Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet, Eğitimler, Modeller

Motovento
    REKLAM ALANI

İşte burada yazan, okuyan herkes gibi tarihini hatırlamadığım bir zaman tutuldum ben de motorsiklet sevdasına. O gün bugündür, hasretle motorlara bakar, aysonunda motorbike, motorize dergilerinin çıkmasını bekler, sitelerde yeniler için ne varsa bir kez daha okur, hayaller içinde kaybolur dururum. Şimdi bir planım var. Motor alabilmek için finansal sorunlarım dışında bir problem kalmadı. Yani kafa ve harici etmenler olarak hazırım.

Öncelikle bir eğitim ve ehliyet almak için biraz yardıma ihtiyacım var. Finansal durumu çok yormayacak şekilde, kimbilir belki böyle taksitle ödeyebileceğim ve sonunda B'nin yanına A2 yazdırabileceğim bir kurs önerebilir misiniz? Yani, BMW Rider Academy, MotorEast, Villa Levent? Sanıyorum daha fazla da bilmiyorum, bir de işte şu mahalle aralarında a2 verilir yazan afişlerin kapattığı pencereler ardındaki işyerleri var. Ne dersin, hangisine gitsem iyidir?

Sonra, biliyorum yumurta-ve-tavukdan sonraki en keskin ve çıkmaz tartışma konusu ama, hala nasıl bir motorsiklet alacağıma karar veremedim. Bu arada, alacağım eğitim+ehliyet'in bu kararı vermemde daha da yardımcı olacağını umud ediyorum. Birseksenüc boyumla, twister üzerinde olamayacağımı düşledikten sonra, doğrudan XT600, Africa twin ya da hadi F650 mi baksam diye düşünmekteyim. Amacım, keyifle gezebilmek, haftasonları kısa-orta geziler ve haftaiçi şehiriçi kullanabileceğim bir makina.

Evet, biraz dost yardımına ihtiyacım var. :)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    JetAime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsiklet, Seyahat, Bilgisayar
    Öncelikle hoşgeldin...

Sevgili Pencuse, Aliihsan rumuzlu bir üyemiz var, burda yoksa motordelisinde var.. Kendisinin bir kurs yeri mevcut yanlış hatırlamıyorsam.. Ona danışabilirsin bu hususta..
    Benim boyum 1.92 ona rağmen son motoruma geçmeden evel Twistermi alsam diye düşünüyordum.. Siteyi incelemişsem Donald Duck'ın yazılarını görmüşsündür.. Orda özetle diyorki yürümeden koşmaya çalışmayın.. Yani büyük hacimli motorla başlamayın.. 125 lik vitesli bir motorla başlar tecrübe edinirsen XT ile yoluna devam edebilirsin..Hem alınması kolay hem kullanması kolay ;) Kendimde var ordan biliyorum Ama Hiç tecruben yoksa boşuna riske atma kendini..Öğrenemezsin diye birşey söz konusu değil.. Ama temeli dım adım oluştırmak daha sağlam olur..

Saygılarımla...
    Benim icin zoru basarmak kolaydir, imkansiz ise biraz zaman alir!”

Sinan Atasoy

bmw rider academy iyi bir tercih olur bence.zaten orda f 650 ile flört başlar.

bmw den de reklam ücretimi derhal talep ediyorum.hesabıma havale yapınız.

freedom34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba pencuse.. öncelikle (prometheus söyleyecektir ama) tanışma başlığı altında kendini tanıtıp merhaba dersen sanırım daha iyi olur..
    Finansal durumu zorlamadan eğitim almak istiyorsan BMW en iyi secenek olmayabilir.. JetAime'nin tavsiye ettigi arkadaşımız haricinde gene sana çok yardımcı olabilecek (eğitim, kurs ve motor seçimi konusunda) bir arkadaşımız da Eralp Terem'dir.. Cep telefonunu sana özelden atıyorum.. www.motoregitim.com adresinden de ulasabilirsin kendisine..
    Selamlar,
    Ozgur

JetAime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorsiklet, Seyahat, Bilgisayar
    freedom34, senin avatardaki makine ne?
    Benim icin zoru basarmak kolaydir, imkansiz ise biraz zaman alir!”

