Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

yaşlı japon açmazı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Hocam bir noktayı anlamadım. Virago ları çinli biraz klonlarının parçaları ile toplaya toplaya sonunda viragoyu çinliye çevirmiş olmaz mıyız? Sorumun altında esas olarak "virago klonları alınır mı, parasını hakeder mi" var elbette
    Alinabilir bence, ozellikle RKS markasinin klonuyla ilgilenenler var bu forumda. Ya da 1998 model Japon aslini alirsiniz, yedek parca gerekirse de Çinli'lerden faydalanirsiniz ucuza. Sonucta motorun kendisi Japon olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 yıl kullanım ömrü olarak 10 yıl boyunca firmanın sıfır parça garantisi sağlayacağı belirtiliyor. yani 10 yıldan sonra firmanın sıfır parça üretip üretmeyeceği belli değil. Bu da bir handikap, 98 model motora bişey olsa parçasını nerden bulacaksınız?
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    18 yaşından büyük bir motor alacaksan ilk önce parça fiyatlarına ve parçası bulunabiliyor mu bir ona bak
    Bikebandit.com

68 model Honda'nın original parçası mevcut. 20 yaş hiç bir şey değildir.

Değil motorsiklet, her sene zibil gibi farklı model çıkaran Seiko'nun bile yirmi yaşındaki saatinin orijinal cami, tepesi, butonu, bezeli, kasası mevcut.

Köklü Japon firmalarından bahsediyoruz arkadaşlar. Türkiye'deki bu parça fobisinin sebebini merak ediyorum açıkçası
    tinerci bunu beğendi.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    20 değil 30 yaşında motosiklet alınır.alınabilir.biraz eliniz anahtarda tutuyorsa zevk bile alırsınız ufak tefek arızalarını gidermekten.yedek parça konusu tartışılır.ama ben yurtdışından bile olsa her türlü bulurum..millet zevk için hobi için 67 model mustang'leri orjinali gibi restore edip biniyor gençler.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Türkiye'ye tatile gelen Japon turistlere bakarsak alınabilir yaşlı Japon motor. Baya uzun ömürlü oluyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Benim motorum çok çok yaşlı değil lakin 12 yaşında. Rutin bakım ve rutin parça değişimi dışında bir masrafı olmadı bana. Yolda da bırakmadı
    braveguy bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'ye tatile gelen Japon turistlere bakarsak alınabilir yaşlı Japon motor. Baya uzun ömürlü oluyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Benim motorum çok çok yaşlı değil lakin 12 yaşında. Rutin bakım ve rutin parça değişimi dışında bir masrafı olmadı bana. Yolda da bırakmadı
    para olsa şu anda almak istediğim motor honda cbr 600f
    agris bunu beğendi.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Valla japon olsun taştan olsun derim ama öyle çok detay ilgilenen, tekniğine, parçalarına hakim biri falan değilseniz, benim gibi sadece sürüp yağ değişimi lastik basıncı için falan servise giden bir tipseniz parça ve bakım sıkıntısı yaşamanız olası.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhabbetlere bak arkadaş.
    Bir kişi de dememiş "Arkadaşlar bahsettiğiniz konular ölçülebilir, tartılabilir şeyler değil. Tamamen kişisel tahmin ve varsayımlarınız." diye.
    Ben şöyle bir araştırma yapmıştım: Honda'nın en büyük naked'ı CB1000R. Forumuna gidip arıza köşesine bakın. Çıkan arızalara ve sıklığına bakın. KTM'in en büyük naked'ı 1290R. Bir de onun forumuna gidip bakın. Fark bariz belli. Japonlar Almanlar ve İtalyanlardan bariz farkla üstün sorun çıkarmama açısından.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    eğer makina temizse mekanik olarak sıkıntısı yoksa kozmetik olarakta göze batmayacak çizikler varsa neden alınmasın
    sonuçta o bir yamaha
    bi mondial ramzey küba ile bir tutmayın
    o kadar eski motor alınmaz diyen vatandaşlara da bakmayın birşey bildiklerinden değil tamamen sallıyorlar

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün motosiklet kortejinde 90 lardan kalma çift silindir 350 java vardı. Arkadaşımızın motoru, yüzlerce sıfır motorun arasında gelip ona bakanları görmeliydiniz. Birlikte 200 km sürdük. Ufak tefek sorunları var ama 2 zamanlı sesi gidişi asaleti bir başka. Millet kortejde ara gazı veriyor modifiye egsozlar ile. Bizim java bir ara gazı veriyor, rolantiye düşene kadar makinalı tüfek gibi sayıyor mübarek, sonra herkes susuyor. İşte motordan beklentiler hep farklı. O nedenle ben eskiye binerim, öteki binmez. "Kilometresi yüksek abee yaaaeeueuue " der. "Çoohh yahıyo abe yaeaueau" der. "Koltuk altında kask koyacak yer yok" der. "ABS yok mu ?" der. "AAAA arka fren kampana mı?" der. Bu böylece gider.

Şöyle söyleyeyim. Artık ÇEKOSLOVAKYA diye bir ülke yok ama ben durumum olsa hemen bir motorunu alırım. Hele tek silindir garajawa olsa.
    Çekoslovakya yok ama Jawa hala var. Hem de bildiğimiz o 20-25 yıl öncesinin tıpkısının aynısı:

http://www.jawa.eu/motorcycles/jawa-350.htm?lang=en

http://www.jawamotorcycles.co.uk/limited.html

Neyse konuyu saptırmayalım eski japon diyordu bir doğu blokuna vardık

https://www.youtube.com/watch?v=AQpvEWf9vA8

https://www.youtube.com/watch?v=g-OC--z9r7I

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    herkes eski yapon alırım demiş :D 5 gün sonrada konusunu görürüz parça bulamıyorum satamıyorum motoru :D
    muhalif olacağım diye yapmayın dostlar

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Bu iş sanırım şansa da dayalı.

Örnek; Bugün Tem'de Cbr 900 / 929 ya da 954 RR ile bayağı dur kalk yapa yapa geldik. ( Adam kaskla konuşunca bir de egzoz sesi çok gür olunca tam anlamadım ama bu 3 modelden biri )

Gözlemlerime göre ne zaman motosiklet dursa istop ediyordu ve tekrar marş veriyordu. Tekrar ve tekrar ve tekrar.

Parça falan işini geçtim de rölantide bile duramayan bu motosiklete binmek ayrıcalık mıdır ? bilemiyorum.
    Honda NSS Forza 300 İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=E9QdDCCxKpc ]

Mondial 150 Sentor İnceleme Videosu [ https://www.youtube.com/watch?v=Rl79HfGpcS4 ]

evural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 300
    10 yıllık motor alırsan motordan soğursun. 2-3 yıllık temiz bulursan olur ancak. Onun haricinde al bir tane gıcır gıcır sıfır km keyfine bak.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    98 yilindaki babanin fotografina bak, birde simdi babana bak. Kim veriyor size bu akillari 98 yili nedir? O yildat 0km fabrikadan ciksa yaglayip paketleyip depoya kaldirsan , depoyu bugun acsan karsina yine hurda bir motor cikar, herseyi sorun yapar. Uretim tarihi, ruhsata yazilan tarih derken karsinda neredeyse 20 yillik motosiklet var, 20 koca yil, 20 yilda dunya degisir, devletler yikilir kurulur, haritalar degisir. 20 yil once takoz gibi ericson 337 ler, motorololar gibi hic bir ise yaramayan, teknoloji fakiri telefonlar vardi sadece zenginlerin elinde, simdi askeri ucretlinin elinde, teknoloji harikasi iphone6s pluslar var.

Dalgami geciyorsunuz siz? 20 yillik aracmi olur? Fabrika bile 0km urettigi motosikletlere tum bakimlari eksiksiz olarak yapildigi taktirde dahi 10 yil kullanim omru bicmekte. Neyin kafasindasiniz siz?

[url]

25 yaşında üstadım. bir kaç ay sonra 26 olacak
    SAZMAN, tinerci ve braveguy bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şu vlogları hiç sevmiyorum konuda paylaşılmışlar yine.. yedek parçalarını tedarik edebiliceksen sağlam ustan varsa alınır

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu vlogları hiç sevmiyorum konuda paylaşılmışlar yine.. yedek parçalarını tedarik edebiliceksen sağlam ustan varsa alınır
    Tam da konusuna değinmişsin, yedek parça!

https://www.youtube.com/watch?v=R82uBK27-yI (Baştan izleyin veya doğrudan 05:04'ü açın)

"Şimdi adam 10000TL veriyor böyle bir motor alıyor, bir sıkıntı çıkıyor adam 5000TL'lik oluyor.

...bu da normal şekilde toplamadığın zaman...

...E kimi parçası zaten üretimden kalkmış...

...ülkemizdeki eski model motorların yürümemesinin sebebi bu"

Bak sağlam usta bu şekilde diyor, işçiliği vs hepsi videoda mevcut.

Motosiklet ömürlü bir makinadır, kim ne derse desin. Yağını, filtresini değiştir 100-200bin git olmuyor.

Parçası ustası varsa o motoru yürütürsün yoksa huradaya... Ya da galericiden halka

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam da konusuna değinmişsin, yedek parça!

https://www.youtube.com/watch?v=R82uBK27-yI (Baştan izleyin veya doğrudan 05:04'ü açın)
    https://www.youtube.com/watch?v=R82uBK27-yI

"Şimdi adam 10000TL veriyor böyle bir motor alıyor, bir sıkıntı çıkıyor adam 5000TL'lik oluyor.

...bu da normal şekilde toplamadığın zaman...

...E kimi parçası zaten üretimden kalkmış...

...ülkemizdeki eski model motorların yürümemesinin sebebi bu"

Bak sağlam usta bu şekilde diyor, işçiliği vs hepsi videoda mevcut.

Motosiklet ömürlü bir makinadır, kim ne derse desin. Yağını, filtresini değiştir 100-200bin git olmuyor.

Parçası ustası varsa o motoru yürütürsün yoksa huradaya... Ya da galericiden halka
    Yanlış bilgi içeren bir AEA videosu daha... Tüm parçaları mevcut bu modelin. Evet pahalı olur, beklersiniz, ama parça var. Hatta sıfırdan tüm motorsikleti bile üretebilirsiniz isteseniz...

Parça usta sorun değil. Mesele masrafa değecek mi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    98 yilindaki babanin fotografina bak, birde simdi babana bak. Kim veriyor size bu akillari 98 yili nedir? O yildat 0km fabrikadan ciksa yaglayip paketleyip depoya kaldirsan , depoyu bugun acsan karsina yine hurda bir motor cikar, herseyi sorun yapar. Uretim tarihi, ruhsata yazilan tarih derken karsinda neredeyse 20 yillik motosiklet var, 20 koca yil, 20 yilda dunya degisir, devletler yikilir kurulur, haritalar degisir. 20 yil once takoz gibi ericson 337 ler, motorololar gibi hic bir ise yaramayan, teknoloji fakiri telefonlar vardi sadece zenginlerin elinde, simdi askeri ucretlinin elinde, teknoloji harikasi iphone6s pluslar var.

Dalgami geciyorsunuz siz? 20 yillik aracmi olur? Fabrika bile 0km urettigi motosikletlere tum bakimlari eksiksiz olarak yapildigi taktirde dahi 10 yil kullanim omru bicmekte. Neyin kafasindasiniz siz?
    O değil de iki ay aradan sonra foruma girdiğim ilk konuda okuduğum ilk mesaj bu olmamalıydı
    60 yaşından sonrada insanları sabun yapmak caiz diyorlar. Var mı sizce aslı astarı ?
    agris, computeus ve tinerci bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Sam@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    97' Virago 250 / artık yok
    97 model Viragom ile mutlu mesut yaşıyorum.
    Başlar da sıkıntım oldu, sağlam olan parçaya bozuk dedi bir usta. Sonra doğru adama götürünce, sadece karbüratör ayarı ile işi çözdü.
    Bence önemli olan doğru ustalarla çalışman, alternatif parça için de zaten yönlendiriyorlar.

tinerci ve fazil bunu beğendiler.

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok

insanoğluyla , insanoğlunun onarıp kullanabildiği,bozulan parçalarını sıfırı ile değiştirebildiği,motor ya da lastik performansında memnun olmayınca lastik ya da motor modifiyesi yapabildiği ve tek başına anlamsız bir alet olan motosikleti nasıl bir tutabildin ? babamın var olan kalbi yeteri kadar kan pompalamıyor , daha fazla aksiyonu kaldırabileceği bir kalp varsa arıyorum bulamadım beyler.yurtdışından sipariş de vermek istemiyorum nasıl yapabilirim? bir de babamın pabuçları iyi durmasına engel oluyor,ancak pabuç ısınınca iyi frenliyor.daha iyi pabuç bulabilirmiyim ? ebatı:45
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    tamamen kullanan kişilerin merhametine kalmış emin ol 20 yaşında nazik kullanılmıştır motorda vardır 1 yılda 50 bin yapmış yine nazik kullaılmış motorda vardır, lakin 5000 km de red line sokarak krank kıran motorlarda avuçla var piyasda kullancııyı iyi incele yeter bence

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)