Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

cbr 250 r ilk motor olur mu

Motovento
    REKLAM ALANI
    MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Alıntı radaraa61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili ağabeylerim ve kardeşlerim, aranıza yeni katıldım. Motor almayı düşünüyorum, ilk motor için cbf 150 almayı düşünüyordum, ancak cbr 250 r ın inceleme videolarına denk geldim, motor çok hızlı değilmiş sizce ilk motor olur mu? Ha illa onu alayım demiyorum tabi sadece diğer Ss'ler gibi hızlı gitmediği için alınabilir mi sorusu geldi aklıma. Hepinize iyi sürüşler diliyorum...

Kendini bildikten sonra çokta güzel olur... 2016 haziran ayında bisikletten indim cbr250 ye bindim. kim ne derse desin sen sadece kendini bil kendine güven gaza gelme yoksa sonuçları kötü olur... şimdiden aramıza hoşgeldin diyeyim...
    I live my dream life.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı Ranay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok hızlı değil dediğin motor 180i geçiyor öncelikle onu belirteyim.
    Vites, denge ve trafik bilgi/becerin var ise ayrıca cbr250r dan başlangıç motor olma ihtimali var bence.
    fakat bunların yanı sıra kullanırken gencim havalıyım tarzı sürüşlerden ziyade olgun memur amca modunda takılmak gerekli.

Ama yinede oncesine bir ybr yada cbf deneyimi iyi olucaktır.
    Özellikle hızlı yada yavaşken düştüğünüzdeki masraf, can acısı ve motora gelen zarara üzüntünüz düşük olur.
    Kadrana göre öyle tabi
    Ranay bunu beğendi.
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Cbr 250 ilk motosiklet OLUR.

Ama kime göre OLUR?

2 kişiye cbr 250 ile motosiklet öğrettim.(eğitim değil yolda düşmeden gidecek kadar kendi çapımda)

1 iyle 4 saat çalışmamıza rağmen hala 10 denemesinin 9 u stop ettirmekle sonuçlanıyordu. Ve yanlışlıklı gözümün önünde kalkarken hızlı debriyaj bırakması sonucu tekere kaldırdı lakin acemi şansı olsa gerek düşmeden indirdi. Hala şaşkınım nasıl yaptı.

2. Arkadaşım ilk 2 denemesinde stop ettikten sonra 3. Denemesinde kaldırıp 30 dk sürdükten sonra gayet trafiğe girebilicek kadar sürmeye başladı.

Üstelik ilk öğretmeyi denediğim şahış 10 küsür senelik düz vites araba şöförüydü.
    2. Arkadaşım ise hayatında vitesli herhangibir araç sürmemiş biriydi.

Yani cbr 250 gayet güzel başlangıç motosikleti olur. Lakin size olurmu bilemem.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Lamı cimi boşver cbr250 başlangıç motoru olur.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Para varsa olur yoksa olmaz... Bu aralar Honda parça fiyatlarında efsane geçiriyor aldığım duyumlara göre, bir yan grenaj 510 tl... Bunu dengeleyemeyip düşürmesi var, yatırması var. freni bi koyarsın, ön tekeri kayıp düşmesi var. Parça fiyatları çok pahalı gelebilir.

Ama onun dışında cbr250 çok agresif bir motor değildir. Basarsan gider basmazsan gitmez. Tam gazda 180'i geçecek olması çok hızlı olduğunu göstermez. Çeyrek gaz verirsin,50 ile gidersin.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Cbr250 baslangıç için ideal seçim olur hiç tereddüt etmemelisin.

Hic tecrube yoksa once baslangic egitimi sonra cbf150 ile 3 5bin km yapman bence daha mantikli. Cbf elinde kalmaz hemen satilir. İlla Cbr250 alacagim dersen once kaliteli lastik ve koruma takozu takmani tavsiye ederim. Cok hizli degil denilen motorla sehir trafiginde neredeyse tum 4 tekerlerden hizli gidebilecegini unutma. Sakin kullanirim basmam dusuncesini de aklindan cikar cunku biraz alistiktan sonra basacaksin 😊

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    yaptım, oldu.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    bende cbr 250r ile başladım

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ama kime göre OLUR?

2 kişiye cbr 250 ile motosiklet öğrettim.(eğitim değil yolda düşmeden gidecek kadar kendi çapımda)

1 iyle 4 saat çalışmamıza rağmen hala 10 denemesinin 9 u stop ettirmekle sonuçlanıyordu. Ve yanlışlıklı gözümün önünde kalkarken hızlı debriyaj bırakması sonucu tekere kaldırdı lakin acemi şansı olsa gerek düşmeden indirdi. Hala şaşkınım nasıl yaptı.

2. Arkadaşım ilk 2 denemesinde stop ettikten sonra 3. Denemesinde kaldırıp 30 dk sürdükten sonra gayet trafiğe girebilicek kadar sürmeye başladı.

Üstelik ilk öğretmeyi denediğim şahış 10 küsür senelik düz vites araba şöförüydü.

merhaba beyefendi sizin motorunuz vstrom mu nasıl bi motor alcamda yardım
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    dostum ben ilk motorun hacmi o kadarda önemli değil diyorum. aslında ben 125cc scooter ile başladım.

ben 6 yaşımdan bu yana bisiklet kullandım ve 50 km nin üzerinde mesafelere gittiğim oluyordu. bu kadar bisiklet tecrübesinden sonra motosiklette denge kurma işini fazla yadırgamadım doğrusu. daha önce fazla bisiklet sürmemiş biri direk orta ve büyük hacimle başlarsa dengeden ötürü kaza yapma olasılığı yüksek olur biraz daha.

dengeyi geçtik ve güce geldik, ben ilk vitesli motoruma alışma sürecinde gaz elciğini hep seviyeli açtım. eğer sende cbr250 alıp alışana kadar gaz elciğine abanmaz isen sorun olacağını sanmam.

fazla hızdan ötürü kaza yapmaktan bahsetcek olursak bu motor 160 km hızlara hatta fazlasına çıkabiliyor. dikkatli olmanda fayda var. kurallara uyduğun sürece pek sorun olmaz.

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ama kime göre OLUR?

bu yoruma kesinlikle katılıyorum. bende az araba sürmüşlüğüm var ve motor ehliyetinin direksiyon sınavına girerken sadece 15 dakikalık bir vitesli motor sürmüşlüğüm vardı. o kadar az tecrübe bile direksiyon sınavından geçmeme yetti benim için.

ama bazıları insanı gerçekten çok şaşırtıyor, hatta masuz hata yaptıklarını düşünesi geliyor insanın ama masuz motorla kaza yapılmazki diyorsunuz sonra.

edit: konuyu açan kardeşim o ne biçim nick la öyle :D git nicki düzelt önce sen. (şaka yaptım nick güzelmiş.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı dovahhkin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba beyefendi sizin motorunuz vstrom mu nasıl bi motor alcamda yardım
    Merhaba beyefendi. Vstromu sattım maleseff ama size maxiscooter uygun görüyorum
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler