Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Çene açılır kask mı normal kask mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bak işte, çene açılır kaskların öyle kullanılmaması gerekiyor.
    Çene açılır kaskla genelde şehiriçi öyle geziliyor. Bence gözlük kullanımından daha çok kırmızı ışıkta ve yavaş giderken sigara içmek için tercih ediliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yanlış kullanılıyor.

Motosikleti
    Dominar 400
    Kapalı kaskta gözlük ile hiç sıkıntı yaşamadım. Vizörden takıp çıkarmak kolay. Sürekli kaskı çıkarıp takmak isterseniz zahmetli olabilir sadece.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Tabii ki zahmetli kullanımı var kapalı kaskın. Çene açılır kask almakta fayda var. Şekil duruyor, terletmiyor, sigaranı rahat rahat içiyorsun, güneş gözlüğünü takıyorsun oh mis. Kapalı kask ise öyle mi? Ne sigara içebilirsin, ne güneş gözlüğünü takabilirsin, kask beyni koruması için gerekli zaten, düştüğümüzde Burun, çene, dişler dudaklar patlasın önemli değil, açık kask ne güzel oh mis.
    Mengu16 bunu beğendi.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Çene açılır kask alıcaksanız "Caberg" alın. Bildiğim kadarıyla Sharp'dan 5 yıldız almış tek çene açılır kask bu markada var. Modeli "DUKE".

Motosikleti
    speederbike
    Ve Shark Evoline 3.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Tabiki fulface

Motosikleti
    yamaha cryptone
    buradaki insanlara bu gibi soruları sorarsan verecekleri cevaplar bellidir. sana kitaptan konuşurlar. onlara bakarsan zırhla gezmen gerekir ya hayat öyle değildir...

ben 1,5 yıldır bildiğin açık kaskla binerim motora. Ls 2 açık kask. çok soğuk olduğu veya yağmur yağdığı zaman camını indirir cold killer marka maskemi takarım kar buz yağarken de binerim. tam kapalı ve yarı açık kasklar sanıldığının aksine kazaya sebebiyet veren ve insanı bunaltıp dikkatini dağıtan kasklardır. o kaskları takınca resmen insanın içi bayılıyor.

herkesin fikri kendinedir tabi ki ama ben açık kaskı almadan önce kapalı ve açılır kapanır kasklarla da motora bindim. bence bunlar dikkati dağıtan görüşü bozup kazaya sebebiyet veren kasklar. açık kaskla bazen kask olduğunu unutup burnumu kaşımaya kalkıp elimi ön cama çarparım o derece rahattır yani.

kimse de sana kalkıp güvenlikten söz etmesin. güvenlik kocaman bir yalandır. koca koca racinglerde kollarına astıkları kasklarla motorları bağırtanlar da aynı kişilerdir.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    ense açılır bulabilirsen ondan al

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Kapali kask iyidir

Motosikleti
    Kuba Ravan
    Alıntı mustf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam kapalı ve yarı açık kasklar sanıldığının aksine kazaya sebebiyet veren ve insanı bunaltıp dikkatini dağıtan kasklardır.
    bu bilginin kaynagini paylasmaya ne dersin? yoksa kaynagin uzerine mi oturuyorsun?

tam kapali kasklarin kaza yapma ihtimalini arttirdigina dair tek bir guvenilir kaynak gostermeni rica ediyorum.

sevgiler.

Motosikleti
    yamaha cryptone
    olur... hemen koşa koşa dışarı çıkıyorum şimdi cumartesi gecesi ama olsun gidip belediye kütüphanesini açtırıyorum. araştırma yapıp kaynak gösterip cilt sayfa satır numarasını getiriyorum sana...

kaynak benim tabi ki. yaşım 45 hayatım motor üstünde geçmiş daha ne kaynağı istersin? bende kapalı ve yarı açılır kasklarla motora yıllarca binmekle kendime zulmetmişim diyorum. boyun fıtığı çıkıp mecburen açık kaska geçince aradaki farkı yaşadım.

tecrübemle iddia ediyorum ki kapalı kasklar insanı bunaltıp kazaya sebebiyet veriyorlar. en azından ben rahatsız oldum. rahatsız olan bunlardan uzak dursun. bunu da ifade edelim.

çünkü kask sadece kask diye bellemek marifet değil. siz bin tane yanlışı yapıyorsunuz bu yollarda ondan sonra kalkıp kask kask deyip durmayın. o eleştirdiğiniz araba sürücülerinden farkınız yok bence.

Motosikleti
    speederbike
    150 liralık, vizörü plastikten, güneş görünce dalgalanmaya başlayan kaskları diyorsanız onlar kask değil. Beynini korumak için parasına kıyıp optik olarak kusursuz üretilmiş vizöre sahip kask alanlarda öyle dikkat dağılması olacağını sanmıyorum. Kaskı alıp kollarına takanlar da konumuzun dışı. Örnek olarak bula bula onları bulmuş olmanız hazin. Bana bir şey olmaz deyip en ufak yaralanmada doktor nerede, ambulans nerede diye bağıran çok kişi görmedim ama yine de gördüm. Zaten topu topu kaç kaza göreceğim ki.

Motosikleti
    yamaha cryptone
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 liralık, vizörü plastikten, güneş görünce dalgalanmaya başlayan kaskları diyorsanız onlar kask değil. Beynini korumak için parasına kıyıp optik olarak kusursuz üretilmiş vizöre sahip kask alanlarda öyle dikkat dağılması olacağını sanmıyorum. Kaskı alıp kollarına takanlar da konumuzun dışı. Örnek olarak bula bula onları bulmuş olmanız hazin. Bana bir şey olmaz deyip en ufak yaralanmada doktor nerede, ambulans nerede diye bağıran çok kişi görmedim ama yine de gördüm. Zaten topu topu kaç kaza göreceğim ki.
    20 liralık kasklardan söz etmiyorum Ls 2 kaskım var. diğerleri " efenim optik bilmem ne " diye paranızı alırlar. o alanlar da benim arkadaşlarımdır çoğunlukla. ömrümüz bu piyasalarda geçti. kasktaki kriter hafiflik rahatlık olmalı. seni bunaltıp terletip kaza yaptırdıktan sonra ne anladım onun optiğinden palavrasından...

bakın alayı traştır. ingiliz malı kask aldım boyun fıtığı oldum keşke ilk başından açık kask taksaydım.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kapalı kask iyidir alistin mi benim gibi çene açılır kask kullanamazsin

Motosikleti
    speederbike
    Çözmüşsünüz siz bu işi. Anladım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)