Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

250 cc de Umudumuz Şaban (yani Honda)

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    .

Selamun Aleykum..yaklaşık 10 yıldır 250 cc commuter bekliyorum Hondadan...

cbf 250 2006 yılında satışı durdurulduktan sonra 2011 de galiba vtr 250 geldi ve fahiş fiyat anlayışı yüzünden 5-10 tane satıldı kalanlarda ellerinde patladı diyebilirim...

malumunuz Yamaha ve Bajaj piyasayı adeta tokatladı...şimşek hızıyla satışları ve piyasayı hareketlendirdiler...ve şimdi sıra Honda da...

Honda benim için Fenerbahçe gibidir...yani Hondayı ya seversin Hondacısındır...ya da nefret edersin bu markadan...Fenerbaçelisindir veya değilsindir gibi..yani fenerbahçeli dğeilsen diğer tüm takım taraftarları senden nefret eder...piyasayı belirleyici rolü aslında Yamahaya kaptırdı bu ahmak Honda Türkiye halen farkında değiller...

bu arada nihayet jackal_64 nikli Uşaklı toprağımın Yamaha MT 25 inide test etme fırsatı bulabildim be hayal kırıklığına uğradım...depo ve seleninuyumsuzlu oturuş pozisyonu beni rahatsız etti...beğenmedim..kaldık yine Hondanın kucağına...bakalım bu sene ne yapacaklar..ya yine her zamanki çuvallayacaklar...ya da yıllardır dillendirdiğimiz bu isyanı duyup istediğimiz modeli getirecekler...

ben şunu farkettim...benim huzur bulduğum cc 250...ve commuter tarzında olmalı...yani Bajajın ve MT25 in oturuş pozisyonlarından rahatsız oldum...15.01.2007 den beri 3.cbf150 ime biniyorum ve aradığım şey MT07 deki gibi düz sele ve akabinde aynı çizgide devam eden depo düzlemi..yani ne istediğimi biliyorum...

depo az geride olduğunda veya ayak peki biraz geride kaldığında motor keyif vermiyor...boyum uzun ve biraz dakambur olduğumdan ortalama bir oturuş pozisyonu olan ve hani tabiri caiz ise üzerinde yığılabileceğim bir makina arıyorum...ve önceliğim ergonomi ve ekonomi...az yaksın az kaçsın...

ve beklentim cb 250 f gelmesi...cbr 250 R algısı artık malum...250 RR gelir gelmez bilemem ama benim gelmesini istediğim beklediğim umduğum makina şudur....

http://www.honda.co.jp/CB250F/common...ic-color01.jpg

http://www.honda.co.jp/CB250F/styling/img/pic-main.jpg

http://www.honda.co.jp/CB250F/perfor...img/pic-01.jpg

.[/QUOTE]

1 ay sonra ne geleceği netleşecekmiş...Allah rızası için ilk bu haberi benle paylaşın...

nolur ilk bana haber verin...meraktan geberiyorum agalar..

Honda şu an bence gerileme döneminde...getireceği model veya modeller gerileme döneminden çöküş dönemine ya da eski yükseliş günlerine geçeceğinin habercisi olacaktır...kendileri bilir..

bir gün bakarlar biz enayiler cbf 150 den Bajaja geçmişiz...Yamahaya geçmişiz..herşey olabilir yani...

bu arada söylemediğim arkadaşlar olabilir...geçen sene Ağustos ayında NC 700 s aldım..motor bende 3 hafta kaldı...12500 lirası krediyle 17500 nakit verdim..hem borç hem motorun trafikte atak ve kıvrak olmaması beni strese soktu...yine MT debir argadaşa motoru 12500 peşine sattım..üzrine şu an kullandığım cbf 150 yi takasladım..2500 km de 3 aylık makinaydı...verdim kurtuldum diyebilirim...ama hem çevre baskısı hem yine oramız buramız oynamaya başladı...bir dğeişiklik istiyor insnaoğlu...ama bakıcaz artık...ya nasip diyelim..herşeyin hayırlısı..ama işimiz Hondaya kalmışsa bize yine hüsran vardır hep söylerim...Honda..her türlü hayal kırıklığı onda...bugüne kadar neden Hondayı seçtim...servislerine olan güvenim yüzünden...sizde son 10 yıldır aynı servise gitseniz tercihiniz o marka olurdu belki..D&b Doğu Batı Honda Gökhan Konşukla olan ahbaplığım yüzünden bu lanet markadan vazgeçemiyorum...ben Hondayı tanımıyorum Gökhan Konşuku tanıyorum diyebilirim...neyse fazla reklam olmasın...

