Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha YBR 12 ESD hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Yakın zamanda bu modeli almak istiyorum 8 bin kilometre skuter tecrübem var. İlk defa vitesli kullanacağım için bu modeli seçtim ve kafamda takılan birkaç soru var şimdiden teşekkürler.

1- Yağ konusunda hangi markayı önerirsiniz?

2- Lastik konsunda hangi modeli önerirsiniz? (Yaz-kış kullanım için.)

3- Sanırım vites göstergesi bulunmuyor, ilk başlayanlar için sıkıntılı bir durum sonradan taktırma imkanım var mıdır?
    adm12 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    1- Ben ybr de motül sentetik yada ipone sentetik kullandım hep ikisi de gayet iyi.
    2- Ben Pirelli dura traction kullandım. özellikle toprak yollarda gayet başarılı idi. Asfalta da herhangi bir sıkıntı görmedim. Michelin city grip yada metzeller M22 genellikle önerilen lastikleridir.
    3- Sıkıntı olmaz kısa sürede alışırsın. Sonradan taktırma maceralarına gerek yok. Mantık basit çekmiyorsa vides düşür. Bağırıyorsa vides yükselt.
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Eyvallah dostum sağol.

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Şuan kullanmaktayım yağ olarak castrol 15-50 10-40 kullndım
    Lastik olarakta anlas marka takıyorum on numara beş yıldır ucuzuda 170 falan çifti

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    1-MOTUL 3000 10/40 4T,CASTROL POWER1 10/40 4T
    2-YAMAHA YBR 125 MİCHELİN PİLOT STREET (asvalt yolda yağmurada güzel,tozlu topraklı yerlerde dikkat ister)
    3-Vites göstergesini,dert etme,yolda giderken göstergelere fazla takılma,kaza riskini artırır,motosikletin devri düşüyorsa,vites düşürürsün,eğer motosiklet,bağırıyorsa vites yükseltirsin,zamanla alışırsın,vites göstergesine takılırsan,bu seferde,gaz göstergesi olsun,yavaş gidersem beni uyarsın gaz vereyim,ileride viraj var,bu seferde yavaşlayayım,motosiklet tümsekleri alıgasın,kendi halinde sağa sola gitsin,yaya çıkacak yerlerde kendiliğinden hızını düşürüp,vites atsın,kornaya bassın,vb.vb.vb.
    Scooterden sonra ybr size rahatsız gelecek,totoşta etkisi olacak,alışabilirseniz,sağlam motosiklet,pişman olmazsın,ama az rahatsız

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Sagolun dostlar onerilerinizi dikkate alacağim umarim yilbasi zamlarina yakalanmadan alirim Allah nasip ederse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:52 ----------

Arkadaslar son soru olarak son hizi ne kadardir? Otoyolda sikinti yasar miyim, 100km hiz yapabilir mi? Sagolun simdiden.

Option - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse YBR125
    Ybr esd kullanicisiyim motul 5100 10/40 kis icin yaz icin 15/50 kullaniyorum lastikler metzeller me22 saglam bir lastik ybr ile adama viraj yaptiriyor 😂

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Sagolun hocam motosiklet cok guzel ve iyi bir lastikle cok zevk alacagimi dusunuyorum fakat dedigim gibi 125 cc oldugu icin biraz hiz konusunda takintilarim var sadece sehirici degil sehirdisi da kullanmak istiyorum umarim sikinti yasamam.

Option - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kısmetse YBR125
    Alıntı mockingbird adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sagolun hocam motosiklet cok guzel ve iyi bir lastikle cok zevk alacagimi dusunuyorum fakat dedigim gibi 125 cc oldugu icin biraz hiz konusunda takintilarim var sadece sehirici degil sehirdisi da kullanmak istiyorum umarim sikinti yasamam.
    Bodrum didim yaptik gecen gun arkadasla uzun yola gider bence ama hafif agri yapiyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    http://www.motosiklet.net/forum/search.php

Motosikleti
    Yamaha YBR 125ESD
    Castol shell motul yamalube gibi yağları motorumda denedim. Yağ mineral olmadığı sürece gönül rahatlığıyla her markayı kullanabilirsiniz (böyle dedim diye 5 TL'ye yağ alma tabi)

Ben Michelin Pilot Street kullanıyorum. Başka lastik kullanmadığım için bilemem ama daha düşmedim.

Vites konusunu arkadaşlar yazmış zaten

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Sağolun dostlarım çok teşekkürler bu motosikleti alacağım. Yamaha'nın sitesinde 31 ekime kadar bir kampanya olduğunu söylüyor.

https://www.yamaha-motor.eu/tr/news/...aspx?id=665524

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)