Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

1.68 boy ile pulsa 150ns kullanılabilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle hepinize iyi günler ben 16 yaşında 2 senelik 125cc kymco ck125 deneyimi olan bir kardeşinizim bizim burası küçük bir yer olduğu için ehliyet sorun olmuyor motorumda yaklaşık 5000km yi devirdim ve motorumu yenilemeye karar verdim bajaj pulsar 150ns hoşuma gitti ama 16 yaşındayım ve boyum 168cm bayisine gidip üzerine oturma fırsatı bulamadım motoru sürebileceğim biliyorum ama 2 ayağım değecek şekilde sele yüksekliği ayarlanabiliyor mu? bit bilgisi olan var mı? pulsar olmaz ise Yamaha ybr125 Esd ile Honda cbf150 arasında kalıcam gibi görünüyor cbr125r a bütçem yetmiyorum ybr ve cbf'i kolayca 2 ayağım yere tam değecek şekilde kullanabiliyorum pulsarda 2 ayağımın yere değme ihtimali var mı? Bu ayarlanabilir mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:38 ----------

Şimdiden herkese teşekkürler ve bu arada ybr veya cbf'ten hangisini tercih etmem mantıklı olur uzun yıllar kullanmak istiyorum ybr şekil olarak daha ağır basıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    o ehliyetin belli yaşlarda verilmesinin bir sebebi varmı ki acaba diye düşürken geçen vaktin farkına vardığımızda a1 ehliye alıp sonra ybr alıyoruz

Bence Adam gibi sürmeyi öğrenen adam 10 yaşındada sürebilir ve hiç öyle apaçilikte yapmadım ekipmanlarım tam A1 ehliyetimide yakın Zaman'da alıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:24 ----------

Konu sonuç bulmamıştır arkadaşlar fikri olan yazsın bilgi alışverişinde bulunalım

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    derdini anlayabilen yok ki cevap yazsın :( elinde ayağında sıkıntı var mı? sağlık sorunun var mı? reflexlerin normal mi? daha önce 125cc commuter kullanmışsın. 150ns modeli senin kullandığın motorlara göre biraz daha hızlı. gaz elciğine biraz daha kibar davrandığın sürece ve ağırlık merkezini iyi ayarladığın sürece suzuki hayabusa bile kullanırsın.

edit: birazdan bana tepkiler yağmaya başlar, sabırla bekliyorum

edit2: bak bu ibret olsun, al kullan ama dikkat et:

edit3: a evet özür dilerim, bacak boyun yetmeyebilir o aklıma gelmedi.

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    1.75 boyum var, bugün 150ns surdum ve motoru parmak uçlarımda ancak dengede tutabiliyordum 1.68 boy zorda bırakır seni dostum bayir yukarı falan dursan bi daha kalkamazsin :(

168cm boyla pulsar 150ns 2 ayağımın tabanıda yere basacak şekilde kullanmam için motoru biraz alçaltabilir miyim?? Reflexlerim iyi sağlık sorunum yok üst tarafta açık açık sorularımı yazmıştım ama Nasıl anlayamıyolar bende onu anlamadım

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Alcalt devam et.

Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

Bacak boyumun yetmesi için motoru alçaltabileceğim bişeyler var mı peki benim ayaklarım yere bassın ben fazla zorlanacağımı sanmıyorum

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Yaşın 16'ysa şöyle bir şey düşünebilirsin. Plaka, ehliyet, ruhsat, benzin derdin de olmaz. Çevirebildiğin kadar gidersin..
    Osm@n bunu beğendi.

