buluyosun dövüyosun, motoru verip parayı alıyorsun. 2.000 km bi motorda sen aldığın gibi bu kadar sorun çıkmaz. Mümkünatı yok, işin başında sıkıntı var.

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yıkamadan aldıkları para haricinde herkesin başına gelebilecek türden bir olay yaşamışsınız, Geçmiş olsun motorunuza küsmeyin tadını çıkartın.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DiabloBoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 Ay önce 2200km de r25 aldım. Alırkende Yamaha yetkili servisinde expertiz yapıldı bi sorun yok denildi, Aldık.

Satan arkadaş sattıktan sonra 3-4 saatini ayırıp motoru gösterdi öğretti, oturudğumuz yer yakın ertesi gün gene geldi yardım etti.

herşey güzel eğlenceli İlk motorumuzu almışız,Kredi çekmeden 3 senelik birikimimizi yatırmışız, kask ekipman vs Tam moda girmişiz. 1 hafta oldu daha yeni yeni alıştım motosiklete, TAK! 3.vitesten 4 e atarken motosiklet geçmiyor. Vites pegi adeta yapışıyor öylece duruyor.

1-2-3 sıkıntı yok. Yamaha da yağ değişti, Takara tukara şukara makara dercesnize 4 e geçiş oldu. Düzelir dediler Tamam dedik.

Çok biliyoruz anlıyoruz ya sokuveriyorlar işte böyle geçer diyorlar sanki pazardan tshirt alıyoruz yıkanınca olacak üstümüze mecbur tamam diyoruz.

ertesi gün biraz daha zorluyorum problem yine aynı. (HA YAĞI BEN DEĞİŞTİRDİM YANİ YAĞ PARASININ BANA GİRDİĞİNİ BELİRTEYİM)

Çekiliyor yamaha YETKİLİ servisine. vay anam öyleydi vay babam böyleydi. Yok dışarda siz ekstra yağ mı değiştirdiğiniz yamaha ben ilgilenmem

arkadaş dedi kısacası, Bak senelerin birikimine mi yan, içindeki bütün şevkin gitmesine mi yan...

Kimse abartma demesin. Ben hem okudum, hemde Kuryelik yaptım. Elalemin AMAAAOOO OTTTUZ DAKKAYI GEÇTİİ BENİİ İLGİLENDİRMEZ triplerini çektim.

Yememden kıstım da biriktirdim. Bana koyar.

İş davaya gidecekti ardından Yamaha türkiye ile epey telefon trafiği yaşadım.

Sıfır şanzuman takıldı, Bu süreler içindeki 2-3 kez yağ değişimi KOMPLE bana girdi. Hadi dedik vardır bir keramet Sıfır şanzumanlı motorumuz oldu.

Servisten Çıkarırken birde yıkamışlar her tarafı yağ olduğu için, 25 lirada yıkama ücreti aldılar. Kavga cıktı işte burda. Ben yıkayın demedim ama yağ olmuş heryer tabiki yıkıcaksınız.

Herneyse aldık ilk gün nasılsa gözümüzden düştü. Veryansın tepe gaz da bastım. sürekli 0-100 de denedim. Daha motora alışamadık ama gözümüzden düştü.

2. günün akşamında motor çok garip sesler cıkarmaya başladı giderken, çekiş git gide git gide git gide git gide düştü de düştü, Arıza yaktı.

Söve söve yetkili servise o şekilde gittim. kapatmışlar öylece oraya bıraktım motoru o sinirle. Eve döndüm içim içimi yedi çalınır korkusu döndüm Motorun başına İterek yakındaki otoparklı bir otelde kaldım. 79 lirada bak burda girdi.

sabahına koyulan teşhis Yağ pompası patlamış. HARİKA, BRAVO BRAVO BRAVO!

http://www.ozgunresimler.com/data/me...1/k0603216.jpg

Garantiden değiştirdiler Lan yine yağ parası istediler ahahaha

evet Motor faal çalışır halde evimin önünde 2 ay durdu. Şimdi ben bu motoru yakayımmı,satayımmı, bırak binmeyi yüzünü göresim gelmiyor.

Mal ayıplı mal. net açık.

benim yaşadığım psikolejik sıkıntıları yazmıyorum, servisin olurmu len öyle şey demelerini yazmıyorum, stresimi siz düşünün.

Sizin görüşleriniz nedir.

Mt de uzun zamandır okurum. İçime dert oldu ve üye olup aranıza katıldım bu sebeple.

Herkese iyi forumlar ne diyeyim.
    Sen sat onu sat. Soğumuşsun o motordan bir kere.

R25 ne zaten? YBR var CBF var sonraaa Apache var. Ve hatta Hero Karizma var:

https://www.youtube.com/watch?v=HFyPiv10Xgk

https://www.youtube.com/watch?v=38517fGbm0Y

Motosikleti
    MT07
    Var çok güzel cuk diye oturan kelimeler var böyle olaylara böyle servislere böyle bayilere ama forum kurallarının sınırlarını aşmadan yapıcam yorumumu.Öncelikle geçmiş olsun olan olmuş giren girmiş artık bir sıkıntı çıkarmaz inşallah güle güle binersin motoruna.1700kmde R25 i çalınan bir arkadaşın olarak söylüyorum şu an elinde ( artık sorun çıkarmayacağını umarak söylüyorum.) mis gibi seni zevkten zevke koşturacak tiril tiril bir motosiklet var kardeşim.İlk motor heyecanı R25 in tadıyla birleştiğini düşününce tüylerim diken diken oldu Bak önümüzde bahar sonrası yaz motoruna küsme seve seve bin.

Eğer bu ülkede bu otu yiyeceksek bu kan emici,hak yiyen kokuşmuş servislere ve bayilere malesef mecburuz.Yemesi yutması nekadar zor olsada böyle ne yazık ki.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)