ve size yemin ederim 15.01.2007 den beri bu kahrolası bu lanet olası cbf 150 de bir kez bile yolda kalmadım...

ha pardon bir kere Beşiktaş da motoru bırakmak zorunda kaldım yolda kaldım...2007 Şubat ayında ENGİNE STOP a basmışım.. mallığımdan tabi nerden bileyim engine stop nedir falan bilmiyordum ona basmışım motor çalışmadı akşamına servise telefon açtım ondandır dediler ve öyleymiş onun dışında şansmıdır motorun kalitesindenmidir anlayamadım...

sublimanl olarak Honda iyidir cbf 150 iyidir mesajı vermek istemiyorum...sadece bu huzur naked 250 de yaşamak istiyorum...çok mu şey istiyorum...ben sadık bir müşteriysem neden istediğim model veya modeller gelmiyor...

Hindistandaki o güzelim CUP Hondalar neden gelmiyor anlamıyorum..Ege çocuğuyuz..Ege insanı cup hastasıdır...arıyoruz Honda Müşteri Hizmetlerini not alıyorlar dönüş yapıyorlar saçma sapan yavan bilgi akışı...bu husus da ne bir anket ne bir araştırms ne bir davet...öküz gibi adamlar fabrikalarda masalarda oturup aptal bir Japon Genel Müdürü başa oturtup bizim isteklerimizi görmezden gelmelerine tahammül edemiyorum...

beyler 2004 yılında Beldeyama Yamahaya çağırıldım..şu anki Yamaha Türkiye yöneticisi o dönem satış yetkilisiydi...YBR 125 le rçıkmadanönce ybr anketi için İstinyedeki (Amerikan Konsolosluğu karşısı) binasında 15 kişi anketler yapıldı..ne getirelim..bu modeli beğendiniz mi..kurye arkadaşlarla birlikte artılar eksiler çay pasta börek eşliğinde sohbetler edilerek düzenlendi..şöylemi yapalım böylemi yapalım dendi..Yamaha da bunu 2004 de gördüm..bizzat bende fikirlerimi ilettim...

herşeyi geçtim bu Çin Sundıro Honda fabrikasında üretilen cbf 150 de bir iyileştirme bir revizyon yapılmadı..hep aynı makinayı kaktırdılar bize..kurye değilim ama o kadar tecrübemiz oldu...ezberledik makinayı...ne yağ eksiltmesi çözüldü ne sübap şıkırtısı ne diğer kronik sorunları...

ha layık değilsek bilelim...ne kadar ekmek o kadar köfte diyorsanız bilelim...ama kardeşim bu dandik makinayı 6000 üzeri rakamlara bile biz enayilere kaktırmayı halen başarıyorsunuz..

gerçekten bunamı layığız...

innovasıyla...cbf150 siyle ..aktivasıyla..nc700 üyle yıllardır Hondayı tercih ettiğim için gerçekten pişman mı olmalıyım...

kuzenimle 1990 yıllarda mavi c90 la gezinirken tanıştığım bu marka neden biz tüketicilerini önemsemez...dikkate almaz...kıymet vermez..bildiğini okur...

ne asya ülkesi muamelesi yapar ne avrupa ülkesi muamelesi yapar...ürün sgementlerini doldurmaz..

Yunanistan da olan skutırlar bizde olmaz...Hindistanda veya Endonezyadaki cup modelleri getirmez..Brezilyadaki efsane olmuş en kaliteli ürünleri bir gemiye tıkıştırıp getirmekten aciz olur...

son olarak Brezilyadaki şanslı insanlara sunulan modellerin fotolarını göstermek istiyorum...

benim bir Brezilyalıdan neyim eksik..sorarım...Endonezydaki Hindistandaki komançilerden neyim eksik..ki oradaki modelleri görseniz şaşarsınız burda peynir ekmek gibi satılacak modeller...ama ya spacy alayım ya cbf 150..seçenekler bunlar...

.
    Shamy, yüksel66, Akhunturk ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    megelli 250r 0-100 bakımından tüm 250cc leri tokatlıyormuş ama 140tan sonra hızlanmıyormuş. tam benlik.
    mete_han bunu beğendi.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi o modellerin çoğu emisyonda avrupaya uyduğumuz için gelmiyor. bizim şart koştuğumuz emisyonu desteklemiyorlar. bu motorların hemen hepsi avrupada da yok. burda olmayıp avrupada olan motorlar da mali sebeplerden, satılmaz diye gelmiyor. yani gelse de sen ben alamayacağız. benim de istediim motor aynı anlattığın. ben de 2007'den beri aynı çinliyi kullanıyorum, 3. de değil. cbf250 düşünmüyor musun eski meski.
    mete_han bunu beğendi.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Tam da Inazuma ihtiyacında gibi görünen bu adama Suzuki neden bu motoru satamadı acaba? Mis gibi rahat 250 cc'lik, Z1000 yavrusu veya çelimsiz RR gibi görünmeyen, efendi, mantıklı adam motoru aslında.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cBR250 nin cıplak versiyonu 2014 te çıktı bildiğim kadarıyla ve Honda getirseydi 3 yıldır ülkede olacaktı. Peki Honda naaptı? CBR250 satışlarını baltalar zaten cb250 alacak adam cbr250 müşterisi ordan kayacak satış bazında bana bir faydası olmayacak dedi ve getirmedi. Müşteriyi zerre önemsemeyen sadece kar ve pazar payı güden kendilerince problem görmedikleri bir anlayış.

Yamaha ne yaptı? R25 i satamam demedi çıkar çıkmaz 1000 tl fiyat avantajıyla MT25 i satışa sundu.

Bu arada honda müşterisine aynı hainliği ve saygısızlığını CB500X modelini 4 yıldır getirmeyerek yapıyor. Yamaha daha çok satsada şu Hondanın Allah belasını iyice verse...

İnşallah yeni, ABS li CBR250 RR nin maliyeti gelişi Honda Türkiyeye çok tuzlu olur ve 21 binden aşşağı fiyat cekemezler ve eski tek silindir üretimden kalkar 4-5 bin yüksek fiyatıyla pazar komple R25 e kalır
    PcK0PaT, Thracian, sdirer ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Inazumayi aldi da geri satti
    mete_han bunu beğendi.

Bıktım abi reyzing de reyzing. Adam gibi 250cc motor yapın yahu. Herkes 18 yaşında ergen değil ki şekil şükül motora binmek istiyor.
    Yapın bi 250cc enduro tarzı motor, alalım. Rahat, dik oturuşlu, önde büyük camlı, geniş seleli, arkaya çanta koydun mu cücük gibi kalmayacak motor.
    Yok illa 600 cc olcak.
    bpak, emrekulahli, mete_han ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Vay vay vay. Metehandro. Seni gören cennetliklerden biri oldum sonunda
    Dün mü ondan önceki gün mü nerelerde bu adam deyip profilciğine baktıydım. Hoş geldin.

Evet honda servis ağıyla vs ile çok tercih ediliyor. Ama maalesef pazarlama taktikleri kısıtlı modeller üzerine gidiyor.
    Naked kullanımı bence yeni yeni kıvılcımlanıyor millette. Özellikle MT07 bu pazarda büyük payı aldı. Mt25 ler ,tnt250 ler vs devam ediyor.

Honda sanırım naked model satışlarının düşük olması korkusu ile getirmiyor diyeceğim ama cb500f gibi bir modeli getireceğine cb250f getirseydi eminin cbr500r ile cb500f in toplam satışından daha fazla satış yapardı.

