Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

02.09.2016 tarihli A2 ehliyet sınavı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gSol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Sınava girecek arkadaşların hislerini, girmeyecek arkadaşların da tavsiye ve tecrübelerini bekliyorum...
    Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür, ve bir orman gibi kardeşçesine...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150 mash--> Kawasaki ninja 300
    Ben 1 aydır girmeyi bekliyorum 1 inde gireceksiniz dediler gittim mebde prob. Oldu 15 ine attilar sinavi dedi 15gun daha eehliyetsiz surucem hayirlisi bakalin

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Alıntı Emremash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 1 aydır girmeyi bekliyorum 1 inde gireceksiniz dediler gittim mebde prob. Oldu 15 ine attilar sinavi dedi 15gun daha eehliyetsiz surucem hayirlisi bakalin
    ben de darbe mağdurlarından biriyim, 15 temmuz yazılı sınavım ertelenince bu tarine kadar geldim.. kurs yeri neresi bu arada ?

Motosikleti
    Mondial 150 mash--> Kawasaki ninja 300
    Alıntı gSol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de darbe mağdurlarından biriyim, 15 temmuz yazılı sınavım ertelenince bu tarine kadar geldim.. kurs yeri neresi bu arada ?
    Kocaelideyim hocam

2 yildir motosiklet kullanicisiyim. Bu yilda ehliyet alma karari verdim. Sinavim 02.10 da. Bu sinavdan once 8 cizerken ayak bastim vede kaldim. Ayagima kramp girmisti. 2 gun oncesi hafif Bir kaza atlatmistim. Sargilarla girmistim sinava Nasip degilmis
    Tecrube her zaman yardimci olmuyor. Bu pazar Nasip bakalim gecebilecekmiyiz.

Motosikleti
    Honda Spacy 110
    Alıntı karamanlı70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yildir motosiklet kullanicisiyim. Bu yilda ehliyet alma karari verdim. Sinavim 02.10 da. Bu sinavdan once 8 cizerken ayak bastim vede kaldim. Ayagima kramp girmisti. 2 gun oncesi hafif Bir kaza atlatmistim. Sargilarla girmistim sinava Nasip degilmis
    Tecrube her zaman yardimci olmuyor. Bu pazar Nasip bakalim gecebilecekmiyiz.
    inşallah atlatırız Allah'ın izniyle.. Heyecan yapmadıktan sonra sıkıntı olmaz ama o sınav heyecanı bambaşka bişey..

SONSiyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok :(
    Günaydın

02.09.2016 Yani 2 Eylül 2016 Tarihini geçeli bugün 28 Gün oluyor :D (Başlık)

Daha sonra Ehliyet sınavlarında yaşadıklarımı bir konuda yazdım buyur link : http://www.motosiklet.net/forum/moto...av-lar-im.html

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    yarın bende sınavdayım. ama komisyon olarak.. panik yok, biliyorsan yaparsın , bilmiyorsan öğreneceksin,
    ha bide aşırı özgüven sahibi olanlar var .. bir kaç tanesi ikinciye gelmek zorunda kaldı.. buna dikkat..
    başarılar hepinize..
    vesselam..

02/10/2016 saat 08:30 da benim sınav. mümkün olduğunca sakin girmeye çalışacağım ama bakalım.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarın bende sınavdayım. ama komisyon olarak.. panik yok, biliyorsan yaparsın , bilmiyorsan öğreneceksin,
    ha bide aşırı özgüven sahibi olanlar var .. bir kaç tanesi ikinciye gelmek zorunda kaldı.. buna dikkat..
    başarılar hepinize..
    vesselam..
    Hocam merakımdan soruyorum : Bu sınavın parkuru nasıl oluyor bana kısaca anlatabilir misiniz? Ben 2006'da girmiştim sınava ve 20-30 metre düz gittikten sonra tamam demişlerdi. Başka hiçbir şey yoktu sınavda. Hatta motor üstünde dengede duramayanları yanlardan iki kişinin destekleyerek yürüttüğünü ve sınavı geçirdiğini de bizzat görmüştüm. Şimdi sistem mi değişti bilmiyorum. Parkurlar zorlaştı mı?

A2 ehliyet olmuş 1100 lira . B sınıfı ehliyetim olmasa neyse de , B sınıfı ehliyetim var alt üstü direksiyon sınavına girip çıkacağım

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Darbe girişimi aksam 18'den sonra başladı, sınav 18'den sonra mıydı da ertelendi,? İlginc bir sebep gibi..

