Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KADIN sürücüler olmasın ciğerler yanmasın !

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    mesela bize çarpıp zarar verse önemli görüşme yapıyordum kaka motorcu çıktı önüme hadi hastaneye git bende ailemle kahve içeyim motorcu allah allah dimi ulan gel çıldırma

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    kadın ya da erkek olmak önemli değildir. önce insan olmak gerekir...
    bizim eksiğimiz bu bence...

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kadınlar kaza yapacağını, durmazsan sana çarpacağını belli ediyor. Erkekler etmiyor.
    Kaza oranı düşük olabilir ama trafikte isyana neden olma oranları çok daha yüksek
    agris bunu beğendi.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Genelleme yapmak yanlis olur şimdi ama dün iki kez yaşadım hemde 10dakika arayla,birisi direk yola girdi bakmadan,2.önüme kirdi şerit degistircek diye :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Değerli din kardeşlerim çok sayın büyüklerim saygı değer küçüklerim ve romalı yoldaşlar. Bakınız samuray kılıcı sırtında dolaşan bir arkadaşımız kadınlar hakkın da gerçekten mantıksız bir yorum yapıyor ve bence amacı şaka böyle bir zihniyetin olduğuna inanmak bile özellikle motor kullanan insanlar da akıl alacak bir şey değil, bazı arkadaşlar da çıkıyor kadınlar ölsün taşlayalım onları diye yorum yapıyor, hayır bence zaten yöneticiler bu konuyu kapamalıydı ama madem kapanmadı kişisel fikrim kadına yönelik yapılan bu olumsuz yorumların ciddi manada yanlış olduğu ve yanlış kısmını geçtim düşünmeden adil olmadan insafsızca buluyorum. 26 yaşında bir bireyim 10 yaşından önce yanlış belki ama hem araba hem motor kullanmaya başladım ikisinde de uzun yollar yaptım ve yıllar yıllar önce maltepe sahilde hatalı U dönüşü yüzünden bir arkadaşımı gözümün önünde kaybettim üstelik %100 araç suçlu ve araç sürücüsü bayan ama adil olmak gerekirse bu güne kadar yapmış olduğum tüm kazaları bana erkek sürücüler yaptırdı ve evet erkek sürücüler trafikte daha fazla olsada ne zihniyetle araç kullandıkları da orta da biraz düşünürseniz başınızdan geçenleri erkeklerin kadınlara oranla ne kadar daha dertli olduğunu zaten göreceksiniz aynı zaman da kadınlar evet bizden daha düz mantıkla araç kullanıyorlar ve biz pratik olmaya o kadar alışmışız ki onlar kurallara uymaya çalışınca biz onlara kornaya basıyoruz eğer bir suçlu varsa bu hepimiziz çünkü ben 15 yıldır trafik kurallarına ne araba ile nede motosiklet ile uymuyorum kendinizi düşünün ne kadar uyuyorsunuz diye sizde uymuyorsunuz laf kalabalığı yapmaya veya kendimizi kandırmaya gerek yok kadınlar %100 suçlu ise biz öncü ve örnek olarak yıllardır %1000 suçluyuz ve birinin ehliyetine el koyulacaksa hepimizin ehliyeti alınsın hem yürür daha sağlıklı yaşarız hemde belki iletişim kurmayı öğrenip saygılı oluruz.
    IVU bunu beğendi.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Yollardaki hiç bir kadın sürücü taksi, dolmuş, hatlı minibüs, okul taşıtları kadar umursamaz ve cani olamazlar. Bu araçları kullananlarında yüzde 90-95'i erkek sürücü maalesef..
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Bahar89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bende bir bayan sürücüyüm ve konuyu genellememek gerektiği inancındayım. Bayanlarda da, erkeklerde de iyi elma, ve çürük elma mevcut. Kadınlar daha az sayıda oldukları için göze daha çok geliyorlar sanki

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Kadıncı sürücü veya erkek sürücü sürüş tarzı yoktur beyin de 4 bölge vardır ön beyin arka beyin sag ve sol bunların gelişmeleri iletişim şekiller çocugun anne karnında aldığı horman durumuna göre değişir. Birisi birisinden aşagıdır veya fazladır denmez birinde ki baskın özellikler diğerinde baskın değildir.

Araç sürme sağ ve sol beyin ile alakalıdır, ön ve arka beyin ile değil,

Peki bu durumda bu ne demek?

Erkek beyini sağ ve sol beyinleri arasında ki elektiriksel iletişim dikeydir, Kadınlarda ise yataydır. Bu araç süreçleri anlık tekiler algı düşürür,

Peki diyeceksiniz ki bazı erkekler de bayanlardan daha beter araç kullanırken(direksiyona iki elle sarılmak) Bazı kadınlar tek el ile dirif ata ata gidiyor sorusu gelecektir..

Bazı kadınlarda anne karnında aldıgı hormanlar(özellik ile testestoron , tabi anne sitresli bir hamilleik dönemi geçirmemiş ise) ile erkek özeliği gösterir bazı erkekler ise kadın.

Peki bunu nasıl anlarız ,?

Eski mısır hiyogroflerinde ,bugünlere kalan papilüslerinde bile insanlar kızlarını verirken erkeklerin ellerine bakarak karar veriyor bu da tipben kesinlik olmasada çok büyük ihtimal dogru oldugu kanıtlanmıştır..

Kulandıgınız elinizde sağlak ise sağ solak iseniz sol elde işaret parmagı ile yüzük parmağına bakacaksınız ?Yüzük parmağınız işaret parmağınızdan uzunsa, erkek beynine sahipsiniz. Yüzük parmağınız işaret parmağınızla eşit ya da yüzük parmağı daha kısaysa dişi beyinlisiniz.

Bu konuda çok daha uzun ön beyin arka beyin canlı bombaları nasıl seçtikleri , nasıl canlı bomba piskolojisine getirilir v.s v.s uzun uzun yazardım ama ;

Formun eğitim ,kültür seviyesi yerlerde olduğu için girmiyorum ama malef öyle,,

Aziz nesil demiş ki Ülkenin %50 si aptal milet ooooo nasıl dersin milette nasıl hakaret edersin diye tepki gelince evet ya haklısınız özür dilerim toplumun %50 si akıllı demiş.

Malefes formda açılan konular verilen cevapları görünce formun %5 gerçek manada eğitimli.

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Ne bay nede bayan meselesi trafikte problem değil benim için konu dışı kalabilir yazacaklarım.
    Bindiğin araç (kamyon veya tır değilse) sürüş esnasında aynaları sıksık ve yapacağın hareketlere göre kontrol ediyorsan büyük oranda çevreyi takip ediyorsun demektir. Aynayı ve etrafı takip eden bir kişi kolay kolay kazaya karışmaz. Takip ediyorum ama aynanın kör noktasında kalmış görmedim diyen araç sürmüyor eğitimini düzgün kişilerden almamış demektir ve bu kişi araç sürmeyi televizyon seyretmekle eş tutuyor demektir. Direksiyonda oturan kişi evde ki koltukta oturduğu gibi oturuyor ve aynaya olduğu noktadan bakıyorsa o ayna zaten bir çok yeri göstermiyor dur. Aynaya bakarken şöyle bir öne arkaya esneyeceksin sağa sola esneyeceksin küçücük aynaya bakıpta manevra yaparsan aynanın kör noktasına denk geldiği için değil senin kör haline denk geldiği için kaza olmuştur. Yani KÖR NOKTA YOKTUR RAHAT ARAÇ SÜRDÜĞÜ IÇİN KÖR OLAN INSAN VARDIR.
    Kımşanacak insan oturduğu yerde aynaya bakarken insan canından değerli değil ya bu insan rahatlığı.
    Not aynaya zaten düzgün bakılmıyordu şimdi bu akıllı telefonlar dan dolayı hiç bakılmaz oldu.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    kedi uzanamadıgı ciğere mundar dermiş... dağılın..

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    kim ne derse desin ama kadın sürücü kaza yapmaz yaptırır(her kadın sürücü için geçerli değil)
    ama nadir de olsa bazı kadın sürücüler iyi araba kullanıyor yaklaşık 2-3 sene önce arabayla hastanenin önünde bekliyorum önümdeki araç ile mesafe çok az kadın sürücünün biri geldi arabayı o avuç kadar yere arabayı hiç sürttmeden park etti ben öyle kala kaldım

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ne olursa olsun genellememek lazım. Müslüman terörist deyince alınıyoruz sora. Orana vurunca durum ortada.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Benim motorada park halindeyken dikkatsiz bayan salakça bir hata ile geri viteste unutup çarptı.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kadınlar daha güvenli sürüyo ama sıkıntı sadece burda. o kadar çok değer veriyoruz ki meraktan sürekli elleri telefonda gelen mesajlarda yada son attığı instegram fotoğrafına kaç beğeni ve kimlerden geldiği ile ilgilenir oluyolar ister istemez. bir de sürekli bakıldıkları için göz göze gelmemek adına sağa sola da pek bakamıyolar. bu durum bazı ülkelerde olmadığından kadınlar kazaya hiç karışmaz. hatta dikkat ederseniz otobüs şöförlerini özellikle kadın seçerler. dolayısıyla kadınlar mantıklarıyla da ilerle olduklarından arabayı da daha güzel kullanır

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    erkek beyninde gri madde (görsel girdileri işleme ve kasların hareketlerine yardımcı olma) fazlalığı nedeniyle bu günkü gibi kullanılan araçlarda erkekler çok daha iyidirler
    erkeklerin daha fazla kazaya karışmış olmasının başlıca sebepleri
    1- trafikte daha fazla sayıda bulunmaları
    2- daha fazla sayıda bulunmalarının sonucu daha fazla geometrik etkileşim (yüzdelik üzerinden değil permütasyon hesabıyla yapılacak)
    3- erkeklerin riskli araç kullanmayı sevmeleri ve sınırları zorlamaları, kadınların ise bu hususta çekingen olmaları
    4- kazaların büyük kısmı aşırı süratten olur, erkekler daha yüksek oranda süratli araç kullanırlar
    hasılı, kadınların mekanik yetenekleri zayıftır ve günümüz taşıtları mekanik yeteneklerle kullanılmaktadır
    "yarın sesli kontrol edilen araçlar geliştirildiğinde, kadınlar bizden daha iyi araç kullanacak" diyerek hanım ablaların da gönlünü alalım

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "yarın sesli kontrol edilen araçlar geliştirildiğinde, kadınlar bizden daha iyi araç kullanacak" diyerek hanım ablaların da gönlünü alalım
    muhahaha

toplu kavga da en az dayağı tecrübesizler yer. o yüzden ben oyumu kadınlardan yana kullanıyorum sesli kontrol gelmesede
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Asya Nostalji, Mondial 125ZN
    Erkek hakkı grubu mu kurulsun?

Usta hergün onlarca kadın kocası tarafından katledilirken, ayrıldıktan sonra bile zorla görüşmeye çalışıp yine katledip darp vs. gibi şeyler olurken erkek hakkı grubu mu
    Motosiklet sürücüsü olan bir çok kadın arkadaşımız var bence bu konu mantıksız olmuş yada dalgasına bir konu ben çözemedim.

Aeryn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson street 750
    "Kadında böle harbi allah var sarışın estetikli mankendi galiba. Polise böle keskin ateşli gözle cevap veriyordu."

Bu nedir Allah aşkına? Burda ayda bir yayınlanan"acaba bugün kadınlara nasıl hakaret etsem?"temalı konuya birde kendi sapıkça yorumlarını katmış. Kimsede "sen napıyon " dememiş.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu konunun açılması büyük bir ayıp, yönetimin görmezden gelmesi daha büyük ayıp. Silinmesini talep ediyorum.

Motosikleti
    Asya Nostalji, Mondial 125ZN
    Alıntı Aeryn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Kadında böle harbi allah var sarışın estetikli mankendi galiba. Polise böle keskin ateşli gözle cevap veriyordu."

Bu nedir Allah aşkına? Burda ayda bir yayınlanan"acaba bugün kadınlara nasıl hakaret etsem?"temalı konuya birde kendi sapıkça yorumlarını katmış. Kimsede "sen napıyon " dememiş.
    Aynen öyle bizim aramızda böyle tacizci veya böyle arkadaşlar olduğunu bilmiyordum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)