Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motor için kredi hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı musclegent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar

Kısmetse bu hafta işe başlıyorum motorumu alabilmek için.

*İlk girişimde maaş bordromla gitsem bana kredi verirler mi ?
    *Çekeceğim tutat : 15.000 Tl
    *Taşıt kredisine mi giriyor ihtiyaç kredisine mi giriyor ikisinin avantajları dezavantajları nelerdir.?

Geri ödeme nasıl sizin açınızcan aydınlatırsanız çok sevirim
    işe girdiğin firmaya ve mesleğine göre farklılık göstermekle birlikte 3 ay çalışmış olman ve duruma göre 6 aydır sigortalı olman istenilir.
    Taşıt kredisi alırsan şayet kasko yaptırman zorunlu olacağından o iş astarını geçer kaskolar motorda oldukça yüksek.
    ihtiyaç kredisi alman daha mantıklı bununla birlikte zaten yeni kanunla 48 aya kadar bireysel kredi alabilirsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    15.000 TL kredi çekeceğim demişsin, yani tahmini geri ödemen 18.000 TL civarı olacak. dolayısı ile sen motoru oldukça pahalıya almış olacaksın, uzun süre aynı motoru kullanmayı düşünmüyorsan, fikrini değiştirip, biraz para biriktirip öyle motor almanı veya daha cüz'i motosikletler ile başlamanı öneririm. Böylece ekonomik olarak daha rahat olacağından daha mutlu olursun diye tahmin ediyorum...
    musclegent bunu beğendi.

musclegent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yorumlar için çok teşekkürler yapmam gerekeni anladım

*Kredinin en azından faizini biriktirip ana parayı eğer motoru satarsam öderim.Bu parayı biriktirene kadar kredi çekmicem.

*İhtiyaç kredisi daha avantajlı geldi bana

Motosikleti
    Tmax 530
    Para biriktirmek zor. Ufak meblaglarla borclanmak mantikli, ben de benzer yollardan gectim..
    Sanirim ailen ile birlikte yasiyorsun. Giderin yok, uzun vadede olmayacak ve seni sarsmayacak miktarlar oldugu surece kredi alinabilir.
    Sonra yavas yavas buyutursun aracini..
    Evlilik zamani yaklastiginda da satarsin bir guzel dugununu yaparsin oh miss.
    Cok ileri gittim demi dugunu bosver simdilik

Saygilar..

musclegent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acgh1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para biriktirmek zor. Ufak meblaglarla borclanmak mantikli, ben de benzer yollardan gectim..
    Sanirim ailen ile birlikte yasiyorsun. Giderin yok, uzun vadede olmayacak ve seni sarsmayacak miktarlar oldugu surece kredi alinabilir.
    Sonra yavas yavas buyutursun aracini..
    Evlilik zamani yaklastiginda da satarsin bir guzel dugununu yaparsin oh miss.
    Cok ileri gittim demi dugunu bosver simdilik

Saygilar..
    Valla evlilik zor bu devirde üstadım ... hem maddi hem MANEVİ ...

Evet ailemle kalıyorum giderim yok Allah'a şükür biraz ev ekonomisine katkı biraz da işte kendi hayallerimi gerçekleştirmek

gSol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Ben de seninle aynı durumdayım, ehliyetimi almaya hak kazandım, şimdi kredi notumu yükseltmeye çalışıyorum. kendine güveniyorsan çek krediyi ama geri ödeyeceğin toplam miktarı mutlaka göz önüne al. en az faiz koyan bankalar ING ve Finansbank. maaş aldığın bankanın maaş müşterilerine özel faizli kredileri de olabilir. Daha önce düzenli kredi ve kredi kartı kullandıysan 3 ay çalışman yeterli kredi çekebilmen için, hatta 2 ay sonunda dene belki çıkabilir. Ama daha önce bir bankayla işin olmadıysa 6 ay beklemen gerekebilir..

Şimdiden hayırlı ola inşallah ;)
    Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine...

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Bir hışımla motosiklet almak için benzer düşüncedeydim. Bu iş yerine başlayalı 2 ay olacak neredeyse. Daha önceki anlaşmalı bankamız kredi başvurumu onayladığı için hazırda 15bin tl beklemede ve istediğiniz zaman kullanabilirsiniz dendi. Biraz düşününce faiz artacağı için bir sonra ki sezon başına kadar ne kadar biriktirebilirsem biriktirip kalanını toparlamaya çalışacağım. Kar-Zarar olayını düşünmekten ziyade özel sektör ve gelecek yıllarda Türkiye'nin durumunun ne olacağına emin olamamaktan sanırım Sanırım doğru yolda bu olacaktır.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)