Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

En kaliteli benzin?

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle değil usta.

Benzin depoda kalçıkça oksidasyona uğrar ve bozulur. Benzinde su var denmesi bundan çünkü malum oksidasyon sonucu su oluşur.

İyi marka iyi istasyon denilen yerlede:

-Yakıt tazedir, beklememiştir
    -Yakıt tankları, hatlar, pompalar temizdir yakıtla beraber vaks şu bu gelmez.
    -Konulan katkıya göre katkı epeyce fark yaratabilir. Misal ülkemizde yalnızca 95 oktan benzin var. Shell eklediği katkı ile bunu 97 oktana çıkarabiliyor. Ninja 250 gibi yüksek kompresyonlu motorunu varsa farkı görürsünüz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:41 ----------

LPG'ye de katkı katılır ama gerek yok çünkü LPG insanın yaşayabildiği şatlarda donmuyor
    LPG ye hiçbir şekilde katkı atılamaz. Ne katkısı olursa olsun bu mümkün değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:14 ----------

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi hocam nitro daha iyi yanıyor ise, fuelsave'de tasarruf etmesi için daha az yanıyor olmalı. Bu durumda Shell benzinden mi çalıyor ?
    Dediğini anlamadım söyle izah edeyim. full saveden 100 litre alıyosun diyelim.(90 litresi benzin 10 litresi katkı olsun mesela) w-power nitrodan 100 litre alıyosun bu defa da.(80 litre benzin 20 litresi katkı) arada 10 litre fark oluyor. Onu da katkı tamamlıyor zaten.

Rakamlar sallamasyon örnek verdim sadece.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım aşağıda ki bilgiler doğru uzun zamandır Özellikle Nitro kullanıyorum .Gayet iyi .Diğer markalar hakkında pek bi şey diyemem
    Bende diğer firmalarda çalışmadım hiç bende diyemiyeceğim ):

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öyle diyorlar da ben shellden alınca daha uzun bp den vs alınca daha az gidiyorum o nasıl oluyor?
    Burada önemli olan shell bp değil istasyonun güvenirliği. Pompada 10 litre yazar depona 8 litre konulur. Shell gibi opet gibi firmalarda zor olur bu çünkü denetim var. Hem de her an her saat. Herşey kayıt altında. Tanka 30,000 litre girdiyse 30,000 litre satış yapacaksın yoksa tırt diyor shell.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TR deki tüm benzinler aynı dır. Aliağa çıkışlı.
    Sadece içine katkı koyar bazı firmalar onunda aman aman bi farkı olmaz.
    Benzinlik tankları eski ve sorunluysa su alır vs. o zaman sıkıntı çıkar araçta.
    Ama bu olay bir markayı tamamen kötüleme anlamına gelmez.
    Kısaca kafana göre takıl.
    zümer nickli arkadaş güzel yazmış. "hangi benzin kaliteli" temalı açılan konulara fix cevap budur.

reklamlara kanıp nitro+'la uçuyorum geyiklerine son verelim.
    ucuz ve hilesiz bulduğunuz yerden alın benzini gençler. reklama para vermeyin.

Motosikleti
    benelli tnt 250
    hepsi aynı yerden getiriyor benzini Türkiye'de kafayı yormayın koçlarım boşuna sizin benzin istasyonunda hile yoksa rafineride hile yok zaten...

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rebirth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zümer nickli arkadaş güzel yazmış. "hangi benzin kaliteli" temalı açılan konulara fix cevap budur.

reklamlara kanıp nitro+'la uçuyorum geyiklerine son verelim.
    ucuz ve hilesiz bulduğunuz yerden alın benzini gençler. reklama para vermeyin.
    Hocam her yerde fiyat aynı zaten. 1-2 kuruş fark varsa var.

Bir de 3-4 hafta depoda kalmış benzinle motorunuzu kullanmanızı tavsiye ederim. Sonra da taze benzinle deneyin. Kendiniz görün gidişte fark oluyor mu olmuyor mu.

Ha bir de kimsenin başına gelmesin ama ucuzcu yerden alınca benzinli araçlar arıza lambası yakabiliyor.

>Sevgili arkadaşlar,benzinin aynı rafinerilerden alındığı ve satıldığı konusunda herkes hemfikir olduğuna göre tüketiciye ulaşana kadarki prosedürlerde bazı problemler oluyor demekki.İlk önce rafineriden çıkışda taşımayı yapan tankerlerin tanklarının temiz ve normlara uygun olmasından başlayıp yeraltı satış depolarına kadar ulaşan bir süreçte benzin kalitesi bozuluyor.Her ne kadar görmesekte benzindeki yabancı maddeler ve içinde eriyen zararlı kimyasallar bilhassa enjeksiyonlu motorlarda mekanik sorunlara yol açıyor.Ayrıca bu maddeler benzinin oktanının değişmesine neden olarak yanma zamanlarında değişikliklere neden olarak motorun sıhhatli ve tam güçte çalışmasını engelliyor.Siz bunun farkında olmadan yeterli gücü elde edebilmek için gaz koluna biraz daha yükleniyorsunuz ve sonuç daha fazla benzin+daha az kilometre+motorda oluşan yıpranmalar olarak bize geri dönüyor.Bu durumu önlemek için ciddi firmalar sıkı denetim ve kontrollarla ve teknolojik katkılarla mallarınıkorumaya çalışıyor.Tabii sistem bayilerininde yapabileceği hileleri varsa yakalamaya çalışıyorlar.Bu nedenle benzin alırken öncelikle fiyata bakmayıp temiz firmalarla çalışın ve lütfen adı çıkmış yerlerden benzin almayın.Yakalanan hırsız bir daha yapmaz demeyin.Sağlıcakla kalın...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hepsi aynıdır. Önemli olan sirkülasyonu çok olan istasyondan almaktır. Az satan, tenha istasyonlardan huylanırım.

Alıntı UUR09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepsi aynı yerden getiriyor benzini Türkiye'de kafayı yormayın koçlarım boşuna sizin benzin istasyonunda hile yoksa rafineride hile yok zaten...
    Aynı yerden getirilmiyor. 20-25 ülkeden petrol alıyor Türkiye. Iraktan isveçe, hindistandan ingiltereye kadar.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi aynıdır. Önemli olan sirkülasyonu çok olan istasyondan almaktır. Az satan, tenha istasyonlardan huylanırım.
    Hee seko hepsi aynı. Harbiden bak

Keşke o taşıma yapan tankerlerin içini bir görseydin. Bir de depolama tanklarının içini falan...

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Yani sonuç olarak

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)