Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

özellikle mondialcilerden yardım bekliyorum ??

Motovento
    REKLAM ALANI

belli bi süre mondial kullanmış bilgi sahibi olmuş arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. ben bütce ancak yettiği için.
    mondial 125 nt turkuaz 2016 ve mondial 125 znu ve son olarak mondial 150 mash arasında kaldım. sizce hangisi kaliteli yeri geldiginde 2 kişi rahatlıkla binilecek motor ?

ve en en önemlisi sürekli arza versin istemiyorum sizce elimdeki para mondial 2016 modellerine yatırmalımıyım pişman olurmuyum yardım ederseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Turkuaz al bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Gönül az daha koy YBR al diyor ama neyse. Mondial hakkın da hiç bir fikrim yok, kimse yazmıyor ve sende foruma yeni katılmışsın diye ben sana maydonozluk yapayım. Görsel olarak ZNU vespa tarzı ile gönülleri cezbediyor ama direksiyonun da sürat arttıkça sarsılma oluyor diye biliyorum, Turkuaz'ı sucu da pizzacı da gördüğüm için onlar kullandığına göre sorunsuz ve sağlamdır diyorum, düşünülebilir. Mash hakkın da hiç bir fikrim yok, hakkın da hayırlısı artık.
    merdan büyük bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Mash Güzel motordur,
    Yedek parcaları ACICIK PAHALI,

MİSAL: eksoz 300 lira,

NT TURKUAZ honda motoru ÇAKMASIDIR,

parcaları uygundur 125 cc motora sahıptır,

Her ıkısıde dusunulebılır,
    ve rahatlıkla alınabılır,

ZN,,,,ZNU modellerıne pek bulasma derım,
    Parcaları sarsıntıdan dahı kırılabılıryor,

Bu Arada,

motosiklet tamircisiyim,

SADECE FİKİRLERİM AÇISINDAN BİLMEK İSTERSİN diye düşündüm,

Hepsini Kullandım ve test ettim,,,
    merdan büyük bunu beğendi.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı merdan büyük adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belli bi süre mondial kullanmış bilgi sahibi olmuş arkadaşlar bilgi verirse sevinirim. ben bütce ancak yettiği için.
    mondial 125 nt turkuaz 2016 ve mondial 125 znu ve son olarak mondial 150 mash arasında kaldım. sizce hangisi kaliteli yeri geldiginde 2 kişi rahatlıkla binilecek motor ?

ve en en önemlisi sürekli arza versin istemiyorum sizce elimdeki para mondial 2016 modellerine yatırmalımıyım pişman olurmuyum yardım ederseniz sevinirim
    üçü de hemen hemen aynı. Arada ufak tefek farklılıklar mevcut. Hepsine 2 kişi binersin. Ama tabi bu motorların istiap haddi 120kg civarı yani iki tane kallavi 80-90 kiloluk adam bunlara biraz fazla geliyor.

Bakımlarını ufak tefek tamirlerini kendin yapacak isen al. Ve ya çok yakın akraban falan tamircidir ona yaptırırsın. Öbür türlü servis yok gibi düşün. Yok ben illa gideceğim diyorsan para kaptırırsın sağlam motorunu bozlarlar, canın sıkılır falan.

Rutin bakımını tam yapar yaptırabilirsen sorunsuz binersin. öbür türlü mutlaka sorun yaşarsın. (En basitinden karbüratör ayarı yapılmamış olur, gaz teli boşluğu alınmas vs vs)

2016, 2015 canı çıkmamış aşırı yüksek kilometresi olmayan ikinci el bir tane alırsın. Plastik grenajları kırık olmasın. Geneli ucuz ama bazı grenajlar epeyce pahalı.

Ön varyatör (20-25TL) kayış (bando 15-20TL) buji (7.5TL japon NGK marka CR7HSA model) buji piposu (15-25TL japon NGK marka) hava filtresi (5-10TL) benzin filtresi (3-5TL) ön fren hidroliği (motul dot3&4 15-20TL) bunlar mutlaka değişecek.

Karbüratör hava ayarı, otomatik jikle ayarı mutlaka yapılacak.

Bunlar mekanik bakımlar. Bir de mutlaka bir çift kaliteli lastik (tanesi 90-100TL Michelin veya Pirelli), öne arkaya kaliteli fren balatası (EBC marka, eskileri söküp resmini atarsan gönderirler tanesi 20-25TL)

Ona göre hesabını yap derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:01 ----------

Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mash Güzel motordur,
    Yedek parcaları ACICIK PAHALI,

MİSAL: eksoz 300 lira,

NT TURKUAZ honda motoru ÇAKMASIDIR,

parcaları uygundur 125 cc motora sahıptır,

Her ıkısıde dusunulebılır,
    ve rahatlıkla alınabılır,

ZN,,,,ZNU modellerıne pek bulasma derım,
    Parcaları sarsıntıdan dahı kırılabılıryor,

Bu Arada,

motosiklet tamircisiyim,

SADECE FİKİRLERİM AÇISINDAN BİLMEK İSTERSİN diye düşündüm,

Hepsini Kullandım ve test ettim,,,
    ZNU'nun hangi parçaaları titreşimden kırılıyormuş?

Kırılan o parçalar Mash da Turkuaz da yok mu, onda kırılmıyor mu?

Motorları birbirinden çok mu farklı? Biri titrerken öbürü titremiyor mu?

Allah selamet versin ne diyeyim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    1 sene mondial turkuaz kullandım herşeyi sorabilirsin :D

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    Az üstüne koy ybr al.

Sorun çıkarmaz. Sorun çıkaracak olan tek şey iş bilmez, ve esnaflıktan bihaber tamircilerdir.

Hocam mondial kullandim kullandigim bolgede herkes motor kullaniyor birkac parcaci var.Fiyatlar asiri ucuz baktin sorunu cozemedin 200 lira verir motoru piston silindir degistirirsin nedir ki.Parcalari ucuz herkes anliyor oyle bakimlarini cok aksatmazsan saglam yaparsan yolda falan birakmaz ama balansorsuz bir modelse saglam titrer bastan soyliyim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler