Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

APP plakam var çevirmeye yakalandım.

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Yeni düzenlemeden haberiniz var değilmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Esas İngiltere'nin plakaları çok kötü yahu. Resmen yelken gibi. Gerçi rüzgarı arkaya alınca faydalı da olabilir belki

Jemand bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Plaka buyuklugu, karakteri, sekli belirlenirken, devlet kafasina gore yada aracin sekline, cinsine gore belirlemez. Belirli bir standart vardir. Optimum mesafeden , insan gozunun ve optik sistemlerin en iyi algilayabilecegi, en rahat okuyabilecegi, bir dunya standarti boyunda, renginde ve yazı karakterinde yapilir.Ayrica Araclarat plakalarin takildiklari yerde yine dunya standartinda ,rahatca okunabilecek en optimum bölgesidir.

Sizin araciniz kucukmus, motosikletmis, custommus,..vs mis, devleti ilgilendirmez bunlar. Standart ne ise kanuna uyacaksiniz. Farkli boyutta plaka, katlanmis, kirpilmis, kesilmis plaka,App denen plastiklerde hepsi yasal degildir.

Adam gibi motorcuyum diyorsaniz, oncelikle yasalara uyarak, ornek olacaksiniz. Burada cikip app plaka taktim ceza yemedim diyerek, kotu ornek olacak konu acmak, sacma sapan bir iştir. Ondan sonra motorcunun adi elbette apaciye cikar, yillarin motorcusuyum, buna ragmen esime arabasiyla trafige cikarken motorlulara dikkat et, sana kaza yaptirirlar, dalasma apacidirler diye nasihat veriyorum. Ben bunu yapiyorsam varin millet ne yapiyordur dusunun. Ama bunun nedeni ne? İste; plaka takmayan, ayna kiran, adam doven, egzozla rahatsiz eden, aralardan makas ata ata giden, motorun ustunde kari kiza asilan, otoban ve cevre yollarinda dehset sacan, motorculardir

Siz dua edin fazlaca ozgur bir ulkede yasiyorsunuz, Amerikada gezin bakalim plakasiz motorla yada standart disi plaka ile, ne yapacaklar size.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plaka buyuklugu, karakteri, sekli belirlenirken, devlet kafasina gore yada aracin sekline, cinsine gore belirlemez. Belirli bir standart vardir. Optimum mesafeden , insan gozunun ve optik sistemlerin en iyi algilayabilecegi, en rahat okuyabilecegi, bir dunya standarti boyunda, renginde ve yazı karakterinde yapilir.Ayrica Araclarat plakalarin takildiklari yerde yine dunya standartinda ,rahatca okunabilecek en optimum bölgesidir.

Sizin araciniz kucukmus, motosikletmis, custommus,..vs mis, devleti ilgilendirmez bunlar. Standart ne ise kanuna uyacaksiniz. Farkli boyutta plaka, katlanmis, kirpilmis, kesilmis plaka,App denen plastiklerde hepsi yasal degildir.

Adam gibi motorcuyum diyorsaniz, oncelikle yasalara uyarak, ornek olacaksiniz. Burada cikip app plaka taktim ceza yemedim diyerek, kotu ornek olacak konu acmak, sacma sapan bir iştir. Ondan sonra motorcunun adi elbette apaciye cikar, yillarin motorcusuyum, buna ragmen esime arabasiyla trafige cikarken motorlulara dikkat et, sana kaza yaptirirlar, dalasma apacidirler diye nasihat veriyorum. Ben bunu yapiyorsam varin millet ne yapiyordur dusunun. Ama bunun nedeni ne? İste; plaka takmayan, ayna kiran, adam doven, egzozla rahatsiz eden, aralardan makas ata ata giden, motorun ustunde kari kiza asilan, otoban ve cevre yollarinda dehset sacan, motorculardir

Siz dua edin fazlaca ozgur bir ulkede yasiyorsunuz, Amerikada gezin bakalim plakasiz motorla yada standart disi plaka ile, ne yapacaklar size.
    Mumkun degil. Buyuk ihtimalle o gun bir polis gorur ve kontrol eder. Makul bir sebebiniz yoksa da ceza yazar. Gecici plaka veriliyor her yeni arac alana. Bir hafta icinde de geliyor eve yeni plakaniz. Ikinci el aldiysaniz ve alim satim belgesi yaninizdaysa (yeni aldim, yarin gidip[ plakayi aliyorum) deyince sorun olmaz. Ama o durumda bile trafik sigortasi sart. Sigortasiz trafige cikmak mumkun degil.

