Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sigortadan dolayı plaka ruhsatı 3 ay sonra çıkartmak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    byyacut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL
    Merhaba,
    Komşum aynı zamanda yakın arkadaşım Uğur, için sıfır bir motosiklet satın aldık beraber evraklarla hemen sigorta şirketlerine gittik ki ne görelim 41 Yaşındaki Annesinin üstüne olmasına rağmen 800tl'den aşağıya sigorta çıkmadı, bu yüzden arkadaşımda maddi durumu olmadığı için motosikleti 2 yada 3 ay yatırdıktan sonra plaka ve ruhsatını alarak trafiğe çıkmayı planlıyor bu konuda her hangi bir sıkıntı olurmu, motor bayide durmuş gibi garajında duracak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Fatura kesildikten sonra gününü tam olarak bilmiyorum ama o günü geçtikten sonra ruhsat muracaatlarinda para cezası kesiliyordu.başkada bir sıkıntı olmuyordu.
    Sanırım fatura alındıktan sonra 15 gün içinde ruhsatın alınması gerekiyor

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    o iki yada üç ay zaman geçtikten sonra 800 tl olan sigorta, gecikme faizi ile 1000 lira olacak. yatırmak çözüm değil. devlet illa alacak o parayı sizden.

1 yıl yatırırsa yanlış hatırlamıyorsam %5 gecikme faizi alıyor. ama yanlış biliyor olabilirim. araştırmak lazım.

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o iki yada üç ay zaman geçtikten sonra 800 tl olan sigorta, gecikme faizi ile 1000 lira olacak. yatırmak çözüm değil. devlet illa alacak o parayı sizden.

1 yıl yatırırsa yanlış hatırlamıyorsam %5 gecikme faizi alıyor. ama yanlış biliyor olabilirim. araştırmak lazım.
    Devlet illaki alır doğruda şimdi maddi durum olmadıktan sonra yapılabilecek bir çözüm yok eğer gecikme faizi %5 ise sigorta 3 ay sonra 840 lira olur, kesin bilgi için sigortaya gideceğiz tekrardan

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Dostum faturayi kestirmeyin garaja koyun hicbisey olmaz. Ruhsat cikarcaniz zaman fatura kestirip ruhsati halledersiniz.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Motoru geri verip daha ucuz bişey alın.
    3 ay sonra halletseniz ne olacak seneye yine sigorta parası lazım.

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru geri verip daha ucuz bişey alın.
    3 ay sonra halletseniz ne olacak seneye yine sigorta parası lazım.
    Şimdilik maddi bir sıkıntısı var çünkü A2 motosiklet ehliyetinin ve B sınıfı ehliyetinin kart parasını ödeyecek bu yüzden sigortaya parası kalmıyor, Daha ucuz bir şey derken 3800tlye alındı daha ne alınabilirki

Alıntı arifziyaar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum faturayi kestirmeyin garaja koyun hicbisey olmaz. Ruhsat cikarcaniz zaman fatura kestirip ruhsati halledersiniz.
    Faturayı kestirmeyin derken, Nakit olarak parası ödendi

Motosikleti
    YUKİ GOLD FOX-S
    fatura tarihinden itibaren 3 ay süren var 3 ayı 1 gün geçse de 1 yıl geçse de +200 tl cezası var bende 3 ay sonra çıkarttım (cezaya kalmadan).
    sadece sigorta fiyatları düşsün diye bekledim ama düşmedi bilgin olsun aldığın teklifler aynı firma bile olsa birbirini tutmuyor fiyatlar artıyor.
    byyacut bunu beğendi.

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Fatura kesildikten sonra 30 gün içinde plaka ruhsat işlemleri olması gerekiyor. Faturayı geç kestir o zaman sorun olmaz, ama servisler garanti vs olaylarını katarak faturanı kesebilir.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    sıfır motorlarda ruhsat ve plaka çıkarma süresi 3 aydır. 30 gün, 15 gün falan değil. 3 ayı geçerse 200 tl ceza emniyete ödersiniz. sigorta cezalı fiyattan olmaz. 2. el motorlar da ise bu süre 15 gündür.

faturayı kestirmez ve beklerseniz bu 3 ayı sürekli ertelemiş olursunuz böylece daha fazla bekleyebilir motor ceza yemeden. ancak bunu sadece güvendiğiniz bir bayii ile yapın ki sakata gelmeyin.
    byyacut bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    faturayı kestirdiysen yapacak bişey yok,ya sigortayı yaptırıcan yada cezayı göze alıp yatırıcan,,,

yalnız sigorta firmadan firmaya fark gösteriyor,hepsi aynı değil,en ucuzunu ara sor fiyat al firmalardan,,mesela bana ortalama 480-550 arası fiyat verdiler,sora sora 278 liraya buldum halk sigorta,,oraya yaptırmıştım,,sanada dolaşmanı öneririm

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Faturayı iptal edebilirler sanırım ama motosikleti mağazaya bırakmanız gerekecek.
    Faturasız motoru dışarı çıkarma riskini hiç bir satıcı almaz.
    Birde ruhsat için yasal süreyi daha önce yazmıştık. Yanlış hatırlamıyorsam zaten 3 ay süresi var.
    byyacut bunu beğendi.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faturayı iptal edebilirler sanırım ama motosikleti mağazaya bırakmanız gerekecek.
    Faturasız motoru dışarı çıkarma riskini hiç bir satıcı almaz.
    Birde ruhsat için yasal süreyi daha önce yazmıştık. Yanlış hatırlamıyorsam zaten 3 ay süresi var.
    Aynen İlkay abi 3 ay süresi var.
    byyacut bunu beğendi.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Motosikleti
    MONDIAL
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır motorlarda ruhsat ve plaka çıkarma süresi 3 aydır. 30 gün, 15 gün falan değil. 3 ayı geçerse 200 tl ceza emniyete ödersiniz. sigorta cezalı fiyattan olmaz. 2. el motorlar da ise bu süre 15 gündür.

faturayı kestirmez ve beklerseniz bu 3 ayı sürekli ertelemiş olursunuz böylece daha fazla bekleyebilir motor ceza yemeden. ancak bunu sadece güvendiğiniz bir bayii ile yapın ki sakata gelmeyin.
    Biz hiç öyle güvenemeyiz, Sonrasında sıkıntı yaşamaya gerek yok Arkadaşlar yanlış bilgi vermişler bir şeyden emin olmadan sizin yorumunuzuda okudum teşekkür ederiz, Gidip sigorta şirketiyle konuştuk 3 ay süre sonrasında 154 lira gibi bir ceza ödeniyormuş yani 3 ayı doldurmadığı sürece yani şimdi faturası kesilmiş olan motosikleti 2017 ocak ayında plaka ruhsatını çıkarttırabilirmişiz teşekkürler,

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı byyacut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz hiç öyle güvenemeyiz, Sonrasında sıkıntı yaşamaya gerek yok Arkadaşlar yanlış bilgi vermişler bir şeyden emin olmadan sizin yorumunuzuda okudum teşekkür ederiz, Gidip sigorta şirketiyle konuştuk 3 ay süre sonrasında 154 lira gibi bir ceza ödeniyormuş yani 3 ayı doldurmadığı sürece yani şimdi faturası kesilmiş olan motosikleti 2017 ocak ayında plaka ruhsatını çıkarttırabilirmişiz teşekkürler,
    ben de geçen sene aralıkta alıp şubatta işlemleri hallettim. kış diye koydum motoru otoparka, işten çıkmasam daha da duracaktı orda. işlemleri halledeyim dediğim de bana da zamanında bir sürü yanlış bilgi veren olmuştu. en mantıklısı emniyeti arayp sormak, ben işin içinden çıkamayınca öyle yapmıştım.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)