Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

250 cc de Umudumuz Şaban (yani Honda)

Motovento
    REKLAM ALANI
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ahaa başa döndük taa seneler önce konu açar veryansın ederdi, yine cbf almaya gidiyorum diye (iyi hatırlarım)
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ybr 125
    Sizinle tamamen ayni fikirdeyim. 250 lik hafif, sehir ici kullanimi pratik sorunsuz bir motor arayisi icinde bana suan en mantikli gelen Crf 250. Bilmiyorum size uyar mi ama ben tavsiye ederim. Kullanimi da cok zevkli ve keyifli.
    mete_han bunu beğendi.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .

ve beklentim cb 250 f gelmesi...cbr 250 R algısı artık malum...250 RR gelir gelmez bilemem ama benim gelmesini istediğim beklediğim umduğum makina şudur....
    Abi CB250F bakarsın gelir. Ama gelmezse biz alternatif olarak Mondial'e diyelim Zongshen z2'yi getirsinler. Marka olarak da Aprilia markasıyla gelsin. Zongshen z-one 'de öyle yapılmıştı, Aprilia, Derbi, Piaggio...

Derbi STX, Arpilia STX, Piaggio Robinson...

bu da Zonshen z2
    https://pbs.twimg.com/media/Cf7ho2uUkAA8DRD.jpg
    mete_han bunu beğendi.

SolidSnake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben commuter istemiyorum şahsen ama konu gelmeyen motorlar oldugu icin buraya bir honda shadow vt750c2'yi bırakıp kaçayım...

Getirin şu milletin istediği motorları, başlatmayın kârınıza!
    jimi_hendrix ve mete_han bunu beğendiler.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahaa başa döndük taa seneler önce konu açar veryansın ederdi, yine cbf almaya gidiyorum diye (iyi hatırlarım)
    Bence Mete abi yakında 4.cbf'i alır.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Eskiden şikayet ederdik. Ybr250, Cbf250, bir de Comet250'den başka hiç bir şey yoktu. Şimdi öyle mi. Honda Cb250F'yi hiç getirmese de olur. Piyasada yeterince alternatif var.
    Çift silindir;
    1. YAMAHA MT25
    2. SUZUKI GW250
    3. BENELLI TNT250
    4. KAWASAKI Z300
    Tek silindir;
    1. SYM WOLF SB250
    2. BENELLI TNT25
    3. KAWASAKI Z250
    4. ZONTES250
    5. BAJAJ PULSAR200
    6. HYOSUNG GD250N
    7. KTM DUKE200

Unuttuklarımı da siz yazın. Bu kadar seçenek varken Honda CB250F getirse ne olacak. Aslında Metehan'ın sorunu başka. Bu kadar tecrübeden sonra hiç bir 250cc yi tam benimseyemez. Kim istemez Z1000 ile gezmek. Çoğumuz bu imkanlara sahip değiliz ne yazık ki.
    gursus ve mete_han bunu beğendiler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Mete abi yakında 4.cbf'i alır.
    yani...

yeni modelde katlanır ayna olacakmış kanka, bi düşün derim

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Al bir honda crf 250l keyfine bak başkan. Hiç düşünme öyle üzgün üzgün.dik oturuş,yüksek sele,yumuşak koltuk.optimum şekilde ihtiyaçlarını karşılar. Yoksa honda nin cb500x modelinde yaptığı çakallığı asla unutmayacağım.
    mete_han bunu beğendi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani...

yeni modelde katlanır ayna olacakmış kanka, bi düşün derim
    Aslında CBF150 biraz emek ve güncelleme ile efsane olurdu. Ama Honda'da bu ....lik varken bu imkan yok.
    mete_han bunu beğendi.

