Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Dusuk cc motor daha hızlıdır.

Motovento
    REKLAM ALANI
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok net

Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istediğin pistte istediğin yerini asfalta sürt. starbucks önüne park edince fark ortaya çıkar
    güzel bakan , güzel görür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    istediğin pistte istediğin yerini asfalta sürt. starbucks önüne park edince fark ortaya çıkar
    Kafe onu motorcularin şekli ilk virajda itinayla bozulur

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Büyük ile küçük her zaman farklıdır.
    Bunun erkek - dişi herkes farkında.

Fakir temennisi

Dipnot: Fakirim

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafe onu motorcularin şekli ilk virajda itinayla bozulur
    işte mesele o ))
    kafede o an oturmakta olanlar kalkıp viraja kim kimi geçmiş diye bakmaya gitmiyor ))
    zaten verimli bir gündeysen kafeden kalkar yeni artçınla birlikte bir yerlere gidersin deli misin viraja yatacaksın
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CrazyBullet ve GezeGeze bunu beğendiler.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İşte düşündüğün ,bildiğin ama anlatamadığın ne varsa Haşmet kardeşimiz yazmış .Ellerine sağlık. Bunca yıldır motor kullanıyorum ilk defa geçen hafta yüksek cc kullanmaya başladım. Dediklerini aynen yaşadım . Hatta bir ışıkta kendimi Matrix filminde, zamanı tutan neo gibi hissettim

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pist ve spor farkli, trafikte ve gunluk kullanim farkli. Yuksek hacim her zaman daha rahat kullanmak pist disinda. Motor zorlanmaz, vites hesabi yapilmaz, istedigin hiz icin farkli secenekler bulunur, vs.

Diyelim ki 120 km hizla gidiyorsun, 6'ya takarsin 3500 devirde az yakarak tingir tingir gider. Baktin motor hafif cekmedi, gaz vermek yerine vites dusersin, olur 4200 devir. Motor kendine gelir, ama hemen isteyince guc aniden gelmez. Sagda solda fazla arac varsa guvenlik icin 4'e takarsin (olur da gormeden uzerine kirarlar diye), devir 5000 olur, ama guc aninda gelir. Ucmak istersen 3'e takarsin, devir 6000'i gecer, goz kirpma suresinde tum araclar arkada kalir, vs. Hepsi ayni hizda oluyor.

250cc yaris motorsikletleri potansiyeli inanilmaz yuksek cihazlar. Ancak trafik ve gunluk kullanim icin hic bir 250cc motorsiklet uygun degil bence. Deneyim kazanir kazanmaz yukseltmek lazim. Idare etmez degil, eder, ama anca idare eder; ideal kesinlikle degil. Sahsi gorusum tabi.

