Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fotoğraf çekimi için makine tavsiyesi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    merhaba ,

Günlük hayatta ve gezinti ve benzeri zamanlarda anı fotoğraflamak için kullanabileceğim hoş bir görüntü alacağım fotoğraf makinesi arayışındayım.

Bu konuda bilgim biraz düşük ( Planladığım bütçe : 500/700 lira aralığında )

Kullandığınız veya önerebileceğiniz bir marka/model var ise paylaşmanızı rica ediyorum. Hatta o makine ile çekimleriniz mevcutsa onuda eklerseniz memnun olurum.

İnternet ortamında takıldığım bir forum olmamasından dolayı konuyu bu forumda açtım. Diğer bölümler aktif olmadığından dolayı moto sohbet bölümünün daha uygun olacağını düşündüm.

Gerekli bir kaç araştırmayı yaptım ama öneri&tavsiyelerinizi bekliyorum.

ek olarak 2 model belirledim. 2 cihaz hakkında fikri olan var mı ?
    Samsung WB1100F Smart Dijital Fotoğraf Makinesi
    http://www.hepsiburada.com/samsung-wb1100f-smart-dijital-fotograf-makinesi-p-FTKMPKSMSNGWB110-S

Nikon Coolpix L340 20,2 MP Dijital Fotoğraf Makinesi
    http://www.hepsiburada.com/nikon-coolpix-l340-20-2-mp-dijital-fotograf-makinesi-p-FTKOMPNIKCLPXL340

Teşekkürler.
    adm12 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Bence onların hiç birisini alma. Zaten şu an telefonlarda ki entegre lensler ile gayet güzel fotoğraflar çekilebiliyor. Biraz daha para biriktir ve canon veya nikon gibi güzel bir makine al, ömürlük kullan. Zaman ile lenslerini de alırsın, güzel bir ekipmana sahip olursun. Ben Canon 600D kullanıyorum, 3 farklı lens'im var. Çok da memnunum. Gönül ister ki çok daha iyisini alalım, ama amatör adam için yetiyor.
    Ayrıca fotoğrafı makine değil insan çeker. Perspektifi, sahneyi, arka planı yakalamak önemli. Yakaladın mı efsane fotoğraflar çıkar ortaya. Hangi makineyle çekersen çek fark etmez.
    Ranay bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence onların hiç birisini alma. Zaten şu an telefonlarda ki entegre lensler ile gayet güzel fotoğraflar çekilebiliyor. Biraz daha para biriktir ve canon veya nikon gibi güzel bir makine al, ömürlük kullan. Zaman ile lenslerini de alırsın, güzel bir ekipmana sahip olursun. Ben Canon 600D kullanıyorum, 3 farklı lens'im var. Çok da memnunum. Gönül ister ki çok daha iyisini alalım, ama amatör adam için yetiyor.
    Ayrıca fotoğrafı makine değil insan çeker. Perspektifi, sahneyi, arka planı yakalamak önemli. Yakaladın mı efsane fotoğraflar çıkar ortaya. Hangi makineyle çekersen çek fark etmez.

Bu değerli cevap için çok teşekür ederim. Fakat Canon 600d gibi pahalı bir makine yada 700 lira dan daha yüksek bir bedele mal olacak bir makine kesinlikle planlarıma uymadığı için amatör bir seviyede fotoğraf çekme hevesimi tatmin edecek daha düşük aletlere bakmayı tercih etmiştim.
    Malum yaşam şartlarından kaynaklanan gelir giderler nedeniyle o kadar yüksek fiyatlı makineler önümde ki 2 yılda gündemimde olmuyor olacak.

Eğer benim attığım 2 linkteki makineler hakkında bilginiz var ise yada benzer fiyatta önerebileceğiniz bir makine varsa duymak isterim.

Ayrıca telefona takılan lens konusunu da hemen araştırıyor olacağım
    Çok teşekkürler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    ben canon powershot a2200 ile çektim bir adette tripot aldım 10 tl ye makine 135 tl al motorun bir köşesine koy veya cebinde taşı her zaman hazır olur. başına bir şey gelirse üzülmezsin hem de acemiliğini atarsın. ilerde iyi bir şey aldığında yedekte durur. not resimleri etkinlik gezi fotoğrafları bölümünde 100 cc 1 ve 100 cc 2 de görebilirsin.
    Ranay bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben canon powershot a2200 ile çektim bir adette tripot aldım 10 tl ye makine 135 tl al motorun bir köşesine koy veya cebinde taşı her zaman hazır olur. başına bir şey gelirse üzülmezsin hem de acemiliğini atarsın. ilerde iyi bir şey aldığında yedekte durur. not resimleri etkinlik gezi fotoğrafları bölümünde 100 cc 1 ve 100 cc 2 de görebilirsin.
    2 konunuzu da inceledim . İyi gezmişsiniz fakat yanlış anlaşılmak istemem ama cep telefonu ile benzer yada daha iyi fotoğraf çekebilirmişim gibi geldi bana. Biraz daha yüksek kalite fotoğraflar elde etmek istemiştim aslında

Çok teşekkür ediyorum

typhoonn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Bi zamanlar canon sx150 diye makine kullanmistim cok hosuma gitmisti forumlarda onunla cekilen fotograflar vardi sanirim ozellikle donanimhaberde ayrica enstantane diyafram ayarini elle yapabiliyodum daha sonra sx160 modeli cikti sanirim.. O zamanlar canon 550d kullanicisi olarak memnun kalmistim inceleme firsati bulabilirsen tavsiye ederim..
    Ranay bunu beğendi.

2.el Eos-m
    Ranay bunu beğendi.
    ||| 500Px.com/Arranger ||| Flickr.com/photos/132925453@N03 ||| Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg |||

adm12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda msx 125. SYM sympony 200i
    söylediğin fiyat aralığında dijital makinelere bakma bir telefonun yapabildiğinden öteye geçmiyorlar. Aynasız makinelere yönelebilirsin hem gövdeleri küçük hemde uygun fiyata bulabilirsin. Ben Olympus Pen EPL3 kullanıyorum çok memnunum. ( yaptığım gezi paylaşımlarına bakabilirsin)
    sahibinden.com dan temiz ikinci el bulursan uyguna gelir. Bazıları bir heves alıp kullanamayınca satıyorlar.

Link verdiğin iki makine yarıprofesiyonel diye geçiyor açıkçası zoom özellikleri dışında pekte iyi tarafları yok.
    Ranay bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı adm12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    söylediğin fiyat aralığında dijital makinelere bakma bir telefonun yapabildiğinden öteye geçmiyorlar. Aynasız makinelere yönelebilirsin hem gövdeleri küçük hemde uygun fiyata bulabilirsin. Ben Olympus Pen EPL3 kullanıyorum çok memnunum. ( yaptığım gezi paylaşımlarına bakabilirsin)
    sahibinden.com dan temiz ikinci el bulursan uyguna gelir. Bazıları bir heves alıp kullanamayınca satıyorlar.

Link verdiğin iki makine yarıprofesiyonel diye geçiyor açıkçası zoom özellikleri dışında pekte iyi tarafları yok.
    Konularınıza baktım gayet tatmin edicek kalitede gözüküyor fotoğraflar cihazın bedeli de üstün körü bakınca 700 tl civarlarında
    biraz araştırmaya başlıyourum. Çok teşekkürler
    adm12 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dijital makineler daha çok telefonlarda ki performansı gösteriyor. pro olmadıkça tatmin etmeyecektir
    Ranay bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Ekonomiyi biraz zorlasan,Canon Dslr tavsiye ederim
    En kral makineyide getirsen,ışık,nesneye bakış açınız,ve en önemliside fotoğrafı insan çeker
    Gereken ayarları bilmek,gerekir,makineye hakim olmanız şarttır,karanlıkta,açık havada,gölgede,hava şartlarını,kaideye alarak,çekeceği kareyi hesaba katmalı
    İşin özür,fotoğraf terimlerini,azda olsa öğrenmeli
    İso?Perde hızı?Diyafram,çekim modları
    Sana tavsiyem sıfır alma,satarken değer kaybı çok olur
    Küçük dijital kompakt makine,canon powershot a2200 başladım zamanla yetmez oldu, DSLR makine arayış içine girdim,sonra Canon Eos 1100d aldım,3 sene kullnadım
    Kullanmayada devam ediyorum,belli zamandan sonra Canon Eos 1100d yetmez oldu,satılık Canon Eos 1100d var
    Bizim motosiklet işine döndü,125 cc derken yukarı doğru gidiyor
    Dijital kompakt makine aldıktan,belli zaman geçtikten sonra sıkılacaksın,internette gördüğün,fotoğrafları çekmeye çalışacaksın ama olmayacak,hırs yapacaksın
    Ekipmanları tam,ham fotoğrafı işleyip,baskıya hazırladıktan sonra,internette,paylaşıma verince,insanı mest ediyor
    DSLR makine tavsiye ederim ama maddiyat düşük
    Örnek fotoğraflar
    Ham hali
    Diyafram öncelikli

Basit programda renklerini canlandırarak,düzeltme yaptım

İş,insan,fotoğraf makinesi,ekipman,gerisi gelir
    Ranay bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı fz6_fazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekonomiyi biraz zorlasan,Canon Dslr tavsiye ederim
    En kral makineyide getirsen,ışık,nesneye bakış açınız,ve en önemliside fotoğrafı insan çeker
    Gereken ayarları bilmek,gerekir,makineye hakim olmanız şarttır,karanlıkta,açık havada,gölgede,hava şartlarını,kaideye alarak,çekeceği kareyi hesaba katmalı
    İşin özür,fotoğraf terimlerini,azda olsa öğrenmeli
    İso?Perde hızı?Diyafram,çekim modları
    Sana tavsiyem sıfır alma,satarken değer kaybı çok olur
    Küçük dijital kompakt makine,canon powershot a2200 başladım zamanla yetmez oldu, DSLR makine arayış içine girdim,sonra Canon Eos 1100d aldım,3 sene kullnadım
    Kullanmayada devam ediyorum,belli zamandan sonra Canon Eos 1100d yetmez oldu,satılık Canon Eos 1100d var
    Bizim motosiklet işine döndü,125 cc derken yukarı doğru gidiyor
    Dijital kompakt makine aldıktan,belli zaman geçtikten sonra sıkılacaksın,internette gördüğün,fotoğrafları çekmeye çalışacaksın ama olmayacak,hırs yapacaksın
    Ekipmanları tam,ham fotoğrafı işleyip,baskıya hazırladıktan sonra,internette,paylaşıma verince,insanı mest ediyor
    DSLR makine tavsiye ederim ama maddiyat düşük
    Örnek fotoğraflar
    Ham hali
    Diyafram öncelikli
    https://s6.postimg.org/m7iwgefxd/IMG_0432.jpg
    Basit programda renklerini canlandırarak,düzeltme yaptım
    https://s6.postimg.org/dqje5hb8h/IMG_0432.jpg
    İş,insan,fotoğraf makinesi,ekipman,gerisi gelir

bu harika bir fotoğraf resmen aşık oldum diyebilirim.
    canon eos 1100d mi kullandığınız makine ?
    o kalitede bir çekim için bütçeyi arttırabilirim sanki

Ayrıca bir fotoğraf konusunda temel eğitime yazılmayı da düşünüyorum zaten
    Yanlış anlaşılma olmasın diye söylemek istedim. Makineyi aldık şahane fotolar gelecek parasıyla değil mi düşüncesinde değilim.
    fz6_fazer bunu beğendi.

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    İlk başta,çok kafa bulandırıyor,bizim başlangıç motosikletlerine benziyor,ybr,cbf,diğerleri,şunumu alsam,bunumu alsam,onun tipi güzel,bunun yakıdı düşük,tilkiler dönmeye başladımı,beyin hata veriyor
    Canon powershot a2200 çekilen bir kare
    Ham hali

Biraz renklendirme

Eğitimin yanlış anlaşılması olmaz,kendinize güvenin
    Ayrıca bir fotoğraf konusunda temel eğitime yazılmayı da düşünüyorum zaten
    Yanlış anlaşılma olmasın diye söylemek istedim. Makineyi aldık şahane fotolar gelecek parasıyla değil mi düşüncesinde değilim.
    Adobe photoshop programını öğrensem, daha iyi fotoğraflar çıkacak,Canon Eos 1100d bir yere kadar
    Kursuna gidin,bizede faydanız olur,pes etmeyin kendinizi geliştirin,Canon kullanıcılarının olduğu,siteler var,size daha yardımcı olur
    Ranay bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    İyi bir cep telefonu yeter de artar bile. Bak altta note 4 ile çekip sonrasında snapseed ile düzenlediğim bir resmi paylaşıyorum.
    Ranay bunu beğendi.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Turist kamerasiyla pek mutlu olamazsin. Bende nikon d90 var 5 senedir kullaniyorum ayda 250 lira koseye atarak aldim sabrettim. Bence elinde guzel bir miktar var bir kac ay daha sabredip ekleme yap ve daha mutlu olabilecegin bir cihaz al. Bilgisayar ile elde edebileceğin yapay sonuçları doğrudan cihaz uzerinde kendi ayarlarinla elde edebilirsin. Ama illaki alacam diyorsan da nikonu al bence.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Canon D450 kullanıyorum.
    O bahsettiğin makinalara hiç bulaşma derim.
    Neden her ikisinide deneme, kullanma şansım oldu kesinlikle tatminkar değil. Ayrıca Canon kalitesini hiç bir ortamda alamadım.

Canon 450d- Cebit Fuarı..
    Burada görüldüğü üzere çekilen malzeme kaliteli ve güzel olduktan sonra makinenin bi önemi kalmıyor aslında

antilop_skul bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    fotoğraf cekmeyi sevmem ama anlık buldugumu cekerim

yenit elefonumla bu guzel kareyi elde ettim hicbir efekt yok sadece telefonun orjinal kamerasındaki profesyonel makinalardaki gibi detay ayarlar var .

LG V10 ANDROİD CEP TELEFONU 16MP arka kamera (f/1.8, OIS 2.0, 4K, lazer odak.)

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Herkese değerli yorumları icin cok teşekkür ediyorun araştırma aşamasındayım hala ;)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)