Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

a1-polis-okula motorla gitmek-müdür-389 tl ceza

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Merhaba abiler. Hepinize iyi aksamlar.oncelikle a1 ehliyet sahibiyim ve cbr125r model motosikletim var. Bugun kardesimi almaya gittim. Cikistan 20 dakka once okulunun onundeydim kardesimin. Mudur geldi yanima rahat bir tavırla. Vurdum duymaz ve kizgin. Dediki motoru buraya park edemessin. Neden ? Dedim. Dediki okulun 100 metre çevresi okulun alanidir. Dedi ee o zaman yolda senin alanin olmus oluyor dedim. Simdi bende lose ogrencisiyim ama adamin konususu beni dovecek gibi. O derece. Dediki okulun buraya park edemessin. Benim park ettigim yerde okulun kapisinin en solu kaldirimin dibi en fazla ne kadar yer kaplarki bir motor arkamdada araclar park etmis. Herneyse. Adam ileri geri konusmaya basladi. Dediki zaten kasknida takmiyon yav simdi oyle ciddi soyluyorki ben bakkala kasksiz gitmeyen kisiyim. Adam sen kasksiz dolasiyosun diyor. Bi güldüm. Dogrudur dedim. Adam biliyir kask taktigimi. Bunu gectim sonra basladi sey demeye... Sen bu yoldan giderken okul cikisi aragaz vereerk cikiyosun ve cok dikkat cekiyosun allah allah motorun orjinal sesi bu ustunde yoshimura var. Adam bama kiziyir cok dikkat cekiyormus motor. Dediki kaldirlan motoru dedi yeltenmeye basladi motorun gidonundan tutup. O elin bidaha degmesin motora dedim. Bidaha degemedi. Ceklan sunu dedi.cagir polisi ceksin dedim. Aradi polisi geldi ekip otosu. ( ekipde mudurun yakin arkadasi)( burasi türkiye) belirteyim. Adamlar geldi dobloyla deilerki gennccccc gel bakiyim dedi. Geldim bu arada herkes beni izliyor sevebsizce. Reziledeceklerbelli. Efendim dedim simdi karsimdaki polis ama ne polisi oldugu belli. dediki motoru burdan kaldır. Neden dedim cebreye rahatsizlik veriyir. Sonra adam dediki plakayi aldi anons gecti merkeze ehliyetsiz motir kullanan bir sahis var plakasi 34 ... ... Dur abi dedim ehliyeti verdim dediki bu sen degilsin yasin kac dedi? 16 dedim tamam ehliyetsizsin yinede dedi. Simdi gelde bu adama motosikleti anlat. Bimeri çevirdim telefondan. Bekliyorum aricam adam ehliyetim oldugu halde ehliyetsiz muamaleesi yapiyor daha yasayi bilmiyor arkadas. Sinra basladi buyuklerine saygisizlik yapiyosun bu arada arkadan mudur kasksiz motor kullaniyir ve akropatik hareketler yapiyor dedi. Hahaha lan sanki teker yaptim. Nirmal gittim ben kasksizz motora binmem. Bide simdi kotu oluyor insan yalan duruma dusunce. Kocaman müdür yalan söylüyor. Ben 16 yasimda olmama ragmen.sonra iste polsi bidaha anons gecti ver tc ni rubsati aldi ehliyeti aldi. Ceza kesecek. Neden ? Dedim ne duruma kesceksiniz.tehlikeli motor kullanmaktan allah allah!!!! Yav abi maptim ben deidm motoru okulun dusona parkettim sadece dedim. 