Motosikleti
    Pek çok 250cc 6-7 saniyede 100 km hıza çıkabiliyor, 150 km hıza da ortalama bir aile arabası kadar hızlı çıkabiliyor. Bu motor gitmiyor, yeterince iyi hızlanmıyor diyorsanız hangi devirde kullanacağınızi bilmiyorsunuz demektir. Pahalı motorlarla kadinlari etkilemeye çalışan arkadaslara onerim, Aksaray, Kıbrıs taraflarına gitsiler, çok daha ucuza manken gibi kadınlarla birlikte olabilirler, motorda gerekmiyor. Videoda konu olan sey su. Supersport motor alıp, buyuk bir piste girmek için lastik masrafidir pist ucretidir binlerce lira verebilirsin ama aynı keyfi nispeten ucuz bir motorla mütevazı bir şekil de yaşayabilirsin. Yani olay trafikte değil pistte surus ile ilgili. Dusuk hızda surdugun içinde dusunce sakatlık riski daha az olur. Şimdi konuyu kadin tavlamaya getirenlere onerim motorunuza atlayin ve Aksaraya gidin, orada çok daha ucuza işiniz görülsün.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pek çok 250cc 6-7 saniyede 100 km hıza çıkabiliyor, 150 km hıza da ortalama bir aile arabası kadar hızlı çıkabiliyor. Bu motor gitmiyor, yeterince iyi hızlanmıyor diyorsanız hangi devirde kullanacağınızi bilmiyorsunuz demektir. Pahalı motorlarla kadinlari etkilemeye çalışan arkadaslara onerim, Aksaray, Kıbrıs taraflarına gitsiler, çok daha ucuza manken gibi kadınlarla birlikte olabilirler, motorda gerekmiyor. Videoda konu olan sey su. Supersport motor alıp, buyuk bir piste girmek için lastik masrafidir pist ucretidir binlerce lira verebilirsin ama aynı keyfi nispeten ucuz bir motorla mütevazı bir şekil de yaşayabilirsin. Yani olay trafikte değil pistte surus ile ilgili. Dusuk hızda surdugun içinde dusunce sakatlık riski daha az olur. Şimdi konuyu kadin tavlamaya getirenlere onerim motorunuza atlayin ve Aksaraya gidin, orada çok daha ucuza işiniz görülsün.
    Misal kaç para ))
    hasmet bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Misal kaç para ))
    Ben gitmedim bir arkadaş gitmiş, 3 pist seansindan çok daha ucusmus

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Monte carlo ve monza iki ayrı pist. Birincisinde düşük devirde yüksek tork gerekliyken ikincisinde yüksek beygir gücü neticesinde yüksek hız gerekli. Aynı zamanda ikincisinde daha iyi frenlerinin olması gerekli. Güzel haber: minik bir pistte cbr250 ile 1000rr'ı geçebilirsin. Kötü haber: buna sevinene gülerler.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abov, sıvanmış gene.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Videoda konu olan sey su. Supersport motor alıp, buyuk bir piste girmek için lastik masrafidir pist ucretidir binlerce lira verebilirsin ama aynı keyfi nispeten ucuz bir motorla mütevazı bir şekil de yaşayabilirsin.
    Abicim videoda öyle bir konu yok.
    Sen bu videodan öyle bir çıkarım yapmışsın.
    Videoda olan şey elemanın biri motoruyla gokart pistinde turluyor bu kadar.

İyi bir pistte iyi bir motosikletle turlamak çok zevklidir.
    Ama bu gokart pistinde turlamak zevksizdir demek değildir.
    Aynı şey değil onu demek istiyorum.
    Mesela bu videoda ki piste o motorla gireceğime süpermoto ile girerim.
    Gör bak zevki.
    Her motorun zevki ayrı, her pistin de öyle.
    Hatta profesyonel yarışların yapılabildiği pistler bile ayrı ayrı dizayn edilmiştir.
    Her biri farklı bir zevk yaşatır.
    Kalkıpta bu size yeter gibi bir dayatma olmaz.
    En kral pistte bile 3-5 defa döndükten sonra sıkılırsın.
    Bu gayet doğal bir durumdur.

Hiç hoş bulmamakla beraber kız tavlama tabiri ile ilgili de bişeyler söylemek isterim.

Birinin sizden etkilenerek ve hoşlanarak elinizi tutması,sarılması,öpmesi ile bunu para için yapması aynı şey mi?
    Duyguları para ile satın almak normal bir davranışmıdır da adres veriyorsunuz?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Monte carlo ve monza iki ayrı pist. Birincisinde düşük devirde yüksek tork gerekliyken ikincisinde yüksek beygir gücü neticesinde yüksek hız gerekli. Aynı zamanda ikincisinde daha iyi frenlerinin olması gerekli. Güzel haber: minik bir pistte cbr250 ile 1000rr'ı geçebilirsin. Kötü haber: buna sevinene gülerler.
    Zaten Monza eski Monza değil, çok bozdular kendilerini artık gidilmez. Beyler şakamı yapıyorsunuz yoksa çok mu zenginsiniz ya da ben mi çok fakirim lan Aslında iş zenginlikle de alakalı değil, gelir düzeyi yüksek memleketlerde bırak 250 cc yi monkey bike ile yapılan yarışlar baya bir popülerleşti. Bizim yüksek hp merakı taa Turbo sakız dönemlerinden geliyor, o zamanlar Turbo sakızdan çıkan araba kağıtları vardı, üzerinde kaç beygir, max. hızı yazar onunla oyun oynardık. En yüksek hıza çıkanına sahip olan kazanırdı. Neyse; Monte Carlo'da görmeyim sizi, alırım anahtarınızı.

serhat207 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS FORZA 300
    O pistte runner 200 olsa ne olurdu acaba :D

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Yok artık ya bu kadar da saldırganlık saygısızlık olmaz be arkadaş.
    Esprili bişey yazdık gelen cevaba bak. İşi getirmiş aksaraya kibrisa hayat kadınlarına falan.
    Konunun pistle ne alakası var ? Bu forumda kaç kişi -ben de dahil- piste girdi ???
    Surda arkadaşça dostça muhabbet ediyoruz etmeye çalışıyoruz aldığımız cevaba bak.

Evet kardeşim sen 250cc ile herkesi tokatlarsın virajda deler geçersin nice binlik SS kullananlar senin eline su dökemez sen harika pist pilotusun.
    Kimisi bir diğerini aşağılamak peşinde kimi de durduk yere ezik pozlarına girip kendince laf etme derdinde.
    Dönün durun siz pistinizde pole pozisyon için ben starbucksa gidiyorum.
    Bazıları gibi aksarayda ucuzluk peşinde değilim param var yeterince !!!!

Motosikleti
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abicim videoda öyle bir konu yok.
    Sen bu videodan öyle bir çıkarım yapmışsın.
    Videoda olan şey elemanın biri motoruyla gokart pistinde turluyor bu kadar.

İyi bir pistte iyi bir motosikletle turlamak çok zevklidir.
    Ama bu gokart pistinde turlamak zevksizdir demek değildir.
    Aynı şey değil onu demek istiyorum.
    Mesela bu videoda ki piste o motorla gireceğime süpermoto ile girerim.
    Gör bak zevki.
    Her motorun zevki ayrı, her pistin de öyle.
    Hatta profesyonel yarışların yapılabildiği pistler bile ayrı ayrı dizayn edilmiştir.
    Her biri farklı bir zevk yaşatır.
    Kalkıpta bu size yeter gibi bir dayatma olmaz.
    En kral pistte bile 3-5 defa döndükten sonra sıkılırsın.
    Bu gayet doğal bir durumdur.

Hiç hoş bulmamakla beraber kız tavlama tabiri ile ilgili de bişeyler söylemek isterim.

Birinin sizden etkilenerek ve hoşlanarak elinizi tutması,sarılması,öpmesi ile bunu para için yapması aynı şey mi?
    Duyguları para ile satın almak normal bir davranışmıdır da adres veriyorsunuz?
    Videoda anlatılan ve benimde katıldığım nokta şu. Öğrenci adamı düşün abicim, mesela gitmiş bütçesine uygun ikinci el bir cbf150 almış (bu forumdaki pek çok kişi gibi). Adam delikanlı, hızlı gitmek, adrenalin salgılamak istiyor fakat yüksek cc motorlara bakıp, yukarıda yazan arkadaşlar gibi konuşanların sözüne itibar edip motorundan zevk alamıyor. "Bu motor gitmiyor, dönmüyor, zevkli değil" diye düşünüp, cillop gibi motoru olmasına rağmen daha yüksek cc motor hayali kuruyor, sonra ona sahip olsa daha da iyisinin hayalini kurmaktan motosiklete binmenin zevkini yaşayamayacak. Oysa motosiklet eğitimlerinin verildiği yerler gibi, asfaltı güzel boş bir yer bulsa, kukalardan kendisine güzel bir gymkhana parkuru yapsa, ya da videodaki gibi bir mekana gitse sahip olduğu motorun ne kadar değerli ve zevkli olduğunu anlayacak, motorunu ucuz yollu ve güvenli şekilde limitlerinde kullanabilecek. Yani özetle, tüketim alışkanlıklarınızı gözden geçirin, ihtiyacınızdan fazlasına gerek yok diyor adam. Güzel bir yaklaşım olduğu için paylaştım.

