Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

çıldırıcam bunların yüzünden km sorunu. resimli

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    merhaba arkadaşlar motorumu sattım ve cbr 125 r almaya kara kıldım. 2012 model cbr 37 bin kmde sorunsuz sadece Ön Arka Dişli değişmiş yenisiyle bilinçli olarak ve zincir en kalitelisi takılmış 2. sahbiymiş ve arka lastik değişimiş yeni takılmışhava filtresi değişmiş. ADAM BUNLARI BİLEREK DEĞİŞTİRMİŞ 37 bin kmde dediğim gibi adam motoru temiz kullandım dedi. bi sorunu yokmuş herkes bana aman alma 37 bin km çok elinde patlar yada başka bişey olur diyor resimelr bunlar sizce elimde patlarmı yada bununla ne yapayım çıdırıcam arkadaşlar 80 kmh hızı gecme motoru dağıtırsın dıyor motorun max hızı 140 nasıl gecmeyeyeım simdi. bana akıl verin.

benim gözüme temiz gözüktü hasar kaydı vs yokmuş mekanık elektronikde sorunu yokmuş. yorum sizin 37 bin kmde cbr ı yada motoru olup bişey olan yada önerisi olan varmı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    idmanyurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache(2007),ybr 125 (2014),(cbr 250 2013)
    grenajlar bana pek orjinal görünmedi. elcik ve debriyaj manetide değiştirilmiş. düşmüş olabilir motor. iyi bakılmış olsa 37 binde hertürlü alınır ama incelemek lazım. adam 80 i geçme dediyse eger motor bloğunada güvenmiyor demekki
    buğratuncer bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    seni tanımam , motorun sahibinide tanımam etmem. güvenirsin güvenmezsin adama onuda bilmem.

37 bin bir şey değil. daha yeni çocukluğunu yaşıyor. ayrıca emin ol sadece dişlisi değişmemiştir. bakımlarında çok değişen parçası olmuştur zaten bunlarıda yapmak zorunda yoksa motoru eline alır.

hee şöyle zincir dişli ne zaman değişmiş , lastik ne zaman değişmiş veya ağır bakımlarında gerçekten değişmesi gereken parçalar değişmiş mi bunlar önemli hondaya götürdün mü ? eğer götürdüysen ve honda sana bak kardeş şu km de şunlar bu km bunlar değişmiş bu motor güzelce bakılmış ve sorun yok diyorsa honda bu boru değil 37 bin km de hiç bişi değil.

ama grenajlarda çizikler var yatmıştır eğer ciddi bir şey olmadıysa grenaj bu plastik , elcik bu değişir. önemli olan şase ve bloğa bir şey olmaması.

arkadaşlarına çok selam söyle
    sey_47, serkany ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Alıntı idmanyurdu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    grenajlar bana pek orjinal görünmedi. elcik ve debriyaj manetide değiştirilmiş. düşmüş olabilir motor. iyi bakılmış olsa 37 binde hertürlü alınır ama incelemek lazım. adam 80 i geçme dediyse eger motor bloğunada güvenmiyor demekki
    80 i geçme diyen arkadaşlarım

berkaye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLX
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seni tanımam , motorun sahibinide tanımam etmem. güvenirsin güvenmezsin adama onuda bilmem.

37 bin bir şey değil. daha yeni çocukluğunu yaşıyor. ayrıca emin ol sadece dişlisi değişmemiştir. bakımlarında çok değişen parçası olmuştur zaten bunlarıda yapmak zorunda yoksa motoru eline alır.

hee şöyle zincir dişli ne zaman değişmiş , lastik ne zaman değişmiş veya ağır bakımlarında gerçekten değişmesi gereken parçalar değişmiş mi bunlar önemli hondaya götürdün mü ? eğer götürdüysen ve honda sana bak kardeş şu km de şunlar bu km bunlar değişmiş bu motor güzelce bakılmış ve sorun yok diyorsa honda bu boru değil 37 bin km de hiç bişi değil.

ama grenajlarda çizikler var yatmıştır eğer ciddi bir şey olmadıysa grenaj bu plastik , elcik bu değişir. önemli olan şase ve bloğa bir şey olmaması.

arkadaşlarına çok selam söyle
    Ooooo, şansa bak aylar sınra bi foruma gireyim dedim sana denk geldim. Hemide online

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı berkaye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooooo, şansa bak aylar sınra bi foruma gireyim dedim sana denk geldim. Hemide online
    merhabalar genç

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Grenajlar bir garip duruyor hocam orjinali mi çok anlamam ama bilemedim.
    Bence motor bloğu önemli gerisi çok takılmamak lazım, halledilir yani. Ayrıca daha düşük km bir motor bulabilirsiniz piyasası en aktif motor, acele etmeyin derim.

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Sen önce o arkadaşlarından uzaklaş, sonra eğer gerçekten istiyorsan git bi ekspertiz yaptır,hondaya göster.
    Grenajlar bana da garip geldi ama?

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Alıntı KaskReis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen önce o arkadaşlarından uzaklaş, sonra eğer gerçekten istiyorsan git bi ekspertiz yaptır,hondaya göster.
    Grenajlar bana da garip geldi ama?
    grenajlar orjınal kendisinizn garip gözükmesi trde çokaz bur enkden bakınız

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    En üstteki fotoğraf zincir dişli değişmiş hali mi ?

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Alıntı Xavosa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenajlar bir garip duruyor hocam orjinali mi çok anlamam ama bilemedim.
    Bence motor bloğu önemli gerisi çok takılmamak lazım, halledilir yani. Ayrıca daha düşük km bir motor bulabilirsiniz piyasası en aktif motor, acele etmeyin derim.
    orjınal trde çoka z var bunalrdan

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En üstteki fotoğraf zincir dişli değişmiş hali mi ?
    evet herhalde nolduki abi ?

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı buğratuncer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjınal trde çoka z var bunalrdan

http://i.hizliresim.com/rEM3Jz.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

evet herhalde nolduki abi ?
    Kardeş umarım değişmiş hali değildir ya da ben yanlış görüyorumdur. Zincir gergisi sonuna kadar gelmiş yani bitmiş artık gerdirilecek bir yeri kalmamış. Kendi şahsi fikrim ama bu motosiklet görünüş olarak pek özenle kullanılmışa benzemiyor. Satılmadan önce sıkıntıları giderilip satılmaya çalışılıyor olabilir. Tabi en iyi karar expertiz raporu ile verilir.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    motoruna benim gibi bakan özenen görmedim duymadım

-motorlarımı yıkarken dalin bebek şampuanı ile yıkarım
    -motorların bakımını bizzat kendim yakar yağ değişimini gramına kadar şırıngayla çeker öyle koyarım
    -motorlarımı yıkayamadığım zaman motulun susuz temizleme spreyiyle temizlerim
    -motorlarımın benzinini hep aynı istasyondan ve aynı pompa dan alırım Shell vpover nitro 10 numaralı pompa
    -anlamadığım bir sorun olduğunda motorumu çok güvendiğim bir ustama götürüp başında bekler asla bugün bırak kalsın dediğinde bırakmam

valla motoruna böyle bakan birisi varsa alınabilir

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Kardeş umarım değişmiş hali değildir ya da ben yanlış görüyorumdur. Zincir gergisi sonuna kadar gelmiş yani bitmiş artık gerdirilecek bir yeri kalmamış. Kendi şahsi fikrim ama bu motosiklet görünüş olarak pek özenle kullanılmışa benzemiyor. Satılmadan önce sıkıntıları giderilip satılmaya çalışılıyor olabilir. Tabi en iyi karar expertiz raporu ile verilir.
    dikkate aldım yorumunut eşekkür ederim adam yarın ilk işim bunu sormak olacak

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    dikkate aldım yorumunut eşekkür ederim adam yarın ilk işim bunu sormak olacak
    Diğer arkadaşların dediği gibi expertizi mutlaka yaptır. Diğer birşey cbr larda nasıl bir karanej bağlantısı var bilemiyorum ama motorun yatması varsa karenajların varsa iç tırnaklarına vs baktır kırılmış olabilir yatması varsa.

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Diğer arkadaşların dediği gibi expertizi mutlaka yaptır. Diğer birşey cbr larda nasıl bir karanej bağlantısı var bilemiyorum ama motorun yatması varsa karenajların varsa iç tırnaklarına vs baktır kırılmış olabilir yatması varsa.
    abi baktırma sansım düşük bana dayım yollıcak ,stanbuldan biren birisi olsa bakardı ama bilen yok baktırma gibide sansımı yok bide expertize parada veremem 200 civarı yani onun için sans oyunu oynıcaz

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    abi baktırma sansım düşük bana dayım yollıcak ,stanbuldan biren birisi olsa bakardı ama bilen yok baktırma gibide sansımı yok bide expertize parada veremem 200 civarı yani onun için sans oyunu oynıcaz
    Hakkında hayırlısı kardeşim. Allah utandırmasın. Benden bukadar
    buğratuncer bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Hakkında hayırlısı kardeşim. Allah utandırmasın. Benden bukadar
    teşekkür ederim

Motosikleti
    ktm 1190
    200 tl için aldığın motorun çöp olup motora verdiğin paranın 2 katı masraf açma ihtimalinin %90 olduğunu düşünürsek 200 tl para değil...

madem dayın yollayacak adama şunu söyleyeceksin ; yarın şu saatte şu serviste ekspertiz yapılacak motoru oraya götürürmüsün , adamda götürecek dayında orada olacak tabi. sonra usta diyecek ki al alma...

he adam zaten yok ben götürmem ekspertize vs der ise zaten teşekkürler almıyorum diyip telefonu kapatacaksın.

bak onun tanıdığı falan değil , senin bulduğun yetkili servise gidecek.

bu kadar komik olmayın motor alırken. 200 tl yi veremem diyorsun ama 8-10 bin tl yi çöpe atmayı veya en az 3-4 bin tllik masraf çıkmasını göze alıyorsun değişik bir kafa valla ne diyim.
    Olcay Avşar bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 tl için aldığın motorun çöp olup motora verdiğin paranın 2 katı masraf açma ihtimalinin %90 olduğunu düşünürsek 200 tl para değil...

madem dayın yollayacak adama şunu söyleyeceksin ; yarın şu saatte şu serviste ekspertiz yapılacak motoru oraya götürürmüsün , adamda götürecek dayında orada olacak tabi. sonra usta diyecek ki al alma...

he adam zaten yok ben götürmem ekspertize vs der ise zaten teşekkürler almıyorum diyip telefonu kapatacaksın.

bak onun tanıdığı falan değil , senin bulduğun yetkili servise gidecek.

bu kadar komik olmayın motor alırken. 200 tl yi veremem diyorsun ama 8-10 bin tl yi çöpe atmayı veya en az 3-4 bin tllik masraf çıkmasını göze alıyorsun değişik bir kafa valla ne diyim.
    abicim motoru aldık yani anlaştık ama parayı yolllamadık yarın yine konsuacağım . senden tek isteğim adama hangi soruarı yöneltiyim hangi cevapşarı veremesse motorda kelek iş vare analrım ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)