Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

a1-polis-okula motorla gitmek-müdür-389 tl ceza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Unuttuğun madde, yazdığını yollamadan veya çıktısını almadan önce, hata var mı yok mu diye bakmak için son bir kez okursun.
    İlkokul dört de okumayı yazmayı öğrendim...Çaktırma

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum üyesinin anlattığı olay anına göre yorumumu yaptım.bu konuda yorumumu ve fikrimi söyledim.sizde müdür beyin haklı olduğunu düşünürseniz ona yönelik yorumlar yapabilirsiniz,tutup şunu savunuyorsunuz demem,burası bir Forum çünkü herkes sorular hakkında özgür ve düzeyli cevaplar verme hakkına sahip..karşımızda 16 yaşında bir genç var.bir soru sormuş olabilir,çaresiz olabilir.ben savurduğu tehditlerde ciddi olduğunu düşünmüyorum.o yaşta birine ( anlqttığına göre) o şekilde uyarı doğru değildir.motosiklet forumundan bilgi almak isteyen biri ne kadar yalan soru sormuş olabilirki.olayı tüm gerçekliği ile anlatıp sorduğunu düşünüyorum,böyle olmasa şu tanıdığım var kısımlarını tepki çekmemek için siler..belliki köşeye sıkışmış,dikkat ederseniz yorumumda senin dış görünüşünde önemli dedim.yani müdürün uyarısında haklı olabilme ihtimalide verdim.ama ben böyle bir durumu hızlı, uzun,acil buraya yazan birinden ( tepki göreceği noktaları çekinmeden söyleyerek ki gerçekten tepki çekeceği noktalar gerçek olsa buradan medet ummaz)zararlı olacağını KENDİ ADIMA düşünmüyorum.aynı şekilde müdür buraya yazsaydı,onun anlatış şeklinden farklı yorumlar verebilirdik.ben arkadaşın sorusundan yola çıkarak yorum yaptım.
    Simdi eger bir insan sana gelip cok fikkat cekiyosun ve bifaha seni burda girmiyim derse burda yapilan yorumlara gore "karisma"diyorlar. E hani motorcu farkliydi simdi tip olarak zannediyirumki bu yazimi okiyanlar beni keko yada kiz dusurmeye giden tip zannedicek. Oncelikle kiz afkadasim var ve oyle bir tip degilim kaskimi eldivenimi yada mo tumu eksiket neyen birsiyim. Adamin gicigina gitmisim buyuk ihtimalle. Ve senmisin hava atan motorla diye bana orda hava atmaya calisyi buyuk ihtimalle . ben burda nen yalan soyliyim.bu arada mudur kask taktigimi girdugu halde bana kask takmiyosundi yir. Bende orda dayim emniyet mudur dedim direk geri vitese taktilar. Hani yalan yoktu? Diye sorarlar adama. Ben hava aticak olsam. Kiz arkadasimi almaya giderim. Niye yalan soyliyim youtubede genç mitoecu diye aratiesaniz kanalimdaki videolara ulasbailirsiniz az cok belli olur zaten :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Abla diyelim o zaman. simdi mudur bana oyle bi iftira attiki bi ara gercekten kask fakmiyormiyum ben diye kendime sordum. Ve herkesin icinde bana bagirarak konusuyir ben de takmadim butun herkes bana bakiyor. Ara polisi gelsin ceksin dedim. Adam lan felan diyor. Iftirayi gectim. Akrobatik hareketler yapiyor diyor.ben bisey yapmadimki. Altimda racing var diye herhalde. :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam çekiyorum deyip az öteye alsan bunlar olmayacakti biliyorsun degil mi?bu yeni gençler maasallah her şeye atarlanıyor
    Abi tamam gencim ama atarli felan degilim keske kamerami taksaydim diyorum. Mudur atarli konusugir bagirarak . sen napatsin bende takmadim motorumun ustunde telefonuma baktim. Motoru kaldirmaya yeltendi. Bende yapma tarzindan bseiy dedim. Gor iyim seni burda diyir naparsin abi ve bunu herkesin icinde yapiyir.???

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

Abicicim ego savasi yapamdim mudur kendisi polisi aradi zaten gelen poliste en yakin arkadasi anlayin. Bunlar mevki savasina girince yok ben mudurum. Cektiriirm yada ben polisim ceza kesrirm gibisinden konusunca naparsin. ? Türkiye burasi. Ha bu arada ben ayrilirken mudurle polis okula girip yemek çağırıp yemek yedielr. Yakin arkadasi zaten

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:53 ----------

Alıntı iduzen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay ben senin Türkçe Öğretmenini atayan sistemi yöneten yöneticinin makam arabasının lastiğini üreten fabrikanın sahibinin taktığı kravatı gevşeteyim. Olayda karşı taraf saçmalamış ve yetkiyi kötüye kullanmış ama şu yazdığın yazı nedir güzel kardeşim. Dil ve anlatım diye bir konuyu hiç mi dinlemedin, hep mi okuldan kaçtın o hafta?
    Abi oncelikle yorumun icin saol. Benim telefonum degil kuzenimin telefonundan yaziyirum. Klavyesine alismaadim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:55 ----------

Alıntı iduzen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hay ben senin Türkçe Öğretmenini atayan sistemi yöneten yöneticinin makam arabasının lastiğini üreten fabrikanın sahibinin taktığı kravatı gevşeteyim. Olayda karşı taraf saçmalamış ve yetkiyi kötüye kullanmış ama şu yazdığın yazı nedir güzel kardeşim. Dil ve anlatım diye bir konuyu hiç mi dinlemedin, hep mi okuldan kaçtın o hafta?
    Abi oncelikle yorumun icin saol. Benim telefonum degil kuzenimin telefonundan yaziyirum. Klavyesine alismaadim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2. el Cine5 decoderi alıp geliyorum.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Dili kötü ama fazla yükleniyorsunuz. 10 dakika arayın, bundan çok daha kötü yazılmış bir sürü mesaj bulursunuz forumda. Daha doğrusu dilini eleştirmeniz güzel, ben de eleştiririm de keşke bundan daha kötü yazılmış yazıları da eleştirseniz.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Yorumları okumadan yazıyorum.

Okul müdürü ve polis motordan anlamıyorlarmış gerçekten.

Aslında yapılacak şey çok basitti. Egzoz ölçülüp cezası yazılıp hadi güle güle denilecekti.
    Sen de ergen ve atarlı bir şekilde kalacaktın.

Problem egzoz ve senin çevreyi rahatsız etmen.
    Egzozu sen taktırmışsın yoshşmura diyorsun. Bu kanunlara aykırı.

Sen efendi bir adam olsan, fıtı fıtı gidip orda kardeşini beklesen, kimse sana hiçbir şey demez. Sen belli ki ergen uyuz çevre düşmanı bir veletsin ki öyle davranmışlar.

Motosikleti
    speederbike
    Egzoza gürültü için ceza yazabilmesi için desibel ölçümü yapması gerekir, dinleyerek ceza yazamaz, yazsa bile itiraz ederseniz kazanırsınız.

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aslında yapılacak şey çok basitti. Egzoz ölçülüp cezası yazılıp hadi güle güle denilecekti.

Sen efendi bir adam olsan, fıtı fıtı gidip orda kardeşini beklesen, kimse sana hiçbir şey demez. Sen belli ki ergen uyuz çevre düşmanı bir veletsin ki öyle davranmışlar.
    Zaten fiti fiti gidip geliyordum. Motor racing oldugu icin dikkat cekti bide motor calistirmadan geldi yanima sanirim daha anlatmaya gerek yok.çevre dusmani degilim daha bi insani tanimadan yorum yapmanizi anlamadim.zaten efendiyim. Yorum icin saolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Cezayi yazardi desibrl olcumu yapmadan bende gerekli islemi yapardim. Aynen daha iyi olurdu benim açımdan

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

Bide adam daha yeni yasayi bilmiyor a1 ehliyeti ehliyetsizlikten ceza kesecekti

Yazdığın cihazda mı bir problem var ? Yok sa sende mi ? Ben de 16 yaşındayım biliyorum benim Türkçemde öyle mükemmel falan değil de sen nasıl böyle yazabildin anlayabilmiş değilim

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı Mertcan00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdığın cihazda mı bir problem var ? Yok sa sende mi ? Ben de 16 yaşındayım biliyorum benim Türkçemde öyle mükemmel falan değil de sen nasıl böyle yazabildin anlayabilmiş değilim
    Adam demiş ki "Kuzenimin telefonundan yazıyorum. Klavyesine alışamadım.". Okumadınız galiba?
    May the Force be with McLaren Mercedes

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Alıntı Mertcan00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlatamiyormuyum kuzenimin teelfonu iphone benimki lgg4 alismaadim 1 gundur bende.

