Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Güvenli sürüş eğitimi ne kadar gerekli ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Ehliyet alırken bir dizi direksiyon eğitiminden geçiliyor (6 saat gördüm bir yerde) bunun üstüne honda gibi yerlerden eğitim almak gerekir mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    gerekir.

karaketer sınırı...
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tefoo Ramiz Dayı'nın yanın da 5 yıl. Kerpeten Ali nin yanın da 3 yıl, eğitim almıştı. Şimdi memleketi Manisay'a hükmediyor.

1335m3rt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125
    Kardeşim ben hiç bir egitim almadım.ybr 125 esd ile 3 kere agır kaza yaptım 100 120 km hızlarla çok sükür bende bişey yok.Atlattıgım kazaların haddi hesabı yok.Şimdi ögrendimmi hala bilmiyorum.İnsan motora bindigi zaman ben şöyle sürüyorum kaza yapmam gibi hissediyorsun ama oluyor sadece kaza da degil yani kısaca kesinlikle almanı öneririm.
    mavisipa bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ben teorik eğitime gitmiştim ve yıllardır motor kullanıp da yauvv yanlış biliyormuşum diyen bi sürü eleman vardı. illa ki işe yarar şeyler öğrenilecektir.

Alıntı U.KALKAVAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tefoo Ramiz Dayı'nın yanın da 5 yıl. Kerpeten Ali nin yanın da 3 yıl, eğitim almıştı. Şimdi memleketi Manisay'a hükmediyor.
    şaka bi yane ramiz dayının gençliğiyle 2 sene aynı evde kalmışlığımız var.

tabi benzeriyle :D
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben teorik eğitime gitmiştim ve yıllardır motor kullanıp da yauvv yanlış biliyormuşum diyen bi sürü eleman vardı. illa ki işe yarar şeyler öğrenilecektir.

şaka bi yane ramiz dayının gençliğiyle 2 sene aynı evde kalmışlığımız var.

tabi benzeriyle :D
    37. Bölümü izliyorum şuan, öyle bakınırken Tefoo yazınca istemsiz gülüp neşelendim. Allah ta sizi güldürsün inşallah.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Gerekir mi ? Hayır. Zorunlumu ? Hayır. Önemlimi ? HAYAT KURTARIR.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kesinlikle. Doğru düzgün bir yerden eğitim alın.

dekmanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ZZR250 honda CBF 500 yamaha YBR 125
    ÖNCELİKLE eğitim alabilyorsan al çünkü bu eğitimler senin hata yapma payını mümkün olduğunca en aza indirir kolunu bacağını kırıp öğrenecegin seyleri basına gelmeden öngörmene yatdımcı olur
    Ama hata yapma payını TAMAMEN ORTADAN KALDIRMAZ
    Eğitim aldın diyede ölümsüz olmadın
    Herzaman daha fazla tetikde ol

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğitim almazsan yanlış öğrenir, yanlış alışkanlıklar kazanırsın, sonradan eğitim alsan bile bu alışkanlıklarını değiştiremezsin.
    TimFx ve bindiregandi bunu beğendiler.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    profesyonel olarak gordugumuz ınsanlar bıle bakın nasıl aptalca kazalar yapıyor barkın bayoglu gıbı
    eğitimsiz olmaz birazcık denge saglayınca herşeyi öğrendik snıyoruz ama öyle değil eğitim şart

sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    Kapalı alan eğitimlerinde, motosikletin doğru duruş, frenleme, bakış, viraj ve slalom çalışmaları oluyor, bunlar motosikleti kullanmayı öğrenmek için, üstüne yol eğitimi alınması en önemlisi de bu Doğru yerde konumlanma doğru yere bakış doğru hızlarda sürme, en önemlisi çevresel bakışı öğrenme ve sistematik kullanmak, yani önce motoru kullanmayı öğrenmeli sonra yolda nasıl kullanılır öğrenilmeli...