Sinan Atasoy

hoşbuldum ve yardımlarınız için çok mutlu oldum. herbirinize gönülden teşekkür ediyorum.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    pencuse, Eralp hocayı tavsiye ederim. Kendisi İstanbul'da ben Ankara'da olmamıza rağmen çok yardım etti bana. Acelen yoksa 7 nisan sonrası bana ulaş sana MSN'sini veririm.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    ya arkadaşlar bende aynı durumdayım. banada banada..
    eralp hoca özel dersmi veriyor. nasıl bir yardımı olur. olursa çok iyi olur.
    yardıma ve bilgiye muhtaç durumdayız.
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

eralpt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motosiklet, kamp, bilgisayar
    Selamlar

Sanırım adım geciyor

Nasıl yardımcı olabilirim?
    Eralp TEREM
    motogiyim.com
    motoregitim.com

sevgili pencuse aynı zamanda honda'nında temel ve ileri sürüş tekniklerini öğreten kursları mevcut fakat şu an için sadece eğitim aşamasında yani ehliyet veremiyorlar detaylı bilgiyi www.honda.com.tr adresinde bulabilirsin sağlıkla kal

Alıntı JetAime adlı üyeden alıntı
    freedom34, senin avatardaki makine ne?
    avatardaki 2000 model F650GS.. abimin şu andakinden 2 önceki motoru ve daha yılbaşından 1 hafta önce d.bakırda çekildi.. çok hızlı alıp satar da
    bende Yamaha Virago535 var...

HondaPower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süleyman Memnun un kursunu da tavsiye ederim,ama araban yoksa kurs alanı çok uzak gidilmez,Honda nın kursuda iyi diyolar ama organizasyon biraz fiyasko açıkçası burdan Honda Türkiye e sesleniyorum gün sayısını ve kontenjanı arttırın,1. ve 2. sınıf eğitimleri öne alın,3. sınıf eğitimi ve 4. sınıf eğitimi artık biraz özel bir kitleye hitap ediyor,ayrıca Honda ı arıyoruz "bayilerle konuşun kayıt olmak için diyolar", bayi ile konuşuyoruz bizim bir şeyden haberimiz yok diyolar.
    Motor olarak 250 cc ilk motor alacak biri için bence son derece uygun ,125 cc e çok kolay alışılıyor,250 cc ise ideal hem uzun süreli kullanım açısından hemde bir motorun neler yapabileceğini görme açısından.

HondaPower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Süleyman Memnun un kursunu da tavsiye ederim,ama araban yoksa kurs alanı çok uzak gidilmez,Honda nın kursuda iyi diyolar ama organizasyon biraz fiyasko açıkçası burdan Honda Türkiye e sesleniyorum gün sayısını ve kontenjanı arttırın,1. ve 2. sınıf eğitimleri öne alın,3. sınıf eğitimi ve 4. sınıf eğitimi artık biraz özel bir kitleye hitap ediyor,ayrıca Honda ı arıyoruz "bayilerle konuşun kayıt olmak için diyolar", bayi ile konuşuyoruz bizim bir şeyden haberimiz yok diyolar.
    Motor olarak 250 cc ilk motor alacak biri için bence son derece uygun ,125 cc e çok kolay alışılıyor,250 cc ise ideal hem uzun süreli kullanım açısından hemde bir motorun neler yapabileceğini görme açısından.Ben yeni CBF 250 aldım, motor tecrübem anca 1 ay,YBR kullandım kursta hemen alışıyorsun YBR e ,CBF 250 ideal, o bile yetmemeye başladı ama ,Şaka bir yana gerçekten yeni başlayacak biri için 250 cc motor tek çözüm ,çünkü sadece gazı verip gitmek değil motor kullanmak ,600 cc motor bile olsa altında gazına 2 saatte alışırsın ama önemli olan motoru her türlü her durumda kontrol edebilmek yokuşta ,ıslak zeminde, sıkışık trafikte vs..

Ek: Süleyman Memnun'un eğitimine abim katıldı.. SADECE yeni başlayanlar gitsin bence.. motoru kullanıp da geliştirmek isteyenler değil.. benden söylemesi..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler