Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet kredisinin bireysel krediye göre onaylanma şansı farkı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    gSol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Hani makineyi rehin falan alıyorlar ya krediyi çekerken, acaba diyorum daha mı kolay olur bireysel kredi çekmekten ? Faizler falan daha yüksek ama, kısa vadede bireysel kredi çekmek de zor görünüyor..
    Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    2 kredinin de onaylanma ihtimali birbiri ile aynı sayılır. Ne aldığın ile alakalı değil, senin ile ilgilidir.
    ayrıca 0 almıyorsanız doğrudan motosiklet kredisi değil taşıt kredisi olarak bir uygulama var. Onu da her banka vermez.
    0 Alırsanız aldığınız galeri sayesinde bir takım kolaylıklar elde etmeniz mümkün olabiliyor zaman zaman.

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Alıntı Ranay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 kredinin de onaylanma ihtimali birbiri ile aynı sayılır. Ne aldığın ile alakalı değil, senin ile ilgilidir.
    o zaman yüksek faiz oranıyla ve rehinle uğraşıp taşıt kredisi çekmek çok mantıksız..

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı gSol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman yüksek faiz oranıyla ve rehinle uğraşıp taşıt kredisi çekmek çok mantıksız..
    Doğrudur. Taşıt kredisinde vadenin uzamasından başka pek birşey elde ettiğinizi söylemek doğru sayılmaz.

Motosikleti
    henüz yok
    Hani makineyi rehin falan alıyorlar ya krediyi çekerken, acaba diyorum daha mı kolay olur bireysel kredi çekmekten ? Faizler falan daha yüksek ama, kısa vadede bireysel kredi çekmek de zor görünüyor..
    Selam, krediye ödeyeceğin faizi hesapla ve aylık gelirine böl. O faizi ödemek için kay çalışman gerektiği göreceksin. Demem o ki kredi ile bişey alma, illede alacaksan en azından % 50sini kendşn karşıla üstüne kredi al derim. Sadece tavsiye herkesin kendi hesabı var tabi.

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Alıntı enjeksiyoncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam, krediye ödeyeceğin faizi hesapla ve aylık gelirine böl. O faizi ödemek için kay çalışman gerektiği göreceksin. Demem o ki kredi ile bişey alma, illede alacaksan en azından % 50sini kendşn karşıla üstüne kredi al derim. Sadece tavsiye herkesin kendi hesabı var tabi.
    Kesinlikle haklısın ama, bu sevda bir başka biliyosun. Bir an önce motosiklet sahibi olmak için o faizleri ödemeye razıyım, yeter ki makine altımda olsun ve çalışayım sürekli..

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı enjeksiyoncu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kredi ile birşey alma demek yanlış olur biraz. Düşük alım gücüne sahip insanlar olarak birşeyleri elde edebilmek için zaman zaman kredi ihtiyacı duyuyoruz.
    Ama Arkadaşın haklı olduğu bir konu var , kredinin ödeme planı, gelecekteki ihtiyaçların vs herşeyi çok iyi düşünmelisin ve ne kadar az çekersen o kadar iyi olur.

Buda bir bankacı tavsiyesi olsun : Çok dikkatli karar vermelisin

Kesinlikle haklısın ama, bu sevda bir başka biliyosun. Bir an önce motosiklet sahibi olmak için o faizleri ödemeye razıyım, yeter ki makine altımda olsun ve çalışayım sürekli..
    Böyle bir düşünce biraz yanlış ^^

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Almakla bitse bari sgortası sağlam kilit branda ekipmanı bunlar görünen ve görünmeyen arza aksilik kaza veya düşme zevkin veresiyesi olmaz

He kurye olarak çalışıcam dersen ne kadar az o kadar güzel olur

Bana kalsa ben kıredi faiz muhabetine girmiyorum hiç sevmiyorum param varsa yerik yoksa yatarık yoksa sabah akşam 30 bin tl ihtiyac kırediniz hazır size indirimli diyerekten ama hiç öyle birşey düşünmedim cebimde olan mevlayla aldığım alet beli kafam rahat mis
    Ranay bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Alıntı Ranay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kredi ile birşey alma demek yanlış olur biraz. Düşük alım gücüne sahip insanlar olarak birşeyleri elde edebilmek için zaman zaman kredi ihtiyacı duyuyoruz.
    Ama Arkadaşın haklı olduğu bir konu var , kredinin ödeme planı, gelecekteki ihtiyaçların vs herşeyi çok iyi düşünmelisin ve ne kadar az çekersen o kadar iyi olur.

Buda bir bankacı tavsiyesi olsun : Çok dikkatli karar vermelisin

Böyle bir düşünce biraz yanlış ^^
    mantık ile duygular çakışması diyelim buna.. Kalp yani, mantık genelde yeniliyor kalbe.. Ben çalışma gücüme güveniyorum sadece, Allah kaza bela vermediği sürece işsiz kalmam.. Gönül ister tık para almak, madem şartlar böyle, kabullenmek gerek bir süreliğine de olsa..

Hocam madem bankacısın bu arada, bireysel mi operasyon mu bölüm bilmem ama, bu iki kredi arasındaki farkı detaylandırırsan bahtiyar olurum

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet ya da nakit kredi çekebilme ihtimalin birbirinden farklı değildir. Çünkü banka 'nasılsa rehinli' mantığıyla kredi vermez,

ödeyip ödeyemeyeceğini inceler. Bir işin varsa (sigortalı ise daha iyi) teorik olaraj kredi alabilirsin tabii sedece işinin olması yetmez..

Fakat yarın öbür gün rehinli aracı satmanın zorluğundan ve de genellikle nakit krediler masrafsız ya da cüzzi bi masrafla; oysa taşıtlar

masraflı olduğundan dolayı nakit kredi senin lehine olcaktır. Motosiklet için kredi tavsiye etmem 30 000-50 000 çekmeyeceksen...

Ayrıca zorlanacağın bi taksidin içine kredi verseler de girme.Bu gözler onbinlerce kredi ödeyen insan gördü.

Kolay gelsin..

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almakla bitse bari sgortası sağlam kilit branda ekipmanı bunlar görünen ve görünmeyen arza aksilik kaza veya düşme zevkin veresiyesi olmaz

He kurye olarak çalışıcam dersen ne kadar az o kadar güzel olur

Bana kalsa ben kıredi faiz muhabetine girmiyorum hiç sevmiyorum param varsa yerik yoksa yatarık yoksa sabah akşam 30 bin tl ihtiyac kırediniz hazır size indirimli diyerekten ama hiç öyle birşey düşünmedim cebimde olan mevlayla aldığım alet beli kafam rahat mis
    en güzeli.. o para insanın kendi parası gibi geliyor harcarken, ama vakit ödemeye gelince o zaman ah diyorsun.. en kötü sırf motosiklet kullanmak için kuryelik yapıcaz heralde

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    mantık ile duygular çakışması diyelim buna.. Kalp yani, mantık genelde yeniliyor kalbe.. Ben çalışma gücüme güveniyorum sadece, Allah kaza bela vermediği sürece işsiz kalmam.. Gönül ister tık para almak, madem şartlar böyle, kabullenmek gerek bir süreliğine de olsa..

Hocam madem bankacısın bu arada, bireysel mi operasyon mu bölüm bilmem ama, bu iki kredi arasındaki farkı detaylandırırsan bahtiyar olurum
    bir özel mesaj gönderiyorum.
    gSol bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bende e haciz var, bankanın biri keşke bana dese; fati git 10 bin liraya bir motor al, peşin 5 bin tl öde ve kalanı biz öderiz ve sende bize 9 taksit olarak 800 tl ödesen olur dese. süper olurdu. hatta motosiklete ipotek koyabilirlerde. ödeyemezsem motoru alırlar en fazla o kadar. bence çok adil ve 2200 tl kazançları var ve bu iyi bir rakam bence 5 bin tl kredi için.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Kredi almak kolay mühim olan ödemesi. Ben 25 yaşındayım ve özel bi üniversitede 3.sinifim. bu seneki okul parasını kredi çekerek ödedim ve 35 bin TL verdiler bana. Ne sigortam var ne maaşım, öğrenciyim.

Ki zaten sigortalı bir iştesin çok büyük ihtimal verirler ama o paranın birde faiziyle geri dönüşü var. Ha motorun belli bir kısmını %40 %50sini nakit verirpte kalanına kredi çeksen daha mantıklı ayrıca motorla da bitmiyor masraflar ne yazık ki. Sigorta desen zaten bir motor parası bunun kaskı, montu, eldiveni, kilidi, güvenliği, lastiği, vergisi ve benzini derken bir motor parası da oyle gidiyor (ortalama motor)

Tüm masrafları düşününce ortalama 2.el araba bile alabilirsin bu kadar paraya.

Maalesef ülkemizde motor artık lüks oldu.

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kredi almak kolay mühim olan ödemesi. Ben 25 yaşındayım ve özel bi üniversitede 3.sinifim. bu seneki okul parasını kredi çekerek ödedim ve 35 bin TL verdiler bana. Ne sigortam var ne maaşım, öğrenciyim.

Ki zaten sigortalı bir iştesin çok büyük ihtimal verirler ama o paranın birde faiziyle geri dönüşü var. Ha motorun belli bir kısmını %40 %50sini nakit verirpte kalanına kredi çeksen daha mantıklı ayrıca motorla da bitmiyor masraflar ne yazık ki. Sigorta desen zaten bir motor parası bunun kaskı, montu, eldiveni, kilidi, güvenliği, lastiği, vergisi ve benzini derken bir motor parası da oyle gidiyor (ortalama motor)

sadece motor değil herşey lüks oldu.. gıda harici birşey alıyorsan herşeye misliyle vergi var bu memlekette..

Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sektörün içindeyim .Cidden merak ettim, kredi sözleşmesini aileye imzalatmadan mı! verdiler 35000 krediyi.. Banka adı önemli değil, nasıl sözleşme yaptıklarını merak ettim.. Öğrenci de olsanız yasal limitlerin üzerinde olması lazım o rakamın çünkü..

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sektörün içindeyim .Cidden merak ettim, kredi sözleşmesini aileye imzalatmadan mı! verdiler 35000 krediyi.. Banka adı önemli değil, nasıl sözleşme yaptıklarını merak ettim.. Öğrenci de olsanız yasal limitlerin üzerinde olması lazım o rakamın çünkü..
    ben sektörün içinde değilim ama çocukluğumdan beri kredi kartlarıyla bankalarla haşır neşir olduğum için az çok aşinalığım var ; ve bildiğim kadarıyla bazı bankaların bazı şubeleri şube müd. inisiyatifi ile kredi kullandırabiliyor genel merkez onayı almadan, hatta ay sonlarına doğru kredi kullandırma kotası dolmadığı için riske de girebiliyorlar diye biliyorum.

Öğrenmiş miyim bayağı ? :D

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    ben sektörün içinde değilim ama çocukluğumdan beri kredi kartlarıyla bankalarla haşır neşir olduğum için az çok aşinalığım var ; ve bildiğim kadarıyla bazı bankaların bazı şubeleri şube müd. inisiyatifi ile kredi kullandırabiliyor genel merkez onayı almadan, hatta ay sonlarına doğru kredi kullandırma kotası dolmadığı için riske de girebiliyorlar diye biliyorum.

öğrenmişsin ama o sana bana sökmüyor ( sektörün içinden selamlar )

Araştırmak güzel tabii Fakat öyle değil, ne yetkisi olursa olsun verilmemesi gereken krediyi kimse vermez. Hele 'kota' dediğin şey için patlama riskini göze almaz.1000likle başlamak neyse o da o olur..
    Ranay bunu beğendi.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim okul o bankayla anlaşmalı zaten, okul ücretini ya peşin vereceksin ya da banka kredisiyle. Okula kayıt için gittiğimizde önce kayıt oluşturuluyor okul tarafından sonra banka bölümüne geçiyoruz orda başvurup veriyorlar hatta bizde şaşırmıştık. Normalde annem çekecekti krediyi fakat kart borçlarını zamanında ödemediği için kara listeye mi ne alınmış anneme olmadı mecbur ben çektim.

Üstümde menkul ve gayrimenkuller var bilmiyorum onların bir önemi var mı kredi verilirken.

Ayrıca yıllardan beri çok yüklü kredi kartı kullanırım ve hep zamanında öderim, keza menkullerde yaşıtlarıma göre hayli fazla olunca normal karşıladım daha sonra krediyi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)