Ben bunu hakaret olarak kabul ediyorum A1 ehliyeti 16 yaşını doldurunca veriliyor ben sizin gibi motor sevdasına genç yaşta başladığım için bu hakareti yiyemem yaşın büyük olabilir ama IQ değerin düşük sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:35 ----------

Profilinize baktığımda içki kullandığınız ve kaza yapıp motoru sattığınızı görüyorum işte sizin gibi olmamak için ben bu foruma böyle sorular soruyorum lütfen konuma gelmezseniz severim anladığım kadarıyla IQ seviyeniz bayağı düşük bay Draconian

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Koray336 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bunu hakaret olarak kabul ediyorum A1 ehliyeti 16 yaşını doldurunca veriliyor ben sizin gibi motor sevdasına genç yaşta başladığım için bu hakareti yiyemem yaşın büyük olabilir ama IQ değerin düşük sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:35 ----------

Profilinize baktığımda içki kullandığınız ve kaza yapıp motoru sattığınızı görüyorum işte sizin gibi olmamak için ben bu foruma böyle sorular soruyorum lütfen konuma gelmezseniz severim anladığım kadarıyla IQ seviyeniz bayağı düşük bay Draconian
    ben baktım göremedim, profilinde kaza yaptığı falan nerede? neyse boş ver onu, şaka yapmak istemiş sanırım. çok sevdiğim bir laf var. ahmet şerif izgören söylüyor. Neyi başarabileceğinizi sizden başkası bilemez, siz hedefi koyduğunuzda yaparım diyorsanız tamamdır.

Kaza yapmamış özür dilerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

Hyr benim sorunum şu bajaj pulsar 150ns selesini düşürebilirmiyim ? Konu bu başka yere çekmezseniz sevinirim

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer

Cümleye "bizim burası küçük yer ehliyet sorun olmuyor" diyerek başlıyorsan bu tip yorumları da sorun etmeyeceksin.

Büyük konuşmamak lazım ben de senin yaşındayken hacca gidiyordum şu sıralar bardan çıkamıyorum. Neyse zihniyet değişmeyecek sanırım hayırlı olsun yeni selen.

Ehliyet sorun olmuyor dememin sebebi 2 senelik motor ve trafik tecrübemin olduğunu söylemek teşekkürler sanırım anlaşamıycaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:10 ----------

Ama sizin ilk yorumunuz çok yanlıştı hobidaşınız olan birine böyle birşey söylemek napıyım ehliyet alabildiğim halde motor mu sürmiyim

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Ehliyet sorun olmuyor dememin sebebi 2 senelik motor ve trafik tecrübemin olduğunu söylemek teşekkürler sanırım anlaşamıycaz
    ben 15 ay ehliyetsiz kullandım ama kimsenin haberi olmadı çaktırma 15 ayın sonunda 1.150 tl girdi. bir motor parası verdik A sınıfı ehliyet aldım.

şimdide motorda sigorta yok ve aynasızlardan uzak durmaya çalışıyorum. durumun geçici sanırım. ehliyet alana kadar sakin kullan yeter.

kazalar düşük hızda tolera edilebiliyor çünkü.

Soruma hala cevap alamadım pulsar 150ns sele boyunu Nasıl düşürebilirim sorum bu ?

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Soruma hala cevap alamadım pulsar 150ns sele boyunu Nasıl düşürebilirim sorum bu ?

Merhaba koray bey kardesim!Oncelikle o malum sahis buranin delisidir satasir herkese bir sure sonra takmiyorsun zaten cift haneli IQ ya sahip Hocam amartisor kisaltma yapiliyor 4 cmye kadar birde seleyi tirasliyolar... Lowering kit mevcut degil ama alcaltiyolae motoru yani problem yok.

Alıntı Obs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba koray bey kardesim!Oncelikle o malum sahis buranin delisidir satasir herkese bir sure sonra takmiyorsun zaten cift haneli IQ ya sahip Hocam amartisor kisaltma yapiliyor 4 cmye kadar birde seleyi tirasliyolar... Lowering kit mevcut degil ama alcaltiyolae motoru yani problem yok.
    Allah razı olsun be bunca muhabbet tartışma sırf şu cevap için miydi çok teşekkürler peki bu bajaj bayisinde yapılırmı yapılmazsa bize yaklaşık ne kadara patlar biliyormusunuz tekrardan teşekkürler

Motosikleti
    Yamaha R25
    Oturduğun yerde elbet bir sanayi vardır ve amortisör ayarları yapılır. 4cm e kadar indirmekte sakınca yok fakat 1 2 cm le yere basacağın motoru neden risk olarak kullanasın?

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    basketbol oyna ve süt iç

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)