Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

AEA Viraj Önerileri vs. Yol Eğitimleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ulkemizde motosiklet eğitimi baslamadan once herkes olesine kullanıyordu. Hic kimse ne kullandığını bilmiyordu. Motosiklet cok tehlikeliydi cunku kimsenin bu tekniklerden haberi yoktu. Herkes doğaclama kullanıyor kontranın ne olduğunu bile bilmiyordu.

Sonra ortaya eğitmenler cıktı ve LAN NAPIYOSUNUZ AK ole kullanılmaz bole kullanılır olursunuz dedi ve yılların motosikleti oldu size havuz problemi.

En cok spor yorumcuları gibi kazaları yorumlamalarına bayılıyorum. Sole yapsaydın bole yapsaydı falan filan...

Eğitime karşı değilim sadece ileri surus tekniklerine karşıyım temel eğitim yeterli. Aaa yok bn yarışıcam ucucam dilimi yere deydircem diyosan. Git adam gibi bi kurumdan dibine kadar eğitim al. Sokaktaki tezgahta satılan eğitimlerden uzak dur...
    RAMİREZ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı araltı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    surus tekniklerine karşıyım temel eğitim yeterli. Aaa yok bn yarışıcam ucucam dilimi yere deydircem diyosan. Git adam gibi bi kurumdan dibine kadar eğitim al. Sokaktaki tezgahta satılan eğitimlerden uzak dur...
    Yol eğitimleri; yarışmayı, uçmayı, kaçmayı, dili yere değdirmeyi öğretmez. Yol eğitimleri hakkındaki tek bilgisi Barkın'ın videosundaki kafasına geçirdiği ten rengi kel taklidi yapmaya yarayan kafasına geçirdiği malzeme ile kel gözlüklü eğitmen taklidi yaptığı veya motora böyle oturmayı öğretiyorlar dediği kazık gibi oturuş pozisyonuyla verdiği pozlardan gelen birinin ileri sürüş tekniklerine karşı olması doğal. Ama iyi değil, akıllıca değil. Bilmediği, anlamadığı, yakından tanımadığı bir şey hakkında kişi en fazla beni ilgilendirmiyor diyebilmeli. Karşı olmak için baya derinlemesine temel kaynaklarından incelemiş olmak lazım. Bir argüman ortaya koyabilmek lazım. "Bana havuz problemi kadar karışık geldi. İdolüm de sevmiyor." gibi gerekçeler argüman değil. Ateistlerin din bilgisinin ortalama bir dindarın çok çok üzerinde olması gibi.

Dolayısıyla gerçekten de dilini yere değdirerek motor sürmeye çalışanların, her virajlı parkur sonunda, "Arka lastiği sonuna kadar kullanabilmiş miyim? Kenarında Keith Code abimizin videosundaki iki ibiş ödlek gibi tavuk parmakları parçaları bırakmamışımdır inşallah." diyenlerin yol eğitimlerinden uzak durması lazım. Yol eğitimlerinde ve öncesindeki kapalı alan eğitimlerinde virajlarda oocan'ın dediği gibi güvenli yatış açılarının kullanılması öğretildiği gibi gerektiğinde acil bir manevra yapılabilmesi de, yani gerektiğinde o lastiğin sonuna kadar kullanılması da öğretiliyor. Temelde motor doğru çizgiden giderse aynı virajda aynı hızda ama yanlış çizgiden giden sürücüye göre motorun daha dik tutulabileceğinin ve güvenli bir çabukluğun nasıl sağlanacağı da gösteriliyor.

Bir de BArkın'dan öğrenilip tekrarlanan tezgah meselesi var. (Kurumsal olmayan eğitmenin ne kadar iyi ya da kötü olabileceği başka bir tartışma konusu olsun.) Kime sokak tezgahı kime kurumsal demeden önce bir bakmak, esas kaynaklara yönelmek belki de sadece Barkın'a bakmaktan daha akıllıca olacaktır. IAM Türkiye temsilcisi OMM. Barkın sevmez. RoPSA'nın ilk Türkiye temsilcisi ART Motoakademi. Barkın sevmez. Bu kurumların akreditasyonları hala devam ediyor. Motto/GiS de Rospa sertifikalı. Hatta bunlara bir 3.sü eklendi. ADARAT. İnternet kolay bir şey açıp bakmak neredeyse bedava: http://www.rospa.com/rospaweb/docs/t...al-clients.pdf (CTRL+F Turkey) Ama işte açık bir zihin, okumaya, düşünmeye, sorgulamaya üşenmemek gerektiriyor. Video izleyip ona buna bilenmek daha kolay bir zihinsel faaliyet tabii. BU kurumlara Barkın'dan duyupsokak tezgahı demek daha kolay tabii. Ama yanlış.

İşin güzel tarafı şu. Barkın canlı yayınlarda personeline Motto'dan yol eğitimi aldırdığından bahsediyor. Halil ABi'Sinin adını dilinden düşürmüyor. Motto da yol eğitimlerinde RoSPA tarafından akredite, Yol Sanatı ekolünü (ekol kelimesine gülenler var bir de. Ben de onlara gülüyorum. Çok karışık değil. Ekol, okul demek. Callifornia Suberbike School'un okulu. Okul yani, çok karmaşık değil.) takip ediyor ve Barkın hayranlarının karşı olduğu "ileri sürüş"ü öğretiyor.

Bugün yarın Barkın Bayoğlu, "personelimize Motto'dan yol eğitimi aldırdık" başlıklı videoyu yayınlayıp "Herkese tavsiye ediyoruz. Halil ABi'ye Boğaç Hoca'ya çok teşekkür ediyoruz." dediğinde tek bilgi kaynağı Barkın olanlar, yol eğitimine, ileri sürüşe karşı çıkanlar nasıl kıvırabilecekler, çok merak ediyorum.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Hoydaaaa

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    "Ateistlerin din bilgisinin ortalama bir dindarın çok çok üzerinde olması gibi." Holişirk, neler oluyor? Ortalama dindarlar, barkın, köy kahvecileri, iş-ev arası eğitimsiz motosiklet kullanıcıları size ne etti bizde biliyoruz barkının hatalarını ama "kesin ip var abi" demek görgüsüzlük gibi. Yoksa herkes aea'nın mutlak doğru olmadığını bilmiyor mu? Ha varsa aranızda problem, oturun masaya açın bir canlı yayın tartışın, vurun birbirinize bizde izleyelim
    zaferce bunu beğendi.

Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Ateistlerin din bilgisinin ortalama bir dindarın çok çok üzerinde olması gibi." Holişirk, neler oluyor? Ortalama dindarlar, barkın, köy kahvecileri, iş-ev arası eğitimsiz motosiklet kullanıcıları size ne etti
    Kel eğitmenlerin Barkın'a ne ettiğini sorma, anca bana yüklen hondolog efendi!

Yaw ne etsinler, bana... Örnek olsun diye konular arasında geçiriyoruz işte. Maksat akıcı bir yazı olsun. O diamond hesabı yapmadan, standart diomaond falsosu vermeden bilardo oynayanlarla işim bitmedi daha! Bilardo öyle oynanmaz ulan!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oturun masaya açın bir canlı yayın tartışın, vurun birbirinize bizde izleyelim
    Yaw, o bana düşmez de kel eğitmene düşer. Adnan Oktar'la karşılıklı oturup tartışması istenen biyoloji profesörü Richard Dawkins "Yaw şimdi hakkaten bununla oturup konuşursam gerçekten ciddiye alınacak bir şey var sanacaklar." diye cevap veriyor. Kel eğitmen o durumda kalabilir.

Hacabi, hem sen niye konunun orasına burasına kişilerine, örneklerine sarıyon ki? Argüman haksız da haksızsın de, onu anlat.
    Hondolog bunu beğendi.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir ara bilardoda aklınızı alayım da görün, piyonsuz yenerim sizi taşla oynanıyordu pilorda dimi
    zaferce ve potasyum bunu beğendiler.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Ulkemizde motosiklet eğitimi baslamadan once herkes olesine kullanıyordu. Hic kimse ne kullandığını bilmiyordu. Motosiklet cok tehlikeliydi cunku kimsenin bu tekniklerden haberi yoktu. Herkes doğaclama kullanıyor kontranın ne olduğunu bile bilmiyordu.

Sonra ortaya eğitmenler cıktı ve LAN NAPIYOSUNUZ AK ole kullanılmaz bole kullanılır olursunuz dedi ve yılların motosikleti oldu size havuz problemi.

En cok spor yorumcuları gibi kazaları yorumlamalarına bayılıyorum. Sole yapsaydın bole yapsaydı falan filan...

Eğitime karşı değilim sadece ileri surus tekniklerine karşıyım temel eğitim yeterli. Aaa yok bn yarışıcam ucucam dilimi yere deydircem diyosan. Git adam gibi bi kurumdan dibine kadar eğitim al. Sokaktaki tezgahta satılan eğitimlerden uzak dur...
    Sevgili R6 kardeşim

Adam gibi kurum ve sokakta tezgahta satılan eğitimler ne demektir. Aralarındaki farklar nasıl anlaşılır. Bizi aydınlatmanız mümkünmüdür acaba????

Mesela ben hangi sınıfa giriyorum ve buna nasıl karar verdiniz merak etmekteyim.

Sevgilerimle
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili R6 kardeşim

Adam gibi kurum ve sokakta tezgahta satılan eğitimler ne demektir. Aralarındaki farklar nasıl anlaşılır. Bizi aydınlatmanız mümkünmüdür acaba????

Mesela ben hangi sınıfa giriyorum ve buna nasıl karar verdiniz merak etmekteyim.

Sevgilerimle
    Adam gibi kurum: CSS, motto akade... Eğitim verenin kontrol edildiği kafasına gore iş yapamadığı kapalı ÖZEL alanlar....

Tezgahta satılan eğitim: 3-5 kişiyi toplayıp anlatan eğitim veren kişi...

Sizi tanımam bilmem. nasıl bir eğitim verdiğinizi de bilemiyorum...

Bugün yarın Barkın Bayoğlu, "personelimize Motto'dan yol eğitimi aldırdık" başlıklı videoyu yayınlayıp "Herkese tavsiye ediyoruz. Halil ABi'ye Boğaç Hoca'ya çok teşekkür ediyoruz." dediğinde tek bilgi kaynağı Barkın olanlar, yol eğitimine, ileri sürüşe karşı çıkanlar nasıl kıvırabilecekler, çok merak ediyorum.

11 senedir motosiklet kullanırım. 2 sene once Gis Akademi'de Boğaç beyden ilk 2 kurun eğitimini aldım. Herkese oneririm atmosfer super ortam super eğitim super.

Benim gereksiz gordugum ileri surus eğitimi.

11 senedir motosiklet kullanırım. 2 sene once Gis Akademi'de Boğaç beyden ilk 2 kurun eğitimini aldım. Herkese oneririm atmosfer super ortam super eğitim super.

Yol'un altını da çizdiydim ama. Pek kar etmemiş belli ki. Motto'nun verdiği yol eğitimi de ileri sürüş eğitimi. Bi de Boğaç Hoca'yla konuşmanız akıllıca olabilir belki. O daha net anlatacaktır.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Selamlar,

Bu başlıktaki sohbetlerin bu noktaya gelmesi çok enteresan gerçekten.

Altımızdaki uzay mekiği değil ama üstündeki kendi canımız. Ve karşılaşabileceğimiz tehlikelere karşı hayatta kalabilme şansımızı biraz daha artırabilmek için eğitimler alıyoruz, okuyoruz, izliyoruz, tartışıyoruz. Motosiklet kullanmanın motosikleti bir yerden bir yere götürmek olmadığı konusunda hemfikiriz umarım. İtirazı olan adam gibi bir eğitim kurumuna gitsin ve bir kendini ölçümlesin derim. Birçok 600, 1000lik makine kullananların eğitimlerde çuvalladıklarını görüyoruz.