ufukt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence Cbf 250 çok hoş görünüyor 2. el temiz güzel modellerini görmüştüm araştırmak lazım
    mete_han bunu beğendi.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Metecim, okuduğum ender uzun yazıların sahibisin. Seni seviyorum kardeşim
    Sen bana yardımcı oldun ALLAH ta sana yardımcı olsun.Beğendiğin model varsa al ,Uymaz ise satarsın .Nasıl olsa evlenmiyorsun ...
    mete_han bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Honda Türkiye cruiser segmentini de ihmal etmekte. Amerika'da bir Shadow modelleri var, Türkiye'ye gelse yok satar. Ama malum kafa. Şu an Türkiye'ye Honda cruiser getirmiyor. İlginç değil mi?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor sürmek bir keyif herkesin amacı sürat gazlamak değil.. Tam aksine benim gibi insanlarda varki sahil yolundan giderken altında 1000 lik makine bile olsa ağır ağır deniz havasını içine çekip ara ara manzarının keyfini çıkararak giden..

Ne yazık ki bizim ülkede küçük hacim dedinmi hep karşılığı acemi algısı yeni başlama algısı var..

çevremde bir sürü arkadaşım yıllardır tanıdığım insanların bazılarının ilk motoru aldıkları zamanları hatırlarım.. bazıları küçük hacim motorları varkende 90 ı 120 yi geçmezlerdi şimdi yüksek hacim makinaları var hala 90 ı 120 yi geçmiyorlar.. değişen bir şey yok..

çoğu insanların yüksek hacime geçme nedeni kalıp ve cüsse olayı..

Firmalar adam gibi yapılı kaslı 250-300cc lik motorlar yapsalar peynir ekmek gibi satarlar..

Asgari ücretin 1300tl benzinin nerdeyse 5 tl olduğu trafik sigortalarının minumum 600-700 tl lerden kapısının açıldığı lastik fiyatlarının bile hacime göre üç misli aniden fırladığı bir ülkede heleki coğrafi olarak mesafenin de çok uzun olmadığı bir ülkede misal diyorum edirneden hakkarı hepi topu 2 bin km .. normal yapılan ortalama bir uzun yol türkiyede 600-700 km .. istanbul izmir kadar.. 250 c.c gayet benim fikrim yeterde artar bile idealdir..
    atladığın bir ayrıntı var ama 90 km hıza 1 saatte çıkmak var birde 2 saniyede çıkmak var. ben 1000cc makina istiyorsam 300 basacağım için değil arabalar sıkıştırmasın ve kendimide tatmin edeyim diye istiyorum. 0-100 arası 3 saniye olsa bile ben o kadar zorlayacağımı sanmıyorum ama yinede belli olmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Alıntı Aquaium adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam eski bir mt25 kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim 250 sikletinde mt25den hızlı kalkan bir makineyle karşılaşmadım.
    şimdi mt25 videolarına bakacağım. 7,5 saniyede 100 km hıza çıkıyor megelli youtubede
    mete_han bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Türkiye cruiser segmentini de ihmal etmekte. Amerika'da bir Shadow modelleri var, Türkiye'ye gelse yok satar. Ama malum kafa. Şu an Türkiye'ye Honda cruiser getirmiyor. İlginç değil mi?
    bi gün mutlaka getiricek ama büyük ihtimal 20 sene sonra. şimdi cbf baf baf basılıyo ray yürüyo
    mete_han bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    megelli tork daha fazla ve tek silindir olması bu konuda avantaj. mt25 22.6 nm tork 12 bin devir. megelli 22.8 nm tork 7 bin devir. düşük devirde yüksek tork çapır motorlarda olur ama burada istisna olmuş.

normalde megellinin yüksek devirde tork verip mt25 in düşük devirde tork vermesi lazım ama tam tersi olmuş tesadüfen. çünkü mt25 racing kasa değil ve megelli racing kasa bir motor.
    mete_han bunu beğendi.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Yılların Honda'cısıydım, model yokluğundan Suzuki'e geçtim. CB500X getirmeyecek kadar öngörü yoksunu olmaları beni soğuttu. Fuarda da bik bik bik saçma sapan konuşup bahane üretiyorlar. 500f modelinden kaç tane sattınız ki diye sordum yine bik bik bik laf gevelemeler. Şu an en çok satan marka olarak zafer sarhoşluğu yaşıyorlar ama sadık müşterileri bıktıran kısır model sayısı, ileride başlarına patlayabilir.
    mete_han bunu beğendi.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya abi yeme bizi

Mis gibi Inazuma vardı,sattın.

Sonra Nc aldın,sattın.

Sen bu cbf 150 ile gönül bağı kurmuşsun.

Hani bir şarkı vardı ya ne senle yaşanmıyor,ne de sensiz olmuyor senin ki o hesap

Şaka bir yana hakikaten şu ülke için 250 cc sınıfı rahat bir commuter yeter de artar bile.

Tek silindir,uzun yolda gücü ve torku ile trafiğe ayak uydurabilecek,sağlam,yedek parça ve distribütör sorunu olmayan bir makine iyi satar.

Biz de ortası yok bu işin. Ya hintliye 7-8 vereceğiz ya da japona 14-15.

Mesela Ybr 250,Cbf 250 gibi modeller ufak revizyonlar ve 10.000 fiyat bandında güncel olarak satılsaydı iyi iş yapardı.

Ama Honda işi biliyor. Kıçı kırık cb 125 ace bile 3,200'den girdi,tuttu 4,200'den çatır çatır satıyor.

Adam ben türlü satarım,müşteri ben ne istersem onu yapar modunda. Değişmez de.

Hideto abimizi burdan kınıyorum.
    bunada katılmıyorum ybr250 cbf250 şuan üretiliyor olsaydı revizyonlar ile onada yıllardır aynı motor bir iki makyaşla çakıyolar bize denecekti.

bence kurallara çok takılı kalınıyor 250cc de en ideal makine cbr250 az yakar gayet güzel gider,sen cbf mi istiyosun bir cbr 250 alıp ön karenajları farı vs çıkarıp bitane cbf 250 farı takın yıllardır hayalini kurduğunuz makina olsun ne motorun orjinalliği bozulur düzgün işçilikle sorunsuz yıllarca bilinir.
    veya nispeten cbr250 ile aynı yakan cb500 diye motor var sen onu 250 lik gibi kullanırsan ne yakacak sanki, bence güzel alternatifler var ülkemizde.Benelliler keza aynı şekil çok güzel motorlar.
    mete_han bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    xre 300 süpermiş tam istediğimiz beklediğimiz motor
    mete_han bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    arkadaşımda daelim s2 var gayet seri .. motor yok şu anda bende onunkini kullanıyorum ara sıra gayet seri makine.. yeni nesil ben hiç bir 250cc de o sıkıştırma sıkıntısını yaşıycağını sanmam yeni nesil ufak hacim motorların çoğu gayet seri .. xmas abs de sürüyorum ara sıra gayet seri üzmez.. piaggio x10 sürdüm geçenlerde 350cc lik makina o cüsseye ağırlığa ve hacime inanılmaz seri.. tabiki yüksek hacimin keyfi ayrı .. ama ülke analizi yapmak başka bir şey neticede herkesin geliri maddi yapısı aynı değil ..

bende beverly 500 bakınıyorum .. iyi temiz bir şey bulursam bir müddet artık scooterdan gitmek istiyorum .. geçen gün nişantaşından mecidiyeköy trafiğine girdim caponord ile yeminle motoru bırakıp kaçıcakdım. Bunaldım nefret geldi .. birde mecidiye köyde yol çalışmasımı ne var şerit düşürmüşler nefret geldi ... istanbulda da motor sürüceksen scooter dan şaşmıycan ... bir ara gidip geliyordum manuel mi alsam tekrardan diye tdm 850 vardı daha öncede o günden sonra yok dedim kararım kesin .. Biraz enerjimi toplıyım bir müddet sonra tekrar manuele geçerim..
    mete_han bunu beğendi.

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cbr250r a düz yüksek gidon takmak çok mantıklı evet bende bunu ciddi ciddi düşünüyorum. Hem ayaklarıda pis olmuyor insanın cbr nın koruması iyi. Şekil semal yerinde makina. Yurtdışında cb300f gidonu takmışlar. Örnekler var.
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)