389 tl ceza kesceekmis. Cevreye zarar vermekten. Ve tehlikeye atmajtan. Etrafta kamerada yok aknitliyacakalri.hadi gorseler tamam. Mudurun lafina uyuyor. Abiye dedimki abi yapyigin yanlis dedim. Arkadan cezanmakbuzunu ciakrdi ukelasin sen diyor. Yav simdi konusmasam haksiz duruma dusecem. Diyorumki neye kesiceksin. Kasksiz motor surmek . ! Diyor abi sen gordunmu kullandigimi diyorum yok diyor eeee diyorum. Olsun doyir yanindaki abiye kimligimi verdim asker cocuguyum dediki sen asker cocugumussum niye noyle yapiyosun dedi . sonra kardesim geldi abi haksizlik var dedi. Simdi polisi arasam sikayetci olmak icin dedi polisi polisemi sikayet edeyim dedi.olay dahada alvelnedi. Git dedim kardeime. Herkes izliyor bizi.bisey yapmadigim halde ceza yicem. Polsi dedi iste senden boyle sey bekelemzdim. Dedi. Sana ceza kesersem baban bidaha anahtari vermez kizlara hava atamassin dedi siritti. Brnde evet abi haklisin deidm olayi gecistirip basip gitmek icin. Simdi ustelesem kesecek cezayi. Ukela saygisiz felan diyirlar mudur yardimcilari felan. Babami arasam yikar ortaligi.tamam abi dedim ver dunu kesin cezayi. Emniyet mudur yardimcisi dayim adida şu şu dedim. Bindim kotora kardeimi aldim yanina yanastim abi dedim mudur yanima gelip cok dikkat cektigimi soyledi dedim. Bende motor bu dedim sizi arafi ve motoruma aravima el surdu dedim. Kestinizmi cezayi ? Ona göre bkendimi ayarlicam dedim. Oda yok buseferlik agfettik dedi. Diger abide seni burda 15 gün görmüyim dedi. Simdi laf edicem. Ayip olucak devletin polisi. Polsii gectim. Mudur bile yalanci. Simdi abiler ve tecrubeli abiler. Yada yunus polisi olan abiler. Ben okulun kapisinin onune degil. Okulun disindaki kaldirimin kenarina koydum. Parke ttim yaninda bekliyorum kardesimi. Orda ceza kesbeilirmi. Diyormi polis ana yolda bekle doyor eee araba carpar dicem. Olay yine alevlenecek. Sizce polisin girmedigi sadece duydugu ve kamerasiz alanda kanitlayamadigi bir olaya ceza kesme gibi bir hakki varmi? Yada baskasindan duydugu biseye göre kesbeilirmi.ve polis seni burda 15 gun gormiyim git ilerde durakta bekle dedi. Oyle biseye hakki varmi.? Keske aksiyon kamerami taksaymisim dedim. Icimden. Sorularim bunlar sizce bsiey yapmaya hakki varmi ben kardeimi alammi öz kardesimi? Ve polis seni burda 15 gun gormuyim dedi gideyimmi yine ayni yere. Telefondan yazdim kelime hatalari affola.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    tamam çekiyorum deyip az öteye alsan bunlar olmayacakti biliyorsun degil mi?bu yeni gençler maasallah her şeye atarlanıyor
    jackonbir bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hata sende o cezayı kestirmeyecektin sen tehlikeli hareket yaparken okul kamerası hiç mi çekmiyor gidin orayı inceleyin diyecektin
    bir kere doblocu polisle kavga etmeye kalktım motorize ekipler sağolsun anlayışlı çıktı ortada sorun yok ama trafikçi olmayan sorun çıkarmaya çalışıyor

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam çekiyorum deyip az öteye alsan bunlar olmayacakti biliyorsun degil mi?bu yeni gençler maasallah her şeye atarlanıyor
    Abi mudur diyoki cek motoru diyor cok ilgi cekiyosun fiyir ve bidaha gor.iyim deni diyor. Su 500 m ilerde bekle diyor ?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Anladık baban asker dayın emniyet müdür bu yaşta bu kadar kasılarak konuşmalar ilerisini düşünemiyorum hadi adam dengesiz tmm hocam deyip ileri deyil bi ileri çekicen bakıcan keyfine sen macere peşinde koşmuşsun bea çok yanış gelmişsin

Haksız olsada adam olmayanla munakaşaya girmek boştur horoz kimse o öter senin kapına müdür gelsin ona sende öütü verirsin

Her mevzuyada adalet ne etsin tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır bea

Saten ceza kesilmemiş sana ders olsun gereksiz yere büyütmenin anlamı yok hayat kolaylaştıkça güzel insan olmayı bi becere bilsek varya bf diyorum

E yeni motorsikletli bonba mevzusu var istemsiz bir şekilde tatsız şeyler olabilir
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Kardeşim daha dün motosikletle bomba patlattılar ve motoru aldığın yer okulun önü müdür kıldır belki ters konuşmuştur ama oda belki kendince önlem almıştır sonuçta okul çıkışı ve kalabalık olacak yerde belkide bu yüzden yaklaşmıştır bi kask kameran olsaydı bu dialoglara girmezdin

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladık baban asker dayın emniyet müdür bu yaşta bu kadar kasılarak konuşmalar ilerisini düşünemiyorum hadi adam dengesiz tmm hocam deyip ileri deyil bi ileri çekicen bakıcan keyfine sen macere peşinde koşmuşsun bea çok yanış gelmişsin

Haksız olsada adam olmayanla munakaşaya girmek boştur horoz kimse o öter senin kapına müdür gelsin ona sende öütü verirsin

Saten ceza kesilmemiş sana ders olsun gereksiz yere büyütmenin anlamı yok hayat kolaylaştıkça güzel insan olmayı bi becere bilsek varya bf diyorum

E yeni motorsikletli bonba mevzusu var istemsiz bir şekilde tatsız şeyler olabilir
    Abi mudure tamam dedim dediki bursya degil su alisveris merkezine gotur 200 m ilerde bekle dedi. Ondan sonra baslaid olay dayimda emniyet mudur degil. Napacakalr diye dedim. Bubarafa baba parasi yemiyoruz. Hakli oldugum yerde haksiz duruma dusecektim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Abi mudure tamam dedim dediki bursya degil su alisveris merkezine gotur 200 m ilerde bekle dedi. Ondan sonra baslaid olay dayimda emniyet mudur degil. Napacakalr diye dedim. Bubarafa baba parasi yemiyoruz. Hakli oldugum yerde haksiz duruma dusecektim

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Olum ortalık alev alev sen çok atar gider yapma yakarlar başını söyleyeyim

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Oooo sen de böyle bi şekil makinaymışsın yani. Helall...
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    .
    Şimdi yorumumda müdürü kesinlikle haksız buluyorum ama bu konuda sizin okulun önünde yarattığınız profilde önemli.böyle tehlikeli,şüpheli,aşayişi bozucak çılgın bir tipiniz varsa müdür uyarmak istemiştir (uyarma şeklini kesinlikle doğru bulmuyorum.)çünkü okulda kız öğrencilerde oluyor.ama sorun çıkarmıcak,efendi bir görünüşüm vardı derseniz bu şekilde kaba uyarması sizin kişisel haklarınıza müdahale olur.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Atar yapmissin, atarina atarla cvp vermişler.. ole bir ceza tabiiki olmaz ama yazsa da polise bisey olmaz maksat oda kendi egosunu konusturmus.. egolar savasi birazda...

Bu arada motoru sadece abiler kullanmiyor, ablalarda kullanabiliyor ufaklik hatta bi cok abidende iyi kullaniyor hehehe
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    1-sen iyi güzel anlatıyorsun da birde müdürü dinlesek.
    2-Müdür için yalancı diyorsun dayın emniyet müdürü olmadığı halde emniyet müdürü diyorsun o ne olacak şimdi kendinin de yalancı olduğunu kendi kendine söylüyorsun önce sen dürüst ol sonra gel
    3- şimdi laf edicem ayıp olacak devletin polisi. polisi geçtim müdür bile yalancı - yani polislerde yalancı onlar için kabul edilebilir bu cümleden ben öyle anladım.
    4- şimdi karşımdaki polis ama ne polisi olduğu belli - bu da senin sözün söyle bakalım ben anlamadım ne polisiymiş.
    5- polise asker çocuğu olduğunu söylüyorsun neden ( gizli tehtit kiminle uğraştığını bil biz senin bildiğin kişilerden değiliz.)
    6- babamı arasam yıkar ortalığı. neden, niçin, nasıl, ne hakla
    7- müdürü bilmem ama senin fabrika ayarlarında bir hata var babana selam söyle forumda bir amca benim fabrika ayarlarımda hata varmış dedi de

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:01 ----------

Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi yorumumda müdürü kesinlikle haksız buluyorum ama bu konuda sizin okulun önünde yarattığınız profilde önemli.böyle tehlikeli,şüpheli,aşayişi bozucak çılgın bir tipiniz varsa müdür uyarmak istemiştir (uyarma şeklini kesinlikle doğru bulmuyorum.)çünkü okulda kız öğrencilerde oluyor.ama sorun çıkarmıcak,efendi bir görünüşüm vardı derseniz bu şekilde kaba uyarması sizin kişisel haklarınıza müdahale olur.
    yahu müdürü dinleme ihtiyacı bile duymadan haksız buluyorsun hemde kesinlikle uyarma şeklini de doğru bulmuyorsunuz bu da kesinlik le birde delikanlının kişisel hakkından bahsediyorsunuz müdürün kişisel hakkı yok mu polisler için bir kamyon hakaret var gence yazdığım 3 ve 4 madde polisi gizli tehtid var babam asker demekle hiç duydunuz mu babası nalbur olup ta babam nalbur diyeni

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    [QUOTE=yaşlıveacemi;4018949]1-sen iyi güzel anlatıyorsun da birde müdürü dinlesek.
    2-Müdür için yalancı diyorsun dayın emniyet müdürü olmadığı halde emniyet müdürü diyorsun o ne olacak şimdi kendinin de yalancı olduğunu kendi kendine söylüyorsun önce sen dürüst ol sonra gel
    3- şimdi laf edicem ayıp olacak devletin polisi. polisi geçtim müdür bile yalancı - yani polislerde yalancı onlar için kabul edilebilir bu cümleden ben öyle anladım.
    4- şimdi karşımdaki polis ama ne polisi olduğu belli - bu da senin sözün söyle bakalım ben anlamadım ne polisiymiş.
    5- polise asker çocuğu olduğunu söylüyorsun neden ( gizli tehtit kiminle uğraştığını bil biz senin bildiğin kişilerden değiliz.)
    7- müdürü bilmem ama senin fabrika ayarlarında bir hata var babana selam söyle forumda bir amca benim fabrika ayarlarımda hata varmış dedi de

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:01 ----------

yahu müdürü dinleme ihtiyacı bile duymadan haksız buluyorsun hemde kesinlikle uyarma şeklini de doğru bulmuyorsunuz bu da kesinlik le birde delikanlının kişisel hakkından bahsediyorsunuz müdürün kişisel hakkı yok mu polisler için bir kamyon hakaret var gence yazdığım 3 ve 4 madde polisi gizli tehtid var babam asker demekle hiç duydunuz mu babası nalbur olup ta babam nalbur diyeni[/QUO

iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    Hay ben senin Türkçe Öğretmenini atayan sistemi yöneten yöneticinin makam arabasının lastiğini üreten fabrikanın sahibinin taktığı kravatı gevşeteyim. Olayda karşı taraf saçmalamış ve yetkiyi kötüye kullanmış ama şu yazdığın yazı nedir güzel kardeşim. Dil ve anlatım diye bir konuyu hiç mi dinlemedin, hep mi okuldan kaçtın o hafta?
    ufukt bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Polisin 15 gün görmeyeyim deme yetkisi yok. Cezalık bir durumun varsa cezanı keser. Ertesi gün yine işlersen yine keser. Bir yere gitmekten men etme hakkı yok. Ama hani ceza yazmıyorum, karşılığında 15 gün gelme, yoksa affetmem demeye getiriyor olabilir ama bunun kanuni dayanağı yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Bu yazıyı okuyan son motorcu kör oldu,

Makale nasıl yazılır ;
    Misal arabalar ile ilgili makalele yazacaksın, Giriş gelişme sonuç (çaktırma bende üni bittikden sonra yazı v.s yazmaya başladım)

Giriş
    birparagraf arabların sınırflarını kısaca birer cümle ile anlatırısın işte dersin 4 tip araba var, Spor arabalar işte hızlıdır falan (bir cümle) Binek arabalar (bir cümle)

Gelişme ;
    her bir araba gurubu için ayrı paragraf açarsın, bu araba gurbu ile ilgili 4-6 cümle kurarsın..