Her neyse dileyen farklı başlıklarda geyik yapmaya devam edebilir. Ama lütfen kırk yılda bir açılan adam gibi başlıklara destek olalım ya da en azından baltalamayalım. Burada bir şeyler anlatmaya çalışan arkadaşlarımıza da teşekkür ederiz, her şeye rağmen devamını rica ederiz.

Not: Yol Sanatı, CSS, Japon, Alman tüm ekoller saygıdeğerdir, öğretilerinin ve temsilcilerinin dikkatle takip edilmesi gerektiğini düşünüyorum. AEA'yı da severek takip ediyorum. Mümkün olduğunca öğrenip kendi stilim için hepsinden bir sentez oluşturmaya çalışıyorum. Tavsiye ederim.

Sevgiler.
    zaferce bunu beğendi.

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol'un altını da çizdiydim ama. Pek kar etmemiş belli ki. Motto'nun verdiği yol eğitimi de ileri sürüş eğitimi. Bi de Boğaç Hoca'yla konuşmanız akıllıca olabilir belki. O daha net anlatacaktır.
    Hakimiyet eğitiminin ileri surus eğitimine dahil oldugunu bilmiyordum. Hakimiyet sonucta. Şimdi bnm bogac hocayla tekrar konusmama gerek yok. İleri muhtesem surus eğitimine ihtiyaç duymuyorum. Şehir içi kullanıcısıyım senelerdir istanbulda arac kullanırım her sene ortalama motosiklet ile 15.000 km yol yaparım hic ihtiyaç duymadım. Trafik kurallarına uymak yeterli bu bnm dusuncem...

İleri suruş değilde İSTANBUL TRAFİĞİNDE HAYATTA KALMA EĞİTİMİ olsa muthiş olurdu mesela.

Motosikleti
    Adam gibi kurum: CSS, motto akade... Eğitim verenin kontrol edildiği kafasına gore iş yapamadığı kapalı ÖZEL alanlar....

Tezgahta satılan eğitim: 3-5 kişiyi toplayıp anlatan eğitim veren kişi...

Sizi tanımam bilmem. nasıl bir eğitim verdiğinizi de bilemiyorum...

Tekrar merhabalar,

Eğitimi betonarme yapılar değil insanlar verir. İsmini verdiğiniz kurumun kuruluşunda yer almış bir eğitmen olarak detayları gayet iyi biliyorum ve ısrarla insanların algısını kurumsal yapıya odaklıyarak eğitim kurumunun eğitmenden değerli olduğunu empoze etmekteler.

Ben de o 3-5 kişiyi toplayıp hokkabazlık yapan merdiven altı eğitmenlerden birisiyim. Bu güne kadar Boğaç hocanız da dahil pekçok sürücü üzerinde emeğim var.

Sokak tezgahı diye nitelediğinix eğitmenler, betonarme binaların azametinin arkasına saklanıp akşam mesai bitsede eve gitsek kafasındaki patron kölelerinden çok daha verimli işler yapmaktalar.
    Ambalaja kanıp bu insanların emeklerine çamur atmak yerine biraz daha araştırmacı olursanız kendinize ve çevrenizdekilere büyük faydanız dokunacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

Hakimiyet eğitiminin ileri surus eğitimine dahil oldugunu bilmiyordum. Hakimiyet sonucta. Şimdi bnm bogac hocayla tekrar konusmama gerek yok. İleri muhtesem surus eğitimine ihtiyaç duymuyorum. Şehir içi kullanıcısıyım senelerdir istanbulda arac kullanırım her sene ortalama motosiklet ile 15.000 km yol yaparım hic ihtiyaç duymadım. Trafik kurallarına uymak yeterli bu bnm dusuncem...

İleri suruş değilde İSTANBUL TRAFİĞİNDE HAYATTA KALMA EĞİTİMİ olsa muthiş olurdu mesela.
    Böyle bir eğitim var ve biz buna "İLERİ SÜRÜŞ" eğitimi diyoruz. Siz daha bunun bile farkında seğilsiniz.

