Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yakıt ikmalinde motordan iniyor musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese iyi günler. Arkadaşlar ben shellde çalışıyorum, pompacıyım. Dün bi motorcu arkadaş geldi yakıt almaya. Altında kanuni seyhan 150 var. Doldur dedi bende inmesini rica ettim. Sen doldur dedi. Bende siz inin ben dolduruyum dedim. Bana dediği laf şu "Birader korkma kaçmıycam para var sen rahat ol" O sanıyor ki kaçmasın diye indiriyorum onu. Bende ben kaçacaksın diye demedim abi estafurullah dedim. Bana muhtaçsınız dedi. Sizde bize(benzin istasyonlarına) dedim. 50 lira para vereceğim ben buraya dedi. Bende kaç litre benzin alıyo bu dedim. 10 litre. Bu işletme 5 trilyon değerinde 10 litre benzini alıp kaçsan ne bu işletme batar ne de ben batarım ben sadece senin sağlığını düşünüyorum depodan taşar üstüne gelir, ufacık bi statik elektrik olur alev alır patlar çatlar olan bize olur dedim. Etinden korkanın kemiğini s..iyim demez mi. Git başka yerden al abi ben yakıt veremiycem size de dedim. Oda bastı gitti.

Daha önceden başıma geldi.Bende bişey olmaz ama oluyo. Bu benzin çok çok tehlikeli bi madde. Lütfen ama lütfen inin şu motordan. Bütün benzin istasyonları sigortalıdır. Patlasa da alır sigortadan parasını. Ama canın sigortası yok. Bişey olmaz demeyin 5 lirada alsanız 50 lirada alsanız bir kıvılcımla tuz-buz olursunuz. Amacım kimseye akıl vermek değil. Sadece durumun ciddiyetine vurgu yapmak istedim. Hoşcakalın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    " Pompacılara " az saygı duyun!

Hayrettin Bey;

Güzel ve faydalı bir yazı, zaman ayırıp paylaştığınız için teşekkür ederim.

Benzin almaya gelen arkadaş kesinlike " Bizden " değildir.

Emekciye " Laf " söylenmez bu forumda.

Saygılarımla...
    crocodil, maktama, aonal ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    " Pompacılara " az saygı duyun!

Hayrettin Bey;

Güzel ve faydalı bir yazı, zaman ayırıp paylaştığınız için teşekkür ederim.

Benzin almaya gelen arkadaş kesinlike " Bizden " değildir.

Emekciye " Laf " söylenmez bu forumda.

Saygılarımla...
    Teşekkür ederim. Motosiklete hobi için spor için binen de var kuryelik yapıp ev geçindiren karısı çoluğu çocuğu olanda var. Hayat bu kadar ucuz ve basit olmamalı. Motordan inmek saniyeler sürer. 3-5 saniye için risk almaya değmez. Anlatamıyoruz bunu işte. Belki işe yarar diye paylaşayım dedim.
    crocodil ve Ali Sungur bunu beğendiler.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Bu kadar güzel açıklama yapmanıza rağmen o müşterinin verdiği cevaba yapacak yorum yok...
    Ali Sungur bunu beğendi.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Ben inerim elime bezimi alırım hazır beklerim arkadaş çekerken pompayı damlıyor filan fena gıcık oluyorum hemen siliyorum sonrada paramı ödüyorum ayrıca öyle motorcu olmaz

benim motorcu anlayışım yolda kaplumbağa gördüğünde bile durup onu karşıya geçirmektir. Adam olmak ayrı bir şey kardeşim üstüne bindiği motora bakıp adam sanmamak lazım..
    ATAdamZU ve kaavemania bunu beğendiler.

Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar güzel açıklama yapmanıza rağmen o müşterinin verdiği cevaba yapacak yorum yok...
    Aynen öyle ne yazık ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Alıntı aonal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben inerim elime bezimi alırım hazır beklerim arkadaş çekerken pompayı damlıyor filan fena gıcık oluyorum hemen siliyorum sonrada paramı ödüyorum ayrıca öyle motorcu olmaz

benim motorcu anlayışım yolda kaplumbağa gördüğünde bile durup onu karşıya geçirmektir. Adam olmak ayrı bir şey kardeşim üstüne bindiği motora bakıp adam sanmamak lazım..
    Aynen öyle hocam aslında böylelerinin depoya benzin yerine mazotu çakıp uğraştıracaksın ya neyse işte..

