Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motorum Bağlandı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Evet cumartesi akşamı kuruçeşme ( 1. köprü altında) motorlu polisler tarafından motorum egzoz nedeni ile bağlandı ve benimle birlikte birçok motorcu aynı şekilde motorunu bağlattı. Şikayet varmış ve bu sebep ile uygulama yapılıyormuş. Bilginize o bölgelerde işiniz var ise heleki haftasonu ise bri daha düşünün derim egzoz varsa motorunuzda. Gelelim olayın diğer boyutuna ben ortaköy istikametine gidiyordum polisler solda idi ben bir kalabalık gördüm. Hişt , hey gibi sesler duydum yalan yok ama polisin bu şekilde çevirme yaptığını bu yaşıma kadar ilk kez gördüm. Pfizer fabrakısı nın olduğu ışıklarda arkamda siren ve iki motor beni yakaladı tabi ben kaçıyor gibi oldum bu esnada hişt hey seslerine uymamışım. Polis ya yolu kapatır, ya ışık tutar yada düdük çalar. Bi taraftan element uydurmaya gerek yok. Ayrıca Tüv onaylı akropviç egzozu olan bir arkadaşıda bağladılar. Çok sinirliydi arkadaş . Neyse ben pazar sabahı gittim emniyetten motoru çözdürüp otoparktan motorumu aldım . Böyle bir macerada yaşamış olduk. Diğer kurbanlar da resimde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha İron Max
    Geçmiş olsun sadece egsozdan mı bağladılar yoksa topcase olanlarda bağlandı mı bilginiz var mı?
    trancexp bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı Lebrama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun sadece egsozdan mı bağladılar yoksa topcase olanlarda bağlandı mı bilginiz var mı?
    sağol kardeşim sadece egzoz. full ekipman, sigorta herşey var.
    Lebrama bunu beğendi.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Cumartesi oradaydım bir dünya polis vardı. Plaka yok tiger egzoz var, iyi kimseye takılmadan otobana çıkabildim Daha geçen 400tl radar cezası geldi zaten:S
    trancexp bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/channel/UCG8V2OFsRDyxuCrAklq8aBg

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun

Pazar sabahı nasıl gidip aldın? Egzoz aynı değil mi? Gidip orjinal egzozu mu taktın nasıl seni saldılar?
    trancexp bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi oradaydım bir dünya polis vardı. Plaka yok tiger egzoz var, iyi kimseye takılmadan otobana çıkabildim Daha geçen 400tl radar cezası geldi zaten:S
    verilmiş sadakan varmış saat 9:30 gibi başladılar mevzuya.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:30 ----------

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun

Pazar sabahı nasıl gidip aldın? Egzoz aynı değil mi? Gidip orjinal egzozu mu taktın nasıl seni saldılar?
    sağol. Pazar günü gayrettepe açık. Emniyetten kağıt alıyorsun. 1 hafta süre içinde orjinali takıp göstermen gerek aldığın evrakla. Otoparktan gazlayarak çıkıyor sun yani

Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emniyetten kağıt alıyorsun. 1 hafta süre içinde orjinali takıp göstermen gerek aldığın evrakla.
    Benim anlamadığım nokta bu. O kağıdı çevirme sırasında kesip veremiyorlar mı? Çekiciye para ödemek zorunda mısın.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne zaman motor geçse kapıdan uzaktan duyup hemen çocuğun kulaklarını kapatıyorum. misafir geldiğinde bir beddua mırıltısı işitiliyor da bunlara hiçbir şey olmuyor. geçen sene komşular şikayet etmiş. bir saat içinde 13 motoru bağladılar.

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım nokta bu. O kağıdı çevirme sırasında kesip veremiyorlar mı? Çekiciye para ödemek zorunda mısın.
    o kısmı bilmiyorum işte. Allahtan otopark 300 metre ileride idi. Binerek gittim. Park ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Ben en başta motosiklette egzoza karşıydım çömezken , şunuı rahatlıkla söyleyebilirim gerçek bir motorcu egzozun ne kadar gerekli olduğunu bilebilir diyorum başka birşey demiyorum. 2 - 3 öküz yüzünden egzoz yasaklanacaksa ben motoru bırakırım . Egzozsuz motor düşünülemez.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    o kısmı bilmiyorum işte. Allahtan otopark 300 metre ileride idi. Binerek gittim. Park ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Ben en başta motosiklette egzoza karşıydım çömezken , şunuı rahatlıkla söyleyebilirim gerçek bir motorcu egzozun ne kadar gerekli olduğunu bilebilir diyorum başka birşey demiyorum. 2 - 3 öküz yüzünden egzoz yasaklanacaksa ben motoru bırakırım . Egzozsuz motor düşünülemez.
    hocam iyi diyonuz da uzun yolda da kafa patlatıyor yaw... CBR500r de güzel çıkar şimdi ses; ama cbr250 de ben pek beğenmiyorum sesini.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok

ne alaka ise mesajlar uçmuş konudaki.
    neyse.
    herkes bir ben daha motorcuyum derdine düşmüş. ben çok tecrübeli değilim. 30.000 km yaptım. 3 motor değiştirdim. egzoz daha kolay farkedilerbilir mi evet.
    peki sizin farkedilmeniz için , benim uyuyan 2 yaşındaki yeğenim uykusundan sıçrayarak uyanmak zorunda mı?
    korna çalarak farkedilebilirsiniz.
    egzozsus motor süremiyorsasnız da sürmeyin. etraftaki çoluğun çocuğun uykusundan uyandıracaksanız biraz vicdan sahibi olun ve sürmeyin.

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Neyse gestapo iş başında hocalar yazmıyım ben okuyayım sadece.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    adamın tüv den onaylattığı eksozu nasıp trafikten men ediyorlar daha kime onaylatacak anasının a.......... mı

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hangi maddeye istinaden motosikletlerinizi bağladılar yazmamışsın.
    Onu yaz ki ezberden yorum yapmayalım.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Madde 32 hocam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne alaka ise mesajlar uçmuş konudaki.
    neyse.
    herkes bir ben daha motorcuyum derdine düşmüş. ben çok tecrübeli değilim. 30.000 km yaptım. 3 motor değiştirdim. egzoz daha kolay farkedilerbilir mi evet.
    peki sizin farkedilmeniz için , benim uyuyan 2 yaşındaki yeğenim uykusundan sıçrayarak uyanmak zorunda mı?
    korna çalarak farkedilebilirsiniz.
    egzozsus motor süremiyorsasnız da sürmeyin. etraftaki çoluğun çocuğun uykusundan uyandıracaksanız biraz vicdan sahibi olun ve sürmeyin.
    Bence sende haklisin herkes hakli. Ama motorsiklet egzozsuz suren ist trafiginde paranoyak olur. Bide artik sehir icinde motor gecmese , araba gecer, kopek havlar, silah atilir vs vs .

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:36 ----------

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam iyi diyonuz da uzun yolda da kafa patlatıyor yaw... CBR500r de güzel çıkar şimdi ses; ama cbr250 de ben pek beğenmiyorum sesini.
    Hocam interkom aldim ama olmadi egxoz sesi bana daha cazip geliyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:38 ----------

O arkadasi gorunce ben halime sukrettim yuregime bi su serpildi. Beterin beteri var. Ama yanimda arkadasim olmasa baska motorlu nasil buyukcekmeceye giderdim bilmiyorum.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Lanet olasi federaller.

Varsa bi derdiniz yiyosa ülkede tum modifiye egzozlari yasaklayin. Ama bunlardan vergi ustune vergi alinip, trafik cezalari da en buyuk gelir kalemlerinden biriydi degil mi. Beyler:(

smtknc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada 1200s
    Cumartesi akşamı bende bebekten dönerken önüme karşı şeritten gelen polisin atlamasıyla durdum.

Geçen hafta da kireçburnunda önüme zabıta atlamıştı. "Ya bu siyah çanta güzelmiş nerede taktırdın" diye baya bir lafa tutmuştu beni. Zabıtalarda da benim motorun eski modeli varmış. Hatta sis taktır bak sende motora yolu güzel aydınlatıyor falan diye baya bir sohbet etmiştik.

Dedim herhalde polis de böyle bir şey yapacak. Adam yolun karşısından gelip önüme atladı ve tek dediği şu oldu "gaza bas". Dedim gece gece sınanıyoruz galiba. Motorun önünde duran bir polis ve gaza bas diyor. Hayır motor DCT gaza bassam altıma alacağım polisi sonra al başına belayı. İnsanlara da anlatamazsın ki adam önüme geçti gaza bas dedi diye.

Şakası bir yana meğerse egzoz sesini duymak istiyormuş. Ama yapılan uygulama ile ilgili bir bilgi vermek falan yok. Ben motoru boşa alıp bir iki gaz verdikten sonra, oo bundan çok ses çıkıyor orijinal mi bu dedi. Bende evet deyip yola koyuldum. Motorda topcase var herhangi bir şey demediler direk egzoza odaklıydı polisler.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Madde 32 ise itiraz edip cezayı iptal ettirebilirsin.
    Egzoz değişikliği teknik bir değişiklik değil.
    Bu nedenle herhangi bir yere bildirme zorunluluğun yok.

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Madde 32 ise itiraz edip cezayı iptal ettirebilirsin.
    Egzoz değişikliği teknik bir değişiklik değil.
    Bu nedenle herhangi bir yere bildirme zorunluluğun yok.
    Once oducez ama sanirim??

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)

Sana motoru veya diyer aletleri egzoz takmadanmı veriyorlar ne varsa öyle kulanılır ben öyle yapıyorum abart egsüzlu görürsem herkes gibi taaaaaaa deyip sayıyorum kapımdan geçen dingiler için balkonda boş soda şişelerim var kafalarına indirmek için
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)