Sevgilerimle

İSTANBUL TRAFİĞİNDE HAYATTA KALMA EĞİTİMİ olsa muthiş olurdu mesela.
    Şurda var: https://www.artmotoakademi.com/akade...mler.php?id=32

Şurda da var: http://www.adarat.com/egitimlerimiz/

Motto da bugün yarın seçenekleri arasına ekler. Veya talebe göre yol sanatı sisteminin şehir içinde uygulanışını şehir içi yoğun ortamda bir şehir içi yol eğitimi'nde katılımcıya sunar.

Hepsi de yine özünde karşı olduğunuz ileri sürüş eğitimi. ;)

Tekrar merhabalar,

Eğitimi betonarme yapılar değil insanlar verir. İsmini verdiğiniz kurumun kuruluşunda yer almış bir eğitmen olarak detayları gayet iyi biliyorum ve ısrarla insanların algısını kurumsal yapıya odaklıyarak eğitim kurumunun eğitmenden değerli olduğunu empoze etmekteler.

Ben de o 3-5 kişiyi toplayıp hokkabazlık yapan merdiven altı eğitmenlerden birisiyim. Bu güne kadar Boğaç hocanız da dahil pekçok sürücü üzerinde emeğim var.

Sokak tezgahı diye nitelediğinix eğitmenler, betonarme binaların azametinin arkasına saklanıp akşam mesai bitsede eve gitsek kafasındaki patron kölelerinden çok daha verimli işler yapmaktalar.
    Ambalaja kanıp bu insanların emeklerine çamur atmak yerine biraz daha araştırmacı olursanız kendinize ve çevrenizdekilere büyük faydanız dokunacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:02 ----------

Böyle bir eğitim var ve biz buna "İLERİ SÜRÜŞ" eğitimi diyoruz. Siz daha bunun bile farkında seğilsiniz.

Sevgilerimle
    Bakın bn kimseye çamur atmıyorum. Ben duşuncelerimi paylaşıyorum ve öneride bulunuyorum. Yine soyluyorum birisi bir eğitim alacaksa gitsin adam gibi bir kurumdan alsın. Siz cok iyi bir hoca olabilirsiniz cok iyi bir eğitmen olabilirsiniz ama hepsi boyle değil. Her kurumun bir olmayacağı gibi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:12 ----------

Alıntı zaferce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şurda var: https://www.artmotoakademi.com/akade...mler.php?id=32

Şurda da var: http://www.adarat.com/egitimlerimiz/

Motto da bugün yarın seçenekleri arasına ekler. Veya talebe göre yol sanatı sisteminin şehir içinde uygulanışını şehir içi yoğun ortamda bir şehir içi yol eğitimi'nde katılımcıya sunar.

Hepsi de yine özünde karşı olduğunuz ileri sürüş eğitimi. ;)
    Karşı değil gereksiz goruyorum. Keşke imkanım olsa butun eğitimleri alsam...

Motosikleti
    Bakın bn kimseye çamur atmıyorum. Ben duşuncelerimi paylaşıyorum ve öneride bulunuyorum. Yine soyluyorum birisi bir eğitim alacaksa gitsin adam gibi bir kurumdan alsın. Siz cok iyi bir hoca olabilirsiniz cok iyi bir eğitmen olabilirsiniz ama hepsi boyle değil. Her kurumun bir olmayacağı gibi...
    Yukarıdaki ifadeleriniz bunun tam tersini söylüyor. Biraz daha tutarlı olun ve öncelikle karşınızdakinin kim olduğuna bir göz atıverin. Bizler gizli saklı yer altında iş yapan karanlık adamlar değiliz. Ararsanız tezgahçı dediğiniz bütün adamların özgeçmişi hakkında nette bolca bilgi var.

Sevgilerimle

Karşı değil gereksiz goruyorum. Keşke imkanım olsa butun eğitimleri alsam...
    Merakım giderilmiş oldu.