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnmek zorundayız ama kime anlatıyorsun
    karadag005 bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Shell prensip olarak motosikletten inmeden doldurmuyor, bunun da bir mantıklı açıklaması var tabiki,dolum yaparken benzin buharı yukarı doğru yükselir, yani depoya dolum yaparken yaklaşıp bakarsanız durumu fark edersiniz, ve bu durum bir risktir. Üzerinizdeki bir metalin sürtünmesi, vb. gibi bir durumda oluşabilecek bir kıvılcımın, felakete yol açmaması için, sürücünün motosikletten inmesi bir emniyet tedbiridir. Lütfen, sizde inin!.

Dipnot; Diğer benzin markaları inmenizi talep etmiyor.

Shell, Amerika'da benzini self-service satıyor, tabi diğer istasyonlar da öyle. Yani benzini dolduran adam motosikletinden hiç inmiyor. Buradan anlıyoruz ki, bu karar'da Shell'in vermiş olduğu uluslararası bir karar değil, Shell Türkiye'nin bir kararıdır.

Son dipnot: Düşünsenize bizim ülkemizde benzinliklerin self-service olduğunu?

Adam depo yerine benzin istasyonuna 200 litre benzini pompalar ve sonra ateşe verir.. Ondan sonra 1.sayfa haberi, istasyonda dehşet..
    Zell bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Ben normalde inmiyorum fakat shell de inmemi rica ettiler sorun çıkarmadan inmiştim bir kaç kezde bpde rica ettiler
    karadag005 ve kaavemania bunu beğendiler.

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Shell prensip olarak motosikletten inmeden doldurmuyor, bunun da bir mantıklı açıklaması var tabiki,dolum yaparken benzin buharı yukarı doğru yükselir, yani depoya dolum yaparken yaklaşıp bakarsanız durumu fark edersiniz, ve bu durum bir risktir. Üzerinizdeki bir metalin sürtünmesi, vb. gibi bir durumda oluşabilecek bir kıvılcımın, felakete yol açmaması için, sürücünün motosikletten inmesi bir emniyet tedbiridir. Lütfen, sizde inin!.

Dipnot; Diğer benzin markaları inmenizi talep etmiyor.

Shell, Amerika'da benzini self-service satıyor, tabi diğer istasyonlar da öyle. Yani benzini dolduran adam motosikletinden hiç inmiyor. Buradan anlıyoruz ki, bu karar'da Shell'in vermiş olduğu uluslararası bir karar değil, Shell Türkiye'nin bir kararıdır.

Son dipnot: Düşünsenize bizim ülkemizde benzinliklerin self-service olduğunu?

Adam depo yerine benzin istasyonuna 200 litre benzini pompalar ve sonra ateşe verir.. Ondan sonra 1.sayfa haberi, istasyonda dehşet..
    1 litre benzin 500 litre akaryakıt buharı üretiyor. Depo kapağı açıldığı anda depoda ne kadar benzin var 5 litre diyelim. 2500 litre yakıt buharı yükseliyor ve geri yere iniyor havaya değil. Riski baya baya var ama anlamıyor çoğu.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Paylaşım için teşekkürler. Birinci ağızdan dinlemek daha hoş oldu tabi.

Kesinlikle inin beyler motosikletin üstünden. Damlasa mamlasa motor bloğuna veya, egzost'a yanarsınız.

Onlara bu videoları izletin.

Burada da harleyci yanıyor. egzostan nem kapıyor, benzin. dikkat.

Bunların örneği çok.
    Hayatınızla ve insanların hayatlarıyla oynamayın.
    sağlıcakla.
    selsa, zaferce, GezeGeze ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel bir konuya değinmişsin arkadaşım. Eğer her pompacı senin burada anlattığın gibi söylese-rica etse, ben motoru bırak biraz bineyim dese bırakır giderim.
    Amma velakin sen de biliyorsun, üzerine alınma, bir kaliteli araba ile bir motosiklet e, pompacılar tarafından yapılan muamele maalesef aynı değil.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Güzel konu, teşekkürler. Benzinlikler genelde bir iki dk olsa da dinlenmek ayakları açmak için iyi oluyor bana, hep inerim motordan.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Benzin istasyonlarına giren araçlar sigortalanıyor mu acaba?
    Diyelim ki bir şeyler oldu, benzin döküldü, motorun ısısından-havadan nem kaptı vs araç alev aldı. Bu durumda üstüne soğuk su mu içiyoruz, yoksa benzin istasyonu(ya da sigortası) mu ödüyor aracın bedelini?

