Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Böcek sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Arkadaşlar geçen gün bursa çanakkale toplam 630 km yol yaptım ve çanakkaleye giderken bir yol üzerinde okadar fazla sinek/böcek vardı ki kaskımıı hr 5 dk da bir durup temizlemem gerekiyordu. 5 dakika içinde %50 7-8 dakikada %70 e varan görüş kaybı yaşıyordum. Bu böceklerin kaska yapışmamasını sağlayan kaydırıcı tarza yada ona benzer bir şey var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Durmana gerek kalmadan söküp atabileceğin filmler kullanabilirsin.

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durmana gerek kalmadan söküp atabileceğin filmler kullanabilirsin.
    Bahsi geçen filmleri satın alabilecegimiz Link paylaşımı yaparak duruma biraz daha açıklık getirebilir misiniz ?

Bafa Gölü kıyısında da belli bir mevsimde hava kararırken böcekle dolu olur hava. Her yerde o kadar sık böcek olmaz. O bölgeden sürekli geçmeyecekseniz özel bir şey yapmanıza gerek yok.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    özel filmlerden bulamıyorsan kaskın vizör kısmına streç filmi birkaç kat yapıştır.... ilk katın sökme yapını sağda, sonraki katın solda, onun üstündeki katın yine sağda şeklinde birkaç kat atarsan kirlendiği anda en üsttekini sökersin ve yola devam edersin... daha sonra diğer katı sökersin... sökerken nazik davranmak lazım yoksa diğer katları da kaldırıyor görüntü bulanıyor... ayrıca ustam çok rica ediyorum söktüğün streç filmi öylece atma... cebine koy sonra çöpe atarsın... teşekkürler...

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Geçen hafta bende aynı motosiklet ile aynı yoldan geçip aynı sinek sürüsüne daldım

Benim kendimce bulduğum çözüm şu: montun bir cebine ıslak mendil bir cebine selpak koydum. Her sinek sürüne girdiğimde sol cebimden ıslak mendili çıkarıp vizörü sildim ardından sağ cebimden selpağı çıkarıp kuruladım ve yoluma devam ettim.

Tabi kask camı dışına çarpan sinekler için bir çözüm yok. Motosiklet üzerindekiler belki benzinlikte tayzikli su ile temizlenebilir. Monta çarpan sinekler ise ancak kuru temizleme ile.

Birde şunu farkettim öğlen vakti sinek olmuyor. Akşama doğru hava serinleyince çıkıyorlar.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Islak mendilin alkolsüz olanları(bebekler için üretilen) tercih edilmeli, aksi halde vizör mahvolabilir.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bence böceklerin kardeşlerimize çarpıp öldüren motorcu sorunu diye konu açması lazım
    Şaka bir yana ben seviyorum böceklerle karşılaşınca biraz yavaşlamak lazım ve asıl sorgulamamız gereken İstanbul'da neden hiç böceğe çarpmamamız.
    Bunun benzeri Çin'de kuşlarla vardı , koş yok ortada adamlar yemişler , honkkong sınırında hongkong tarafında kuş var çin tarafında kuş yok o kadar bariz durum.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abs olsa çarpmazdın.
    mustafa_325 bunu beğendi.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Katiller
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biga yarımadasında çeltik tarımı yapılabildiğinden, yer yer sinek yoğunluğu olması normal.
    Vizöre streç film çek, dolunca çıkarırsın.

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Aynen biga tarafında ve sabah gün doğuma karşıydı pek bi seçeneğimiz yok yani

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abs olsa çarpmazdın.
    Ya sineklerde abs olsaydi? Frenaj yaparken manevra yapabilseler mesela. Kurtulmazlarmiydi kasktan?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya sineklerde abs olsaydi? Frenaj yaparken manevra yapabilseler mesela. Kurtulmazlarmiydi kasktan?
    kasktan kurtulsa bile arkada ki arabadan kurtulamazlardı. onların suçu otoyolun hava sahasını kullanmaktı

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Yav sok bi ıslak mendil camla göstergenin arasına veya uyun bir yere al al sil camı. Selçuk ile Torbalı arası da böyledir, dünyanın sineği oluyor.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Yavaş sürmeyi deneyin
    Rodajdayken 100km/h'i geçmiyorken hiç sinek yapışmazdı kaskıma. Ne zaman rodaj bitti, hızlar yükseldi, o zaman kaskta sinek cesetleri belirmeye başladı.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Sinek degil de bazen yuksek hizda buyuk bocek carpinca yazlik ceket uzerinden bile acitiyor...

Bir keresinde de yolda full-face kaskin icine sinek girdiydi. Ne bela birsey oyle o. Ellerini birakamiyorsun, gozunun burnunun uzerinde geziyor, bereket kirmizi yandi ilerde. Direk kaza sebebi. Olayi anlatinca bir arkadas "huup diye yutabilirsin" demisti. Igrenc geliyor kulaga ama kaza yapmaktan iyidir.

Istanbuldan izmire geldim yeni (gece). Gün ışıdığında bi bölgede 10km kadar falan her saniye sinek yapismaya basladı vizöre. Sol elimle sile sile ilerledim.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    geçen 2 ay önceki sürüşlerimden bir tanesinde 2 saat içerisinde başımıza gelenler hayvanseverler görse dava açarlar

temizlerken kaskın havalandırma deliğindende ölü sinek bile çıktı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)