Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yine bir 250-200cc karşılaştırması ve tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    İyi forumlar arkadaşlar. Şuan ybr esd kullanmaktayım ve motorumdan çok memnunum konforu ve stabilize oluşundan 12 bin km dir kullanıyorum hiç arıza vermedi hiç vericek gibide durmuyor. Konumuza donucek olursak artık cc yukseltme zamanı geldiğini düşünüyorum ve çok fazla seçenek olduğu için karar veremedim hala. Butce konusundan dolayı r25 ve inazuma f modellerini listeye almıyorum ikiside farklı tarz ama enfes motorlar bir liste yapıcak olursak kafamda sırayla sunlar var en yakın baktığım

1. Rs200
    2. Cbr 250
    3. İnazuma
    4. 250sl

Tavsiyelerinizi ve nedenlerini bekliyorum özellikle rs kullanıcıları

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    2.el dusunuyorsunuz galiba .ben kullandığım motoru bilirim inazuma harika bir motordur ozellıkle ybr kullanıyorsanız ancak ybr den hız konusunda bir tık onde dıyebılırım bence en buyuk handikabıda budur yoksa kendini bilen uzun yıllar kullanıcak adam ıcın süper bir motor

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Aslında konfor arıyorum ama inazumada cidden yavaş ve tip olarak yakışıklı değil üstelik çok yakıyo diğerlerine göre sırf mükemmel konfor için alınsbilirmi acaba

Motosikleti
    Lifan Traveller 150 - Xmax 250 - NC 750 X DCT
    YBR Naked bir motorken listelediğin motorların 3'ü supersport sence doğru bir karar mı ? Naked motorları da araştır istersen biraz

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı Ogretmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR Naked bir motorken listelediğin motorların 3'ü supersport sence doğru bir karar mı ? Naked motorları da araştır istersen biraz
    Arkadas ybr yı acemilik atma maksadı ıle başlangıç motoru olarak kullanmış tahminimce
    Cbr250 candır hoştur ybr den sonra yakıyor gibi gelir

Motosiklet_C - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    seçeneklerinin arasında tek konforlu olan inazuma. konfor arıyosan eğer başka şansın yok diyebilirim. ama biraz konforlu olsun diyorsan ayrıca en az yakanı olsun diyosan rs200 derim. biraz şekil olsun diyorsan konforda eh olsun biraz bide az yaksın diyorsan tabi en az değil o zaman cbr 250 derim. 250 sl ye girme kawasaki benim sevdiğim bir motordur lakin o ücrete değeceğini düşünmüyorum ve aralarında en fazla yakan ve en kalas olanda odur bence onu listeden çıkart. durum böyle kardeşim. Vesselam.
    Motosiklet Ci

Bilalancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben senin yerinde olsam cbr250r alırım. Biraz ss binmiş olurum. Sonra ona düz yüksek gidon takıp sport touring e çeviririm. (youtubeda nasıl çevrildiğini ve nasıl göründüğünü izleyebilirsin.) Böylece tek taşla iki kuş vurmuş olurum.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    mt 25 i de listeye katmanızı tavsiye ederim. Ha yok ben bu 4 motordan birini istiyorum diyorsanız bence cbr 250 ya da 250 sl

Motosikleti
    Yamaha YBR 125ESD
    En deli kaçan kawasaki .

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tnt tavsiye ederim rs yerine tnt250 naked da en iyi tasarıma sahip bence
    ...garip... bunu beğendi.

aliberkgngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CG100>>CBR250>>NMAX
    ben hondayı direk elerim BENCE parasını haketmiyor diğer motosikletleri kullanmadım ama rs200 kulağa güzel geliyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Arkadaş r25 butcem yetmiyor demiş mt25 ,tnt250 ile gelmissiniz 😊😊galiba onlarda bütçesi yetmez.. söylediğin bu motorların tamamı geçiş motorudur bunlara alıştık tan sonrada bir yüksek cc geçmek isteyeceksiniz oyuzden fazla masrafa gerek yok..
    burda bakman gereken hem ikinci eli iyi olsun hemde çok sıkıntı cikarmasin (yakıt ve bakim arıza açısından )
    sekil ve güç titresim konfor ise (dorduncu beşinci önceliğin olmalı)

Al ikinci el bir NS200 zaten sana ilk basta çok güçlü hissini verecek tır senin kulandigin aracın gücünden İKİ kardan daha fazla gücü var..

Ha ben ns200 naked istemiyorum diyorsan sana eski kasa cbr250 kalıyor seçenek olarak.

Diğer saydiklari ise geç
    Kawasaki ( işletme sıkıntılarından dolayı alinmaz)
    Rs ( ns den aman aman farkı yok gerek yok)
    İnizuma (evladiyelik motor yani evladiyelik geçiş motorudur değil )
    neobirzenci bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Rs200 kullanicisiyim, oncelikle abs li olmasi buyuk avantaj, ben artik acemi degilim abs ye ihtiyacim yok muhabetlerine hic girmiyorum... Yakit konusunda sinifinin lideri. Oturus pozisyonu ss degil, bu kimine gore avantaj olabilir. Yedek parca ucuzlugu konusunda yine sinifinin lideri. Performans gayet tatminkar, 0-100 8sn 0-152 30sn civarinda. Ns modeline gore kronik problemleri duzeltilmis bir model. Mercek farlar, led stop ve sinyaller, yaris tigi egzoz falan guzel detaylara sahip.

R25 ve cbr250r de sevdigim makineler. R25 in sesi beni cezbediyor, performansi 250likler arasinda lider ama pahali, yakit tuketimi fazla, yedek parcasi nispeten pahali bir makine. Cbr250 rs200e nazaran biraz daha guclu ama bunu normal kullanimda degil ancak iki makine yan yana geldiginde anlayabilirsin, yakit tuketimi makul, yedek parca fiyati makul sayilabilir, kullanici dostu bir makine ama sahsen gorunuse onem verdigim icin bu makine beni hic etkilemiyor.

10.000 lira butceye rc200 de eklemelisin, imkanin varsa o makineyide gormeni tavsiye ederim

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    Ustam ybr den geçecek isen ss tarzı motorları çok önermem. En azından ben şöyle demiştim " Bu ne Tövbe Bismillah bir garip oturuyorum" Uzun km git dese biri pek tercih edeceğim bir motosiklet türü olmaz. İnazuma hantal ama konforlu. Rs 200 garip bir şekilde 200 lük makineye göre iyi uzuyor ama çift ş li organımda biraz rahatsızlık hissetmiştim yüksek devirde. Keza ktm ile çok benziyor rs 200 motor titreşimi. Arkadaşlar TNT önermiş gayet hoşuma gidiyor o motorda benden bu kadar
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Sabah sabah yazayım:

Yeşil olsun

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ben de turuncu diyeyim, iyice karışsın buralar.
    neobirzenci bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 125 R
    ktm rc250 de eklenebilir bu listeye, tabi biraz pahalı diğerlerine göre.
    Peyk74 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)