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diyelim ki bir şeyler oldu, benzin döküldü, motorun ısısından-havadan nem kaptı vs araç alev aldı. Bu durumda üstüne soğuk su mu içiyoruz, yoksa benzin istasyonu(ya da sigortası) mu ödüyor aracın bedelini?
    Icecek bir agzin kalirsa ic soguk su ic, giden motor olsun.
    Saniyorumki aracin sigortasi karsilamasa bile, benzinligin sigortasi vardir kesinlikle.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Olası bir durumda, rahat müdahale yada, hızlı kaçmak için, her zaman iner 1 adım geride beklerim, motosikleti bırakın, aracım la dahi iner beklerim.
    karadag005 bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

BigLion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio xevo 250 ve Yamaha Tracer 700

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:00 ----------

Alıntı karadag005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi günler. Arkadaşlar ben shellde çalışıyorum, pompacıyım. Dün bi motorcu arkadaş geldi yakıt almaya. Altında kanuni seyhan 150 var. Doldur dedi bende inmesini rica ettim. Sen doldur dedi. Bende siz inin ben dolduruyum dedim. Bana dediği laf şu "Birader korkma kaçmıycam para var sen rahat ol" O sanıyor ki kaçmasın diye indiriyorum onu. Bende ben kaçacaksın diye demedim abi estafurullah dedim. Bana muhtaçsınız dedi. Sizde bize(benzin istasyonlarına) dedim. 50 lira para vereceğim ben buraya dedi. Bende kaç litre benzin alıyo bu dedim. 10 litre. Bu işletme 5 trilyon değerinde 10 litre benzini alıp kaçsan ne bu işletme batar ne de ben batarım ben sadece senin sağlığını düşünüyorum depodan taşar üstüne gelir, ufacık bi statik elektrik olur alev alır patlar çatlar olan bize olur dedim. Etinden korkanın kemiğini s..iyim demez mi. Git başka yerden al abi ben yakıt veremiycem size de dedim. Oda bastı gitti.

Daha önceden başıma geldi.Bende bişey olmaz ama oluyo. Bu benzin çok çok tehlikeli bi madde. Lütfen ama lütfen inin şu motordan. Bütün benzin istasyonları sigortalıdır. Patlasa da alır sigortadan parasını. Ama canın sigortası yok. Bişey olmaz demeyin 5 lirada alsanız 50 lirada alsanız bir kıvılcımla tuz-buz olursunuz. Amacım kimseye akıl vermek değil. Sadece durumun ciddiyetine vurgu yapmak istedim. Hoşcakalın
    Haklısın sen işini aynen yapmaya devam et, taviz verme.

Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir konuya değinmişsin arkadaşım. Eğer her pompacı senin burada anlattığın gibi söylese-rica etse, ben motoru bırak biraz bineyim dese bırakır giderim.
    Amma velakin sen de biliyorsun, üzerine alınma, bir kaliteli araba ile bir motosiklet e, pompacılar tarafından yapılan muamele maalesef aynı değil.
    Maalesef aynı değil evet bende aktif olarak motosiklet kullanıyorum araba kullanıyorum farkı da biliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel konu, teşekkürler. Benzinlikler genelde bir iki dk olsa da dinlenmek ayakları açmak için iyi oluyor bana, hep inerim motordan.
    En iyisini yapıyorsunuz. Böyle devam etmenizi temenni ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin istasyonun sigortası sadece benzinliği ve çalışanlarını kapsar. Ben öyle biliyorum.

Motosikleti
    KAWASAKİ-R6
    Bu arada yeni fark ettim toprak sayılırız merzifon luyum ama ist. kalıyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=4R38-vqpBB0

ceyhun383 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİ bajaj discover 125 YENİ HONDA CB125E
    arkadaşımın babası shellde pompacı
    herşeyın sıgortası var
    cebındekı paraların bıle shell yonetımı dıyorkı eğer hırsızlık olursa hanı cebındekı paraları almaya yeltenırse felan sılah dayayıp felan işde dırek verin parayı dıyor cunkı cebındekı paranında sıgortası var

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)