Mesajları dikkatli okursanız, konuyu arkadaşların kadınlar üzerine getirdiğini, benim de sarkastik üslupla eleştirdiğimi ve dalga geçtiğimi anlayabilirsiniz. Bir de sarkazm yapmadan açıklayayım da yanlış anlaşılmasın.

Beyler, a... salak olmayın, kadınlara meta gözüyle bakmayın, sahip olduğunuz varlık için sizinle birlikte olacak kadın sizi mutlu etmez, aynısı kadınlar için de geçerli. İlişki kurmak seksten ibaret değildir, hayvanlar gibi düzüşme peşinde değil insanlar gibi sevişme peşinde olun.

Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Sen önce sarkastik şekilde yazılan mesajı anla sonra millete nasihat ver.

Motosikleti
    Yok artık ya bu kadar da saldırganlık saygısızlık olmaz be arkadaş.
    Esprili bişey yazdık gelen cevaba bak. İşi getirmiş aksaraya kibrisa hayat kadınlarına falan.
    Konunun pistle ne alakası var ? Bu forumda kaç kişi -ben de dahil- piste girdi ???
    Surda arkadaşça dostça muhabbet ediyoruz etmeye çalışıyoruz aldığımız cevaba bak.

Evet kardeşim sen 250cc ile herkesi tokatlarsın virajda deler geçersin nice binlik SS kullananlar senin eline su dökemez sen harika pist pilotusun.
    Kimisi bir diğerini aşağılamak peşinde kimi de durduk yere ezik pozlarına girip kendince laf etme derdinde.
    Dönün durun siz pistinizde pole pozisyon için ben starbucksa gidiyorum.
    Bazıları gibi aksarayda ucuzluk peşinde değilim param var yeterince !!!!
    Saldırganlık sana değildi, fakat haklısın yanlış anlaşılmaya yer verecek şekilde senin gönderiyi ekleyip post yapmışım. Monza kısmını sana hitaben yazdım kardeşim, kadın kısmını ise konuyu kadınlara getirenlere hitaben yazdım. Dilersen gönderiyi sileyim ya da editleyeyim. Motorla ilgili bir şey paylaşınca konuyu hemen kadın tavlamaya getirip kadınları dolaylı yoldan aşağılayanlara gıcık olduğum için konu buraya geldi. Ben güzel gitmek diyorum adamlar artçılı fantazi kuruyorlar, sanki kadınlar sadece paraya bakan korkunç yaratıklarmış gibi. Bunları sarkastik şekilde cevaplayınca da yanlış anlaşılma oldu. Kusura bakma, senden özür dilerim.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    YAHU 15-20 SENE ÖNCE KUCUK CC MOTORMU VARDI CİDDİ MANADA ''MOTOSİKLET'' OLARAK ? PEJO VESPA?
    SÜRENLER DAN DİYE ÖLÜYORMUYDU İLK VİRAJDA
    TAMAMİYLE KAPİTALİST DÜZEN YOK TECRÜBE YOK O YOK BU DAYATIP DURUYOR MİLLETİ SÖMÜRÜYOR

MOTOSİKLET HERKESE GÖRE BİRŞEY DEĞİL. ADAM AKILLI SURMEZSEN ATAR ÜSTÜNDEN. HERŞEYİN Bİ ADABI VAR .

HE 250 CC GEREKLİ 1000CC MOTOR ÇÖP MAKARASINA YAPILMIŞ

Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)