Motosikleti
    speederbike
    Seni savunuyorum da sen de az dikkatli yaz, mesajı göndermeden önce bir oku, silme tuşu illa ki vardır klavyede, hatalı olan yeri sil tekrar yaz. Az biraz çaba sarfet yani. Mesajın 2 dakika geç gelir en fazla

Motosikleti
    Mondial 150 mash--> Kawasaki ninja 300
    Kardeşim kör oldum o nasıl bir yazıdır

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Öncelikle bu kadar hata ile bu yazıyı cep den yazmak büyük marifet, bu formda herkes zeki, az çok okuduğunu anlayıp beyninde kurgulaya bilir, yazılan yazıda genç arkadaşımızın ne demek istediğini anlaya bilir,

Hafta sonları kızımı almak için okula gidiyorum, okul önlerinde öyle tipler var ki ALLAH ım bu senin kulun mu diyesim geliyor, kimisi görüntüsü ile kızlara sunum yaparken (bunlar zararsız tipler) bazıları da kızlara hava olsun diye kızın yanda olan erkek çocuklara, tehdit, hakaret gibi artistik hareketlerde bulunuyor, okul yönetimine yapılan şikayetler neticesinde okul müdürü ya da muavini, böyle belalı tipler yarine, diş geçire bileceği kişilere zorluk yaşatıyor, bir nevi şov yaparak, şikayetler le ilgileniyoruz izlenimi veriyor,
    serkany bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoza gürültü için ceza yazabilmesi için desibel ölçümü yapması gerekir, dinleyerek ceza yazamaz, yazsa bile itiraz ederseniz kazanırsınız.
    dinleyerek yazmasına gerek yok. okul müdürü muhatap olmadan asayişi arasaydı. asayiş muhatap olmadan trafiği arasaydı onlarda gelip baksaydı. uygunsuz bir durum görüp çekiciyi çağırsaydı. teste götürüp uygunsuz bir durum çıktığında (park cezasını peşim yazıyor çünkü okul önüne park yasak başkaları da park ediyor mazeret değil) başlardı yazmaya çekici parası test parası otopark parası izinsiz tadilat cezası cevre kirliliği gibi o zaman kimsede ağzını açamaz kimseninde kalbi kırılmazdı.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Mesajları göndermeden önce 1 (bir) kere okusan...

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı buğratuncer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten fiti fiti gidip geliyordum. Motor racing oldugu icin dikkat cekti bide motor calistirmadan geldi yanima sanirim daha anlatmaya gerek yok.çevre dusmani degilim daha bi insani tanimadan yorum yapmanizi anlamadim.zaten efendiyim. Yorum icin saolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:13 ----------

Cezayi yazardi desibrl olcumu yapmadan bende gerekli islemi yapardim. Aynen daha iyi olurdu benim açımdan

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:14 ----------

Bide adam daha yeni yasayi bilmiyor a1 ehliyeti ehliyetsizlikten ceza kesecekti
    Yeni Yasayı kim biliyor ki... Ehliyetimde A yazıyor, adam aldı baktı bu nasıl ehliyet diyor bana...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Forza 250
    Bu nasıl bir anlatım ? Bu nasıl bir Türkçe ? Bir de okumak için ciddi çaba harcadım. Zaman kaybı...

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Kardeşim sen canını sıkma biz muhabbeti anladık. Yazım şekli falan diye sert eleştirenleri de boşver onlar kusursuz insanlar. İnternet ortamının verdiği gevşeklik var insanlarda.

Okul müdürlerimiz polislerimiz ve çoğu kamu personelimizdeki bu ego tatmini olaylarını zaten bilenler biliyor. Genelleme yapıyorum çünkü geneli bu şekilde oluyor. Bu şekilde egosu olmayanlar baş tacı zaten çok iyi polis-öğretmen-doktorlarımız var. Ama genel profil zaten belli.

Anlatılanlara istinaden çocuğa yalancı demişsiniz de polimizin güçsüz aciz olarak gördüğüne yüklenmesi sebebiyle böyle bir yalan söylenmiş yani bu yalanın kimseye bir zararı yok burda bu yanlış bilgilendirmeyi yani savunma amaçlı diş göstermeyi eleştirene kadar eleştirilmesi gereken yerler neden atlanıyor? ...
    Müdürlerin öğrenci üzerindeki baskıları-tavırları yer yer ego tatmini içeren davranışları bellidir, otorite sağlayabilmek için haklı haksız her öğrenciye sert davranırlar azarlar vâri konuşurlar.

Sana tavsiyem he de geç kimseye ters gitme ama hakkını da yedirme. Bana kalırsa sen iyisini yapmışsın. Tek sorun fazla uzatmamalıydın.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    O MÜDÜRÜN MOTORU ORADAN ÇEK DERKEN,
    ne anlatmak istediğini muhtemelen anlayamadın.
    Yarın bir gün (seni tenzih ederek) serserilerin toplaşmasının önünü kesmek için olduğunu anlaman gerekirdi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)