Keyifli, güvenli sürüşler. ;)

Ankarayı bilmemde istanbul'da o kadar cok bildiğim TEZGAHÇI EĞİTİMCİ var ki bilemezsiniz. Sizi tanımadığımı solemiştim SEN beni tanıyor musun? Sizinle alakalı tek bir şey yazmamışım neden bu kadar tepki gösteriyorsunuz?

Hatta bence butun eğitimciler yuruyuş yapın "TEZGAH EĞİTİMCİSİ DEĞİLİZ DEĞİLİZ...

Motosikleti
    Ankarayı bilmemde istanbul'da o kadar cok bildiğim TEZGAHÇI EĞİTİMCİ var ki bilemezsiniz. Sizi tanımadığımı solemiştim SEN beni tanıyor musun? Sizinle alakalı tek bir şey yazmamışım neden bu kadar tepki gösteriyorsunuz?

Hatta bence butun eğitimciler yuruyuş yapın "TEZGAH EĞİTİMCİSİ DEĞİLİZ DEĞİLİZ...
    Sevgili R6,

En başta da sormuştum yine sormak zorundayım. Kimdir bu tezgahçı eğitmenler. İsim vermeyerek insanları zan altında bırakıyorsunuz, buna düpedüz çamur atmak denir. Ya isim söyleyin yada kurumcu borazanı yaftasını boynunuza asın.

İsim isim yazın tezgahçıları ki biz de bilelim. Ben yıllardır bu konunun içindeyken kayda değer sayıda tezgahçı görmedim. Tezgahçı kim, ismi nedir, nerede eğitim yapar, neden tezgahçıdır????

Bekliyorum bu soruların cevaplarını.

Sevgilerimle

Sevgili R6,

En başta da sormuştum yine sormak zorundayım. Kimdir bu tezgahçı eğitmenler. İsim vermeyerek insanları zan altında bırakıyorsunuz, buna düpedüz çamur atmak denir. Ya isim söyleyin yada kurumcu borazanı yaftasını boynunuza asın.

İsim isim yazın tezgahçıları ki biz de bilelim. Ben yıllardır bu konunun içindeyken kayda değer sayıda tezgahçı görmedim. Tezgahçı kim, ismi nedir, nerede eğitim yapar, neden tezgahçıdır????

Bekliyorum bu soruların cevaplarını.

Sevgilerimle
    Bakın tekrar ediyorum sizi tanımam etmem kisiniz ne iş yaparsınız bilmem.

Ama sunu gördüm hiç eğitmen gibi konuşmuyorsunuz. Boynuma bişiler astınız ne yapmaya calışıyorsunuz?

EĞİTİM ALACAKSANIZ GİDİN AFAM GİBİ BİR KURUMDAN ALIN

tekrar boynuma bişiler asmaya calışırsanız bn de bişey asmak zorunda kalıcam.

Siz eğitmenlerin lideri misiniz? Size birşeyleri açıklamak zorundayım?

Motosikleti
    Bakın tekrar ediyorum sizi tanımam etmem kisiniz ne iş yaparsınız bilmem.

Ama sunu gördüm hiç eğitmen gibi konuşmuyorsunuz. Boynuma bişiler astınız ne yapmaya calışıyorsunuz?

EĞİTİM ALACAKSANIZ GİDİN AFAM GİBİ BİR KURUMDAN ALIN

tekrar boynuma bişiler asmaya calışırsanız bn de bişey asmak zorunda kalıcam.

Siz eğitmenlerin lideri misiniz? Size birşeyleri açıklamak zorundayım?
    Sevgili R6,

İsim vermeden ithamda , isim vererek tavsiyelerde bulunursanız birilerinin borazanlığını yapıyor olursunuz. Adam gibi kurum kim dediğimizde kanarya gibi tek bir kurumun adını şakırken, tezgahçı kim diye sorduğumda dut yemiş bülbüle dönüveriyorsunuz. Ben eğitmenlerin lideri falan değilim ama bu mesleğimin saygınlığını korumam için engel değil.

Sevgilerimle

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)