Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Yakıt ikmalinde motordan iniyor musunuz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    RAMİREZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM duke 125-- BMW F650 CS
    İstasyonun fiziki sınırları içerisinde "her ne şartta olursa olsun" uğrayacağınız zarar benzin istasyonunun sigortası kapsamındadır. Bu kesin bilgidir.
    Tabiki gerekli incelemeler falan yapıldıktan sonra. Yani sen istasyondaki markete girerken aracının kapıları açıksa ve hırsız bişeyi alıp kaçarsa sıkıntı yaşanabilir.
    Benzin alırken motordan inmeyen bir kişinin uğrayacağı zarar hakkında da böyle birşey olmalı heralde. O yüzden pompacılar uyarı yapıyor zaten. Tazmin edemeyecekleri bir zarar durumunun açıklaması gibi bir şey.
    Biz millet olarak "atın ölümü arpadan olsun" zihniyetinde olduğumuzdan daha çok karşılaşırız bu durumlarla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Rüzgar sürtünmesinden dolayı statik elektrik birikir giysilerinizin dış tabakasında. Dolum esnasında depodan çıkan benzin buharıyla temas ederse deponuzu tutuşturabilir.

İki bacağınızın arasında bir cehennem düşünün.
    Ranay bunu beğendi.

Alıntı mchi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah razı olsun sizden. Hep üstünde oturur motoru dik tutardım azına kadar doldurabileyim diye benzini. şimdi inip uzaktan izleyeceğim..
    En fazla 5 liralık alır 10 liralık alır ou da almasın ne olur ki ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Alıntı RAMİREZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstasyonun fiziki sınırları içerisinde "her ne şartta olursa olsun" uğrayacağınız zarar benzin istasyonunun sigortası kapsamındadır. Bu kesin bilgidir.
    Tabiki gerekli incelemeler falan yapıldıktan sonra. Yani sen istasyondaki markete girerken aracının kapıları açıksa ve hırsız bişeyi alıp kaçarsa sıkıntı yaşanabilir.
    Benzin alırken motordan inmeyen bir kişinin uğrayacağı zarar hakkında da böyle birşey olmalı heralde. O yüzden pompacılar uyarı yapıyor zaten. Tazmin edemeyecekleri bir zarar durumunun açıklaması gibi bir şey.
    Biz millet olarak "atın ölümü arpadan olsun" zihniyetinde olduğumuzdan daha çok karşılaşırız bu durumlarla...
    Bizim millet yürek yemiş. Adam uzun yoldan geliyor mesela arabayla pompaya duruyor stop et diyorsun olmaz niye arabam turbolu zarar verir sen doldur. Lan turbo 5 bin lira olsun 10 bin lira olsun insan canından önemli mi? Bazen insanlara laf anlatmak deveye hendek hoplatmaktan zor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rüzgar sürtünmesinden dolayı statik elektrik birikir giysilerinizin dış tabakasında. Dolum esnasında depodan çıkan benzin buharıyla temas ederse deponuzu tutuşturabilir.

İki bacağınızın arasında bir cehennem düşünün.
    En kuvvetli ihtimal bu zaten bize göre. Çük gittikten sonra aklı başına gelir böylelerinin ama iş işten geçmiş olur.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Ben bişehi merak ediyorum. Cep telefonunun ne sakıncası var?

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Gece 2 de İzmir Altınyol daki Shell den benzin almak için girdim. Motordan indim depoyu açtım pompacının gelmesini bekliyorum. Genç bir çocuk geldi işte fulle dedim. Haldır huldur doldurmaya başladı ve bütün depo benzin oldu. Motorun üstünde oturuyor olsam benim üstümde benzin olucaktı. Sanki gecenin 2 sinde peşinden atlı koşturuyor gibi benzin dolduruyor. Bilen bilir CRF nin depoda ızgara var pompayı içine sokamıyorsun. Her defasında aynı b*k oluyor. Durmadan taşırıyorlar. Adamlar doldururken depoya bakmıyor ki, gözü hep başka yerde sorumsuzca iş yapıyorlar sanki su dolduruyor. Bu zamana kadar heralde 1 depo benzin taşırmışlar yazık günah ya!

Ha bir de bez getir silelim bi taş filan gelse kıvılcım çatsa yanacaz dedim avel avel suratıma bakıo. Sözüm herkese değil ancak geneli böyle kimse kusura bakmasın.

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bişehi merak ediyorum. Cep telefonunun ne sakıncası var?
    Telefonla yumurta pişirme olayını izlersen anlarsın.

Motosikleti
    yamaha mt-25
    pompacının üzerindeki statik elektrikten bile ateş alabilir. risk almamak gerek.
    https://youtu.be/uw6-PhvcS3M
    Shrieker bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha İron Max

Shell de dün çektim bu resimi sürücüleri üzeride olan motosikletlere dolum yapılmayacaktır diye uyarı var.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı karadag005 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

En kuvvetli ihtimal bu zaten bize göre. Çük gittikten sonra aklı başına gelir böylelerinin ama iş işten geçmiş olur.
    Hocam statik elektrikten dolayı zamanında 3 defa kgs kartım bozuldu, türlü türlü rezillik yaşadım kgs gişelerinde. Dedim başlarım kgssine de hgssine de. Tabii o zamanlar akıl bi karış havada olduğundan statik mtatik aklıma gelmedi hiç. 1 sene sonra çaktım 3 kartın birden arka arkaya statik elektrikten bozulmuş olabileceğini. Ki bu da montun cebinin içinde ha (dış cep gerçi).

Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece 2 de İzmir Altınyol daki Shell den benzin almak için girdim. Motordan indim depoyu açtım pompacının gelmesini bekliyorum. Genç bir çocuk geldi işte fulle dedim. Haldır huldur doldurmaya başladı ve bütün depo benzin oldu. Motorun üstünde oturuyor olsam benim üstümde benzin olucaktı. Sanki gecenin 2 sinde peşinden atlı koşturuyor gibi benzin dolduruyor. Bilen bilir CRF nin depoda ızgara var pompayı içine sokamıyorsun. Her defasında aynı b*k oluyor. Durmadan taşırıyorlar. Adamlar doldururken depoya bakmıyor ki, gözü hep başka yerde sorumsuzca iş yapıyorlar sanki su dolduruyor. Bu zamana kadar heralde 1 depo benzin taşırmışlar yazık günah ya!

Ha bir de bez getir silelim bi taş filan gelse kıvılcım çatsa yanacaz dedim avel avel suratıma bakıo. Sözüm herkese değil ancak geneli böyle kimse kusura bakmasın.

Telefonla yumurta pişirme olayını izlersen anlarsın.
    Gunduz gidip sikayet etmeniz gerekir mudurune patronuna o kadar gocunuyorsa calismasin arkadas

Motosikleti
    .
    Yakıt görevlisi arkadaşı alkışlamak istiyorum keşke hepsi sizin gibi görüşe sahip olsa.ben yakıt görevlilerinden çok çektim,kaç kez araca yanlış yakıt koydular,oysa güvendiğim bir yerdi,bakmaya dahi gerek duymuyordum yakıt tabancasını araçtan çekti ben kendisi attı sandım o sırada dizel tabancasını almıştı eline farketmedim.litre fiyatı değişirken farkettim.sonra bir sorun mu oldu dedim yok gidebilirsin dedi.bende gittim,sonra malum araçtan koku gelmeye başladı.neyse aracı bırakıp oraya gittim.bana hesap sordu..madem farkeder gibi oldun niye hareket ettin diye.dedim emin olamadım sana sordum sorun yok dedin.sen bana söylesen bir hata olduğunu hareket etmezdim depo temizlenirdi.görev ne olursa olsun konuyu açan yakıt personeli gibi dürütçe yapılmalı.kapakta kocaman motorin yazıyor.motorin tabancasının önüne çekmişim.ve dizel diye söylemişim.sonradan aynı istasyonun farklı yakıt görevlileri aynı personelin bir önceki benzinli aracıma da kaç kez motorin koyduğunu ama bana söylemediklerini itiraf ettiler.o araçtan 4 bin tl lik masraf çıkmıştı.yarım motorsiklet parası haram olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

unutmadan 9 tl'ye sandiviç mi olur,içindekilerin ederi nedir zaten.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Motora basladigimda bir pompaci parlayabilecegi soylemis egitimde izledigi videodan bahsetmisti.

Ondan beri mutlaka inerim.

Akmasi konusuna gelince hic full le demem. Hep alacgindan biraz az kadar isterim.

Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt görevlisi arkadaşı alkışlamak istiyorum keşke hepsi sizin gibi görüşe sahip olsa.ben yakıt görevlilerinden çok çektim,kaç kez araca yanlış yakıt koydular,oysa güvendiğim bir yerdi,bakmaya dahi gerek duymuyordum yakıt tabancasını araçtan çekti ben kendisi attı sandım o sırada dizel tabancasını almıştı eline farketmedim.litre fiyatı değişirken farkettim.sonra bir sorun mu oldu dedim yok gidebilirsin dedi.bende gittim,sonra malum araçtan koku gelmeye başladı.neyse aracı bırakıp oraya gittim.bana hesap sordu..madem farkeder gibi oldun niye hareket ettin diye.dedim emin olamadım sana sordum sorun yok dedin.sen bana söylesen bir hata olduğunu hareket etmezdim depo temizlenirdi.görev ne olursa olsun konuyu açan yakıt personeli gibi dürütçe yapılmalı.kapakta kocaman motorin yazıyor.motorin tabancasının önüne çekmişim.ve dizel diye söylemişim.sonradan aynı istasyonun farklı yakıt görevlileri aynı personelin bir önceki benzinli aracıma da kaç kez motorin koyduğunu ama bana söylemediklerini itiraf ettiler.o araçtan 4 bin tl lik masraf çıkmıştı.yarım motorsiklet parası haram olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:44 ----------

unutmadan 9 tl'ye sandiviç mi olur,içindekilerin ederi nedir zaten.
    9 tlye olmasının sebebi nasıl olsa alacak mantığında olunmasıdır. geliş fiyatı 2,75 lira falan. Sorun yaşamanınızın sebebi bayan olmanız Yanlış anlamayın akaryakıt satış elemanı arkadaşlar genelde heyecanlanırlar. Fiziği güzelse alımlıysa oo tamamdır. Elleri kolları dolaşır birbirlerine. Sonra hoop yanlış dolum. Sen dizel de benzin de dur onun kafa gidik, beyin iptal. Adam sabahtan akşama kadar mazot dolduruyo tırcısı kamyoncusu felan sonra taş gibi bi hatun gelince feleği şaşıyor. Ben şükür yapmadım hiç yanlış dolum. Bizim istasyonda da oldu.BMW X6 ya benzini doldurmuşlar sosyete vede güzel ablamız aracı çalıştırınca enjektörler cıss

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)