Sonuç ;
    Bu gruplar hakkında birer cümle kurar fikrini söyler bitirirsin..

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Biri olayı özet geçsin hayrına da , sevaba girsin

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yazıyı okuyan son motorcu kör oldu,

Makale nasıl yazılır ;
    Misal arabalar ile ilgili makalele yazacaksın, Giriş gelişme sonuç (çaktırma bende üni bittikden sonra yazı v.s yazmaya başladım)

Giriş
    birparagraf arabların sınırflarını kısaca birer cümle ile anlatırısın işte dersin 4 tip araba var, Spor arabalar işte hızlıdır falan (bir cümle) Binek arabalar (bir cümle)

Gelişme ;
    her bir araba gurubu için ayrı paragraf açarsın, bu araba gurbu ile ilgili 4-6 cümle kurarsın..

Sonuç ;
    Bu gruplar hakkında birer cümle kurar fikrini söyler bitirirsin..

Unuttuğun madde, yazdığını yollamadan veya çıktısını almadan önce, hata var mı yok mu diye bakmak için son bir kez okursun.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O müdürle aranı iyi tut, belki biraz türkçe dersi verir sana, yaşın küçük hala geç değil.

Motosikleti
    .
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-sen iyi güzel anlatıyorsun da birde müdürü dinlesek.

yahu müdürü dinleme ihtiyacı bile duymadan haksız buluyorsun hemde kesinlikle uyarma şeklini de doğru bulmuyorsunuz bu da kesinlik le birde delikanlının kişisel hakkından bahsediyorsunuz müdürün kişisel hakkı yok mu polisler için bir kamyon hakaret var gence yazdığım 3 ve 4 madde polisi gizli tehtid var babam asker demekle hiç duydunuz mu babası nalbur olup ta babam nalbur diyeni
    Forum üyesinin anlattığı olay anına göre yorumumu yaptım.bu konuda yorumumu ve fikrimi söyledim.sizde müdür beyin haklı olduğunu düşünürseniz ona yönelik yorumlar yapabilirsiniz,tutup şunu savunuyorsunuz demem,burası bir Forum çünkü herkes sorular hakkında özgür ve düzeyli cevaplar verme hakkına sahip..karşımızda 16 yaşında bir genç var.bir soru sormuş olabilir,çaresiz olabilir.ben savurduğu tehditlerde ciddi olduğunu düşünmüyorum.o yaşta birine ( anlqttığına göre) o şekilde uyarı doğru değildir.motosiklet forumundan bilgi almak isteyen biri ne kadar yalan soru sormuş olabilirki.olayı tüm gerçekliği ile anlatıp sorduğunu düşünüyorum,böyle olmasa şu tanıdığım var kısımlarını tepki çekmemek için siler..belliki köşeye sıkışmış,dikkat ederseniz yorumumda senin dış görünüşünde önemli dedim.yani müdürün uyarısında haklı olabilme ihtimalide verdim.ama ben böyle bir durumu hızlı, uzun,acil buraya yazan birinden ( tepki göreceği noktaları çekinmeden söyleyerek ki gerçekten tepki çekeceği noktalar gerçek olsa buradan medet ummaz)zararlı olacağını KENDİ ADIMA düşünmüyorum.aynı şekilde müdür buraya yazsaydı,onun anlatış şeklinden farklı yorumlar verebilirdik.ben arkadaşın sorusundan yola çıkarak yorum yaptım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)