Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

çıldırıcam bunların yüzünden km sorunu. resimli

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı buğratuncer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abicim motoru aldık yani anlaştık ama parayı yolllamadık yarın yine konsuacağım . senden tek isteğim adama hangi soruarı yöneltiyim hangi cevapşarı veremesse motorda kelek iş vare analrım ?
    anlaşmış olabilirsin sonuçta parayı yollamadın ve satış gerçekleşmedi. yani işin resmi kısımı yapılmadı.

adama soracağın soruların hepsinde sana yalan söyleyebilir. görmeden etmeden bunuda anlamazsın.

sana dişli yeni değişti der halbuki 20 bin km olmuştur hop sana 500 tl kaçar.

lastik 2000 km önce değişti der halbuki 15 bin olmuştur hop lastik takımı 1000 tl

bakımı yeni yapıldı der ama yapılmamıştır hop bi 500 daha min.

bu böyle devam eder gider. o yüzden adama telefonda soracağın her soruda sana yalan söyleme ihtimali var. bak belkide % 100 doğru söylüyordur günahını almıyım adamın. ama dediğim gibi ne derse desin ekspertize götürün 200 tl yi verin 3-5 binlik olmayın. hee belkide hakkaten masrafsız ama bilemezsinde.

senin adama tek diyeceğin şu ; abi şuradaki şu servise ( honda servisi olacak bu ve senin bulduğun servis olacak ) şu saatte randevu aldım motora ekspertiz yapılacak motoru oraya götürürmüsün dayımda orada olacak zaten. bir sorun çıkmazsada dayımla notere gidersiniz diceksin. adam zaten tamam der ise artık ekspertizden çıkacak sonuca göre karar senin. usta al veya alma der.

yook adam sana ben götürmem oraya veya oraya değil şu ustaya götürelim falan der ise kibarca abi benim tanıdığım orada oraya götürmeni rica ediyorum dersin. yok götürmem demeye devam ederse peki abi teşekkür ederim ilgin için ama kusura bakma ben motoru satın almıyorum diyeceksin ve telefonu kapatacaksın. bu kadar basit
    Olcay Avşar bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlaşmış olabilirsin sonuçta parayı yollamadın ve satış gerçekleşmedi. yani işin resmi kısımı yapılmadı.

adama soracağın soruların hepsinde sana yalan söyleyebilir. görmeden etmeden bunuda anlamazsın.

sana dişli yeni değişti der halbuki 20 bin km olmuştur hop sana 500 tl kaçar.

lastik 2000 km önce değişti der halbuki 15 bin olmuştur hop lastik takımı 1000 tl

bakımı yeni yapıldı der ama yapılmamıştır hop bi 500 daha min.

bu böyle devam eder gider. o yüzden adama telefonda soracağın her soruda sana yalan söyleme ihtimali var. bak belkide % 100 doğru söylüyordur günahını almıyım adamın. ama dediğim gibi ne derse desin ekspertize götürün 200 tl yi verin 3-5 binlik olmayın. hee belkide hakkaten masrafsız ama bilemezsinde.

senin adama tek diyeceğin şu ; abi şuradaki şu servise ( honda servisi olacak bu ve senin bulduğun servis olacak ) şu saatte randevu aldım motora ekspertiz yapılacak motoru oraya götürürmüsün dayımda orada olacak zaten. bir sorun çıkmazsada dayımla notere gidersiniz diceksin. adam zaten tamam der ise artık ekspertizden çıkacak sonuca göre karar senin. usta al veya alma der.

yook adam sana ben götürmem oraya veya oraya değil şu ustaya götürelim falan der ise kibarca abi benim tanıdığım orada oraya götürmeni rica ediyorum dersin. yok götürmem demeye devam ederse peki abi teşekkür ederim ilgin için ama kusura bakma ben motoru satın almıyorum diyeceksin ve telefonu kapatacaksın. bu kadar basit
    abi çok teşekkür ederim çok ilgilendin
    berkcigdem bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Grenaj videolarinda boya dokuntuleri var
    Bakimlarini kendi yapiyorsa ben zaten almam, vakti sirasi geldiginde degismesi gereken parcalar varken yagi filtresi degistirilip durur.. tork anahtari olmadigi icin vidalar duzgun sikilamaz..

Bak sana ufak bir ornek, ilk motorum cbr 125r, 2000 km de garantili diye aldik.. bakima sokmak icin gittim hondaya ilk 1000 bakima gelmemis dediler kayit yok, elemana actim tel bakimi biz yaptik servise o parayi vermeye gerek yok dedi kapatti.. o arada servis muduru beni cagirdi motorun basina yanina bir gittim ki 2bin km deki motorun yag tapa vidasi geri takilirken disli atlatilmis ve disler kirilmis yamuk takilmis.. bak dedi tork anahtari kullanmadan ozensizce yamuk yumuk takilmis.. biz bunu cikarip yagi degistirecegiz ancak ancak bir sonraki degisimde bu tapa tutmayacak buyuk ihtimalle dedi.. bu motor aluminyum oldugundan disli acilmasinda kurtaramiyorrmus berbat etmis dislileri.. motor blok olarak degismesi gerekebilir denmisti... bu sana ufak bir tiyo olsun

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Dostum satıcının ne niyette birisi olduğunu buradan bilemez kimse. Belki çok iyi birisidir ve herşeyi açıkça söyler. Belki de değildir. O yüzden satıcıya sormanın çok manası yok. Ekspertiz yaptırman en sağlıklısı olur.

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Böyle motor alan insanlar oldukça km de düşürülür her türlü alavere de yapılır.

Kardeşim bu motor alınmaz, km de 37 binde gibi durmuyor.

Grenaj işlem görmüş, vidanin olduğu yer boya atmış.Yani grenaj bayağı bir sökülüp takılmış.

Motora baktırmadan alacak kadar değersizse paran bu motor tam sana göre.Aldıktan sonra uğraşır durursun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    cbr su sogutmalı enjeksiyon eğer tekercilerin elinden geçmediyse birşey olmaz zincir dişli balata tabiki değişecek o kadar km de esner zaten

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Buğra tek kelime ile motoru alma başka motor bak kendine!
    buğratuncer bunu beğendi.
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

2. Ele güvenme

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Benim pcx 50bin e geldi. 37bin için bu kadar tartışma ciktiysa ben hiç satamam heralde.
    Mamba09 bunu beğendi.

unobtainable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F 2006 - Honda CBR 600RR 2011
    Motorun kıymetini bilen,hakkını veren ellerde olması çok önemli..
    Bence bu motor düşündüğün gibi değil,fizyolojik görüntüsü bile itici duruyor, zincir dişli olayına gelince; değişmiş olabilir ama zincir pislik içerisinde? yoksa banamı öyle geliyor? yani yeni değişmiş bir zincirin bakımını yapamayan motor kullanıcısı diğer bakım periyotlarını nekadar sağlıklı takip edebilmiştir yada yaptırmıştır düşünmek lazım?

Karar son kullanıcı olarak sende

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    37 binde dişi mi değişirmiş. allah allah...
    Mamba09 bunu beğendi.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    80 binde motor sattım, satarken de "arkadaş şu ,şu,şu değişti, şunun şunun değişmesi gerekli " dedim alan da bunu bilerek aldı.Açıkca iki tarafında dürüst ve açık sözlü olması lazım tabi her zaman olmuyor.Hasar kaydı yok demişsiniz, siz mi sorgulattınız , satıcı mı söyledi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    O karenajın vidasının etrafındaki aşınmış boyalar ve değişmiş elcikler bu motoru benim için alınmaz yapıyor. Sen adama hiç düşüp duşmediğini sordun mu ? Sormadıysan bir sor bakalım ne diyecek ? Bir de fiyatını söyle ve varsa ilan linkini koy bir okuyalım.

Bana göre alınmaz, paspal duruyor, çok temiz olduğuna inanmıyorum ama satıcı profiline de bakmakta fayda var.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Kişi bu motosiklet ile sürekli 140 yapmaya çalışmış ise alınmaması daha mantıklı olabilir.

Bu motosikletin gitmesi gereken max. hız 115 km/h hadi olsun 120 km/h.

http://www.yakittuketimi.net/honda-cbr-125r/
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenaj videolarinda boya dokuntuleri var
    Bakimlarini kendi yapiyorsa ben zaten almam, vakti sirasi geldiginde degismesi gereken parcalar varken yagi filtresi degistirilip durur.. tork anahtari olmadigi icin vidalar duzgun sikilamaz..

Bak sana ufak bir ornek, ilk motorum cbr 125r, 2000 km de garantili diye aldik.. bakima sokmak icin gittim hondaya ilk 1000 bakima gelmemis dediler kayit yok, elemana actim tel bakimi biz yaptik servise o parayi vermeye gerek yok dedi kapatti.. o arada servis muduru beni cagirdi motorun basina yanina bir gittim ki 2bin km deki motorun yag tapa vidasi geri takilirken disli atlatilmis ve disler kirilmis yamuk takilmis.. bak dedi tork anahtari kullanmadan ozensizce yamuk yumuk takilmis.. biz bunu cikarip yagi degistirecegiz ancak ancak bir sonraki degisimde bu tapa tutmayacak buyuk ihtimalle dedi.. bu motor aluminyum oldugundan disli acilmasinda kurtaramiyorrmus berbat etmis dislileri.. motor blok olarak degismesi gerekebilir denmisti... bu sana ufak bir tiyo olsun
    grenajlardaki döküntü tazikli suyu sıkan makıneyı yanlışlıkla ensonrda yakından tutmuş kir çıksın diiye ondan dökülme olmuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O karenajın vidasının etrafındaki aşınmış boyalar ve değişmiş elcikler bu motoru benim için alınmaz yapıyor. Sen adama hiç düşüp duşmediğini sordun mu ? Sormadıysan bir sor bakalım ne diyecek ? Bir de fiyatını söyle ve varsa ilan linkini koy bir okuyalım.

Bana göre alınmaz, paspal duruyor, çok temiz olduğuna inanmıyorum ama satıcı profiline de bakmakta fayda var.
    abi satan 19 yaşında uzun saçlı iyi biri gibi gözüküyor sempatik ilk motoru olduğu iiçin düşürmüş 1 defa çizikleri olmuş birde arka dişli değişecekmiş alamdn çönceki adam kırmış kaynak yapmışlar onu ben değiştircem işte 70 tlye o kadar dedi

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Ekspertiz, Ekspertiz,Ekspertiz.

Berkçiğdem'e sonuna kadar katılmakla birlikte, eskpertizin ne kadar önemli olduğunu şöyle anlatayım;

Değil alacağım motor,araba. Kendi sattığım araçlar için bile alıcının kesinlikle ekpertiz yaptırmasını isterim. "Ben bildiğimi söylerim ama kul yapısı bu, ne olur ne olmaz. Sen kesinlikle ekspertiz yaptır öyle al kardeşim" derim.

1 ay sonra araç bir arıza yapar, satıcının da haberi yoktur ondan sonra al başına işi. En güzeli ekspertiz yaptır, satıcı da rahat etsin sen de.
    berkcigdem bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Bajaj 125 st
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş umarım değişmiş hali değildir ya da ben yanlış görüyorumdur. Zincir gergisi sonuna kadar gelmiş yani bitmiş artık gerdirilecek bir yeri kalmamış. Kendi şahsi fikrim ama bu motosiklet görünüş olarak pek özenle kullanılmışa benzemiyor. Satılmadan önce sıkıntıları giderilip satılmaya çalışılıyor olabilir. Tabi en iyi karar expertiz raporu ile verilir.
    abi zincir dişlisi değişmiş almadan çnceki adam kırmış çok gerdirirken bunlarda kaynak yapmış uğraşamak için bende full takımını 70 tlye değiştircem arka dişliyi sence ne olur abi abi tavsiyesi veririmsin ? :/

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:17 ----------

Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim pcx 50bin e geldi. 37bin için bu kadar tartışma ciktiysa ben hiç satamam heralde.
    aynen abi valla ya sanki kendileri sıfır kulşlanıyor vala cbr aşmaktan vazgececem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    araç 37 binde ise ona göre fiyat VERİLİR düşeş fiyatta ise ufak tefek şeyler görülmez, usul erkan budur,

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    kac para motor

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    25 000 KM de nc motorumu sattım her türlü çamura pisliğe soktuğum motosikletin blok kısmı yıkandığında sıfır km motosiklet gibi görünüyordu.
    resimdeki aynı şekilde değil.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)