İnşallah Honda sesini duyar cb250f i getirir. Hatta seni cbf 150 nin reklam yüzü yaparlar da cb250f i hedaya ederler sana
    mete_han bunu beğendi.

Duruuun , kendisine piyango tutarsa Nece 750 ikis sözüm var , 3. dönya harbi çıkmadan piyango tutsa eyidi , gidişat belli üzmeyin kendinizi , kalanlarımız atlı karıncalara bineceğiz.
    mete_han bunu beğendi.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    abi seni yıllardır takip ederim, haddime değil ama sen bence motor alamazsın.
    hondanın taş gibi motor olduğunda hemfikirsek al bitane vtr250 orjinal japon az km li çevir bi 100bin uğraşma bu kadar, hondanın ölüsü bile gidiyor vtr satmadı falan bence gereksiz bir ayrıntı taş gibi sorunsuz ömürlük makina,grenaj derdide yok parça derdin yok(sarf malzemeleri ortaktır),yılına takılma bul temizini bin abim yıllardır cbf e biniyosun.
    dyavol-77 ve mete_han bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Sana gönülden katiliyorum metehan;
    Anlata anlata bitiremedim su foruma.
    Sehir icinde en guzel kullanilacak motosiklet 250cc commuter sinifidir.
    Dayanikli, saglam, hafif, kivrak, az yakan, gucu yerinde, ucuz,... Daha cok uzar bunlar avantajlar saymakla bitmez.

Diger tum motorlar eziyetir sehir icinde 250cc xmax tarzi scooterlar haric. Onlarda benim tarzim degil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

İnazuma biraz pahali, agir ve cift silindir. Commuter dedigin Tek silindir, biraz daha hafif ve ucuz, ayrica daha yaygin servis, parca ve adam gibi bir distribitor olmali.

İnazuma commuter degil. Bir tık ustte biraz daha elit bir model.
    mete_han bunu beğendi.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim zamanında VTR250 motorum vardıı hala tadı damağımdan unutamıyorum
    mete_han bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Metehandro sen konu ac, isyan da olsa okuruz biz

Honda ve Fenerbahce benzetmene cok guldum. Aciklayamiyorum ama ne demek istedigini tam olarak anladim.

Ben buraya cok sey yazdim ama geri sildim. Inazuma,Cbr ile ilgili. Zaten gerek de yok. Simdilik careyi zincir ve disliyle ugrasmayacagim hafif bir maxiscooter alarak (grand dink250i sen de bilirsin ) buldum.

Bu motor kaza bela olmaz da Rabbim izin verirse bende kalacak.

Ama bundan sonra daha da 250cc vitesli motor almam. Alirsam (yani olur da dunya duzeni degisir ve benim elime para gecerse) bi cift silindir naked (kawa veya suzuki) veya tek silindir bir Ktm Supermoto alip yola devam ederim, olmazsa saglik olsun

Sen umudu Honda`ya baglamissin ama, mezardan cikip Soichiro Honda gelse bizim derdimize derman olmaz
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    honda brand marka değerini motorların üstüne çok fazla koymaya başladı .. küçük hacimde hondayla aynı ayarda çok marka model var ..
    hatta çinliler bile kalite seviyesini küçük hacimde japondan bir tık geride denilebilinir.. bunun nedenide japonların küçük hacimli motorlarına üvey evlat muamelesi yapması..

Yukarda bir arkadaş yazmış 250cc de gerçekden güzel kütleli hacimli duran bir motor yok.. firmalar bunu yapsa çok satar.. illa her küçük hacim alan yeni motora başlamış insanlar değil.. herkes basmak gazlamak derdinde değil..

başka bir konudada yazmışdım türkiyenin bu benzin fiyatlarında bu mtv trafik sigortası asgari ücret yaşam standartı ve hatta lastik fiyatlarına kadar olan fiyatlarda en ideal sürülebilinir hacim 250cc dir diye..
    mete_han bunu beğendi.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    hondaya bel bağlarsan, bel fıtığı olursun ganga
    mis gibi tnt 250 var
    mete_han bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ya abi yeme bizi

Mis gibi Inazuma vardı,sattın.

Sonra Nc aldın,sattın.

Sen bu cbf 150 ile gönül bağı kurmuşsun.

Hani bir şarkı vardı ya ne senle yaşanmıyor,ne de sensiz olmuyor senin ki o hesap

Şaka bir yana hakikaten şu ülke için 250 cc sınıfı rahat bir commuter yeter de artar bile.

Tek silindir,uzun yolda gücü ve torku ile trafiğe ayak uydurabilecek,sağlam,yedek parça ve distribütör sorunu olmayan bir makine iyi satar.

Biz de ortası yok bu işin. Ya hintliye 7-8 vereceğiz ya da japona 14-15.

Mesela Ybr 250,Cbf 250 gibi modeller ufak revizyonlar ve 10.000 fiyat bandında güncel olarak satılsaydı iyi iş yapardı.

Ama Honda işi biliyor. Kıçı kırık cb 125 ace bile 3,200'den girdi,tuttu 4,200'den çatır çatır satıyor.

Adam ben türlü satarım,müşteri ben ne istersem onu yapar modunda. Değişmez de.

Hideto abimizi burdan kınıyorum.
    mete_han bunu beğendi.

Aquaium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07 MOTOCAGE
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    megelli 250r 0-100 bakımından tüm 250cc leri tokatlıyormuş ama 140tan sonra hızlanmıyormuş. tam benlik.
    Hocam eski bir mt25 kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim 250 sikletinde mt25den hızlı kalkan bir makineyle karşılaşmadım.
    mete_han bunu beğendi.
    İlk bakışta aşık oldun oldun adamım, yoksa ikinci bakışta kimin ne mal olduğunu anlarsın.

- BOB MARLEY

Motosikleti
    Artık Yok...
    motor sürmek bir keyif herkesin amacı sürat gazlamak değil.. Tam aksine benim gibi insanlarda varki sahil yolundan giderken altında 1000 lik makine bile olsa ağır ağır deniz havasını içine çekip ara ara manzarının keyfini çıkararak giden..

Ne yazık ki bizim ülkede küçük hacim dedinmi hep karşılığı acemi algısı yeni başlama algısı var..

çevremde bir sürü arkadaşım yıllardır tanıdığım insanların bazılarının ilk motoru aldıkları zamanları hatırlarım.. bazıları küçük hacim motorları varkende 90 ı 120 yi geçmezlerdi şimdi yüksek hacim makinaları var hala 90 ı 120 yi geçmiyorlar.. değişen bir şey yok..

çoğu insanların yüksek hacime geçme nedeni kalıp ve cüsse olayı..

Firmalar adam gibi yapılı kaslı 250-300cc lik motorlar yapsalar peynir ekmek gibi satarlar..

Asgari ücretin 1300tl benzinin nerdeyse 5 tl olduğu trafik sigortalarının minumum 600-700 tl lerden kapısının açıldığı lastik fiyatlarının bile hacime göre üç misli aniden fırladığı bir ülkede heleki coğrafi olarak mesafenin de çok uzun olmadığı bir ülkede misal diyorum edirneden hakkarı hepi topu 2 bin km .. normal yapılan ortalama bir uzun yol türkiyede 600-700 km .. istanbul izmir kadar.. 250 c.c gayet benim fikrim yeterde artar bile idealdir..
    mete_han bunu beğendi.

Ben de henuz ilk motorumu almadim. Boyum 1.90 95 kiloyum. Abs'li 250cc bir motor istiyorum tercihen naked. İlla ktm'nin eline dusunuyoruz. Bajaji test ettim tek silindir olmasindan gaz tepkisi cok dengesiz geldi sallana sallana geziyordum(acemiligin de katkisi var).

Yamaha piyasayi iyi takip ediyor. Eger 2017 fuarinda 250rr abs ile tanitilirsa yamaha da durmayip mt-r25'leri abs'lendirebilor diye dusunuyorum. Fuar icin cok sabirsizim.
    mete_han bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    abi 9 yıldır cbf 150ye talim ediyon demek peygamber sabrı var
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)