wind16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250 ABS
    Motor ehliyeti veren yerlerin %80'inden eğitim alınmaz zaten. Bunu yeni ehliyet almış birisi olarak söylüyorum. Orada hoca diye geçinenlerin çoğu temel bilgileri bile çok yanlış öğretiyorlar. Çünkü kendileri de bilmiyor.
    Motto akademi gibi hem ehliyet eğitimi hem de güvenli sürüş eğitimi veren bir yerden mutlaka ehliyetini al derim.
    Onun dışında da Honda olur Yamaha Akademi olur mutlaka eğitim alınması taraftarıyım. Temelini en baştan doğru şekilde oturtmak çok önemli çünkü.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitim almazsan yanlış öğrenir, yanlış alışkanlıklar kazanırsın, sonradan eğitim alsan bile bu alışkanlıklarını değiştiremezsin.
    Bir dereceye kadar haklısınız ama alışkanlıkların değişmeyeceğine katılmıyorum. Alışkanlıklar çok zor da olsa değişebiliyorlar ama büyük çaba sarfetmek gerekiyor. Yeni başlayanlar ise doğru bilgileri çok daha hızlı alıp öğrenebiliyorlar.

Sevgilerimle
    yürekçe bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Gerek duymadım 7 aydır. Yeterince güvenli sürdüğüme inanıyorum bana ne katabilir ki? Dar yollarda en az araba kadar keskin viraj alıyorum bazen daha hızlı.Otoyolda 110-120 gidiyorum. Şehiriçinde aralara girerken çekinmiyorum. Yağmurda bile seyir hızında sürerim.Artçıyla dengem bozulmaz. Eee neden milleti zengin edeyim öyleyse?

Motosikleti
    RKS Logik 150
    Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerek duymadım 7 aydır. Yeterince güvenli sürdüğüme inanıyorum bana ne katabilir ki? Dar yollarda en az araba kadar keskin viraj alıyorum bazen daha hızlı.Otoyolda 110-120 gidiyorum. Şehiriçinde aralara girerken çekinmiyorum. Yağmurda bile seyir hızında sürerim.Artçıyla dengem bozulmaz. Eee neden milleti zengin edeyim öyleyse?
    çünkü sen bilirkişisin :D
    mavisipa bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Ağzın bal yesin . İnşallah hepimiz eğitim vererek zengin olacağız
    yürekçe bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Koskoca yedi ay
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Büyük tecrübe konuşmuş, herkes adımını denk alsın.

Soruyu soran arkadaşım, motorun tepesine binip yanlış alışkanlıklar edinmeden git güzel bir kapalı alan eğitimi al, çok şey farkedersin, en azından motora nasıl doğru binilir , nasıl doğru inilir, nasıl düzgün oturulur onu öğrenirsin. Acil durum frenini öğrenirsin. Motosiklet kullanmak ile araba kullanmanın farkını anlarsın. Motorun çok güzel hızlandığını ama durmanın eğitimsiz zor olduğunu anlar bir yere patlamazsın. Kısacası paran - bütçen varsa gir güzel eğitimini al güzel kardeşim. Selamlar...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    O da bişey mi? Ben de kaska gerek duymadım 12 senedir. Bu beşinci kaskım. Haybeye zengin edip duruyom elin Japonlarını Korelilerini, bi kere işe yaramış değil.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    ....bana ne katabilir ki?
    .....
    Eee neden milleti zengin edeyim öyleyse?
    Bu kafayla daha çook böyle konular açarsın.

http://www.motosiklet.net/forum/konu...-mutsuzum.html

Niye bu kadar uyumsuz birisin?
    Hiç düşündün mü diye sormayacağım çünkü düşündüğün ve hatta üzüldüğün açtığın konulardan belli.

Hadi yetişme tarzını sorumlu tutalım bundan.
    Fakat bir insanın hayatını kaybetmesine neden olabilecek bir tavsiyeyi gözünü kırpmadan verebilmek ve en kötüsü bunu maddi gerekçeleri öne sürerek yapmak nasıl bir vicdan yoksulluğudur?
    yürekçe, yasdal ve altug34 bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)