Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor için kredi hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    musclegent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar

Kısmetse bu hafta işe başlıyorum motorumu alabilmek için.

*İlk girişimde maaş bordromla gitsem bana kredi verirler mi ?
    *Çekeceğim tutat : 15.000 Tl
    *Taşıt kredisine mi giriyor ihtiyaç kredisine mi giriyor ikisinin avantajları dezavantajları nelerdir.?

Geri ödeme nasıl sizin açınızcan aydınlatırsanız çok sevirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    En az 6 ay sigortalı calısman lazım öyle olsa bırgunluk işe girer millet krediyi cekınce işten cıkar :D
    musclegent bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha BWS100 / Honda CBR250R
    Öncelikle yeni işin hayırlı olsun.

Ben yeni işimde 3 aylıkken kredi aldım ve motorumu satın aldım.

Eğer çalışacağın işyeri bir bankanın bir şubesi ile anlaşmalı olarak çalışıyorsa ve şirketinize atanmış bir müşteri temsilcisi var ise önceliğin onunla aranı iyi tutmak olsun. Tabi bu zamana kadar kullandığın kredi kartlarının zamanında ödemeleri, faturalarının zamanında ödemeleri senin bireysel kredi notunu etkilediği için kredibilite miktarını da etkiliyor.

Benim temsilcim ile aram iyiydi, ödemelerim düzgündü. Talep ettiğim miktar 1.5 saat sonra onaylandı ve hesabıma geçti.

İhtiyaç kredisi olarak aldım, maaşım harici gelirim olması da kredi miktarım konusunda önemli bir etkendi.

Şimdiden hayırlısı olsun, kazasız belasız güzel sürüşler senin olsun.

Saygılar,

Efe
    musclegent bunu beğendi.

Hangi model alacagınızı yazmanız faydalı olucaktır.Bayiler kendi bünyesinde kredili satış yapabiliyor. Tabi modele görede değişiyor.
    musclegent bunu beğendi.

Honda CBR 250R alacağım kısmetse yeni kasa 2014 üzeri,

İnsan kaynaklarındaki bayan hemen çekersiniz maaş bordronuzu veririz dedi , anlaşmalı olduğu bi banka varmış zaten ordan maaş hesabı açtırmak zorundayım

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Arkadaşım 8 bin kredi ile motor aldı.
    6 ay bindi
    Ödeyemedi, motoru sattı.
    Aldığı parayla krediyi bile kapatamadı, üstelik faiz ödemek zorunda kaldı.

Kısaca zevkin veresiyesi olmaz.
    Zevk değil ihtiyaç diyorsan 2. el CBF 150 ile borçsuz dertsiz başla.
    Motorunda senin ve rehinsiz olsun.
    Metehan07-70, musclegent, leon99 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 ay bindi
    Ödeyemedi, motoru sattı.

Ustam yeni mezunum Üni , hem ihtiyaç hem de hayalim zaten , mecbur bi işe başlamak zorundayım başlamışkende ödeyeceksem motorumun parasını ödeyim diyorum.
    Almışken iyi birşey almak istiyorum al sat sevmiyorum , kolayca satabileceğim hemde CC yükseltmem için geçiş motoru olacağı için uygun bi seçim olduğunu düşündüm

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ikinci el alacaksan ihtiyaç kredisi çekersin, alırsın motorunu binersin satarsın, zararın çok olmaz. sıfır motor alacaksan, bankanın o markayla anlaşması varsa taşıt kredisi de çekebilirsin istersen; ama onu tekrar satarken bayağı bi zararın olur.

krediyi çekersin, sonra motoru satıp borcu kapamak istersen, faiz indirimi yapıyolarsa bi kerede kapat yok yapmıyolarsa, bırak ayda ayda öde gitsin, boşuna günü gelmeyen taksidin faizini ödeme.

madem kredi çekecen, içine sinen bi motor al ki, sonra satıp matarsan, elinde olmayan motorun borcunu ödemeyle uğraşma.

ben de kredi çektim biraz, ayda ayda tın tın ödüyom. indirim yaparlarsa toplu ödeme yaparım, yapmazlarsa 1,5 sene daha ödemeye devam.
    musclegent bunu beğendi.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci el alacaksan ihtiyaç kredisi çekersin, alırsın motorunu binersin satarsın, zararın çok olmaz. sıfır motor alacaksan, bankanın o markayla anlaşması varsa taşıt kredisi de çekebilirsin istersen; ama onu tekrar satarken bayağı bi zararın olur.

krediyi çekersin, sonra motoru satıp borcu kapamak istersen, faiz indirimi yapıyolarsa bi kerede kapat yok yapmıyolarsa, bırak ayda ayda öde gitsin, boşuna günü gelmeyen taksidin faizini ödeme.

madem kredi çekecen, içine sinen bi motor al ki, sonra satıp matarsan, elinde olmayan motorun borcunu ödemeyle uğraşma.

ben de kredi çektim biraz, ayda ayda tın tın ödüyom. indirim yaparlarsa toplu ödeme yaparım, yapmazlarsa 1,5 sene daha ödemeye devam.
    Cevap için teşekkürler dostum

İkinci el bi CBR 250R alıcam 11.000 civarı bekliyorum satış rakamını , 4.000 TL de ekipman , kilit , bakım vs...
    2017 CBR250RR gelirse otomatikman zaten fiyatlar düşer diye düşünüyorum o yüzden 2014 üstü çift farlı yeni kasa bi CBR250R alırsam satması daha kolay olur diye düşünüyüorum 2013 ve altına rağbet olmaz kanısındayım

Motosikleti
    turuncu
    madem kredi çekip alacan, kafaya koydun, mutlaka kasko yaptır. kaza-maza neyse de, göz koyan çok olur o motora biri alır götürüverir, sonra yandım anam deme.
    musclegent bunu beğendi.

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    3.ay sigortanda kestirti olmadan aynı yerde çalış gerisi kolay
    3 ay sabır etmen gerekecek ;)
    musclegent bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 ay bindi
    Ödeyemedi, motoru sattı.

AH azizim ahh bu millet adam olduğunu benim gözüm görmez veya bu milletin başına ciddi bir felaket gelir ,uzun süren ekonomik buhran gelir belki öyle adam olurlar lar,

Tüketim toplumu olduk tüketim ,
    Hazırcı üretmeden tüketim,
    Ev kredisini düşür ev fiyatları balon olark şişsin....Az çok dünya ekonomisini bilirim bu mallık bir bizde var , Kazanmadığı parayı harcama...
    Buna büyük büyük şirketleride dahil küçük şirketlerde bireylerde öz sermaye olmadan hazırcı kazanç..
    Kredi ile mal alacak isen ez az %75 öz sermaye olmalı hadi bizim melketde %50 olsun,

Şimdi çalıştığın yerde iki ay deneme süren var o dolmadan işine son derlerse ne olacak.?
    Cevabı var mı yok?
    Birde bunları diyen uni mezunu teoride bir şeyler ögrenmiş olması lazım... Hay ben o universite'yi hay ben o universitenin 4 işlem öğretemden öğrencileri mezun eden hocalarını ,
    Gerçi o hocalarda 4 işlem biliyormu muhakeme kurabiliyor mu o da ayrı konu ,
    CANDAŞ olacaksın CANDAŞ
    Kapatacaksın azizim böyle üniveristeleri zaten mantar biter gibi üniverite açıldı kalite desen liseden(kıyas kendi dönenmim) hallice

100 X aldın , Acil durumda kaça satarsın(kredini ödemeyediğin temerüt düştügün durumda) 80 X o da en iyi ..
    100 X kredi çektin geri ödemen 120 X olur,

Gidip bu sorduğun soruyu "aklı başında mantıklı"" ekonomi ile ilgili bir Prof. sorsan sana diyeceği cevap 6 Bin TL olmadan kredi çekme der.

Hadi bende sana 4 Bin TL öz sermayen olmadan 12 Tl lik motor alacak krediyi çekme derim
    4 Senin + 8 Kredi...
    Quad87 bunu beğendi.

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı musclegent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CBR 250R alacağım kısmetse yeni kasa 2014 üzeri,

İnsan kaynaklarındaki bayan hemen çekersiniz maaş bordronuzu veririz dedi , anlaşmalı olduğu bi banka varmış zaten ordan maaş hesabı açtırmak zorundayım
    Hangi bankaymış o

Zevkin veresiyesi olmaz. Para biriktir öyle al derim.

Alıntı serkany adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AH azizim ahh bu millet adam olduğunu benim gözüm görmez veya bu milletin başına ciddi bir felaket gelir ,uzun süren ekonomik buhran gelir belki öyle adam olurlar lar,

Tüketim toplumu olduk tüketim ,
    Hazırcı üretmeden tüketim,
    Ev kredisini düşür ev fiyatları balon olark şişsin....Az çok dünya ekonomisini bilirim bu mallık bir bizde var , Kazanmadığı parayı harcama...
    Buna büyük büyük şirketleride dahil küçük şirketlerde bireylerde öz sermaye olmadan hazırcı kazanç..
    Kredi ile mal alacak isen ez az %75 öz sermaye olmalı hadi bizim melketde %50 olsun,

Şimdi çalıştığın yerde iki ay deneme süren var o dolmadan işine son derlerse ne olacak.?
    Cevabı var mı yok?
    Birde bunları diyen uni mezunu teoride bir şeyler ögrenmiş olması lazım... Hay ben o universite'yi hay ben o universitenin 4 işlem öğretemden öğrencileri mezun eden hocalarını ,
    Gerçi o hocalarda 4 işlem biliyormu muhakeme kurabiliyor mu o da ayrı konu ,
    CANDAŞ olacaksın CANDAŞ
    Kapatacaksın azizim böyle üniveristeleri zaten mantar biter gibi üniverite açıldı kalite desen liseden(kıyas kendi dönenmim) hallice

100 X aldın , Acil durumda kaça satarsın(kredini ödemeyediğin temerüt düştügün durumda) 80 X o da en iyi ..
    100 X kredi çektin geri ödemen 120 X olur,

Gidip bu sorduğun soruyu "aklı başında mantıklı"" ekonomi ile ilgili bir Prof. sorsan sana diyeceği cevap 6 Bin TL olmadan kredi çekme der.

Hadi bende sana 4 Bin TL öz sermayen olmadan 12 Tl lik motor alacak krediyi çekme derim
    4 Senin + 8 Kredi...
    Sakin ol şampiyon
    Biz iş dünyasında tecrübe sahibi olmayan yeni mezunlarız , tabiki bu konuda tecrübe edinmiş insanlardan bilgi alarak yolumuzu bulacağız

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yenı ısın hayırlı olsun kardesım
    dırek kredı cekme ıs ortamını falan bı gor once sonra ben burada uzunca bı sure calısırım dersen gıt kredını cek
    sonucta motoru herkes cebındekı hazır parayla gıdıp almıyor.ıs ortamını gor dememın sebebı ıse alısamazsın ortamını begenmezsın sonra sevemedıgın o ısyerınde kredıyı odeyebılmek ıcın zorla calısmak zoruda kalma bu pek hoş olmaz
    musclegent bunu beğendi.

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Şuan bende senin durumundayım ama çalıştığım işten biraz para biriktirip oyle kredi düşünüyorum 3000 biriktiip kendi motorumu 4000 satıcam (ybr esd) 3000 dw kredi 10.000 tl ye rs almayo düşünüyorum kısmetse böyle bi yol izlemeni tavsiye ederim
    musclegent bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Taşıt kredisinde faiz daha düşüktür ama araç ipotekli olur, sonra ipoteği kaldırırsın.
    İhtiyaç kredisinin faizi fazla olur, ama motosiklet senin olur.

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taşıt kredisinde faiz daha düşüktür ama araç ipotekli olur, sonra ipoteği kaldırırsın.
    İhtiyaç kredisinin faizi fazla olur, ama motosiklet senin olur.
    artı, motosiklete taşıt kredisi pek verilmiyor.
    gene bi artı, taşıt kredisi çekince kasko zorunluluğu var.
    musclegent bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    artı, motosiklete taşıt kredisi pek verilmiyor.
    gene bi artı, taşıt kredisi çekince kasko zorunluluğu var.
    Astarı yüzünden pahalı gibi bir şey oldu şimdi bu
    musclegent bunu beğendi.
    May the Force be with McLaren Mercedes

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)