Ama herseyden once Amerika'da plakalar sadece 6 karakterden olusuyor, ve motosiklet icin ozel kucuk plaka veriyorlar. Cok tatli yahu:

Cogu eyalette de arabalar one plaka takmiyorlar.
    neyzen38 bunu beğendi.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP

Bune bunu beğendi.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8

Birisi şu arkada he he desin ben boş yere uğraşmiim, anasını sattığımın ülkesinde herşey kuralına uygun ya, politikacısından memuruna kadar hepsi sütten çıkmış ak kaşık ya bi kötü olan motorcular, bi motorcular karıya kıza laf atar, bi motorcular kaza yaptırır.

Ya bazı insanlar cidden aldıkları oksijeni dahi hak etmiyorlar....
    Jemand ve fatih.met bunu beğendiler.

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Arkadaşlar gerçekten meraktan soruyorum;
    Bu app plaka tam olarak nedir?

Plastikten mi yapıyorlar?
    Orijinali gibi ışıkta parlar mı?
    Ebat farkı ne kadar, ben büyük bir fark göremedim.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

neyzen38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mumkun degil. Buyuk ihtimalle o gun bir polis gorur ve kontrol eder. Makul bir sebebiniz yoksa da ceza yazar. Gecici plaka veriliyor her yeni arac alana. Bir hafta icinde de geliyor eve yeni plakaniz. Ikinci el aldiysaniz ve alim satim belgesi yaninizdaysa (yeni aldim, yarin gidip[ plakayi aliyorum) deyince sorun olmaz. Ama o durumda bile trafik sigortasi sart. Sigortasiz trafige cikmak mumkun degil.

Ama herseyden once Amerika'da plakalar sadece 6 karakterden olusuyor, ve motosiklet icin ozel kucuk plaka veriyorlar. Cok tatli yahu:

http://blog.motorcycle.com.vsassets....son-models.jpg

Cogu eyalette de arabalar one plaka takmiyorlar.
    resimdeki 3 motorun marka ve modellerini yazabilecek var mı arkadaşlar çok güzeller

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://urun.n11.com/modifiye-urunler...asi-P139350090

buradan aldım aldığımda daha ucuzdu :D
    bende burdan aldım mühürlü,12x18 2 ci günü elimdeydi

Hayati01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cf moto 150nk.simdi spada anton 200cc.2017 model.

Motosikleti
    Tmax 530
    Bilmedigi bir sey oldugunu sanmiyorum, masallah zehir..
    Neyse
    App plaka kullanmak durumundayim ben stop lambalarin yeri geregi.. ancak her zaman orjinal plakami da yanimda tasiyorum.

Bu sekilde oldugu surece ceza kesilecegini sanmiyorum. (Henuz ceviren olmadi ama...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:09 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Alıntı neyzen38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    resimdeki 3 motorun marka ve modellerini yazabilecek var mı arkadaşlar çok güzeller
    HD dyna street bob sanirm arkadaki.ondekilerde sporster modellerinden biri sanki ama cikaramadim
    neyzen38 bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Uğur Gündüz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ilk başta app takacaktım fakat dışındaki çerçevenin ayrı olarak satıldığını öğrendim. Orginal plakaya yapıştırıp kullanıyorum. Gayet hoş oldu bence.

[url]https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/14680859_1778703169077492_2686429513841162118_o.jp g[/url
    Hocam plekside ki jelatini sokun isterseniz

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı neyzen38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı acgh1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HD dyna street bob sanirm arkadaki.ondekilerde sporster modellerinden biri sanki ama cikaramadim
    Ama oyle olsa koltugun hemen arkasinda suspansiyon gozukur. Muhtemelen en arkadaki Softail (suspansiyon altta gizli.) Ondekileri bilemiyorum. Hepsi HD kesin, ama modellerini tam bilemiyorum. On sagdakinin deposu sanki Sportster gibi...

Motosikleti
    Tmax 530
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama oyle olsa koltugun hemen arkasinda suspansiyon gozukur. Muhtemelen en arkadaki Softail (suspansiyon altta gizli.) Ondekileri bilemiyorum. Hepsi HD kesin, ama modellerini tam bilemiyorum. On sagdakinin deposu sanki Sportster gibi...
    Haklisin ustad, suspansiyonlari farketmedim.
    On lastikleri ince gorunce dyna ya benzetmistim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)