Soru bana değil ama bu hafta o kadar çok turladım ki ben cevapvereyim. Öncelikle parkurun başına geliyorsunuz motoru tanıtıyorsunuz şudur budur fren şu akü şu vs tarzı.Sonra sol sinyali verip slaloma giriyorsunuz slalom bitimindeki dubadan sola dönerek sekiz diye tabir edilen alana giriyorsunuz,boyalı alanın dışına çıkmama gayreti ile sekizi tamamlayıp sekiz sonundaki dubadan sağa dönüp engel tahtasına daha doğrusu engel demirine giriyorsunuz,hiçbir şekilde alanın dışına çıkmadan onu tamamladıktan sonra yine sondaki dubadan dönüp bu kez kontra tekniği ile engelden kaçma bölümüne geliyorsunuz o bittikten sonra bir normal fren bide kazık firen diye tabir edilen bölümleri geçiyorsunuz ve ilk bölüm böyle bitiyor.Ondan sonra yaklaşık otuz dakika siz önde heyet arkada yaldır yaldır trafikte turluyorsunuz.Altımızdaki mt 07 nin verdiği gazla dün aralardan felan uçtum gittim hoca baya bir fırçaladı o yüzden sanki araba kullanıyor gibi naif naiff yavaş yavaş sinyalli minyalli pisti bitiriyoruz.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    Sınava girecek arkadaşların hislerini, girmeyecek arkadaşların da tavsiye ve tecrübelerini bekliyorum...
    Heyecan yapma, kendini rahatlat ve rahat davran fazla düşünme çok basit... şimdiden ehliyetiniz hayırlı olsun....
    I live my dream life.

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Bende İzmit'teyim. Halen direksiyon için bekliyorum.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Alıntı Gurnarsson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Soru bana değil ama bu hafta o kadar çok turladım ki ben cevapvereyim. Öncelikle parkurun başına geliyorsunuz motoru tanıtıyorsunuz şudur budur fren şu akü şu vs tarzı.Sonra sol sinyali verip slaloma giriyorsunuz slalom bitimindeki dubadan sola dönerek sekiz diye tabir edilen alana giriyorsunuz,boyalı alanın dışına çıkmama gayreti ile sekizi tamamlayıp sekiz sonundaki dubadan sağa dönüp engel tahtasına daha doğrusu engel demirine giriyorsunuz,hiçbir şekilde alanın dışına çıkmadan onu tamamladıktan sonra yine sondaki dubadan dönüp bu kez kontra tekniği ile engelden kaçma bölümüne geliyorsunuz o bittikten sonra bir normal fren bide kazık firen diye tabir edilen bölümleri geçiyorsunuz ve ilk bölüm böyle bitiyor.Ondan sonra yaklaşık otuz dakika siz önde heyet arkada yaldır yaldır trafikte turluyorsunuz.Altımızdaki mt 07 nin verdiği gazla dün aralardan felan uçtum gittim hoca baya bir fırçaladı o yüzden sanki araba kullanıyor gibi naif naiff yavaş yavaş sinyalli minyalli pisti bitiriyoruz.
    Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Çok değişmiş cidden. Ama iyi de olmuş böylesi. Yani bizim sınavda yandan desteklenerek 20 metre düşmeden gidebilen arkadaş şu an hayatta mı bilmiyorum. Eski sistem çok kötüydü.

Aslında yeni sistemin şöyle bir dezavantajı sekiz ve denge tahtasında sınav stresi ciddi bir baskı oluşturuyor. bu iki akrobatik hareketi biraz esnetseler yada iki hak verseler sanki daha iyi olur gibi düşünmekteyim.
    selsa bunu beğendi.

selsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vstrom 800DE
    Ben de pazar günü gireceğim sınava.. 1 aylık bir ara vermiştim son eğitimden beri de dün bir fırsat bulup mt7 ile sınav alanında birkaç deneme yaptım. Sorun yok gibi ama yine de o anki heyecanla falan sıkıntı olabilir gerginliği var.

Pistten çok trafik sürüşünü kestiremiyorum, çift şeritli yolda hem orada çalışan ağır taşıtlar, hem B sınıfı ehliyet için yapılan sınav. 2 tane kaos kavşak.

Hayırlısı bakalım, herkese başarılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:20 ----------

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Darbe girişimi aksam 18'den sonra başladı, sınav 18'den sonra mıydı da ertelendi,? İlginc bir sebep gibi..
    Ertesi gün sabahtı sınav, Ben de son gece test çözerim diye çalışmamıştım. Sonra darbe başarılı oldu heralde deyip çalışmayı bıraktım. Sınav olmaz diye düşünüp. Ardından 'Bu bir kalkışmadır, bastırılıyor' muhabbetlerinden sonra yine birkaç test çözdüm neyse ki ertelendi sınav.

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Konuyla alakasız olacak. Uzun süredir motor kullanan birisi olarak kendimi bu parkurda test etmek isterim. Sınavın yapıldığı parkura gitsem, hacı iki döneyim mi şurada desem ne derler acaba? Ya da böyle bir taleple gelen başkası oldu mu hiç denk geldiğiniz?

parkur genelde okul bahçelerinde oluyor okul dağıldıktan sonra kimseye sormadan etmeden gidiyorum dubaları platformu yerleştirip çalışıyorum,böyle birşey için izin almaya gerek yoktur diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler