Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Revit Gt-R Air ve Tarmac Air mont

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr250r
    Arkadaşlar bu iki modelden birini kullanan var mı ? Kullanıcı yorumu lazım bana yaz için serin tutuyormu ? güvenli mi ? Rica etsem yardımcı olurmusunuz ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Yazları Tarmac Air kullanıyorum. Aynı güvenlik seviyesinde bundan daha çok hava geçiren bir mont tasarımı olamaz sanıyorum. Kolların arka kısımları ve ön beden kısmının küçük bir kısmı dışında fileli malzeme kullanılmış. Rüzgarı olduğu gibi geçiriyor. Sırt tarafında ped var. Orası tam bir geçirgenlik sağlamıyor tabii.
    Püfür püfür bir mont. Korumaları, yine kışın kullandığım Revit Strada ile aynı. Filesiz kısımlarda güçlü 600D polyester malzeme var.
    Race fit. Yani biraz kısa. Dar yapıda. Geniş bir iç cebi var. İç kısmı beyaz montun. Deri kullanılan bir kaç ufak alan var. Kol uçları ve yaka gibi...

Son olarak;
    şu an ki İstanbul havasında sabahları giyilirse üşütür. 24 saat kullanılabilir bir mont değil şu an için. 5 - 6 derece daha ısınması lazım havanın.

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazları Tarmac Air kullanıyorum. Aynı güvenlik seviyesinde bundan daha çok hava geçiren bir mont tasarımı olamaz sanıyorum. Kolların arka kısımları ve ön beden kısmının küçük bir kısmı dışında fileli malzeme kullanılmış. Rüzgarı olduğu gibi geçiriyor. Sırt tarafında ped var. Orası tam bir geçirgenlik sağlamıyor tabii.
    Püfür püfür bir mont. Korumaları, yine kışın kullandığım Revit Strada ile aynı. Filesiz kısımlarda güçlü 600D polyester malzeme var.
    Race fit. Yani biraz kısa. Dar yapıda. Geniş bir iç cebi var. İç kısmı beyaz montun. Deri kullanılan bir kaç ufak alan var. Kol uçları ve yaka gibi...

Son olarak;
    şu an ki İstanbul havasında sabahları giyilirse üşütür. 24 saat kullanılabilir bir mont değil şu an için. 5 - 6 derece daha ısınması lazım havanın.
    çok güzel bilgiler teşekkür ederim. Normal de ross Speed marka montu düşünüyodum ancak kullanan bir arkadaş çok terletiyor dedi. bende almışken en güzelini alayım diye düşündüm ve bu modelleri beğendim. sizce 250tl daha masraf yapacak kadar fark var mı aralarında ? değer mi yani ?

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı emreaydin69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel bilgiler teşekkür ederim. Normal de ross Speed marka montu düşünüyodum ancak kullanan bir arkadaş çok terletiyor dedi. bende almışken en güzelini alayım diye düşündüm ve bu modelleri beğendim. sizce 250tl daha masraf yapacak kadar fark var mı aralarında ? değer mi yani ?
    Dediğiniz mont şu hörgüçlü model ise, zaten açıklamasında su ve rüzgar geçirmez yazıyor.
    Rüzgar almayan mont yazın terletir. Havalandırma fermuarlarını açsanız bile.
    Yazın fileli olmayan her mont genel olarak terletir normal kullanımda.
    İşin bir de koruma yönü var. Sürüklenmeye dayanıklılığı da önemli vs vs.
    Aradaki fark sizi çok zorlamayacaksa Air tarmac yazın sizi rahat ettirir. Ancak ekim ayı gibi yeni mont araştırmaya başlarsınız.

Motosikleti
    Cbr250r
    Dediğiniz mont şu hörgüçlü model ise, zaten açıklamasında su ve rüzgar geçirmez yazıyor.
    Rüzgar almayan mont yazın terletir. Havalandırma fermuarlarını açsanız bile.
    Yazın fileli olmayan her mont genel olarak terletir normal kullanımda.
    İşin bir de koruma yönü var. Sürüklenmeye dayanıklılığı da önemli vs vs.
    Aradaki fark sizi çok zorlamayacaksa Air tarmac yazın sizi rahat ettirir. Ancak ekim ayı gibi yeni mont araştırmaya başlarsınız.
    ya terliceksin yada iki tane mont alıcaksın diyorsun yani. çok kararsız kaldım şuanda yarın montu alıcam yada siparişi iptal edicem. yazın da sürekli e-5 te motor kullanıcam. sizin dediğiniz gibi rüzgar geçirmez bir mont gerçekten çok zorlar.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    revit gt-r air revit tarmac'ın geliştirilmiş versiyonu. (kaynak revzilla gt-r air incelemesi)
    4 mevsim mont diye birşey maalesef yok. evet eğer terlemek istemiyorsanız 2 montunuz olmalı.

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    revit gt-r air revit tarmac'ın geliştirilmiş versiyonu. (kaynak revzilla gt-r air incelemesi)
    4 mevsim mont diye birşey maalesef yok. evet eğer terlemek istemiyorsanız 2 montunuz olmalı.
    pekala. tecrübe ettiğinize göre bize de buna uymak düşer. ross speed'de 4 mevsim mont galiba hörgüçlü diyor ama kışlık mı ? Yaz için bering almayı düşünüyorum kış için bir fikrim yok onu kış başlarken alırım sanırım. Bugün ross speedi almıyorum ozaman ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Ross 4 mevsimi almadım. Cevap veren arkadaşlara tesekkurler

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    pekala. tecrübe ettiğinize göre bize de buna uymak düşer. ross speed'de 4 mevsim mont galiba hörgüçlü diyor ama kışlık mı ? Yaz için bering almayı düşünüyorum kış için bir fikrim yok onu kış başlarken alırım sanırım. Bugün ross speedi almıyorum ozaman ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:54 ----------

Ross 4 mevsimi almadım. Cevap veren arkadaşlara tesekkurler
    Naçizane fikrim;
    Ross kışın üşütebilir. Yazın ise terletir. Sonbahar-Bahar'da sıkıntı olmaz. Kışın içine kalın giyseniz dolmalık biber gibi görünürsünüz, dar kesim çünkü. İçine kalın kazak vs pek giydirmez. Büyük beden alsanız da olmaz...

Tavsiyem: Fileli bir mont alın şimdilik. Sonbaharda ise, içliği çıkabilen kışlık bir mont alın. Kışa kadar içliksiz kullanın.

Kışın biraz üşümeyi (kışın biniyorsanız - uzun mesafelerde biniyorsanız), yazın biraz terlemeyi göze alıyorsanız Ross da alabilirsiniz. Ama bütçe elveriyorsa çift mont

Motosikleti
    Cbr250r
    Naçizane fikrim;
    Ross kışın üşütebilir. Yazın ise terletir. Sonbahar-Bahar'da sıkıntı olmaz. Kışın içine kalın giyseniz dolmalık biber gibi görünürsünüz, dar kesim çünkü. İçine kalın kazak vs pek giydirmez. Büyük beden alsanız da olmaz...

Tavsiyem: Fileli bir mont alın şimdilik. Sonbaharda ise, içliği çıkabilen kışlık bir mont alın. Kışa kadar içliksiz kullanın.

Kışın biraz üşümeyi (kışın biniyorsanız - uzun mesafelerde biniyorsanız), yazın biraz terlemeyi göze alıyorsanız Ross da alabilirsiniz. Ama bütçe elveriyorsa çift mont
    bende sizin gibi düşündüm. Almadım ross speed montu. şuan ona vereceğim parayla fileli mont alıp kışa kadar para biriktiricem. eğer tavsiye ettiğiniz bir fileli mont varsa çok yardımcı olmuş olursunuz

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Ben Revit gt r air aldım geçen ay daha yazı görmedik ama bu havalarda içime uzun kollu bişeyler giymessem donuyorum

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Revit gt r air aldım geçen ay daha yazı görmedik ama bu havalarda içime uzun kollu bişeyler giymessem donuyorum
    bu yazın rahat ediceğiniz anlamına geliyor sanırım denicem bende eğer çok yakışırsa biliyorum karşı koyamayıp alıcam

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende revit tarmac deri mont kullaniyorm cok memnunum ve cok guzel oneririm ama sicak havalarda kesinlikle terlersin benim bu montu secme nedenim icligi olmasiydi cunku hala iclikle kullaniyorm gayet rahat ve kullanisli yazin pek tercih edilmez ama )

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende revit tarmac deri mont kullaniyorm cok memnunum ve cok guzel oneririm ama sicak havalarda kesinlikle terlersin benim bu montu secme nedenim icligi olmasiydi cunku hala iclikle kullaniyorm gayet rahat ve kullanisli yazin pek tercih edilmez ama )
    baktım internetten güzelmiş gerçekten ama deriyle yazın biraz eziyet olur gibime geliyor

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    hocam bende bu iki mont arasındayım. tarmac montu gördüm benim ebatımda birisinde fena durmuyodu. air modeli ise daha sade model gibi. ne gibi bi üstünlüğü var diğerinden

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı SULH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bende bu iki mont arasındayım. tarmac montu gördüm benim ebatımda birisinde fena durmuyodu. air modeli ise daha sade model gibi. ne gibi bi üstünlüğü var diğerinden
    biri 40 lira daha pahalı sanırım bilmiyorum üstadım bende araştırıyorum. şuan şunumu alsam diye bi fikir bile yok içimde

SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    biri 40 lira daha pahalı sanırım bilmiyorum üstadım bende araştırıyorum. şuan şunumu alsam diye bi fikir bile yok içimde
    aynen bende de bi fikir yok ama yenisi air olduğu için muhtemelen onu seçicem. tarmac sonuçta eski model

J3ASKAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR TWO HUNDRED NS
    Kullanan arkadaşlar Gt-r air modelinden memnunmusunuz malum halen yaz gelmedi.

overspeed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de Revit gt-r air kullanıyorum, arkadaşların da dediği gibi şu sıralar Ankara'da içime ince polar giymeden gezemiyorum, içeri iyi hava alıyor. Malzeme kalitesi çok iyi. Sırtta koruma yok, soft pedlerden bile yok. Ayrıca almak gerekiyor.
    depicci bunu beğendi.

Motosikleti
    Cbr250r
    Alıntı J3ASKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanan arkadaşlar Gt-r air modelinden memnunmusunuz malum halen yaz gelmedi.
    Bende gt-r air aldım serin havada icine bisey giymek lazim ve beyaz yerleri cok fena kirleniyo :( tozlu biyerden gecerken bile krem rengi oluyolar valla. Ama malzeme kalitesi mukemmel sirt korumasinida al kesin dikimi ile uyumlu sirt korumasi var

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Revit gt r air için sırt koruması nerden bulabiliriz ? şimdi konuya girince gördüm de bende varmıdır acaba diye düşünüyordum. bu arada emre ben sırf öyle kirlnemesin diye siyah almıştım

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)