Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeniyim, Bir Motor Arızası Bakabilir Misiniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar benim Honda Beat bir motorum var motor 2004 model ne kadar eski olduğunu siz düşünün artık.
    Biraz önce motorum ile gezmeye çıkmıştım baya bi gittim 15 - 20 ile seyrediyordum.
    Sonra geri döneyim dedim ve birden gaz geldi U dönüşü aldığım anda son gaz verdim.
    Motor önce teklemeye başladı sonra bir ses yani meselaa "tırırırırı" gibi bir ses çıkarttı sonra bir "PAAAT" sesi geldi hemen frene bastım tabi sonra motor istop etti.
    Sonra marşa bastığımda şöyle bir şey "ıhıhıhıhıhııhıhh öööö" (öööö sesi boğulma gibi bir ses her marş bastığımızda çıkıyor zaten)
    Ama gaz yemiyordu marş basıyorum gaz veriyorum gazı yemiyor daha 4 - 5 gün önce 300 TL gibi bir fiyata full bakım yaptırmıştık kalbirator degisti felan ...
    Sizce su anda motora ne olmuş olabilir ? Benzin var onda sıkıntı yok marş basıyor akü var ? Ee ne olmuş olabilir mu emektara ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    krank kırılmış olabilir aynısı bi cbr 250nn başına geldi aynı şeyi tarif ediyordu forumdaki arkadaş.

Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Anlattiginiza gore sorun karburatorunuzun diyaframi ile ilgili olabilir. Sadece yazilanlardan tahminimdir, kesin hukum icermez.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    %90 ihtimalle masrafsız bir sorundur. Kirli benzin, karbüratör ve buna benzeri ufak sayılabilecek şeylerden yapar kişisel olarak motor ile alakalı bir sorun olması çok çok düşük bir ihtimal otomatik olduğu için kendi başına çalıştırman zor manual motosiklet ile bir kaç kez başıma kirli benzinden dolayı geldi bu sorun biraz uğraşıp vurdurarak tıkanıklığı atmıştım ve firma olarak da BP de olmuştu olay o yüzden panik yapma karbüratör temizleyebilirsin veya benzin borusunu üfle vs... olmadı bir tamirci bul makul bir fiyata sorun çözülür.
    IVU bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler