Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motorum Bağlandı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı smtknc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi akşamı bende bebekten dönerken önüme karşı şeritten gelen polisin atlamasıyla durdum.

Geçen hafta da kireçburnunda önüme zabıta atlamıştı. "Ya bu siyah çanta güzelmiş nerede taktırdın" diye baya bir lafa tutmuştu beni. Zabıtalarda da benim motorun eski modeli varmış. Hatta sis taktır bak sende motora yolu güzel aydınlatıyor falan diye baya bir sohbet etmiştik.

Dedim herhalde polis de böyle bir şey yapacak. Adam yolun karşısından gelip önüme atladı ve tek dediği şu oldu "gaza bas". Dedim gece gece sınanıyoruz galiba. Motorun önünde duran bir polis ve gaza bas diyor. Hayır motor DCT gaza bassam altıma alacağım polisi sonra al başına belayı. İnsanlara da anlatamazsın ki adam önüme geçti gaza bas dedi diye.

Şakası bir yana meğerse egzoz sesini duymak istiyormuş. Ama yapılan uygulama ile ilgili bir bilgi vermek falan yok. Ben motoru boşa alıp bir iki gaz verdikten sonra, oo bundan çok ses çıkıyor orijinal mi bu dedi. Bende evet deyip yola koyuldum. Motorda topcase var herhangi bir şey demediler direk egzoza odaklıydı polisler.
    Oda biseymi donuste arkadasin xmax a gaz ver diyor motor gidiyor ahahha.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Sizler dalga geçiyorsunuz ama,eksoz konusunda büyük yaptırımlar geliyor.

Benim de motorumda Yoshimura çift tüp var.Ama içlerinde ekstra silencer var.Bu şekilde muayeneden geçiyor tabii ki.Ama içindeki tüpleri ben bir kere çıkarıp Kadıköy-Bostancı yapıp geri döndüm ve tüpleri taktım.Bir daha da asla çıkarmadım.

Şimdi arkadaşlar,biliyorum gençsiniz kanınız kaynıyor.Ama bazı arkadaşlarımız var,çevre yolunu,e-5'i geçtim.Ara sokaklarda tamamen içi boş eksozla üstelik gecenin saat ikisi hatta üçü gelip kapımın önünde motoru kesiciye sokana kadar bağırttırıyor.

Kendimden geçtim,hakikaten çocuk korkudan iki kere yataktan düştü.O an elimde bir çifte olsa çıkıp ateş edesim var.Bu motorculuk falan değil direk terbiyesizlik saygısızlık ve düşüncesizliktir.

Bana hiç bir şekilde modifiye eksoz savunması yapmayın.Etrafı rahatsız etmekten başka hiç bir artısı yok.Tek başına eksoz motora hiç bir şekilde güç katkısı sağlamaz.Sağlasa bile bu size insanları rahatsız etme hakkı vermez.Zaten satılan bütün performans eksozlarda silencer vardır.İçini sökmedikten sonra kimseye rahatsızlık verecek düzeyde ses çıkarmaz.

Ben de şikayet edeceğim bundan sonra böyle motorları ve motorcuları.

Lütfen etrafımıza karşı biraz daha saygılı ve duyarlı olalım.
    jimi_hendrix, smtknc, BIYIKLI ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    sym fiddle 3
    40 yıldır motor kullanırım mobilet pejo ile başladık ama hiç milleti rahatsız edecek kadar egzoz sesi çıkarmadık özellikle yerleşim yerlerinde.Bunu yapanların da pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.
    essegesse bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizler dalga geçiyorsunuz ama,eksoz konusunda büyük yaptırımlar geliyor.

Benim de motorumda Yoshimura çift tüp var.Ama içlerinde ekstra silencer var.Bu şekilde muayeneden geçiyor tabii ki.Ama içindeki tüpleri ben bir kere çıkarıp Kadıköy-Bostancı yapıp geri döndüm ve tüpleri taktım.Bir daha da asla çıkarmadım.

Şimdi arkadaşlar,biliyorum gençsiniz kanınız kaynıyor.Ama bazı arkadaşlarımız var,çevre yolunu,e-5'i geçtim.Ara sokaklarda tamamen içi boş eksozla üstelik gecenin saat ikisi hatta üçü gelip kapımın önünde motoru kesiciye sokana kadar bağırttırıyor.

Kendimden geçtim,hakikaten çocuk korkudan iki kere yataktan düştü.O an elimde bir çifte olsa çıkıp ateş edesim var.Bu motorculuk falan değil direk terbiyesizlik saygısızlık ve düşüncesizliktir.

Bana hiç bir şekilde modifiye eksoz savunması yapmayın.Etrafı rahatsız etmekten başka hiç bir artısı yok.Tek başına eksoz motora hiç bir şekilde güç katkısı sağlamaz.Sağlasa bile bu size insanları rahatsız etme hakkı vermez.Zaten satılan bütün performans eksozlarda silencer vardır.İçini sökmedikten sonra kimseye rahatsızlık verecek düzeyde ses çıkarmaz.

Ben de şikayet edeceğim bundan sonra böyle motorları ve motorcuları.

Lütfen etrafımıza karşı biraz daha saygılı ve duyarlı olalım.
    Askeriyedemiyiz , sokak arasinda o isi yapan okuzler yakalansin zaten kolay bi islem. Ben ihtiyactan biniyorum motora yoksa kesinlikle yaziyorum motora binmek akilli isi degil. Egzoz olmazsa olmazim.
    essegesse bunu beğendi.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askeriyedemiyiz , sokak arasinda o isi yapan okuzler yakalansin zaten kolay bi islem. Ben ihtiyactan biniyorum motora yoksa kesinlikle yaziyorum motora binmek akilli isi degil. Egzoz olmazsa olmazim.
    Karakolda anlatırsınız bunları.Buraya yazmak kolay.

Motosikleti
    1970 Triumph Tr6
    son 2 haftadır gece 2-4 arası 1. köprüde abartılı şekilde rahatsız edici egsos sesi geliyordu.Şikayet alması normal ben bile pusu kurun diye arayacaktım.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    arkadaşlar bende orjinal ekzoz takılı ve sabah yada gece saatlerinde 4 bin devir civarı basıyorum evlerin yanından geçerken.

yani merak etmeyin ben performans ekzozu taktırdıktan sonra ana yol dışında motor ile sert gazlama yapmam. benim gibilerde var ama ne oluyor, kurunun yanında yaşta yanıyor.

ben gaza yüklenince ekzosa gerek yok motor iyi bağırıyor maşallah. gecenin bir yarısında yada sabahın köründe evinizin önünde 10 bin deviri yapıştırayımda görün sıkıntı ekzoz mu yoksa başka şeymiymiş.

ekzoz konusunda bence düşünce yanlış, bence gürültü olarak rahatsızlık veren aracın plakası alınacak ve şikayet edilecek. performans ekzosu takıpta orjinal ekzozlu arkadaşlardan daha az kükretenler var mesela.

akıllı olmak lazım.

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karakolda anlatırsınız bunları.Buraya yazmak kolay.
    Polislerede soyledim merak etme rahat ol.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

Alıntı MrJ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son 2 haftadır gece 2-4 arası 1. köprüde abartılı şekilde rahatsız edici egsos sesi geliyordu.Şikayet alması normal ben bile pusu kurun diye arayacaktım.
    Hersene olan birsey piyango bu sene bana vurdu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:55 ----------

Bu arada 38 yasindayim karsinda bebe varmis gibi yorum yapilmasin. Bilgilendirme amacli paylasim yaptik aile babasi mekani olmus burasi admin boyle olcaksa cikalim forumdan.!!!!!!!!!!

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Egzos walla evet seslu falan filan rahatsiz eder mi evet edebilir ama trafikte motorcunun hayatini da kurtarabilir.. aralardan gecerken ara gazi veririm birde daha gur çıktığından daha cok farkedilirsin fikrimce iyidir.. siteye girerkende sessizce girerim debriyaj basili yakinlasinca otoparka pit elektrik kapatirim
    SAZMAN bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bizim başkan da mt 7 ye yoşhi takmış adam gidip 3750 tl para vermiş şimdi bu adamı yakala ceza yaz pek umrunda olmaz
    yani bence ne kadar böyle apache varsa yakalansın egsozlarına patates tıkansınlar

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzos walla evet seslu falan filan rahatsiz eder mi evet edebilir ama trafikte motorcunun hayatini da kurtarabilir.. aralardan gecerken ara gazi veririm birde daha gur çıktığından daha cok farkedilirsin fikrimce iyidir.. siteye girerkende sessizce girerim debriyaj basili yakinlasinca otoparka pit elektrik kapatirim
    aha işte aynı fikirde olduğumuz insanlar var takın abart egzozu ama her yerde bağırtmayın olsun bitsin. herkes böyle olsaydı hiç bir polis ekzoz yüzünden motosiklet bağlamazdı.

bugün para sorunum vardı ve petrol ofisinde girdim, abi 5 tl yükle dedim. "amma çok söyledin be" dedi. bende abi para yok ne yapalım dedim. "paran yoksa binme o zaman" dedi. ve bende "1 litre benzini 5 liraya satarsan böyle olur, 5 lira benzinmi olur dedim" ve adam daha cevap vermedi.

ve arkadaşlar iki otobüs ile 8 tl paraya gidip geleceğim yola ben motosiklet ile 3 liraya falan gidip geliyorum(silivri otobüsü gidiş 2,25 tl+ hadimköy otobüsü gidiş 1,5 tl olur en az ama bence 2 tl olabilir. yani git gel 8,5 tl yada 7,5 tl işte.).. salak pompacı bunu ne bilsin. kodumun zekasıyla anca insanları anca ön yargıya göre yorumlamaya sabitlemişler kendini yada sabah sabah salaklığı üstündeydi.

kumburgazdan hadimköye gidecektim ve 16 km yol. gelişide hesapla 32 km. hadi biz 40 diyelim. 100 km yolda benim motor 2,5 litreden az yakıyor ama biz 2,5 litre diyelim.

2,5 çarpı 0,4 km eşittir 1 litre çıkıyor. ve arkadaşlar 1 litre benzin ile işe gidip gelebiliyormuşum bugün daha yeni hesapladım.

bir litre benzinmi pahalı yoksa 8 tl yol parası mı? o kadarda otobüs bekle ayakta git falan yaşamıyorsun, motosiklet bambaşka bir şey kebap

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Bugun okudugum bi habere göre denizlide bi adam abart egzoz dan ceza yemis sonra itraz etmiş iptal olmuş,egzoz cezasi kalkti filan diyolardi

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Alıntı iskender123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun okudugum bi habere göre denizlide bi adam abart egzoz dan ceza yemis sonra itraz etmiş iptal olmuş,egzoz cezasi kalkti filan diyolardi
    Hocam bak simdi egzoza coluk combalak rahatsiz oluyor diyenler , iko gun sonra elektrikli bisikletler cogalinca aniden cikiyolar habermiZ olmuyor sunlara ses cikaran bisey takin diyecekler.
    SAZMAN bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    eğer egzozdan kafasına göre ceza yazacaklarsa db testi isteyin
    egzoz motor için farkedilmeyi sağlıyor ama egzozun içini boşaltıp mahalle aralarında hayvan gibi bağırttırana herkes karşı en güzeli tıpalı egzoz anayolda tıpayı çıkar mahalle içinde tıpayı tak

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben kornamı kullanıyorum (orijinal egzoz), geldiğim gayet belli oluyor cezada kesmiyorlar. Hatta durdurmuyorlar bile Egzoz sesine bende bayılıyorum ama herkes geldiğimi bilsin, dikkat çekeyim, farklı olayım... bunlar birazda egomdan kaynaklanıyor sanırım. Korna kullanmanızı tavsiye ederim, varsın +5 bg vermesin

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Dün yine beşiktaş bebek civarında motorlu polisler motosiklet denetimi yapıyordu. Hatta egzozlu mt7 kovaladılar. Bu hıncal ulucun yazısı yüzünden herhalde.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Örneğün akrapoviç egzoz taktırdım, susturucuyu da çıkarmadım. Ses normal. Yine de bağlama ihtimalleri var mı?

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    dün akşam gene aynı noktada cevirme vardı racingleri durdurmuslardı =) nc 700x ile tıntın gectim gittim bakmadı bile polis

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Motosiklet sürücüleri olarak ilginç adamlarız. Hep anlayış bekleriz. Fakat iş başkalarını düşünmeye gelince "özel zevkim sanane" cevabını yapıştırırız. Uzun yol yapmayı severim. Kaskın üzerinde davul zurna çalan rüzgarın yanında bir de egzost bağırtısı dinlemek için mazoşist olmak lazım.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    bu egzozdan yakalanmak şans işi. 4 ayda 7bin km yol yaptım ağırlıklı istanbul içi, bunun 5 bin km si plaka çantadaydı. hala daha öyle. 4 bin km yi xj6+tiger egzoz ile 2 bin km dir de mt9-tracer + akrapovic ile. daha ne ehliyet göstermişliğim var ne de çevirmeye girmişliğim. kaçacak bir durum dahi yaşamadım..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)